Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Kauzy

Filipovi Rybaničovi po verdikte súdu zanikol mandát poslanca v Rači

Filip Rybanič

Filip Rybanič

včera o 16:00

BRATISLAVA – Filip Rybanič, ktorého Krajský súd (KS) v Bratislave odsúdil koncom júna na trojročný trest s jednoročným odkladom a skúšobnou lehotou, skončil ako miestny poslanec v Rači. Mandát poslanca mu zanikol z dôvodu uvedeného v zákone o obecnom zriadení. V miestnom parlamente skončila aj poslankyňa Dagmar Gelingerová. V jej prípade je dôvodom ... viac »

Exstarosta mal spôsobiť niekoľkotisícovú škodu: S peňažným trestom 1600 eur nesúhlasí

Exstarosta mal spôsobiť niekoľkotisícovú

18.07.2019 18:55

BANSKÁ BYSTRICA - Vyhlásením rozsudku sa dnes na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici skončilo hlavné pojednávanie s bývalým starostom Kysuckého Lieskovca Štefanom M. a ďalšími piatimi obžalovanými. viac »


OĽaNO v tom má jasno: Šufliarsky má odísť z Generálnej prokuratúry a ukázať smsky s Kočnerom

Námestník generálneho prokurátora SR

18.07.2019 14:20

BRATISLAVA - OĽaNO opätovne vyzýva prokurátora Petra Šufliarskeho na zverejnenie jeho sms komunikácie s Marianom K., ktorý je v súčasnosti obvinený aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Hnutie tak reagovalo na informáciu, že sa Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetrovaním komunikácie nebude zaoberať. viac »


Je to oficiálne: Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu Šufliarskeho a Kočnera

Mariana Koćnera priviezli s

18.07.2019 12:10

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebude vyšetrovať komunikáciu prokurátora Petra Šufliarskeho a Mariana Kočnera, ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Informoval o tom portál Aktuality.sk. viac »


MIMORIADNA SPRÁVA Pod obchvatom Bratislavy našli zakázané rakovinotvorné látky

MIMORIADNA SPRÁVA Pod obchvatom

17.07.2019 13:18

BRATISLAVA – Posledné vzorky z násypov na stavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy potvrdili výskyt nepovolených látok. Ako v stredu informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV), v troch vzorkách posledného testovania sa vyskytoval azbest, ktorý síce po zakopaní do zeme neohrozuje zdravie ľudí, avšak manipulácia s ním je ... viac »


Grófka Zemplína v problémoch: Ľubica Rošková posiela svoju agrofirmu do konkurzu

Ľubica Rošková
Foto

16.07.2019 17:00

MICHALOVCE - Ľubica Rošková, ktorá je prezývaná aj "grófka Zemplína", v týchto dňoch posiela svoju spoločnosť Agro Porúbka do konkurzu. Peniaze chce však naspäť aj Poľnohospodárska platobná agentúra. viac »


Kauza miliónových zmeniek naberá na obrátkach: Kočnerovi sa z väzby nechce, na súd nepríde

Mariana Koćnera priviezli s
Foto

16.07.2019 14:34

BRATISLAVA - Obžalovaný podnikateľ Marian Kočner sa nezúčastní na pojednávaní v kauze miliónových zmeniek, ktoré sa začína na Špecializovanom trestnom súde budúci pondelok. viac »


Prokurátor, ktorý vypracoval podklady na rozpustenie ĽSNS, už nepracuje: Toto je dôvod

Prokurátor, ktorý vypracoval podklady

16.07.2019 10:25

BRATISLAVA - Prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky (GP SR) Ivan Minár, ktorý spracoval podklady k návrhu na rozpustenie ĽSNS, je už na dôchodku. viac »


Súd zverejnil detaily jedného z najväčších prípadov! Slovensko malo právo vedieť o Kaliňákových účtoch

Filip Rybanič

16.07.2019 05:55

BRATISLAVA - Takmer pred mesiacom si Filip Rybanič vypočul verdikt Krajského súdu, ktorý uznal, že je vinný. Koncom minulého týždňa však predseda senátu, ktorý o jeho osude rozhodoval na odvolacom súde, Peter Šamko, zverejnil na internete rozsudok v plnom znení. V takmer štyridsaťstranovom rozsudku senát skonštatoval, že zverejnenie síce bolo vo verejnom ... viac »


Kauza smrteľne pobodaného Braňa (†37) nekončí: Na rade je odvolacie konanie, Ind Nishit v pozore

Potýčka v centre Bratislavy
Foto

07.07.2019 17:10

BRATISLAVA - Kauza smrteľného pobodania z októbra 2017 pokračuje vo štvrtok odvolacím konaním na Krajskom súde v Bratislave. V tomto prípade si v októbri 2018 slovenský občan indického pôvodu Nishit T. vypočul oslobodzujúci rozsudok. viac »


Investigatívny novinár Rýpal zmizol pred vyše 11 rokmi, podozrenie z vraždy sa zatiaľ nepotvrdilo

Investigatívny novinár Paľo Rýpal

01.07.2019 16:50

BRATISLAVA - Podozrenie zo zavraždenia nezvestného novinára Pavla Rýpala sa zatiaľ nepotvrdilo. Polícia informácie preverovala dva roky. Potvrdili to z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. viac »


Hrôzy farmárov zďaleka nekončia: Agromafia na severe, výhražné telefonáty a iné hrozby

Hrôzy farmárov zďaleka nekončia:
Foto

01.07.2019 16:00

LYSICA - Poberanie agrodotácií ľuďmi, ktorí konkrétne pozemky ani neobhospodarujú. Aj takto vyzerá realita na severe Slovenska v obci Lysica. Overenie pravosti nájmu pozemkov je aj v dnešnej dobe stále náročné a spochybniteľné. Svedčia o tom aj prípady z tejto obce. viac »


Rybanič potvrdil, že ostáva aj po verdikte súdu poslancom Rače: Mandát mu údajne nezaniká

Filip Rybanič
Foto

26.06.2019 16:25

BRATISLAVA – Filip Rybanič bude aj po utorňajšom verdikte Krajského súdu (KS) v Bratislave vykonávať funkciu miestneho poslanca v bratislavskej Rači. Hoci súd Rybaniča odsúdil na trojročný trest s jednoročným odkladom a skúšobnou lehotou, mandát poslanca mu podľa jeho slov nezaniká. viac »


Nevyzula sa z toho: Ústavný súd potvrdil rozhodnutie o pokute pre bratislavskú poslankyňu

Lucia Štasselová

23.06.2019 16:15

BRATISLAVA – Ústavný súd (ÚS) SR potvrdil pokutu takmer 1500 eur pre miestnu poslankyňu bratislavského Ružinova Luciu Štasselovú. Pokutu vo výške trojmesačného platu poslanca jej schválilo miestne zastupiteľstvo vlani v januári pre nedodržanie zákonom stanovenej lehoty na podanie majetkového priznania, a to so všetkými potrebnými náležitosťami. viac »


O odvolaní asistenta poslanca Filipa Rybaniča by sa malo rozhodnúť v utorok

Filip Rybanič

23.06.2019 10:25

BRATISLAVA - Krajský súd v Bratislave (KS) by mal v utorok (25. 6.) na svojom verejnom zasadnutí rozhodnúť o odvolaní Filipa Rybaniča, asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára (SaS), voči minuloročnému rozsudku Okresného súdu (OS) Bratislava V. viac »


Pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy bolo odročené: Obžalovaný sa vyhýba stíhaniu

Pojednávanie v kauze dvojnásobnej
Foto

20.06.2019 13:15

BRATISLAVA - Na pôde bratislavského Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody sa dnes malo uskutočniť pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004. Nový senát, ktorému bol tento prípad predložený, však pojednávať nemohol, keďže sa dvom poškodeným nepodarilo doručiť predvolanie. viac »


Pojednávanie o dvojnásobnej vražde prebehne vo väzení: Sprísnenie bezpečnosti je nevyhnutné

Pojednávanie o dvojnásobnej vražde

17.06.2019 13:50

BRATISLAVA - Pojednávanie v kauze vraždy ženy a chlapca v Moste pri Bratislave z roku 2004 sa vo štvrtok uskutoční v priestoroch bratislavského Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestov odňatia slobody. Ako ďalej informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom presunu pojednávania naplánovaného pôvodne v budove Justičného paláca ... viac »


Kauza smrteľného pobodania pokračuje: Občan indického pôvodu môže znovu skončiť za mrežami

Súd Nishita oslobodil
Foto

17.06.2019 10:00

BRATISLAVA - V kauze smrteľného pobodania z októbra 2017 vytýčil na 11. júla Krajský súd v Bratislave odvolacie konanie. V tomto prípade si v októbri 2018 slovenský občan indického pôvodu Nishit T. vypočul oslobodzujúci rozsudok. Ako vtedy skonštatoval predseda senátu Okresného súdu Bratislava I Michal Kačáni, konanie obžalovaného naplnilo podmienky ... viac »


Krajská prokuratúra dostala sťažnosť Ladislava Bašternáka, bude sa ňou zaoberať

Ladislav Bašternák

14.06.2019 14:55

BRATISLAVA - Sťažnosťou právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava B. voči najnovšiemu obvineniu z neodvedenia dane a poistného sa zaoberá Krajská prokuratúra v Bratislave (KP). viac »


Zakladatelia zločineckej skupiny Dvojičky sa postavili pred súd: Hrozí im doživotný trest

Zakladatelia zločineckej skupiny Dvojičky

13.06.2019 17:00

BANSKÁ BYSTRICA – Výsluchom svedka pokračovalo dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie so zakladateľmi zločineckej skupiny vystupujúcej pod názvom „Dvojičky" bratmi Dávidom a Dominikom K. z Udiče v okrese Považská Bystrica. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ich žaloval za trestné činy založenia, ... viac »


Súd na jeseň rozhodne o lúpeži v dome Ernesta Valka: Klinka výrazne pomohol vyšetrovacím orgánom

Súd na jeseň rozhodne
Foto

11.06.2019 11:20

BRATISLAVA - O návrhu dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR Jozef Kandera s Jaroslavom Klinkom obvineným z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka, sa bude rozhodovať na Okresnom súde (OS) v Pezinku najskôr na jeseň. viac »


Najčítanejšie články