Kauzy | Topky.sk

°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Kauzy

Aktivistu Ľuboša Lorenza odsúdil košický súd za hanobenie kultúrnej pamiatky

Ľuboš Lorenz a Daniel Lipšic

Ľuboš Lorenz a Daniel Lipšic

Foto
pred 8 hodinami

KOŠICE – Za hanobenie kultúrnej pamiatky v stredu odsúdil Okresný súd (OS) Košice I aktivistu Ľuboša L., ktorý odstránil z pamätníka padlých sovietskych vojakov v centre Košíc symboly kosáka a kladiva. Podľa súdu tým spáchal trestný čin výtržníctva. viac »

Disciplinárna komisia znížila Trnkovi plat na tri mesiace: Navrhovateľ podal odvolanie

Dobroslavovi Trnkovi disciplinárna komisia

19.10.2020 20:26

BRATISLAVA - Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku 3. disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR oslobodila v pondelok spod disciplinárneho obvinenia v prípade vyjadrení pre televíziu Markíza ohľadne nahrávky s Marianom K. V časti rozhovoru o prepustení Jozefa Majského z väzby ho uznala za vinného. Za toto previnenie mu znížila ... viac »


Advokátka Trnku tvrdí, že je nevinný: Generálna prokuratúra by ho mala oslobodiť

Dobroslav Trnka

19.10.2020 16:57

BRATISLAVA - Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka sa nedopustil žiadneho disciplinárneho priestupku, ktoré sú mu kladené za vinu, a ani nespáchal trestný čin. Disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR by ho mala oslobodiť. Uviedla vo svojej záverečnej reči advokátka Trnku Mária Kodajová. viac »


KORONAVÍRUS Minister zahraničných vecí Korčok je v karanténe

KORONAVÍRUS Minister zahraničných vecí

19.10.2020 09:46

BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe v súvislosti s novým koronavírusom. Potvrdil to tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Rezort nespresnil, odkedy je minister v domácej izolácii, ani kedy by mal podstúpiť test na ochorenie COVID-19. viac »


Niekdajší člen ĽSNS obvinený z vraždy: V utorok si vypočuje verdikt

Niekdajší člen ĽSNS obvinený

15.10.2020 17:45

PEZINOK - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odročil vo štvrtok hlavné pojednávanie s Jozefom K., ktorý je obžalovaný za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, na utorok 20. októbra. V tento deň senát vynesie vo veci rozsudok. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Súd vo štvrtok čítal listinné dôkazy. viac »


Pokračuje proces s vyššou súdnou úradníčkou v drogovej kauze

Obžalovaná Veronika Š. (druhá

15.10.2020 09:55

BRATISLAVA - S vylúčením verejnosti, teda aj novinárov, za dodržania protipandemických opatrení pokračuje vo štvrtok na Okresnom súde (OS) Bratislava V pojednávanie v drogovej kauze s vyššou súdnou úradníčkou OS Bratislava I Veronikou Š. viac »


Najvyšší súd rozhodol: Všetci obvinení v rámci akcie Plevel zostávajú vo väzbe

Najvyšší súd rozhodol: Všetci

13.10.2020 13:31

BRATISLAVA - Všetci štyria obvinení v rámci akcie Plevel zostávajú vo väzbe. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, keď zamietol ich sťažnosti proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica zo 17. septembra. Senát zároveň vyhovel sťažnosti prokurátora a Danielovi B. rozšíril dôvody väzby aj o preventívnu väzbu. ... viac »


Člen skupiny sátorovcov vypovedá: V procese so starostom Dolného Chotára hovorí o ďalšej vražde

Člen skupiny sátorovcov vypovedá:

13.10.2020 11:29

PEZINOK - Výpoveďou bývalého vysokopostaveného člena zločineckej skupiny sátorovcov Kristiána Kádara pokračuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom D. a spol. viac »


Kotleba očakával oslobodzujúci rozsudok: Podľa prokurátora si zaslúžil nepodmienečný trest

Hlavné pojednávanie s predsedom

13.10.2020 06:01

PEZINOK - Predseda ĽSNS Marian Kotleba v kauze kontroverzných šekov na sumu 1488 očakával na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku (ŠTS) oslobodzujúci rozsudok. viac »


Občianske združenia o odsúdení Kotlebu: Extrémizmus začína byť v SR konečne postihovaný

Pokračuje súd s Marianom

12.10.2020 21:10

BRATISLAVA – Občianske združenie Post Bellum, Centrum komunitného organizovania a občianska iniciatíva Nie v našom meste vítajú rozhodnutie samosudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorá uznala predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu za vinného zo zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd. viac »


Koketovanie s nacizmom či fašizmom nemôžeme akceptovať, tvrdí Remišová

Koketovanie s nacizmom či

12.10.2020 20:45

BRATISLAVA - Dlhoročné, niekedy menej a inokedy viac skryté koketovanie s nacizmom či fašizmom je niečo, čo v demokratickej spoločnosti nemôžeme akceptovať. A to ani pod falošným argumentom slobody. V reakcii na rozhodnutie samosudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorá uznala predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu za vinného zo zločinu podpory a propagácie ... viac »


Už zajtra pokračuje proces s Kotlebom v kauze kontroverzných šekov: Odznejú záverečné reči

Pokračuje hlavné pojednávanie s

11.10.2020 22:50

BRATISLAVA - Pred samosudkyňou Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračuje v pondelok (12. 10.) hlavné pojednávanie s predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom v kauze rozdávania kontroverzných šekov na sumu 1488 eur. viac »


Sheila nateraz s vyhrážkami na internete skončila: Súd rozhodol, že bude stíhaná väzobne

Kontroverzná Adriána, ktorá si

11.10.2020 13:55

BANSKÁ BYSTRICA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, v nedeľu rozhodol o vzatí do väzby Sheily S., ktorá je obvinená pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, prečin nebezpečného vyhrážania a ďalšie skutky. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. viac »


Rudolf Kusý sa postavil pred súd! VIDEO Dobrá správa pre zadržaného starostu

Rudolf Kusý
FotoVideo

09.10.2020 10:08

BRATISLAVA - Trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu (KS) v Bratislave začal rozhodovať o sťažnosti prokurátora voči rozhodnutiu Okresného súdu (OS) Bratislava III, ktorý v nedeľu (4. 10.) nezobral do väzby starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa Kusého. viac »


AKTUÁLNE Sudcovia opäť pred súdom: Jankovskej ostali oči pre plač, Cvikovú verdikt potešil

Monika Jankovská a Denisa

08.10.2020 12:43

BRATISLAVA - Najvyšší súd potvrdil väzbu Moniky Jankovskej do marca 2021, Denisu Cvikovú prepustil na slobodu. viac »


Jeden z developerov sa ohradzuje voči tvrdeniam bratislavského starostu Rudolfa Kusého

Nesrovnal a Kusy v

08.10.2020 11:58

BRATISLAVA - Developer projektu na Jaskovom rade sa ohradzuje voči tvrdeniam starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa K., ktorý v súčasnosti čelí obvineniam. Jeho vyjadrenia o tom, že projekt je v rozpore s územným plánom, označuje za nepravdivé, čo má podľa neho potvrdzovať aj oficiálny spis k územnému a stavebnému konaniu. viac »


Disciplinárka vytýčila ďalší termín: Dobroslav Trnka sa opäť postaví pred komisiu

Dobroslav Trnka

07.10.2020 08:34

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR vytýčila na október ďalší termín konania s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. viac »


Hrubala a Mazák podávajú disciplinárny návrh: Sudca Truban mal rozhodovať v prospech Bödöra

Sudca Špecializovaného trestného súdu

06.10.2020 16:30

BRATISLAVA - Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala a predseda Súdnej rady SR Ján Mazák podajú disciplinárny návrh na sudcu ŠTS Michala Trubana. Dohodli sa na tom na utorkovom stretnutí. Podanie vychádza z dôvodného podozrenia možnej zaujatosti Trubana pri rozhodovaní o väzbe pre nitrianskeho podnikateľa Norberta B. Informovala o ... viac »


AKTUÁLNE Najvyšší súd podmienečne prepustil údajného vplyvného muža podsvetia Masláka

Miroslav Maslák

06.10.2020 14:46

BRATISLAVA - Údajne vplyvného muža podsvetia z Považia Miroslava Masláka prepustil Najvyšší súd (NS) SR podmienečne na slobodu. NS SR rozhodol v utorok, keď zamietol sťažnosť prokurátora, ako aj odsúdeného voči augustovému rozhodnutiu Krajského súdu (KS) v Trenčíne, ktorý Masláka prepustil na slobodu. Potvrdila to hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. viac »


Starosta Nového Mesta ide na slobodu: Prokurátor sa odvolal! Sú to nezmysly, tvrdí Kusý

Rudolf Kusý

04.10.2020 13:20

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie na Okresnom súde Bratislava III rozhodol, že obvinený starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý bude stíhaný na slobode. Ten pred pojednávaním prítomným médiám povedal, že obvinenia považuje za nezmysly. Rozhodnutie nie je právoplatné. viac »


Horúco okolo Ľudovíta Makóa! Pre svedectvo proti mocným zriaďujú špeciálny vyšetrovací tím

Horúco okolo Ľudovíta Makóa!

03.10.2020 11:57

BRATISLAVA - Okolo bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy sa po dohode o spolupráci s políciou dejú skutočne veľké veci. Potom, ako Ľudovít Makó prisľúbil informácie o trestnej činnosti mocných a požiadal o status utajeného svedka, zariaďujú podľa informácií Topky.sk špeciálny vyšetrovací tím. viac »


Najčítanejšie články