Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

Kauzy

Grendel podal podnet na advokáta Repáka: Ten si mal objednať jeho diskreditáciu

Gábor Grendel

Gábor Grendel

30.03.2020 20:16

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽaNO) podal Slovenskej advokátskej komore (SAK) podnet na advokáta Dušana Repáka z dôvodu, že si mal u Mariana K. objednať jeho diskreditáciu pred komunálnymi voľbami v roku 2018. Grendel o tom informoval na sociálnej sieti. viac »

Vyšetrovanie kauzy Gorila neskončilo: O znaleckom posudku však polícia stále mlčí

Prvý protest Gorila

30.03.2020 19:23

BRATISLAVA - Vyšetrovanie roky trvajúcej kauzy Gorila naďalej pokračuje aj po zverejnení nahrávky, ktorú zaslal médiám anonym v októbri minulého roku. Nahrávku mal skúmať znalec, k jeho posudku a záverom sa polícia nevyjadruje. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová. viac »


Finančná správa dostala za dodatky k zmluvám pokutu cez pol milióna eur: Hrozia jej ďalšie

Prezidentka finančnej správy Lenka

30.03.2020 19:09

BRATISLAVA - Finančná správa postupovala pri uzatváraní dodatkov k zmluvám v rozpore so zákonom. Tvrdí to Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý už pred vyše mesiacom udelil Finančnému riaditeľstvu SR aj pokutu vo výške viac ako pol milióna eur. Skúmané dodatky uzatvárané už od roku 2004 sa týkali informačných systémov a ich celkový objem predstavoval ... viac »


Disciplinárna komisia nevytýčila termín konania s Dobroslavom Trnkom

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav

28.03.2020 14:10

BRATISLAVA - Disciplinárne komisie zatiaľ nevytýčili termín disciplinárneho konania voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Vyplýva to z rozpisu činnosti piatich disciplinárnych komisií, ktorý je zverejnený na stránke Generálnej prokuratúry (GP) SR a bol naposledy aktualizovaný koncom februára. Rozvrh práce komisií, ktoré sú troj- ... viac »


Žiadosť na stíhanie sudcov podala na ÚS SR neoprávnená osoba, tvrdí obhajca Jankovskej

Právny zástupca Moniky Jankovskej

20.03.2020 18:12

BRATISLAVA - Žiadosť Generálnej prokuratúry (GP) SR o vydanie súhlasu s návrhom na vzatie bratislavských sudcov do väzby bola podaná na Ústavný súd (ÚS) SR v Košiciach neoprávnenou osobou. Tvrdí to Peter Erdös, obhajca bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti a sudkyne Moniky J. viac »


Na Grendela je naďalej podaná obžaloba, prokuratúra čaká na vyjadrenie sudcu

Gábor Grendel

18.03.2020 08:39

BRATISLAVA – Na zvoleného poslanca Národnej rady (NR) SR Gábora Grendela (OĽaNO) je naďalej podaná obžaloba vzhľadom na to, že späťvzatie Krajskej prokurátorky v Bratislave nevzal zatiaľ sudca Okresného súdu Bratislava I na vedomie. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. viac »


Trestné konanie v daňovej kauze exprezidenta Andreja Kisku pokračuje

Trestné konanie v daňovej

14.03.2020 10:10

BRATISLAVA - Trestné konanie v daňovej kauze firmy KTAG exprezidenta Andreja Kisku pokračuje. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. viac »


Iniciatíva Za otvorenú justíciu je šokovaná: Otvorene kritizuje Súdnu radu

Monika Jankovská opúšťa budovu

13.03.2020 20:10

BRATISLAVA - Členovia sudcovskej iniciatívy Za otvorenú justíciu (ZOJ) sú šokovaní rozsahom trestne stíhaných sudcov z korupčných trestných činov, z ktorých viacerí vykonávajú alebo vykonávali vysoké justičné funkcie. Ako uviedla iniciatíva vo vyhlásení, medializované podozrenia naznačujú, že v prípade preukázania viny nejde o zlyhanie jednotlivcov, ... viac »


Praženková podá na Sklenku trestné oznámenie: Vo výpovedi podľa nej klamal

Lenka Praženková

13.03.2020 17:04

BRATISLAVA - Šéfka Súdnej rady SR Lenka Praženková podáva trestné oznámenie na niekdajšieho sudcu Vladimíra Sklenku. Podľa jej stanoviska totiž klamal orgány činné v trestnom konaní, keď vo svojej výpovedi spomenul v súvislosti s korupčnými schémami v justícii aj jej meno. Praženková jeho tvrdenia odmieta a chce sa brániť súdnou cestou. viac »


Zásah voči sudcom spôsobil veľké problémy: Najhoršie je na tom Okresný súd Bratislava I

V rukách polície skončili

13.03.2020 15:58

BRATISLAVA - Niektorým bratislavským súdom hrozí personálny kolaps. Najhoršie je na tom Okresný súd Bratislava I. Vyplýva to aj zo stredajšieho zásahu (11. marca, pozn.) Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), počas ktorého zaistili a obvinili vyšetrovatelia 13 sudcov a sudkýň. Kľúčové je v tomto prípade obvinenie, aj keby boli sudcovia stíhaní na slobode ... viac »


Obhajca Filip podal sťažnosť voči obvineniu dvoch sudkýň a jednej exsudkyne

Advokát Peter Filip

12.03.2020 09:43

BRATISLAVA – Bratislavský advokát Peter Filip podal sťažnosť voči uzneseniu o vznesení obvinenia voči dvom sudkyniam a jednej bývalej sudkyni. Potvrdil to sám advokát. viac »


Ústavný súd nebude čakať: Je pripravený na prevzatie žiadosti o väzbu pre sudcov

V rukách polície skončili

11.03.2020 20:08

KOŠICE - Na pokyn predsedu Ústavného súdu (ÚS) SR Ivana Fiačana boli prijaté organizačné opatrenia, aby v prípade, že dôjde k podaniu žiadosti generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby sudcu, bolo zabezpečené jej prevzatie a spracovanie. V stredu večer o tom informovala hovorkyňa ÚS Martina Ferencová. viac »


Gál okamžite koná: V stredu podá návrh na pozastavenie funkcie všetkým obvineným sudcom

Gábor Gál

11.03.2020 14:21

BRATISLAVA - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) podá v stredu návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcu všetkým sudcom, ktorí boli obvinení prokurátorkou z korupčných trestných činov v súvislosti s Threemou Mariana K. viac »


Súd zatiaľ nemohol vypracovať uznesenie v prípade Gábora Grendela: Sudca je práceneschopný

Súd zatiaľ nemohol vypracovať

10.03.2020 10:20

BRATISLAVA - Okresný súd (OS) Bratislava I zatiaľ nemohol vypracovať uznesenie, ktorým berie na vedomie späťvzatie podanej obžaloby Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava na poslanca Národnej rady SR Gábora G. viac »


Vyššia súdna úradníčka Veronika Š. bude v drogovej kauze stíhaná väzobne

Obžalovaná Veronika Š. (druhá
Foto

09.03.2020 12:17

BRATISLAVA - Vyššia súdna úradníčka Okresného súdu (OS) Bratislava I Veronika Š. a ďalšie dve osoby obvinené v drogovej kauze budú stíhané väzobne. Rozhodol o tom v pondelok sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. viac »


Pojednávanie v súvislosti s výbuchom plynu v Prešove súd prerušil

Primátorka informovala, že bytovku

03.03.2020 12:45

PREŠOV - Okresný súd v Prešove prerušil utorkové pojednávanie v súvislosti s minuloročným výbuchom plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Traja obvinení živnostníci boli v utorok predvedení pred súd, ktorý má rozhodnúť o žiadosti ich obhajcu o prepustenie, ako aj návrhu prokurátora o rozšírenie väzby. viac »


Pojednávanie s predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom je zrušené

Lder ĽSNS Marian Kotleba

03.03.2020 10:35

BRATISLAVA - Hlavné pojednávanie s predsedom strany ĽSNS Marianom Kotlebom v kauze kontroverzných šekov pre chudobných, naplánované pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v Pezinku na stredu (4. 3.), je zrušené. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. viac »


Pochybný obchod na obrane predmetom skúmania ÚVO: Za húfnice hrozia pokuty

Pochybný obchod na obrane

28.02.2020 20:30

BRATISLAVA - Končiaca vláda zverila štvorročné riadenie rezortu obrany Slovenskej národnej strane. Národniari viedli spomínané ministerstvo pod záštitou nominanta SNS Petra Gajdoša. Ten počas pôsobenia vo svojej funkcii musel vysvetľovať viaceré kauzy ako nákup drahých stíhačiek F-16 či nemenej známe nákupy húfnic Zuzana. V prípade húfnic už konajú ... viac »


Krajská prokuratúra stiahla obžalobu na Gábora Grendela: Musia preveriť výpovede svedkov

Krajská prokuratúra stiahla obžalobu

28.02.2020 14:15

BRATISLAVA - Krajská prokuratúra Bratislava vzala späť obžalobu na poslanca Národnej rady SR Gábora G., ktorý bol stíhaný pre ohrozenie bankového tajomstva Mariana K. Musia preveriť vierohodnosť svedkov aj v kontexte s listinnými dôkazmi. Informoval o tom prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Matej Izakovič. viac »


Poslanec Grendel má na krku obžalobu, mal ohroziť bankové tajomstvo Kočnera

Poslanec Grendel má na

25.02.2020 17:05

BRATISLAVA - Prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave podala obžalobu voči poslancovi Národnej rady (NR) SR Gáborovi Grendelovi (OĽaNO) pre ohrozenie bankového tajomstva Mariana Kočnera viac »


Koncom marca začína proces vo veci vraždy exprimátora Hurbanova, obžalovaná je aj Zsuzsová

Koncom marca začína proces

25.02.2020 11:00

BRATISLAVA - Špecializovaný trestný súd vytýčil na 31. marca prvé pojednávanie vo veci vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Prípad bude pojednávať senát z pracoviska v Banskej Bystrici. Vo veci čelia obžalobe Alena Zs., ktorá je súdená aj v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. viac »


Najčítanejšie články