Kauzy | Topky.sk
Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Kauzy

NAKA navrhuje v kauze Mýtnik podanie obžaloby na šesť osôb

Obvinený Radko Kuruc

Obvinený Radko Kuruc

25.01.2022 16:15

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) navrhuje podanie obžaloby na šesť obvinených v kauze Mýtnik. Ide o päť skutkov ekonomického a korupčného charakteru. Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o tom informoval na sociálnej sieti. viac »

Expolicajt Marián Kučerka, obžalovaný z prijímania úplatkov, sa cíti nevinný

Expolicajt Marián Kučerka, obžalovaný

25.01.2022 13:55

BANSKÁ BYSTRICA – Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, otvoril v utorok proces s bývalým policajným vyšetrovateľom Mariánom Kučerkom, ktorého prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry viní pre dva skutky - zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve. viac »


V utorok by sa mal začať proces s policajným exvyšetrovateľom Mariánom Kučerkom

V utorok by sa

24.01.2022 15:19

Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka by sa mal v utorok ráno postaviť pred Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica. Obžaloba sa týka dvoch korupčných skutkov. viac »


Štyroch obvinených v rámci akcie Agentúra prepustil Špecializovaný súd na slobodu

Zadržaní počas akcie Očistec

22.01.2022 09:42

BRATISLAVA - Štyri osoby obvinené v rámci akcie Agentúra prepustili na slobodu. V piatok (21.1.) o tom rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť. Rozhodovať bude Najvyšší súd (NS) SR. Informovala o tom Katarína Bednáriková z ŠTS. viac »


TAKTO si NAKA prišla po Bödöra! VIDEO priamo zo zásahu zverejnil jeho advokát: Ostré slová na adresu polície

TAKTO si NAKA prišla
Video

21.01.2022 20:00

BRATISLAVA – Kauza okolo nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra nabrala posledné dni na obrátkach. Po tom, ako sa dostal po roku pol spoza mreží na slobode dlho nepobudol a znova si po neho prišla polícia. Jeho advokát Pavol Gašpar sa rozhodol zverejniť video zo zásahu a nešetril pritom kritikov. viac »


Vyšetrovateľ žiada väzbu pre štyroch obvinených z akcie Agentúra

Vyšetrovateľ žiada väzbu pre

20.01.2022 08:08

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) žiada prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o podanie návrhu na väzobné stíhanie štyroch obvinených z utorkovej (18. 1.) akcie Agentúra. Informovala o tom Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru. O tom, či bude väzobný návrh podaný na súd, rozhodne prokurátor ÚŠP. viac »


Posun v Kiskovej daňovej kauze: Exprezidentovi hrozí, že sa postaví pred súd! Návrh na podanie obžaloby

Posun v Kiskovej daňovej

18.01.2022 16:00

BRATISLAVA - V daňovej kauze exprezidenta Andreja Kisku nastal posun. Je možné, že bývalá hlava štátu sa postaví pred súd. Vyšetrovateľ totiž navrhol podanie obžaloby. Na ťahu je teraz prokuratúra. viac »


VEĽKÁ RAZIA NAKA: Vyšetrovateľ obvinil 12 osôb, zadržali aj známe mená

VEĽKÁ RAZIA NAKA: Vyšetrovateľ

18.01.2022 14:59

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v utorok obvinil 12 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a korupcie. Štyri osoby zadržal. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová. viac »


Mikulec išiel pre šikanu v Miloslavove na koberček: Nové skutočnosti! Padlo už aj obvinenie?

Mikulec išiel pre šikanu
FotoVideo

18.01.2022 11:29

MILOSLAVOV – Otrasný prípad šikany 11-ročného dievčaťa v Miloslavove dala do pozoru aj kompetentných a politikov a v súčasnosti vo veci prebieha vyšetrovanie, začali sa aj viaceré trestné stíhania. Udalosť sa však dostala až za brány parlamentu na branno-bezpečný výbor, kde minister vnútra Roman Mikulec mal čo vysvetľovať.   viac »


Jozef Rehák sa v stredu postaví pred súd: Proces má pokračovať aj 20. januára

Jozef Rehák sa v

16.01.2022 15:58

BANSKÁ BYSTRICA – Pred samosudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, by sa mal v stredu (19. 1.) postaviť bývalý riaditeľ Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozef Rehák, známy z kauzy Judáš. Vyplýva to z rozpisu činnosti ŠTS, zverejneného na jeho webovej stránke. Proces má pokračovať aj 20. januára. viac »


Prokurátor podal návrh na väzbu Norberta Bödöra: Súd bude rozhodovať v nedeľu

Norbert Bödör
Foto

15.01.2022 15:58

BRATISLAVA - O návrhu na vzatie do väzby obvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra začne sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodovať v nedeľu (16. 1.) od 9.00 h. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. viac »


Podnikateľa Norberta Bödöra zadržali v súvislosti s kauzou Valčeky

Norbert Bödör

14.01.2022 13:02

BRATISLAVA - Nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra zadržali vo štvrtok (13. 1.) v súvislosti s kauzou Valčeky. Informovala o tom Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru. viac »


K prípadu v Miloslavove bol zvolaný brannobezpečnostný výbor: Zasadnutie sa uskutoční v utorok

Gábor Grendel
Foto

14.01.2022 10:37

BRATISLAVA - Prípadom detskej šikany v Miloslavove sa bude zaoberať Výbor Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť. Zasadnutie zvolali na utorok (18. 1.) o 9.00 h. Pozvanie dostali podľa šéfa výboru Juraja Krúpu (OĽANO) minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) aj dočasný policajný prezident Štefan Hamran. Šéf polície bude podľa Krúpu odcestovaný, ... viac »


Hlas aj Smer kritizujú prepustenie Bödöra: Fico tvrdí, že je nevinný!

Hlas aj Smer kritizujú

13.01.2022 16:35

BRATISLAVA - Prepustenie podnikateľa Norberta Bödöra z väzby na základe rozhodnutia Ústavného súdu (ÚS) SR považujú strany Smer-SD a Hlas-SD za dôkaz o zneužívaní orgánov činných v trestnom konaní (OČTK). Za jeho stíhaním vidia politické dôvody. Norbert Bödör je obvinený vo viacerých kauzách, súdny proces v kauze Dobytkár, kde čelí obžalobe, začne vo februári. viac »


AKTUÁLNE Cirkus okolo Bödöra: Doobeda ho prepustili z väzby, podvečer ho opäť zadržali!

Norbert Bödör
Foto

13.01.2022 15:58

BRATISLAVA - Podnikateľa Norberta Bödöra prepustili z väzby na slobodu. Informovala o tom hovorkyňa Najvyššieho súdu (NS) SR Alexandra Važanová. NS SR tak reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu SR o porušení podnikateľových práv pri predlžovaní väzby. viac »


Maroš Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia finančníka Martina Kvietika

Maroš Žilinka nezistil dôvody
Foto

13.01.2022 10:22

BRATISLAVA - Generálny prokurátor Maroš Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia finančníka Martina Kvietika, ktorý je trestne stíhaný pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom (SPF). Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibora Skladana. Informoval o tom portál TV Joj noviny.sk. viac »


Vlčanov rezort sa topí v škandáloch: Rodinkárstvo na ministerstve? Podozrivo lacné ubytovanie cez lesníkov

Vlčanov rezort sa topí
Foto

13.01.2022 10:00

BRATISLAVA - V poslednom čase sa okolo ministerstva pôdohospodárstva začínajú objavovať rôzne prípady, ktoré nevyzerajú na prvý pohľad práve nenápadne. Po kauzách ohľadom dotácií za ošípanú je tu ďalší prípad nejasnosti práve na rezorte ministra Samuela Vlčana. Syn šéfky tamojšieho služobného úradu má bývať až podozrivo lacno v jednej z lesníckych ubytovní v Banskej Bystrici. viac »


Mazurek má Sabakovi zaplatiť 20-tisíc eur! Lekár mu dal na výber: Ak urobí TOTO, peniaze vymáhať nebude

Mazurek má Sabakovi zaplatiť

12.01.2022 18:00

BRATISLAVA – Bývalý kotlebovec Milan Mazurek dostal ponuku. Lekár Peter Sabaka, ktorý od opozičného poslanca vysúdil 20 000 eur za ohováranie mu odkázal, že peniaze od neho nebude vymáhať, má však jednu podmienku. Tá sa týka práve použitia spomínanej sumy. viac »


V kauze bitky v Miloslavove to vrie: Na svete je petícia so státisícami podpisov! Vyjadrenia aktérok?

Bývalé družstvo v Miloslavove
Foto

12.01.2022 16:00

MILOSLAVOV – Už je to týždeň, čo na Slovensku prepukli informácie o brutálnej bitke 11-ročnej Andrey v areáli bývalého družstva v Miloslavove. Vlna, ktorá sa po prevalení kauzy strhla, je obrovská a okrem bežných ľudí sa k nej vyjadrujú aj politici. Na škole rokovala aj Rada školy, ktorá prijala jasné stanovisko. K celej veci sa už vyjadrili aj dve... viac »


Ďalší škandál v agrorezorte: Tisíce eur na svine pre ďalšieho človeka blízkeho OĽaNO

Ďalší škandál v agrorezorte:

12.01.2022 15:58

BRATISLAVA/BOLEŠOV - Po nedávno spomínaných rekordných 4500 eur na ošípanú tu má byť podľa všetkého ďalší škandál. Opozičný Hlas-SD hovorí, že s ohľadom dotácie na ošípané nie je ani zďaleka koniec a ďalšiu astronomickú čiastku mali pripísať ďalšiemu človeku za OĽaNO. Ide o kandidáta zo 123. miesta kandidátky obyčajných ľudí Augustína Poláka, ktorý... viac »


Kotleba sa opäť postaví pred súd: Odvolacie konanie vytýčili na TENTO dátum

Marian Kotleba a Tomáš

12.01.2022 14:11

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR určil termín odvolacieho procesu v kauze rozdávania kontroverzných šekov predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom v hodnote 1488 eur chudobným rodinám na 8. marca. Vyplýva to z rozpisu zverejneného na webe NS SR. viac »


Najčítanejšie články