Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 18. august 2018. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Kauzy

Gajdošov podnet v prípade brancov: Generálna prokuratúra ju posunula tej krajskej

Peter Gajdoľ podáva trestné oznámenie na GP ohľadom činnosti Slovenských brancov

Peter Gajdoľ podáva trestné oznámenie na GP ohľadom činnosti Slovenských brancov

včera o 11:35

BRATISLAVA - Podnet ministra obrany Petra Gajdoša (SNS), ktorý žiada, aby Generálna prokuratúra (GP) SR preskúmala činnosť polovojenskej organizácie Slovenskí branci, odstúpila Generálna prokuratúra Krajskej prokuratúre Bratislava. Potvrdila to hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. viac »

Ohavy sa Bratislava len tak nezbaví: Americká ambasáda odmieta odstrániť plot v centre mesta

Ohavy sa Bratislava len

včera o 11:20

BRATISLAVA - Americká ambasáda sa odvolala voči rozhodnutiu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, aby odstránila plot okolo jej budovy na Hviezdoslavovom námestí v hlavnom meste SR Bratislave. Uviedla to hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková. Zároveň dodala, že rozhodnutie leží momentálne na stole Okresného úradu Bratislava a ten sa ním bude ďalej zaoberať. viac »


Ficov exporadca prvýkrát prehovoril o kauze únosu: Kriminalizácia, za to, že som Vietnamec

Ficov exporadca prvýkrát prehovoril

16.08.2018 16:00

BRATISLAVA - Nezúčastňoval som sa na príprave, organizácii ani samotnom presune vietnamského štátneho príslušníka Trinha Xuana Thanha do Vietnamu a okrem medializovaných informácií o ňom nemám žiadne vedomosti, vyhlásil bývalý poradca expremiéra Roberta Fica Quang Le Hong. viac »


Bašternák opäť v centre pozornosti: Jeho prípad je na súde v záverečnej fáze

Bašternák opäť v centre

15.08.2018 13:15

BRATISLAVA - Prípad obvineného podnikateľa Ladislava B. je momentálne v záverečnej fáze oboznamovania sa súdu so spisovým materiálom. viac »


Kočner má za sebou zlý týždeň: FOTO Zaistený majetok, pokus o krádež a zamietnutá žiadosť

Kočner má za sebou

13.08.2018 05:55

BRATISLAVA - Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner je vo väzbe kvôli kauzám zmeniek už vyše mesiaca. V druhej polovici júla požiadal o prepustenie. Špecializovaného trestného súdu rozhodol, že Kočner ostáva aj naďalej vo väzbe. Vyzerá to tak, že sa to na neho valí z každej strany. Koncom minulého týždňa mu zaistili majetok vo viacerých kauzách. viac »


Ďalší mimoriadny výbor v kauze únosu Vietnamca: VIDEO Šéf SIS prehovoril, ich účasť bola nulová

Grendel a šéf SIS
FotoVideo

10.08.2018 14:40

BRATISLAVA – Úloha SIS v kauze únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha bola nulová. Po informáciách, ktoré zazneli na rokovaní mimoriadnej schôdze Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS, na ktorom vystúpil riaditeľ tajnej služby Anton Šafárik, to uviedol jeho predseda Gábor Grendel. Podľa Grendela by však mala ... viac »


Mimoriadny výbor k únosu Vietnamca: VIDEO Padli nové závažné obvinenia!

Mimoriadny výbor k únosu
FotoVideo

09.08.2018 13:02

BRATISLAVA - Po medializácii svedeckých výpovedí policajtov v kauze únose Vietnamca sa opäť narušil pokoj vo vládnej koalícii i medzi ostatnými stranami. Opozícia preto iniciovala zvolanie mimoriadneho brannobezpečnostného výboru, ktorý sa má začať dnes o desiatej. Stále však nie je jasné, či bude prístupný pre médiá, alebo nie. Predseda výboru Anton ... viac »


Na objekt Nočných vlkov si posvietil starosta obce Dolná Krupá: V areáli rastie múzeum

V objekte, ktorý patrí

09.08.2018 09:45

DOLNÁ KRUPÁ – Starosta obce Dolná Krupá Teofil Mihalovič si spolu s poslancami obecného zastupiteľstva v stredu podvečer prezrel areál spoločnosti Hangár 58, v ktorom v minulosti cvičila polovojenská organizácia Slovenskí branci a kde má svoju európsku pobočku ruské motorkárske zoskupenie Noční vlci. viac »


PRÁVE TERAZ Marián Kočner ostáva vo väzbe

PRÁVE TERAZ Marián Kočner

08.08.2018 20:30

BRATISLAVA - Obvinený podnikateľ Marián Kočner zostáva podľa informácií Zuzany Petkovej z Nadácie Zastavme korupciu vo väzbe. Ešte minulý týždeň o tom rozhodoval Špecializovaný trestný súd. Kočnerov obhajca zatiaľ rozsudok nemá. Kočner požiadal o prepustenie z väzby, kde je už vyše mesiaca. viac »


Kauza vraždy mladej Veroniky z Vtáčkoviec: Súd odročil pojednávanie na jeseň

Kauza vraždy mladej Veroniky

08.08.2018 19:05

PREŠOV - Okresný súd v Prešove sa v stredu zaoberal Michailom Ch., ktorý je obvinený zo zločinu vraždy svojej bývalej partnerky Veroniky Mitaľovej z Vtáčkoviec v okrese Košice-okolie. viac »


Sonda do mysle smerákov po kauze únosu: Smer chce odstaviť Kisku predčasnými voľbami

Robert Kaliňák včera informoval,
Foto

08.08.2018 05:55

BRATISLAVA - Medzinárodný škandál únosu vietnamského občana vyvolal lavínu reakcií. Premiér, predseda parlamentu, prezident i generálny prokurátor vo svojich vyhláseniach zaujali jednoznačný postoj. Čižnár s Pellegrinim a Ficom kritizovali Kisku a prezident vyjadril nedôveru ministerke vnútra Denise Sakovej. Niekoľkokrát sa k téme vyjadril aj Robert ... viac »


Pokračuje pojednávanie s Nishitom, ktorý dobodal Braňa (†37): Vypovedali svedkovia aj znalci

Pokračuje pojednávanie s Nishitom,

04.08.2018 18:10

BRATISLAVA - V stredu pokračuje na pôde Okresného súdu Bratislava I pojednávanie v kauze konfliktu, ktorý skončil fatálnym pobodaním 37-ročného Branislava. viac »


Čulák o návšteve Vietnamcov: Nič podozrivé som si nevšimol

Trinh Xuan Thanh

03.08.2018 13:10

BRATISLAVA - Šéf protokolu ministerstva vnútra Radovan Čulák odmieta, že by počas návštevy vietnamskej delegácie na Slovensku, ktorá sa spája s únosom vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha, videl niečo podozrivé. "Pre mňa to bola bežná návšteva, beriem to pracovne, nič podozrivé som si nevšimol," povedal v piatok. viac »


Novinky v Dolnej Krupej: Obecné zastupiteľstvo je pozvané na návštevu k Nočným vlkom

V objekte, ktorý patrí

03.08.2018 10:15

DOLNÁ KRUPÁ – Starosta Teofil Mihalovič a dolnokrupskí obecní poslanci sú pozvaní na návštevu sídla Nočných vlkov pri Dolnej Krupej. Absolvujú ju ešte pred zasadnutím obecného zastupiteľstva, ktoré je zvolané na stredu 8. augusta. Na rokovaní sa budú potom zaoberať aj otázkou súladu využívania pozemku s územným plánom obce a stavebným povolením. viac »


Zverejnili výpovede policajtov, ktorí prehovorili: Všetky podrobnosti o medzinárodnom škandále

Trinh Xuan Thanh

02.08.2018 20:00

BRATISLAVA - Denník N zverejnil výpovede policajtov, ktorí prehovorili pre toto médium o únose vietnamského občana Trinh Xuan Thanha. Zhodujú sa so závermi nemeckej prokuratúry, ktorá prípad vyšetruje a ktorej podrobnú správu má denník k dispozícii vďaka spoločnému pátraniu s nemeckým denníkom Frankfurter Allgemeine Zeitung. viac »


V kauze únosu Vietnamca majú právomoc vykonávať úkony zatiaľ len nemecké justičné orgány

Trinh Xuan Thanh

02.08.2018 14:15

BRATISLAVA - V kauze údajného únosu Vietnamského občana Trinh Xuan Thanha majú právomoc vykonávať úkony trestného konania zatiaľ len nemecké justičné orgány. Na sociálnej sieti to pripomína Policajný zbor SR. viac »


Najčítanejšie články