Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. jún 2019. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Kauzy

Pojednávanie o dvojnásobnej vražde prebehne vo väzení: Sprísnenie bezpečnosti je nevyhnutné

Ilustračné foto

Ilustračné foto

včera o 13:50

BRATISLAVA - Pojednávanie v kauze vraždy ženy a chlapca v Moste pri Bratislave z roku 2004 sa vo štvrtok uskutoční v priestoroch bratislavského Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestov odňatia slobody. Ako ďalej informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom presunu pojednávania naplánovaného pôvodne v budove Justičného paláca ... viac »

Kauza smrteľného pobodania pokračuje: Občan indického pôvodu môže znovu skončiť za mrežami

Súd Nishita oslobodil
Foto

včera o 10:00

BRATISLAVA - V kauze smrteľného pobodania z októbra 2017 vytýčil na 11. júla Krajský súd v Bratislave odvolacie konanie. V tomto prípade si v októbri 2018 slovenský občan indického pôvodu Nishit T. vypočul oslobodzujúci rozsudok. Ako vtedy skonštatoval predseda senátu Okresného súdu Bratislava I Michal Kačáni, konanie obžalovaného naplnilo podmienky ... viac »


Krajská prokuratúra dostala sťažnosť Ladislava Bašternáka, bude sa ňou zaoberať

Ladislav Bašternák

14.06.2019 14:55

BRATISLAVA - Sťažnosťou právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava B. voči najnovšiemu obvineniu z neodvedenia dane a poistného sa zaoberá Krajská prokuratúra v Bratislave (KP). viac »


Zakladatelia zločineckej skupiny Dvojičky sa postavili pred súd: Hrozí im doživotný trest

Zakladatelia zločineckej skupiny Dvojičky

13.06.2019 17:00

BANSKÁ BYSTRICA – Výsluchom svedka pokračovalo dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie so zakladateľmi zločineckej skupiny vystupujúcej pod názvom „Dvojičky" bratmi Dávidom a Dominikom K. z Udiče v okrese Považská Bystrica. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ich žaloval za trestné činy založenia, ... viac »


Súd na jeseň rozhodne o lúpeži v dome Ernesta Valka: Klinka výrazne pomohol vyšetrovacím orgánom

Súd na jeseň rozhodne
Foto

11.06.2019 11:20

BRATISLAVA - O návrhu dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR Jozef Kandera s Jaroslavom Klinkom obvineným z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka, sa bude rozhodovať na Okresnom súde (OS) v Pezinku najskôr na jeseň. viac »


Najvyšší súd vytýčil termín procesu s Evou Zámečníkovou: Rozhodne o treste za objednanie vraždy

Najvyšší súd vytýčil termín
Foto

11.06.2019 11:10

BRATISLAVA - Takmer po roku Najvyšší súd (NS) SR vytýčil termín odvolacieho konania v kauze neprávoplatne odsúdenej českej podnikateľky Evy Z., ktorá si mala objednať vraždu svojho manžela. Termín verejného zasadnutia v tejto veci je vytýčený na 3. septembra. V utorok o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. viac »


Šokujúce zistenie talianskej novinárky: Vadala mal svojich colníkov priamo vo firme v Michalovciach

Šokujúce zistenie talianskej novinárky:

08.06.2019 19:27

BRATISLAVA - Taliansky podnikateľ Antonino Vadala s väzbami na taliansku mafiu ´Ndranghetu mal vo svojej firme v Michalovciach priamo okresnú centrálu colníkov, ktorí mu nepriamo pomáhali v pašovaní drog. viac »


Kauza kvetinárky Evy opäť pred súdom: Za vraždu manžela údajne chcela zaplatiť 50-tisíc eur

Kauza kvetinárky Evy opäť
Foto

07.06.2019 14:10

BRATISLAVA - Najvyšší súd SR na tretieho septembra vytýčil verejné zasadnutie s českou podnikateľkou Evou Zámečníkovou. Špecializovaný trestný súd v Pezinku ju naposledy v júni 2018 uznal za vinnú v kauze prípravy vraždy bývalého manžela a uložil jej trest osem rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia. viac »


Mazurek sa opäť postaví pred súd: Odvolacie konanie bude začiatkom septembra

Milan Mazurek

07.06.2019 11:02

BRATISLAVA - Najvyšší súd SR vytýčil na tretieho septembra odvolacie konanie v prípade poslanca parlamentu za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milana Mazureka. Poslancovi samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v apríli 2018 uložil peňažný trest päťtisíc eur. viac »


V kauze Filipa Rybaniča vytýčil odvolací súd nový termín: Rajtár celý proces kritizoval

Filip Rybanič

06.06.2019 13:10

BRATISLAVA - Krajský súd v Bratislave vytýčil termín verejného zasadnutia, na ktorom sa bude zaoberať odvolaním Filipa Rybaniča, asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára voči minuloročnému rozsudku Okresného súdu Bratislava V. viac »


Polícia zrejme roky vedela o Vadalovi a talianskej mafii na východe Slovenska

Polícia zrejme roky vedela

04.06.2019 21:36

BRATISLAVA - Rozsiahla kontrola starých spisov a komunikácie s Talianmi našla pochybenia a dokonca aj možný trestný čin, televízii Markíza to potvrdilo policajné prezídium. Kontrolu nariadil ešte v apríli policajný prezident, potom, čo na rozpory upozornila talianska verejnoprávna televízia. viac »


Súdny proces podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou opäť odročili: Dôvodom je práceneschopnosť

Súdny proces podnikateľkou Eleonórou
Foto

04.06.2019 11:30

BRATISLAVA - Senát Okresného súdu (OS) Bratislava I opäť odročil v utorok hlavné pojednávanie s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou, mediálne známou ako Eleonórou Moyzesovou, obžalovanou z podvodu, a s ďalšími spoluobžalovanými pre práceneschopnosť hlavnej obžalovanej. viac »


Júnový termín pojednávania s Kočnerom a Ruskom je zrušený: Rozhodol tak špecializovaný súd

Júnový termín pojednávania s

04.06.2019 08:50

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) zrušil termín prvého hlavného pojednávania s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom v kauze televíznych zmeniek, ktorý bol pôvodne vytýčený na 20. júna. Pojednávanie by sa napokon malo začať až 22. júla, keď je proces vytýčený na šesť dní do 31. júla. ... viac »


Súd vytýčil termín pojednávania s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom v kauze zmeniek

Súd vytýčil termín pojednávania

31.05.2019 09:20

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) vytýčil termín prvého hlavného pojednávania s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom v kauze televíznych zmeniek. viac »


AKTUÁLNE Posun v prípade vraždy právnika Ernesta Valka: Tento muž priznal svoju účasť

AKTUÁLNE Posun v prípade

30.05.2019 16:47

BRATISLAVA - Jaroslav Klinka, komplic Jozefa Radiča v prípade vraždy Ernesta Valka, uzavrel dohodu o vine a treste, pričom sa priznal k účasti na vražde právnika v novembri 2010. Ako ďalej informoval portál TV JOJ noviny.sk, televízii to potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. viac »


Pokrok vo vyšetrovaní prípadu vraždy Kuciaka: Europol prelomil Kočnerove šifrované správy

Pokrok vo vyšetrovaní prípadu

29.05.2019 16:01

BRATISLAVA - Polícia v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka opäť pokročila. Momentálne sú totiž na stope ďalšiemu podstatnému zisteniu. V týchto dňoch sa podarilo prelomiť komunikáciu, ktorú počas inkriminovaného obdobia minulého roka uskutočnil Marian Kočner, ktorý je obvinený z objednávky tejto vraždy. viac »


Posun v prípade brutálneho zabitia Filipínca Henryho (†36): Odvolanie dozorovej prokurátorky

Obžalovaný Juraj Hossu prichádza
Foto

29.05.2019 15:30

BRATISLAVA - Na Okresný súd (OS) Bratislava I bolo doručené odvolanie dozorovej prokurátorky Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave voči verdiktu tohto nižšieho súdu v kauze zabitia Filipínca Henryho Acordu. viac »


Prokuratúra začala konať vo veci krivých výpovedí v kauze Ladislava Bašternáka

Ladislav Bašternák

28.05.2019 18:45

BRATISLAVA - Prokuratúra už začala konať v prípade možných krivých výpovedí v podvodnej kauze, v ktorej bol na päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody v marci právoplatne odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák. viac »


Kauza zabitia Filipínca Henryho Acordu pokračuje: Prokuratúra podala odvolanie voči verdiktu

Príchod Juraja Hossu na

27.05.2019 20:25

BRATISLAVA - Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala v pondelok odvolanie voči verdiktu Okresného súdu (OS) Bratislava I v kauze zabitia Filipínca Henryho Acordu. Informoval o tom prokurátor a hovorca KP Bratislava Oliver Janíček. Juraja Hossu obžalovaného zo zabitia Acordu odsúdil 14. mája senát OS Bratislava I na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne. viac »


Kauza Čistý deň znova ožíva: Prokuratúra sa stavia k prípadu poctivo, Čižnár začal konať

Generálny prokurátor SR Jaromír

27.05.2019 15:15

BRATISLAVA – Generálny prokurátor Jaromír Čižnár obnovil trestné stíhanie v prípade subvenčného podvodu v kauze Čistý deň. Zastavenie prípadu vyšetrovateľom považuje za predčasné. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová. viac »


Bašternákova sťažnosť voči najnovšiemu obvineniu: Súd vo veci stále nerozhodol

Ladislav Bašternák na súde

27.05.2019 11:40

BRATISLAVA - Polícia a ani prokuratúra zatiaľ nerozhodli o sťažnosti právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava B. voči najnovšiemu obvineniu. viac »


Najčítanejšie články