Politka | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Politika

Pellegrini môže odchodom zo Smeru len získať, myslí si politologička Szomolányi

Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

pred hodinou

BRATISLAVA – Premiér Peter Pellegrini nemá na revoltu v Smere guráž, mohol by však opustiť stranu. Povedala to v rozhovore politologička Soňa Szomolányi. Vzoprieť sa straníckemu šéfovi Robertovi Ficovi nie je podľa nej v jeho osobnostnom vybavení. Zároveň dodala, že Pellegrini je ako premiér najdôveryhodnejším politikom a šancou by preňho mohla byť ... viac »

Gál: Angažovanie sa sudcov v politike narúša ich nezávislosť, vhodná by bola aj úprava Ústavy SR

Gábor Gál

12.08.2019 12:45

BRATISLAVA - Angažovanie sa sudcov v politike výrazným spôsobom narúša ich nezávislosť. V tejto téme by bola vhodná aj úprava Ústavy SR, uviedol to minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) s tým, že jeho rezort problematiku minimálne rozpracuje tak, aby sa mohla v budúcnosti vyriešiť. viac »


FOTO Danko má konkurenciu: Pellegrini bol na krste legendárnej lode, už je z neho kapitán

FOTO Danko má konkurenciu:
Foto

12.08.2019 10:30

KVAKOVCE - Leto sa už prehuplo do svojej druhej polovice a aj počas augusta majú politici pracovné povinnosti. Na pracovné rokovanie vycestoval aj premiér Peter Pellegrini, a to konkrétne na vodnú nádrž Domaša, ktorá je pýchou východného Slovenska. Z fotografií je očividné, že sa spojilo príjemné s užitočným a hodnosťou kapitána sa už okrem predsedu ... viac »


Veľký ROZHOVOR s Bélom Bugárom: My sme si vedeli predstaviť vládu bez Smeru, voliči nie

Veľký ROZHOVOR s Bélom
FotoVideo

12.08.2019 05:55

BRATISLAVA - Líder vládnej strany Most-Híd Béla Bugár priznal, že je niekedy ťažké vyjsť s koaličnými partnermi. Napriek všetkým udalostiam by však nezmenil svoje rozhodnutie ostať vo vláde. Podľa neho to bolo dôležité preto, aby sa veci od vraždy pohli. Ako strana si koalíciu bez Smeru predstaviť vedeli, no voliči nie. Novým politikom ako Michal Truban ... viac »


Ministerka vnútra sa pochválila dovolenkovými FOTO: Pikoška! Večera u Pellegriniho

Denisa Saková
Foto

12.08.2019 00:00

BRATISLAVA - Leto sa chýli ku koncu, no ešte stále je dovolenkový čas. Ministerka vnútra si tiež vychutnala niekoľko dní mimo Slovenska. Využila ich na oddych a pochválila sa aj dovolenkovými fotkami. Okrem toho prezradila aj pikošku. Večera v reštaurácii, ktorá má rovnaký názov ako náš premiér. viac »


Nicholsonová sa obula do Trubana! Drogy jej však neprekážajú: Hlavný dôvod je úplne iný

Lucia Ďuriš Nicholsonová a
Video

11.08.2019 21:57

BRATISLAVA - Toto už neuniesla. Po začatí "drogovej kauzy", ktorou si teraz prechádza líder Progresívneho Slovenska Michal Truban, už súčasná europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová neostala ticho. Na sociálnej sieti to volebnému lídrovi PS-Spolu dostatočne vytmavila a to pritom primárne nenarážala ani na jeho drogovú minulosť. Prekáža jej čosi iné. viac »


Mečiar už mladým voličom nehovorí vôbec nič, tvrdí Hrabko

Juraj Hrabko

11.08.2019 13:25

BRATISLAVA – Trojnásobný expremiér Vladimír Mečiar sa môže cítiť ukrivdený a môže ešte mať ambície ovplyvňovať politiku, rovnako ako jeho bývalí oponenti môžu chcieť vidieť bývalého lídra ĽS-HZDS za mrežami, ale podľa publicistu Juraja Hrabka je reálne skôr niečo iné. viac »


Truban: Úroveň korupcie na Slovensku sa dá znížiť, stačí veci robiť poctivo

Truban: Úroveň korupcie na

11.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Úroveň korupcie na Slovensku sa dá znížiť. V rozhovore to povedal líder koalície Progresívneho Slovenska a Spolu Michal Truban. Skonštatoval, že po vstupe do vlády sa neobáva, že by korupcii podľahol. PS a Spolu si podľa jeho slov dávajú pozor, aby bolo ich financovanie transparentné. viac »


Silný odkaz Čaputovej: FOTO Potrebujeme menej ega a politických hier, naše zlyhania posilňujú extrém

Zuzana Čaputová
Foto

11.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude usilovať byť nositeľkou hodnôt, pre ktoré získa podporu ľudí a neuviazne na vlne momentálnej nálady masy. Návrat k hodnotám, nie k ich deklaráciám, je to, čo podľa nej politika dnes najviac potrebuje. Čaputová to uviedla na svojom facebookom aj instagramovom profile po tom, čo si vo švajčiarskom meste ... viac »


Kauza Gemerský mlyn je na stole: Zaoberá sa ňou už samotný odvolací súd

Kauza Gemerský mlyn je

11.08.2019 10:05

BRATISLAVA - Odvolací Krajský súd v Bratislave (KS) sa už začal zaoberať kauzou Gemerský mlyn, pre ktorú prvostupňový Okresný súd (OS) Bratislava II koncom januára tohto roku neprávoplatne odsúdil dvojicu obžalovaných Jozefa V. a Ľubomíra N. -niekdajších členov Výkonného výboru Fondu národného majetku (FNM), zhodne na 12 rokov odňatia slobody. viac »


Bugár: Tento parlament je najhorší od mečiarovských čias

Béla Bugár

11.08.2019 09:15

BRATISLAVA - Parlament tohto volebného obdobia je najhorší od mečiarovských čias. V rozhovore to uviedol podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár (Most-Híd), ktorý je v politike takmer 30 rokov. Niektorí poslanci si podľa neho uzurpujú právo povedať, kto z ich kolegov má byť zavretý, kto je vinný a kto nie. Bugár to považuje za najväčší problém, nakoľko ... viac »


V strane Za ľudí sa bude aj naďalej venovať boju proti korupcii, tvrdí Remišová

V strane Za ľudí

11.08.2019 08:25

BRATISLAVA – Veronika Remišová z pripravovanej strany Za ľudí sa bude aj naďalej venovať boju proti korupcii. Ako uviedla s desiatkami odborníkov pripravuje konkrétne a systémové riešenia. viac »


Danko: Želám si, aby sa tak, ako v šachu, hralo podľa pravidiel aj v živote

Andrej Danko

11.08.2019 06:10

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa zúčastnil na slávnostnom ukončení Majstrovstiev Európy mládeže v šachu 2019. Nad podujatím, ktoré finalizovalo v sobotu v Bratislave, navyše prevzal záštitu. Pri tejto príležitosti vyzdvihol význam tohto kráľovského športu. viac »


Politická kultúra potrebuje menej marketingu a viac autenticity, povedala Čaputová

Zuzana Čaputová

10.08.2019 21:11

ASCONA - Politická kultúra podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej v súčasnosti potrebuje menej marketingu a viac pravdivosti a autenticity. Povedala to v sobotu vo švajčiarskom meste Ascona pri preberaní Európskej ceny za politickú kultúru. Tú Čaputová podľa vlastných slov vníma aj ako ocenenie ľudí na Slovensku, stotožnených so zmenou, ktorú ona reprezentuje. viac »


Slovensko chce byť podpredsedom Rady OSN pre ľudské práva, potvrdilo ministerstvo zahraničia

Slovensko chce byť podpredsedom

10.08.2019 21:05

BRATISLAVA - Slovensko chce byť aktívnym členom Organizácie Spojených národov (OSN), má záujem o stoličky v rôznych radách organizácie. V roku 2020 chceme byť podpredsedom Rady OSN pre ľudské práva, ktorej členom sme na roky 2018 – 2020. Stále pretrváva záujem Slovenska o stoličku v Bezpečnostnej rade OSN (BR OSN) na roky 2028 – 2029. viac »


Truban vysvetľuje predaj bieleho: Už viem, čo som tým myslel! Smer a SNS musia byť zúfalí

Truban vysvetľuje predaj bieleho:
Foto

10.08.2019 18:37

BRATISLAVA - Včera bol medializovaný niekoľko rokov starý blog Michala Trubana, v ktorom písal o predaji „bieleho“. Líder koalície Progresívne Slovensko a SPOLU hovoril o tom, že to bol zrejme nejaký žart. Po niekoľkých hodinách svoj počin vysvetľuje. Po prečítaní všetkých blogov vie, čo tým myslela. Išlo vraj o biely dizajn jeho webu. viac »


Zlé využívanie eurofondov nám škodí, tvrdí Remišová: Vymýšľajú nezmyselné projekty

Veronika Remišová počas tlačovej
Foto

10.08.2019 13:15

BRATISLAVA - Zlé využívanie eurofondov Slovensku veľmi škodí. Tvrdí to nezaradená poslankyňa NR SR Veronika Remišová. Podľa nej ministerstvá sa ku koncu sedemročného programového obdobia snažia peniaze minúť a často preto vymýšľajú rôzne nezmyselné projekty za stovky miliónov eur, ktoré sa dali využiť oveľa efektívnejšie na rozvoj krajiny a podporu pre podniky. viac »


Gál zvažuje novú voľbu slovenského sudcu Európskej únie: Obáva sa rovnakého výsledku.

Gábor Gál

10.08.2019 12:15

BRATISLAVA – Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) zvažuje opakovanú voľbu kandidáta na sudcu Všeobecného súdu Európskej únie (EÚ) ako jednu z možností riešenia odmietnutia už štyroch slovenských kandidátov. Obáva sa však rovnakého výsledku. viac »


Lídra kandidátky predstavíme včas, tvrdí hnutie Sme rodina: Momentálne je to predčasné

Lídra kandidátky predstavíme včas,

10.08.2019 10:30

BRATISLAVA - Otázky o budúcoročných parlamentných voľbách, ako aj o tom, kto bude na kandidátke do volieb, sú pre hnutie Borisa Kollára Sme rodina nateraz predčasné. Vyplýva to z reakcie hnutia, ktorú poskytla Michaela Jurcová z tlačového oddelenia hnutia. viac »


Prichytení pri čine! PS a SPOLU majú jednu centrálu: FOTO Sťahovanie narazilo aj na problémy

Prichytení pri čine! PS

10.08.2019 10:20

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko a SPOLU pred pár týždňami podpísali dohodu o predvolebnej spolupráci a vytvorili koalíciu. Na spoločnej adrese však nesídlili. To sa zmenilo. Vo štvrtok sa sťahovali na spoločnú adresu. Hľadanie miesta však nebolo až také zložité. Strana SPOLU Prisťahovali sa k svojim parťákom z PS. viac »


Pellegrini: Krajania v Srbsku sú príkladom, ako udržovať slovenskú identitu

Peter Pellegrini

09.08.2019 21:45

BÁČSKY PETROVEC – Slovenské národné slávnosti sú oslavou slovenskej identity, ktorá ostala po celé stáročia hlboko zakorenená v srdciach slovenských krajanov. Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) to zdôraznil v príhovore na slávnostnom otvorení Slovenských národných slávností v srbskom Báčskom Petrovci. Podujatie, ktoré si pripomína storočnicu ... viac »


Najčítanejšie články