Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Kauzy

Po mojej vražde ma mal nahradiť exnámestník René Vanek, tvrdí prokurátor Šufliarsky

Zľava Peter Šufliarsky, Jaromír Čižnár a René Vanek.

Zľava Peter Šufliarsky, Jaromír Čižnár a René Vanek.

Foto
pred 16 hodinami

BRATISLAVA – Po plánovanej vražde bývalého prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho sa mal jeho nástupcom vo funkcii stať bývalý námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek. Potvrdil to prokurátor Generálnej prokuratúry SR Peter Šufliarsky. viac »

Kyselica a Lipšic o Gorile: Zvukový záznam kauzy môže znamenať pre vyšetrovanie zlom

Daniel Lipšic
Foto

pred 18 hodinami

BRATISLAVA – Bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáš Kyselica aj advokát Daniel Lipšic sa zhodli na tom, že údajná nahrávka Gorily, ale aj nahrávka z rozhovoru Dobroslava Trnku a Mariana Kočnera sú pre políciu užitočné. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii Televízie Markíza Na telo. viac »


Podozrenia z kauzy Gorila a ďalších prípadov je potrebné vyšetriť, zhodli sa politici

Martin Klus, Miroslav Beblavý
Foto

pred 19 hodinami

BRATISLAVA - Podozrenia z korupčných káuz, ktoré hýbu Slovenskom, je potrebné uzavrieť a vyšetriť. Zhodli sa na tom politici v relácii RTVS O 5 minút 12. Podľa podpredsedu vládneho Mosta-Híd Ábela Ravasza je potrebné postupne vyčistiť štátne štruktúry, ktoré sú previazané s organizovaným zločinom a záujmovými skupinami. viac »


Policajný zásah u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku: Kontrola zbraní, samopal v trezore

Policajný zásah u bývalého

18.10.2019 22:15

BRATISLAVA - U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia. Podľa informácií TV JOJ mu kontrolovali jeho zbrane. Medzi nimi aj samopal, ktorý mal podľa zdroja televízie odložený v trezore na prokuratúre. Informácie JOJ potvrdila polícia, ale aj samotný Trnka. viac »


Čižnár odmieta tvrdenia o nečinnosti pri zbavovaní mlčanlivosti Dobroslava Trnku

Jaromír Čižnár

17.10.2019 17:10

BRATISLAVA - Generálny prokurátor (GP) SR Jaromír Čižnár odmieta tvrdenia o nečinnosti pri zbavovaní mlčanlivosti prokurátora Dobroslava Trnku. Jeho stanovisko zopakovala hovorkyňa GP Andrea Predajňová v reakcii na rozhodnutie brannobezpečnostného parlamentného výboru. Dodáva, že výbor na rokovanie nepozval nikoho z prokuratúry. viac »


Prípad obžalovaného exriaditeľa SIS Ivana Lexu: Rozhodnutie bude doručovať polícia

Ivan Lexa

17.10.2019 15:55

BRATISLAVA - Júnové rozhodnutie Okresného súdu (OS) v Bratislave III ktorý konanie vo veci obžalovaného exriaditeľa SIS Ivana Lexu a spol. v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny prerušil, môže účastníkom konania doručovať napokon aj polícia. viac »


Polícia pracovala, ako mala: Nespomaľovala vyšetrovanie nahrávky medzi Kočnerom a Trnkom

Polícia pracovala, ako mala:

17.10.2019 14:45

BRATISLAVA - Polícia nepochybila a nespomaľovala vyšetrovanie nahrávky medzi Marianom Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Konala podľa princípov vyšetrovania. Novinárov to povedal predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS). Výbor nedostal informáciu o tom, kedy budú vznesené obvinenia. Hrnko však ... viac »


MIMORIADNY ONLINE Nahrávka Gorily zaplavila Slovensko: VIDEO Divoká kovbojka na tlačovke Smeru

MIMORIADNY ONLINE Nahrávka Gorily
FotoVideo

16.10.2019 15:59

BRATISLAVA - Viaceré slovenské redakcie obdržali e-mail s takmer 39-hodinovou zvukovou nahrávkou. Podľa jej názvu - Gorila - by malo ísť o súbor, ktorý zachytáva konverzáciu v neslávne známom byte na Vazovovej ulici v Bratislave. Pravosť záznamu však zatiaľ nebola verifikovaná. viac »


Trnka o nahrávke s Kočnerom: Spochybnil pravosť aj obsah, všetko sa vraj dá sfalšovať

Trnka o nahrávke s

15.10.2019 20:40

BRATISLAVA - Prokurátor Dobroslav Trnka spochybnil autentickosť medializovanej nahrávky, v ktorej sa má spolu s Marianom K. zhovárať o kšeftovaní s nahrávkou z kauzy Gorila. viac »


Nahrávka Kočnera a Trnku spustila lavínu: Ústavnoprávny výbor chce zrušenie milosti pre Kočnera

Nahrávka Kočnera a Trnku

15.10.2019 13:59

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor na svojom dnešnom rokovaní odporučil parlamentu, aby zrušil milosť bývalého prezidenta Michala Kováča pre Mariana Kočnera v kauze Technopol. Informuje o tom na svojej facebookovej stránke člen ústavnoprávneho výboru a poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál. viac »


Kauza pozemkov vo Veľkom Slavkove: V prípade sa uskutoční ďalšie pojednávanie

Kauza pozemkov vo Veľkom
Foto

15.10.2019 12:20

PREŠOV – V kauze Veľký Slavkov, v ktorej je Slovenský pozemkový fond žalovaný o náhradu škody takmer 100 miliónov eur plus úroky z omeškania, sa v pondelok 21. októbra uskutoční pojednávanie na Okresnom súde v Prešove. Informoval o tom hovorca SPF Martin Kormoš. viac »


Škandál v zdravotníctve má dohru: Prípad ťažko chorého Lukáša (15), šéf NÚDCH ponúka svoju funkciu

Generálny riaditeľ Detskej fakultnej
Foto

15.10.2019 10:30

BRATISLAVA - Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave Ladislav Kužela ponúkol v utorok svoju funkciu. Urobil tak po medilizácii prípadu 15-ročného chlapca s nádorom, o ktorého liečbu sa sporili dve štátne nemocnice. Kužela vyzval ľudí, aby sa rozhodli, akú chcú mať neurochirurgiu. Nesúhlasí s tým, že neurochirurg Juraj ... viac »


Ďalší nezdar v kauze vraždy bosa Sýkoru: Proces opäť odročili, pokračovanie až budúci rok

Ľuboš F.  pred
Foto

15.10.2019 10:05

BRATISLAVA - Proces v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru, ktorá sa stala v roku 1997, trojčlenný senát Okresného súdu (OS) Bratislava I musel v utorok odročiť. Prostredníctvom e-mailu sa v ranných hodinách náhle ospravedlnil z dôvodu vysokých teplôt a respiračného ochorenia obhajca obžalovaného Mareka L., ktorý ... viac »


Najvyšší súd dnes rozhodol: Členom skupiny sátorovci sprísnil tresty

Zsolt Nagy

08.10.2019 13:53

BRATISLAVA - Najvyšší súd SR na svojom dnešnom zasadnutí sprísnil tresty niektorým obžalovaným v rámci prípadu zločineckej skupiny sátorovci. Kristiánovi Kadárovi k 25-ročnému trestu, ktorý mu uložil Špecializovaný trestný súd v marci tohto roku, pridal prepadnutie majetku. Z 21 na 25 rokov tiež zvýšil trest Pavlov Vlčkovi, zo 17 na 18 rokov Rolandovi ... viac »


Kauza Gamatex: Obžalobou Kočnera sa bude zaoberať Okresný súd Bratislava I

Kauza Gamatex: Obžalobou Kočnera

08.10.2019 13:10

BRATISLAVA - Obžalobou podnikateľa Mariana K. v kauze spoločnosti Gatex pre porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku sa bude zaoberať Okresný súd Bratislava I. V utorok to uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak. viac »


Minister Gál si nechal preveriť spisy, ktoré sa týkajú kauzy zmenky

Gábor Gál

07.10.2019 10:40

BRATISLAVA - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) si nechal preveriť spisy, ktoré sa týkajú kauzy zmenky. Rezort spravodlivosti o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že minister tak reaguje na aktuálne udalosti. viac »


Marián Kočner čelí ďalšej obžalobe: Ide o kauzu Gatex, ktorá sa týka pozemkov

Marián Kočner čelí ďalšej

07.10.2019 09:55

BRATISLAVA - Marian Kočner bol obžalovaný v kauze spoločnosti Gatex pre porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku. Svojím konaním mal spoločnosti spôsobiť škodu vyššiu ako pol milióna eur. Upozornil na to portál noviny.sk, potvrdil to prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava Matej Izakovič. viac »


Megaproces so sátorovcami s ďalšou kapitolou: Členovia skupiny sa postavia pred odvolací súd

Zločinecká skupina Šátorovci.
Foto

06.10.2019 18:50

BRATISLAVA - Najvyšší súd SR vytýčil na utorok a stredu odvolacie konanie v kauze zločineckej skupiny sátorovci. V tomto prípade vyhlásil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici v marci tohto roku rozsudok, ktorým osem obžalovaných uznal za vinných v plnom rozsahu a vymeral im nepodmienečné tresty odňatia slobody v rozpätí od 17 do 25 rokov v najprísnejšom väzení. viac »


“Kočnerova” sudkyňa bola Jankovskej pravou rukou. Pochybnosti vyvolávajú jej začiatky aj rozhodnutia

“Kočnerova” sudkyňa bola Jankovskej

04.10.2019 17:30

BRATISLAVA – Chcela byť sudkyňou a v roku 2013 sa ňou aj stala. Bolo to v čase, kedy pracovala pre vtedajšiu štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú. Už vtedy jej profesná kariéra vzbudzovala pochybnosti. Zuzana Maruniaková je aktuálne sudkyňou na Okresnom súde Bratislava V. A na krku má podozrenie z korupcie a škandál, aký nemá v histórii slovenskej justície obdobu. viac »


Ombudsmanka reaguje na Kočnerovu THREEMU: Patakyová je pripravená konať

Verejná ochrankyňa práv Mária
Foto

04.10.2019 15:55

BRATISLAVA - Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová je pripravená podať návrh na disciplinárne konanie voči sudcom podozrivým zo spolupráce s obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom. Uviedla to dnes vo vyhlásení. Aktuálnu situáciu by podľa ombudsmanky mali vyriešiť samočistiace mechanizmy v justícii alebo by mali konať osoby, ktorých sa podozrenia týkajú. viac »


Právni zástupcovia rodičov Jána a Martiny nepredložili nové dôkazy, môže tak urobiť obhajoba

Polícia si pripomenula výročie

04.10.2019 15:36

BRATISLAVA - Právni zástupcovia rodičov zavraždeného Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nepodali v lehote návrhy na ďalšie dokazovanie vo vyšetrovaní. Potvrdili to s tým, že tak môže ešte urobiť obhajoba. Lehota na podanie návrhov uplynie dnes. Pokiaľ procesné strany nepožiadajú o doplnenie dokazovania, znamená to, že vyšetrovanie vrážd je definitívne ... viac »


Najčítanejšie články