Politka | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Politika

KORONAVÍRUS Prvé opatrenia pre podnikateľov sú rozumné a presne cielené, vyhlásil Sulík

Minister hospodárstva SR Richard Sulík

Minister hospodárstva SR Richard Sulík

pred hodinou

BRATISLAVA - Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci s vecne príslušnými rezortami vypracovalo prvých 7 základných opatrení na pomoc slovenskému hospodárstvu v čase koronakrízy. Upravia sa napríklad podmienky preplácania miezd zamestnancov vo firmách, ktoré sú povinne zatvorené, a to až do výšky 80 % platu zamestnanca. viac »

KORONAVÍRUS Minister vnútra diskutoval s primátorom Bratislavy o aktuálnej situácií

KORONAVÍRUS Minister vnútra diskutoval

25.03.2020 17:45

BRATISLAVA - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) sa v stredu stretol s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom. Hlavnou témou ich rozhovorov bolo čo najlepšie zvládnutie situácie v súvislosti so zastavením šírenia nového koronavírusu. Na stretnutí sa zúčastnil aj štátny tajomník rezortu Lukáš Kyselica. Ministerstvo vnútra (MV) SR o tom informovalo na sociálnej sieti. viac »


KORONAVÍRUS Obrovské lietadlo konečne pristálo na Slovensku: Hovorí sa o viac ako 70 tonách nákladu

KORONAVÍRUS Obrovské lietadlo konečne
FotoVideo

25.03.2020 16:59

BRATISLAVA - Letisko M. R. Štefánika v týchto dňoch vybavuje repatriačné prílety Slovákov zo zahraničia. Okrem toho dnes priletelo jedno z najväčších lietadiel, ktoré k nám prinieslo až 74 ton nového nákladu. Podľa slov bývalého a odchádzajúceho predsedu Úradu správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru ide o najväčšiu logistickú operáciu za posledných 20 rokov. viac »


KORONAVÍRUS Kollár: Doplňujúce voľby do orgánov samospráv sa pre vírus presunú

KORONAVÍRUS Kollár: Doplňujúce voľby

25.03.2020 16:30

BRATISLAVA - Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa v sobotu 4. apríla neuskutočnia. Rozhodol o tom predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina), dôvodom je riziko šírenia nového koronavírusu. Voľby sa týkajú 14 obcí v šiestich samosprávnych krajoch. Ich termín sa presúva na 3. októbra 2020. viac »


KORONAVÍRUS Národná rada napokon schválila kritizovaný zákon o sledovaní mobilných telefónov

KORONAVÍRUS Národná rada napokon

25.03.2020 16:00

BRATISLAVA – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR získa pre mimoriadnu situáciu prístup k údajom od mobilných operátorov, ktoré sú predmetom telekomunikačného tajomstva, s výnimkou obsahu správ. viac »


Gröhling sa stretol s prezidentkou, hovorili o aktuálnej situácii v školstve

Gröhling sa stretol s

25.03.2020 15:55

BRATISLAVA – Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) sa v stredu stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Hovorili najmä o aktuálnej situácii v školstve, ako ju riešiť, ale i o tom, ako čo najlepšie pomôcť učiteľom, rodičom a žiakom, aby mal stav núdze čo najmenší dosah na vzdelávací proces. viac »


KORONAVÍRUS Dostál: Podmienky sprístupnenia údajov od operátorov pre ÚVZ sa upravia

Ondrej Dostál

25.03.2020 15:00

BRATISLAVA - Vo vládnom návrhu zákona, ktorý predpokladá sprístupnenie údajov od mobilných operátorov, ktoré sú súčasťou telekomunikačného tajomstva, by sa mali bližšie špecifikovať podmienky poskytnutia údajov. Spracovávať by ich mal Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) anonymizovane na štatistické účely, a to len v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie ... viac »


KORONAVÍRUS Sledovanie mobilov rozhádalo politikov! Názory odborníkov sa líšia: Zákon okresali

KORONAVÍRUS Sledovanie mobilov rozhádalo

25.03.2020 15:00

BRATISLAVA - V súvislosti so šírením koronavírusu vláda pristupuje čoraz k razantnejším opatreniam, ktoré budú mať dopad na občanov Slovenskej republiky. Jedným z najnovších, ktoré dnes kabinet zaviedol formou parlamentu je aj zavedenie možnosti využívania lokalizačných údajov z mobilných telefónov. Na toto opatrenie sme sa pýtali aj viacerých odborníkov ... viac »


KORONAVÍRUS Prvá sociálna pomoc! Kompenzácia pre zamestnávateľov: Vláda chce udržať pracovné miesta

KORONAVÍRUS Prvá sociálna pomoc!
FotoVideo

25.03.2020 14:59

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič avizoval, že sa majú prijať do praxe opatrenia, ktoré majú pomôcť zamestnávateľom udržať pracovné miesta. Počíta s tým novela zákona o sociálnom poistení z dielne ministerstva práce, ktorú v stredu schválili s pripomienkou. Parlament má o právnej norme rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. viac »


KORONAVÍRUS Parlament zasadá aj dnes: Zákon o sledovaní mobilov po kritike napokon schválili

KORONAVÍRUS Parlament zasadá aj
FotoVideo

25.03.2020 14:57

BRATISLAVA - Dnes pokračuje tretia schôdza národnej rady v tomto volebnom období. Pod novým vedením parlamentu ju vedie predseda NR SR Boris Kollár. Už po včerajšku su v kontexte šíriaceho sa koronavírusu v pléne predložené viaceré zákony, či už z ministerstva školstva alebo spravodlivosti. Schválený bol už balík v prípade justície a kritizované sledovanie ... viac »


Gröhling: Prijímačky na stredné školy by sme chceli zvládnuť v tomto období

Gröhling: Prijímačky na stredné

25.03.2020 14:55

BRATISLAVA – Prijímacie pohovory na stredné školy by chcel nový minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) zvládnuť v tomto období. Nemyslí si, že by bolo správne presúvať ich na september. Uviedol to v stredu počas tlačovej konferencie. viac »


KORONAVÍRUS Ďalšia panika v parlamente: Podozrivá poslankyňa! Známe sú výsledky Baránika

KORONAVÍRUS Ďalšia panika v

25.03.2020 12:58

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady SR Alojz Baránik má negatívne výsledky testov na ochorenie COVID-19. V parlamente o tom informovala poslankyňa Jana Cigániková (SaS). Dodala, že rovnako negatívne výsledky má aj ďalšia poslankyňa, ktorú nechcela menovať. viac »


KORONAVÍRUS Premiér Matovič oznámil ďalšie opatrenia pre Slovákov: Prvá sociálna pomoc!

KORONAVÍRUS Premiér Matovič oznámil
FotoVideo

25.03.2020 11:59

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič prijal po ústrednom krízovom štábe niekoľko ďalších opatrení, ktoré bude ešte schvaľovať aj parlament. Matovič oznámil, že v nedeľu nenakúpime. Zamestnanci si musia oddýchnuť a zároveň bude v tento deň prebiehať sanitácia. Minister školstva Gröhling tiež povedal, že školy budú zavreté do odvolania. viac »


Generálny tajomník na rezorte obrany končí! Vláda odvolala Jána Hoľka

Ján Hoľko

25.03.2020 10:58

BRATISLAVA - Ján Hoľko končí vo funkcii generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva obrany (MO) SR. Nahradí ho Peter Kozák. Návrh ministra obrany na ich odvolanie a vymenovanie v stredu schválila vláda. viac »


KORONAVÍRUS Matovičova vláda chce rapídne zvýšiť testovanie: Máme už dvetisíc testov na deň!

KORONAVÍRUS Matovičova vláda chce

25.03.2020 08:55

BRATISLAVA - Koronavírus je pre súčasnú populáciu vážne zdravotné ohrozenie a vedomá si je toho aj nová vláda Igora Matoviča, v ktorej velí rezortu zdravotníctva práve novovymenovaný minister Marek Krajčí. S tým priamo súvisí aj snaha vlády zvýšiť testovanie Slovákov, docieliť to chcú predovšetkým novými testami, pričom Krajčí už hovorí o súčasnej dvojtisícovej kapacite. viac »


Internetom sa šíril HOAX, Mečiar zomrel! Môže za to falošný účet ministra OĽaNO: Jasný odkaz bývalého premiéra

Internetom sa šíril HOAX,
Foto

24.03.2020 18:00

BRATISLAVA - Na sociálnych sieťach sa dnes šírila správa o smrti bývalého šéfa HZDS Vladimíra Mečiara. Netrvalo dlho a správu jasne vyvrátili. Išlo o hoax, ktorý sa šíril na falošnom účte ministra OĽaNO Eduarda Hegera. Správu vyvrátila aj Mečiarova hovorkyňa. Bývalý premiér má jasný odkaz! viac »


KORONAVÍRUS Na Slovensko dorazil zdravotnícky materiál: Milióny rúšok a desaťtisíce testov!

KORONAVÍRUS Na Slovensko dorazil

24.03.2020 17:00

BRATISLAVA - Na Slovensko dnes v rámci boja proti koronavírusu dorazilo 2,5 milióna kusov jednorazových ochranných rúšok, 50-tisíc kusov testerov, 20-tisíc kusov ochranného oblečenia a 25-tisíc kusov ochranných okuliarov. Ako ďalej informoval hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov, s prepravou materiálu z Činy Slovensku pomohla Česká republika. viac »


ONLINE Zasadanie parlamentu: Poplach v pléne, podozrenie na koronavírus narušilo začiatok schôdze

ONLINE Zasadanie parlamentu: Poplach
Video

24.03.2020 14:00

BRATISLAVA - Predseda parlamentu Boris Kollár otvoril v utorok druhú schôdzu Národnej rady SR. Na jej programe bola dnes voľba dvoch zvyšných podpredsedov parlamentu, chýbajúcich predsedov a členov výborov, ako aj skladanie sľubu náhradníkmi za poslancov, ktorí sa cez víkend stali členmi vlády. viac »


Totalitný valec pokračuje, komentoval Blaha svoje nezvolenie

Ľuboš Blaha

24.03.2020 13:59

BRATISLAVA – Totalitný valec pokračuje. Takto poslanec strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ľuboš Blaha komentoval svoje nezvolenie za predsedu ľudskoprávneho výboru parlamentu. Nezískal dostatok hlasov ani v opakovanej voľbe. Podľa Blahu vládne strany nerešpektovali dohodu o rozdelení postov predsedov výborov. Nevedel povedať, či Smer-SD bude ... viac »


Pellegrini a Laurenčík sú zvyšnými dvoma podpredsedami parlamentu

Pellegrini a Laurenčík sú

24.03.2020 12:42

BRATISLAVA - Bývalý premiér a podpredseda Smeru - sociálnej demokracie Peter Pellegrini a Milan Laurenčík zo strany Sloboda a Solidarita sú zvyšnými dvoma podpredsedami Národnej rady SR. Rozhodli o tom poslanci parlamentu v tajnom hlasovaní. Pellegrinimu odovzdalo svoj hlas 95 a Laurenčíkovi 85 zo 138 platných hlasov poslancov. Na zvolenie do funkcie ... viac »


Pán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD

Ľuboš Blaha

24.03.2020 11:22

BRATISLAVA - Poslankyňa Jana Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita počas príchodu na 2. schôdzu parlamentu ešte nebola rozhodnutá, či podporí Mariana Kotlebu zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko za predsedu výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. „ viac »


Najčítanejšie články