Kauzy | Topky.sk
Štvrtok, 17. jún 2021. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Kauzy

Európsky prokurátor Novocký: Utorkové rozhodnutie NS SR dokazuje, že obžaloba bola podaná dôvodne

pred 14 minútami

BRATISLAVA - Utorkové (15. 6.) rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu (NS) SR v prípade zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vytvára dostatočný predpoklad na to, aby Špecializovaný trestný sud (ŠTS) po doplnení dokazovania rozhodol vo veci zákonným spôsobom. Uviedol to európsky prokurátor Juraj Novocký, ktorý bol v minulosti... viac »

Vláda odvolala Adriána Szabóa z postu šéfa policajnej inšpekcie

Adrián Szabó

pred 21 hodinami

BRATISLAVA - Vláda na stredajšom rokovaní odvolala obvineného Adriána Sz. z funkcie riaditeľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS). Odvolanie odporučili členovia Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. viac »


Vláda bude hlasovať o odvolaní šéfa policajnej inšpekcie Adriána Szabóa

Adrián Szabó

pred 22 hodinami

BRATISLAVA – Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) predloží na stredajšie rokovanie vlády návrh na odvolanie doterajšieho riaditeľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), obvineného Adriána Szabóa. Minister to potvrdil pred rokovaním kabinetu. viac »


Voči Dušanovi Kováčikovi sa môže začať stíhanie v 5 veciach, ktoré dozoroval

Voči Dušanovi Kováčikovi sa

pred 23 hodinami

BRATISLAVA – Voči bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi by sa mohlo začať trestné stíhanie za trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa v piatich veciach, ktoré dozoroval. viac »


Parlamentný výbor odporučil odvolať Adriána Szabóa z postu šéfa inšpekcie

Adrián Szabó

včera o 09:21

BRATISLAVA - Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť odporučil odvolať obvineného Adriána Sz. z funkcie riaditeľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS). Členovia výboru o tom rozhodli v stredajšom hlasovaní. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) potvrdil, že vláda ešte v stredu na základe odporúčania výboru šéfa inšpekcie odvolá. viac »


Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby zaistil na NAKA spis exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského

Na snímke riaditeľ SIS

včera o 15:30

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) Trenčín zaistil v piatok večer (11. 6.) originál vyšetrovacieho spisu v tzv. živej trestnej veci, týkajúcej sa obvineného exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Uviedol to krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta. ... viac »


Exriaditeľ NAKA sa o zrušení uznesenia o vznesení obvinenia dozvedel z médií

Národná kriminálna agentúra má

14.06.2021 18:39

BRATISLAVA - Bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian sa o zrušení uznesenia vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) o vznesení obvinenia voči jeho osobe dozvedel z médií. Uvádza to Zurian vo svojom profile na sociálnej sieti. viac »


O bratislavských advokátoch bude rozhodovať Najvyšší súd budúci pondelok

O bratislavských advokátoch bude

14.06.2021 17:56

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR sa bude zaoberať obvinenými bratislavskými advokátmi, Martinom Ribárom a Alexandrom Filom, ktorých v sobotu (12. 6.) Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku nezobral do väzby, budúci pondelok 21. júna. Verejné zasadnutie určil sťažnostnému súdu ŠTS na 13.00 h. Vyplýva to z rozpisu činnosti NS SR zverejnenom v pondelok na jeho stránke. viac »


AKTUÁLNE Generálna prokuratúra rozhodla: Stíhanie Zuriana nebolo zákonné! Exšéf NAKA má dôvod na radosť

Národná kriminálna agentúra má
FotoVideo518

14.06.2021 10:20

BRATISLAVA - Prokurátorka Generálnej prokuratúry (GP) SR rozhodla o zrušení uznesenia vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby o vznesení obvinenia bývalému riaditeľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavovi Zurianovi. viac »


Najvyšší súd prehovoril: O väzbe šéfa inšpekčnej služby Szabóa sa bude rozhodovať už zajtra

Adrián Szabó

13.06.2021 09:45

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR sa bude v pondelok (14. 6.) zaoberať obvineným riaditeľom Úradu inšpekčnej služby Adriánom Szabóm ktorého 5. júna Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku nezobral do väzby. viac »


Najvyšší súd má v utorok rozhodovať o odvolaniach v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej

Najvyšší súd má v

13.06.2021 08:45

BRATISLAVA – O odvolaniach v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej má v utorok 15. júna od 9.00 h rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR. Riešiť má odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ako aj odvolanie obžalovaného Tomáša Szabóa. viac »


Sudca ŠTS bude rozhodovať o väzbe bratislavských advokátov popoludní

Na snímke bývalý starosta

12.06.2021 08:19

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku bude v sobotu popoludní rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať dvojicu bratislavských advokátov - Martina Ribára a Alexandra Fila viac »


Roman Kvasnica: Nový dôkaz v kauze Kuciak preukazuje dôvodnosť podania obžaloby

Roman Kvasnica: Nový dôkaz

11.06.2021 12:06

BRATISLAVA – Nový dôkaz v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej preukazuje dôvodnosť podania obžaloby na Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Povedal to Roman Kvasnica, splnomocnenec poškodenej Zlatice Kušnírovej. viac »


NAKA zadržala dvoch advokátov: Podpora zločineckej skupiny! Je to nepochopiteľné, tvrdí obhajca

NAKA zadržala dvoch advokátov:
Video

11.06.2021 11:45

BRATISLAVA - Bratislavskí advokáti Alexander Filo a Martin Ribár sú od štvrtka (10. 6.) obvinení v jednej trestnej veci. Obvinení sú zo založenia, zosnovania, podpory zločineckej skupiny, vydierania a krivej výpovede a prísahy. Potvrdili to ich obhajcovia Matej Marhavý a Peter Erdős. viac »


Veci sa pohýnajú dopredu: Mestský súd v Prahe sa začal zaoberať sťažnosťou Jozefa Majského

Podnikateľ Jozef Majský

11.06.2021 07:23

BRATISLAVA - Mestský súd v Prahe sa začal zaoberať sťažnosťou odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského voči májovému rozhodnutiu Okresného súdu Praha IV, ktorý podnikateľa podmienečne neprepustil z väzenia na slobodu. Informoval o tom Adam Wenig z Mestského súdu v Prahe. viac »


Ostáva za mrežami: Najvyšší súd predĺžil väzbu Kajetánovi Kičurovi

Kajetán Kičura prichádza na

10.06.2021 13:44

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR predĺžil väzbu pre bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána K. do 21. októbra. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Dodala, že súd na základe sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, ktorý mu pôvodne predĺžil lehotu... viac »


Maroš Žilinka sa zúčastní stretnutia generálnych prokurátorov v Budapešti

Generálny prokurátor SR Maroš

10.06.2021 11:16

BRATISLAVA - Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka sa vo štvrtok a v piatok (11.6.) zúčastní stretnutia generálnych prokurátorov krajín Vyšehradskej štvorky a Rakúskej republiky v Budapešti. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. viac »


Proces s Pavlom Ruskom pokračuje: Obžalovaný je v kauze vraždy Sylvie Klaus-Volzovej

Proces s Pavlom Ruskom

10.06.2021 09:50

BRATISLAVA - Pred senátom Okresného súdu (OS) Bratislava II pokračuje vo štvrtok proces s bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom a spol. v prípade prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej. viac »


Kočner sa opäť postaví pred súd: Okresný súd sa bude zaoberať kauzou motákov

Kočner sa opäť postaví

09.06.2021 14:45

BRATISLAVA - Podnikateľ Marian Kočner sa postaví pred Okresný súd (OS) Bratislava I v kauze takzvaných motákov, keď tento bratislavský nižší súd naplánoval verejné zasadnutie vo veci na 23. júna. Vyplýva to z rozpisu činnosti OS Bratislava I. viac »


Proces so Štefanom Ághom pokračuje: Dnes vypovedajú exriaditelia TV Markíza

Proces so Štefanom Ághom

07.06.2021 09:55

PEZINOK - Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračuje v pondelok hlavné pojednávanie so Štefanom Ághom, obžalovaným v kauze dvoch televíznych zmeniek TV Markíza. viac »


Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic o tajnom stretnutí v SIS: Bolo to zbytočné! Kolegovia o ňom vedeli

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
FotoVideo316

06.06.2021 14:00

BRATISLAVA - Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic dosiaľ nevidel dôkaz, ktorý by potvrdzoval, že dochádza k manipulácii trestného stíhania alebo zosúlaďovaniu výpovedí spolupracujúcich obvinených. Vyhlásil to v relácii televízie TA3 V politike. viac »


Najčítanejšie články