Kvízy - otestujte sa v našich logických aj zábavných kvízoch | Topky.sk
Sobota, 28. máj 2022. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Kvízy

KVÍZ o postavičkách z animovaných filmov a seriálov: Uhádnete ich všetky?

Legendárna dvojica z kultového filmu Toy Story, Príbeh hračiek

Legendárna dvojica z kultového filmu Toy Story, Príbeh hračiek

25.05.2022 15:00

BRATISLAVA - Poznáte ten pocit, keď si potrebujete sadnúť k telke a len tak vypnúť? Ideálnym lákadlom je zapnúť si animovaný film alebo seriál. Americký humor síce nie je pre každého to pravé orechové, ale dá sa pri ňom skvele odreagovať. A ak už máte deti, je to o dôvod viac, prečo si zapnúť animák. Ako dobre poznáte jeho postavičky? viac »

KVÍZ o skvostoch architektúry: Uhádnete, v ktorých krajinách sa nachádzajú?

KVÍZ o skvostoch architektúry:

23.05.2022 05:00

BRATISLAVA - Prečo je umenie tak dôležité? Lebo tu zostane aj po našej smrti. Veľká dávka umenia sa zvykne prejaviť aj na budovách. Počas výstavby sa možno zdá, že ide o úlet, ktorý možno ani nebude možné postaviť. Výsledok je však úchvatný. Spoznáte, kde sa nachádzajú nasledujúce známe stavby? viac »


Spravili by ste test v autoškole? OTESTUJTE sa v našom kvíze, aký ste vodič

Spravili by ste test

20.05.2022 08:58

BRATISLAVA - Viete, komu máte dať pri vchádzaní do križovatky prednosť? Sú pokyny policajta nadradené dopravnému značeniu? Otestujte sa v našom kvíze a zistite, či si ešte pamätáte základy z autoškoly. viac »


KVÍZ Ako veľmi sa vyznáte v slovenskom hokeji? Otestujte sa z nášho národného športu

KVÍZ Ako veľmi sa
Foto

13.05.2022 13:30

BRATISLAVA - Slovensko je hokejová krajina. Nech už tréneri zložia akýkoľvek tím, Slováci sa ponoria do hokejového šialenstva a fandia našim chlapcom. Dnes sa začínajú majstrovstvá sveta a pri tejto príležitosti sme si pre vás pripravili sériu otázok o úspechoch slovenských hokejistov v zámorí. Dokážete odpovedať na všetky? viac »


KVÍZ Vyznáte sa v národných jedlách a krajinách ich pôvodu? Otestujte svoje znalosti

KVÍZ Vyznáte sa v

08.05.2022 13:30

Bratislava - Koľko ľudí, toľko chutí. Nie je to len otrepaná fráza. Príkladom sú národné jedlá jednotlivých krajín, ktoré sa od seba líšia niekedy až diametrálne. Aj cez chute sa dá ochutnať kultúra iného národa. Pripravili sme pre vás desať pokrmov, uhádnete, pre ktorý štát sú charakteristické? viac »


Koľko toho viete o 2. svetovej vojne? Tento KVÍZ poriadne preverí vaše vedomosti

Koľko toho viete o

08.05.2022 09:30

BRATISLAVA – Druhá svetová vojna skončila pre Európu presne pre 77 rokmi. Počas svojho trvania si vyžiadala milióny obetí vrátane nevinných civilistov, svetlo sveta počas nej uzreli nové druhy zbraní a hoci, čo sa trvania týka, patrí rozhodne k tým kratším, jej dopady na to, v akom svete dnes žijeme, sú výrazné. Koľko toho viete o konflikte, ktorý zmenil súčasné dejiny? viac »


KVÍZ pre zdatných motoristov: Vyznáte sa v logách automobilových značiek?

KVÍZ pre zdatných motoristov:

01.05.2022 13:30

BRATISLAVA - Automobilový priemysel predstavuje jedno z najväčších odvetví výroby. Konkurencia je obrovská, i keď v poslednej dobe sa značky roztrúsené po svete stávajú súčasťou veľkých automobilových koncernov. Ich logá postupom času menia svoj dizajn, ale pretrvávajú. Pripravili sme si pre vás niekoľko automobilových značiek, ktoré by skúsenému motoristovi... viac »


KVÍZ Ste barový kráľ? Uhádnite najznámejšie drinky podľa ich názvu

KVÍZ Ste barový kráľ?

23.04.2022 13:30

BRATISLAVA - Vo vzduchu už pomaly cítiť letné počasie a s tým sú neodmysliteľne spojené dovolenky a diskotéky pod holou oblohou. Mnohí si tento čas spríjemňujú popíjaním drinku. Každý však chutí inak, má inú farbu aj rozdielne percento alkoholu. Ako veľmi sa v nich vyznáte? viac »


Iný kraj, iný mrav: Myslíte si, že o Veľkej noci viete všetko? Tento KVÍZ vaše vedomosti poriadne preverí

Iný kraj, iný mrav:

18.04.2022 11:00

BRATISLAVA – Veľkonočné sviatky sa tešia popularite nielen u nás, ale aj v rôznych kútoch sveta. Aj tu však platí, že iný kraj – iný mrav. Zatiaľ, čo u nás zdobíme vajíčka, oblievame sa studenou vodou či dodržiavame tradičné kresťanské zvyklosti, vo svete majú tieto sviatky úplne inú podobu od pribíjania živých ľudí na kríž, prezliekania sa za čarodejnice... viac »


Ako dobre poznáte Zem? Otestujte sa v geografickom KVÍZE, musíte ho zvládnuť ľavou zadnou

Ako dobre poznáte Zem?

17.04.2022 06:30

BRATISLAVA - Ak ovládate základy geografie a aspoň trochu sa vyznáte v mape sveta, tento kvíz by ste mali zvládnuť ľavou zadnou. Zodpovedajte pätnásť otázok o našej planéte Zem a zaspomínajte si tak na časy v školskej lavici. viac »


KVÍZ Vyznáte sa vo fastfoodoch? Skúste pomenovať tieto ikonické klasiky známych reštaurácií

KVÍZ Vyznáte sa vo
Foto

15.04.2022 17:00

BRATISLAVA - Rýchle občerstvenie zaznamenalo veľký "boom" v druhej polovici 20. storočia. Bolo to vďaka McDonald's, keď podnik odkúpil Raymond Albert Kroc. Fastfood následne povýšil na úplne inú úroveň. Tzv. "zlaté oblúky" však majú konkurenciu v podobe iných reštaurácií. Každá z nich priniesla pre zákazníka svoje produkty, z ktorých sa niektoré stali... viac »


KVÍZ Najhorší tyrani v dejinách ľudstva, ktorí sa dostali k moci! Niektoré mená vás možno prekvapia

KVÍZ Najhorší tyrani v

04.04.2022 05:56

BRATISLAVA - V období ľudských dejín sa objavil nejeden panovník, ktorého vláda znamenala pre obyvateľstvo len teror a utrpenie. Najstrašnejšieho dinosaura poznáme pod menom Tyranosaurus Rex. Slovo "tyrannos" pochádza z gréčtiny a označujú sa tak vládcovia, ktorí si svoju moc vynucujú silou. My vám predstavíme tých najstrašnejších v ľudských dejinách... viac »


KVÍZ Maturity sú späť, čo si zo strednej školy pamätáte vy? Tieto otázky vás preveria

KVÍZ Maturity sú späť,

16.03.2022 20:00

BRATISLAVA – Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou tento rok končiaci stredoškoláci opäť absolvujú skúšku dospelosti tak, ako to býva zvykom. Tento týždeň prebiehajú písomné maturitné testy zo slovenského či cudzieho jazyka ale aj matematiky. My sme pre vás pripravili niekoľko otázok, ktoré majú preveriť, ako ste na tom so stredoškolským učivom vy. viac »


Ťažký KVÍZ o svetových vládcoch: Tieto otázky zvládnu len skutoční machri

Ťažký KVÍZ o svetových

20.02.2022 20:00

BRATISLAVA - Prezident Ruska či kráľovná Veľkej Británie? Takéto jednoduché otázky určite nečakajte. V tých, ktoré sme pripravili pre vás, sa budeme pýtať na najvyšších predstaviteľov známych i menej známych krajín. Niektoré odpovede budú možno jednoduché, no pokiaľ zvládnete všetky a bez zaváhania, ste skutočný odborník. viac »


KVÍZ o zvieratách: Toto zvládnu len experti, dokážete odpovedať na každú otázku?

KVÍZ o zvieratách: Toto

15.02.2022 13:30

BRATISLAVA - Živočíšna ríša je neuveriteľne rozmanitá. Do dnešných dní ešte ľudstvo nepozná všetky druhy zvierat, ktoré sa na Zemi vyskytujú. Medzi niektorými sú tak malé rozdiely, že ich voľným okom ani neodlíšime. Pripravili sme pre vás ľahšie aj ťažšie otázky, ktoré preveria vaše vedomosti o druhoch zvierat žijúcich na našej planéte. viac »


Olympijské hry boli plné kontroverzie a násilia: KVÍZ Viete, ako ich ovplyvnila politika?

Olympijské hry boli plné

04.02.2022 16:00

PEKING - Začínajú sa Zimné olympijské hry 2022 v Pekingu. Viete však, že olympiádu od nepamäti sprevádzali rôzne škandály, bojkoty, ale aj politika? Otestujte sa v našom kvíze, koľko si toho pamätáte z histórie olympijských hier. viac »


KVÍZ Ach, tá gramatika... Ako dobre ovládate slovenský jazyk? Otestujte sa!

KVÍZ Ach, tá gramatika...

29.01.2022 00:01

BRATISLAVA - Jednoduchý prístup k internetu a sociálne siete ukázali na Slovensku jednu smutnú vec - ako málo ľudí ovláda svoj materinský jazyk. Pripravili sme pre vás kvíz, v ktorom zistíte, ako ste na tom so slovenčinou. viac »


Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu: Vyznáte sa v 2. svetovej vojne? Otestujte sa v KVÍZE

Medzinárodný deň pamiatky obetí

27.01.2022 10:00

BRATISLAVA - Na historické udalosti, akou je aj druhá svetová vojna, by sme nemali zabúdať práve preto, aby sa už neopakovali. V dnešnej dobe je potreba nezabudnúť na zverstvá, ktoré sa diali, omnoho dôležitejšia. Otestujte si vedomosti o druhej svetovej vojne v kvíze, krorý sme pre vás pripravili. viac »


KVÍZ Poznáte ľudové rozprávky? Tieto otázky by vám nemali robiť žiadny problém, otestujte sa!

KVÍZ Poznáte ľudové rozprávky?

23.01.2022 10:00

BRATISLAVA - Ako deti sme všetci poznali kúzelné príbehy pre najmladších. Vo vyššom veku si ich pripomíname pri čítaní z knihy našim vlastným ratolestiam. Tie najznámejšie rozprávky by vám teda nemali robiť žiadny problém, alebo áno? Otestujte sa v našom kvíze. viac »


Každoročne k nám prichádzajú Traja králi: KVÍZ Otestujte sa, čo o nich viete!

Každoročne k nám prichádzajú

06.01.2022 09:30

BRATISLAVA - Sviatok Troch kráľov je pre nás spätý s rôznymi poverami a zvyklosťami. Napriek pandémii však nie sú obmedzené návštevy a tí pracujúci si aspoň nachvílu oddýchnu, keďže budú doma. Čo však o Troch kráľov, ktorí sú pre veriacich významnými osobnosťami, viete? Preverte si svoje vedomosti v našom kvíze! viac »


KVÍZ Ako dobre poznáte politické dianie na Slovensku počas roka 2021? Otestujte svoje vedomosti hneď teraz

KVÍZ Ako dobre poznáte

28.12.2021 10:39

BRATISLAVA - Aj z hľadiska politiky máme na Slovensku za sebou mimoriadne rušný rok. Okrem toho, že to bol ďalší rok borenia sa s pandémiou, zažili sme aj výmenu vlády, výmenu niektorých ministrov aj početné demisie. To, ako tieto udalosti poznáte a ako ste na tom s politickým prehľadom si môžete otestovať v nasledujúcom kvíze. viac »


Najčítanejšie články