Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 21. apríl 2019. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

Kauzy

V kauze poisťovne Rapid Life padla obžaloba na bývalého riaditeľa odboru NBS

V sídle košickej poisťovne Rapid Life boli policajti, pred bankou stálo obrnené vozidlo Národnej banky Slovenska, do ktorého odniesli všetky dokumenty poisťovne Rapid Life

V sídle košickej poisťovne Rapid Life boli policajti, pred bankou stálo obrnené vozidlo Národnej banky Slovenska, do ktorého odniesli všetky dokumenty poisťovne Rapid Life

17.04.2019 15:30

BRATISLAVA - V kauze bývalej poisťovne Rapid Life podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na súd obžalobu na bývalého generálneho riaditeľa odboru dohľadu nad trhom cenných papierov, poisťovníctvom a dôchodkovým sporením NBS Ivana B. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. viac »

Najvyšší súd rozhodol: Kočnerovi rozšírili dôvody väzby, jeho sťažnosť bola nedôvodná

Mariana Koćnera priviezli s

16.04.2019 16:24

BRATISLAVA - Senát Najvyššieho súdu SR vyhovel sťažnosti prokurátora a rozšíril väzbu obvineného podnikateľa Mariana Kočnera aj na útekovú. Špecializovaný trestný súd začiatkom apríla rozhodol, že obvinený podnikateľ pre kauzu miliónových zmeniek ostane vo väzbe. viac »


Generálna prokuratúra prehovorila: O čom bolo rozpútanie pekla aj odchody Šufliarskeho a Vaneka

Peter Šufliarsky, Jaromír Čižnár
Foto

13.04.2019 14:09

BRATISLAVA - Dianie na generálnej prokuratúre sa počas posledného roka stalo intenzívne sledovaným. Všetko začal tragický začiatok minulého roka, kedy sa po dvojnásobnej úkladnej vražde oči verejnosti upierali na túto inštitúciu. Tá sa rozhodla aj po komentári opozičnej poslankyne Veroniky Remišovej vyjadriť k danej situácií aj po odchode prvého námestníka Petra Šufliarskeho. viac »


Prípad lustrácií novinárov je na stole: Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie, Rajtár to kvituje

Talianska televízia Rai 1
Foto

12.04.2019 16:55

BRATISLAVA - V kauze lustrácie Jána Kuciaka a ďalších novinárov začal vyšetrovateľ trestné stíhanie. Potvrdili to z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR. Doplnili, že stíhanie začala inšpekcia na základe vlastnej operatívnej činnosti. viac »


Advokáta odsúdeného v kauze Transpetrol dolapila polícia: Husár skončil vo väzení

Advokáta odsúdeného v kauze
Foto

11.04.2019 13:45

PREŠOV - Právnik Ján Husár, ktorý je odsúdený v kauze Transpetrol a bolo po ňom vyhlásené pátranie, je už vo väzení. Vypátrali ho michalovskí policajti. Po zatknutí bol eskortovaný do výkonu trestu odňatia slobody, uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. viac »


Kauza nástenkový tender: Špecializovaný trestný súd rozhodol o treste obžalovanej

Kauza nástenkový tender: Špecializovaný

10.04.2019 15:40

BRATISLAVA - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil v stredu obžalovanú Zdenku K. v kauze nástenkového tendra na trojročný podmienečný trest odňatia slobody. viac »


Tóth priťažil Kočnerovi aj v kauze zmenky, vypovedá o ich antedatovaní

Peter Tóth
Foto

09.04.2019 18:45

BRATISLAVA - Peter Tóth priťažil Marianovi Kočnerovi aj v kauze zmenky, keď vypovedá o ich antedatovaní, túto informáciu dnes priniesol spravodajský web Denníka N. V kauze, kde sú Marian Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z falšovania zmeniek voči televízii Markíza, je nový dôkaz. viac »


Marian Kočner nedal súhlas na zverejnenie SMS komunikácie s Petrom Šufliarskym

Mariana Koćnera priviezli s
Foto

08.04.2019 19:59

BRATISLAVA – Obvinený podnikateľ Marian Kočner nedal súhlas na zverejnenie SMS komunikácie s bývalým prvým námestníkom generálneho prokuratúra Petrom Šufliarskym. Vo svojom večernom spravodajstve o tom v pondelok informovala televízia Markíza, ktorej to potvrdil obhajca podnikateľa Marek Para. viac »


MIMORIADNE Vo veci vydierania Andrej Kisku už vypovedal Pellegrini, Béla Bugár aj Robert Fico

MIMORIADNE Vo veci vydierania

08.04.2019 11:55

BRATISLAVA - Zdá sa, že v prípade údajného vydierania Andreja Kisku vypovedal ďalší človek. Podľa našich informácií mal na NAKA vypovedať už aj premiér Peter Pellegrini. V prípade bol zatiaľ vypočutý prezident Andrej Kiska. Krajská prokuratúra v Bratislave dnes potvrdila aj výpoveď Roberta Fica a Bélu Bugára. viac »


Pod Kosíkom sa zľahla zem: Rezort spravodlivosti nemá o expríslušníkovi SIS nové informácie

Ľuboš Kosík

06.04.2019 17:10

BRATISLAVA - V prípade bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboša Kosíka nemá rezort spravodlivosti nové informácie. Uviedla to hovorkyňa rezortu Zuzana Drobová s tým, že minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) žiadal africkú krajinu Mali ešte v priebehu decembra minulého roka listom o spoluprácu a vydanie Kosíka späť na Slovensko. viac »


Parlament sa po včerajšom fiasku opäť pokúsi odvolať ministra dopravy

Atmosféra v pléne pred

05.04.2019 09:35

BRATISLAVA - Mimoriadna 44. schôdza Národnej rady SR o návrhu časti opozície na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby Arpádovi Érsekovi (Most-Híd) by sa mala začať dnes ráno. V pôvodnom termíne vo štvrtok sa nemohla uskutočniť, keďže ani na trikrát sa neprezentoval dostatočný počet poslancov. Opozícia a koalícia sa vzájomne obviňovali z ... viac »


Šéf mafiánskeho gangu Piťo vypovedal na NAKA: S vyšetrovateľmi údajne spolupracuje

Šéf mafiánskeho gangu Piťo

04.04.2019 09:15

BRATISLAVA - Juraj Ondrejčák vypovedal na polícii. Informoval o tom v stredu spravodajský portál TV JOJ noviny.sk. viac »


PRÁVE TERAZ Polícia zasahuje v Kolárove: Obvinení z vraždy Kuciaka sú namočení v ďalšej poprave

Obvinený Miroslav M.

03.04.2019 18:05

BRATISLAVA - Polícia zasahuje v Kolárove. Údajne ide o starší prípad vraždy podnikateľa z roku 2016. Na mieste má byť aj jeden z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka Miroslav Marček. Zoltán Andruskó mal vo svojej výpovedi uviesť, že spolu s ďalším obvinených Tomášom Szabóom sa mali na vražde podieľať. viac »


Vadalu odpočúvala aj polícia vo Florencii! V SMS, v ktorých dohadoval kokaínový biznis, spomína aj šéfa kabinetu

Vadalu odpočúvala aj polícia

03.04.2019 12:00

BRATISLAVA - Okolo dnes už dobre známeho mena Antonina Vadalu sa vynárajú nové skutočnosti. Taliansky novinár Antonio Papaleo poskytol Investigatívnemu centru Jána Kuciaka (ICJK) zaujímavé dokumenty. Ide o stovky strán spisu vyšetrovateľov z Florencie, ktoré sa týkajú siete Slovákov a Talianov podozrivých z obchodovania s kokaínom. Vyplýva z nich, že ... viac »


Čižnár prijal rezignáciu Šufliarskeho, ktorý si esemeskoval s Kočnerom

Peter Šufliarsky a Jaromír

02.04.2019 14:30

BRATISLAVA - Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár prijal v utorok rezignáciu prvého námestníka Generálnej prokuratúry (GP) SR Petra Šufliarskeho. viac »


Okresný úrad Bratislava odmieta, že by na D4 a R7 povolil voziť nebezpečný odpad

Okresný úrad Bratislava odmieta,

01.04.2019 16:45

BRATISLAVA – Okresný úrad Bratislava odmieta, že by na stavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 povolil vývoz nebezpečných materiálov či stavebného odpadu. Uviedol to s tým, že neudelil súhlas na využite odpadov na povrchovú úpravu terénu, pri ktorých sa preukázalo prekročenie limitných hodnôt znečisťujúcich látok a takisto neudelil súhlas na využite ... viac »


Kauza vydierania Kisku: Fico zatiaľ v prípade nevypovedal

Kauza vydierania Kisku: Fico

01.04.2019 16:00

BRATISLAVA - Predseda Smeru-SD Robert Fico zatiaľ nevypovedal v prípade vydierania prezidenta Andreja Kisku. Povedal to prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava Matej Izakovič. Doplnil, že zatiaľ vypovedali dvaja svedkovia a naplánované sú ďalšie úkony. viac »


So sťažnosťou u prokurátora nepochodila: Exposlankyňa Smeru je obvinená zo zločinu aj podvodu

Exposlankyňa za Smer-SD Ľubica

01.04.2019 14:35

BRATISLAVA - Sťažnosť exposlankyne Smeru-SD Ľubice Roškovej voči obvineniu prokurátor zamietol. Ľubica Rošková čelí obvineniu zo zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečinu subvenčného podvodu. Vyšetrovanie naďalej pokračuje. viac »


PRÁVE TERAZ Súd v Pezinku rozhodol v kauze zmenky: Kočner ostáva vo väzbe

Mariana Koćnera priviezli s

01.04.2019 10:29

PEZINOK - Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku začal v pondelok rozhodovať na svojom neverejnom zasadnutí o ďalšom trvaní väzby Mariana Kočnera po tom, čo na tohto podnikateľa a na bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska podal pred dvoma týždňami prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obžalobu v kauze televíznych zmeniek. ... viac »


Odsúdený viceprimátor Košíc Čuňo neuhradil peňažný trest: Súd žiada o splátky

Odsúdený viceprimátor Košíc Čuňo

27.03.2019 20:20

BRATISLAVA - Právoplatne odsúdený bývalý viceprimátor Košíc Eugen Čuňo doteraz neuhradil peňažitý trest vo výške 10.000 eur, na ktorý ho okrem ôsmich mesiacov podmienečne odsúdil koncom januára Najvyšší súd (NS) SR. viac »


Pojednávanie s Rómami v kauze policajnej razie súd odročil: Obžalovaní nevedia po slovensky

Pojednávanie s Rómami v

27.03.2019 16:35

KOŠICE - Séria súdnych pojednávaní s poslednou dvojicou zo šiestich obžalovaných v kauze policajnej razie v rómskej osade v Moldave nad Bodvou z roku 2013 sa začala v stredu na Okresnom súde Košice I. Hlavné pojednávanie s Irenou M. a Júliusom H. sudca odročil, obhajoba požiadala o tlmočníka a prekladateľa. Prokurátor namietal, že obaja sa v prípravnom ... viac »


Najčítanejšie články