Kauzy | Topky.sk

°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Kauzy

Člen senátu oznámil svoju zaujatosť v prípade: Truban si bude musieť na súd ešte počkať

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a bývalý predseda ŠTS Michal Truban

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a bývalý predseda ŠTS Michal Truban

pred 8 hodinami

BRATISLAVA - Termín disciplinárneho konania so sudcom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Michalom Trubanom ešte nie je vytýčený, keďže člen senátu oznámil svoju zaujatosť. Potvrdila to hovorkyňa Súdnej rady SR Veronika Müller. viac »

Návrh dohody o vine a treste v prípade vraždy bosa Takáča je na súde

Návrh dohody o vine

15.01.2021 09:11

BRATISLAVA - Špecializovaný trestný súd v Pezinku zatiaľ nevytýčil termín verejného zasadnutia, na ktorom by mal schvaľovať návrh dohody o vine a treste s obvinenými z vraždy bosa Jána Takáča a ďalších vrážd a iných trestných činov. viac »


AKTUÁLNE Prokurátor podal na súd návrh dohody s obvinenými z vraždy bosa takáčovcov

Mafiánsky boss Juraj Ondrejčák

13.01.2021 19:00

BRATISLAVA – V prípade vraždy bosa bratislavskej skupiny takáčovcov Jána Takáča z roku 2003 podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine a treste na bosa skupiny piťovcov Juraja O. viac »


Vrchný súd v Prahe už rozhodol v prípade Majského: Výsledok zatiaľ nie je známy

Vrchný súd v Prahe

13.01.2021 11:58

PRAHA - Vrchný súd v Prahe už rozhodol o odvolaní sa právoplatne odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského voči decembrovému verdiktu Mestského súdu v Prahe, ktorý uznal rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR z leta 2020. viac »


Reakcie na ROZSUDOK v kauze zmenky: Skutok sa stal! Éra Mariana Kočnera definitívne skončila

Reakcie na ROZSUDOK v

12.01.2021 16:15

BRATISLAVA - Najvyšší súd dnes definitívne zamietol odvolanie Mariana Kočnera a Pavla Ruska v kauze falšovania televíznych zmeniek. Platí tak pôvodný rozsudok a obaja strávia vo väzení 19 rokov. Politici hovoria o tom, že spravodlivosť zvíťazila, skutok sa stal a éra Mariana Kočnera sa definitívne skončila. viac »


Kauza nákupu testov RapiGEN: Sulík vracia úder! O ich nákupe rozhodli nominanti OĽaNO

Kauza nákupu testov RapiGEN:

12.01.2021 11:05

BRATISLAVA - Šmejd alebo nie? Nákup antigénových testov značky RaPiGen vyvolal vášne v koalícii. Ministerstvo hospodárstva, ktorému šéfuje Richard Sulík, po kritike premiéra Matoviča vracia úder. Podľa Sulíka rozhodli o nákupe testov nominanti OĽaNO. viac »


Najvyšší súd SR zamietol sťažnosť Pavla Ruska: Naďalej ostáva vo väzbe

Najvyšší súd SR zamietol

11.01.2021 13:58

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR zamietol v pondelok na neverejnom zasadnutí sťažnosť obžalovaného bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla R. voči uzneseniu predsedníčky iného senátu, ktorý ho zobral 16. decembra minulého roka do väzby. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. viac »


KORONAVÍRUS Holý prelomil mlčanie: Otvorene o výnimke! Riešiť to bude aj koalícia, Matovič sa ho zastal

KORONAVÍRUS Holý prelomil mlčanie:
Foto

10.01.2021 13:59

BRATISLAVA - O kauze výnimky udelenej vicepremiérovi Štefanovi Holému sa hovorí už niekoľko týždňov. Vyjadrili sa k nej už snáď všetci, vrátane Úradu verejného zdravotníctva, koaličných i opozičných poslancov. Po dlhom mlčaní prehovoril aj Holý. Premiér sa ho zastal. viac »


Smrť Milana Lučanského rezonuje sociálnymi sieťami: Objavila sa jeho údajná lekárska správa!

Smrť Milana Lučanského rezonuje
FotoVideo

31.12.2020 22:04

BRATISLAVA - Smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý sa podľa oficiálnych zdrojov za múrmi väznice pokúsil o samovraždu, stále vyvoláva množstvo otáznikov a pochybností nielen u politikov, ale aj u bežných Slovákov. viac »


Obhajcovia Haščáka podali námietku zaujatosti voči členovi senátu Najvyššieho súdu

Obhajcovia Haščáka podali námietku

29.12.2020 08:16

BRATISLAVA - Obhajcovia spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. podali námietku zaujatosti voči členovi senátu Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý mal rozhodovať o jeho väzbe. Podľa advokáta Martina Škublu NS SR zatiaľ o väzbe Jaroslava H. nerozhodol. viac »


Sudkyňa o kauze JUDÁŠ: Korupčný strom mali udržiavať pri živote policajti, prokurátori aj sudcovia

Milan Lučanský

23.12.2020 15:30

BRATISLAVA - Opoziční politici hovoria o tom, že väzba pre bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského je nezákonná. V tejto súvislosti dokonca používajú slovné spojenie politický väzeň. To čo v uznesení o vzatí Lučnaského a spol do väzby napísala sudkyňa Pamela Záleská však tento rozmer nepripomína. Bývalý policajný prezident totiž podľa sudkyne ... viac »


Zverejnili uznesenie k obvineniu špeciálneho prokurátora Kováčika: Závažné odhalenie!

Zverejnili uznesenie k obvineniu

21.12.2020 14:44

BRATISLAVA - Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa nachádza vo väzbe. Doteraz boli známe len tie časti uznesenia, kde sa hovorí o tom, prečo nie je stíhaný na slobode. Detailnejší opis skutkov Kováčika doteraz Špecializovaný súd tajil. Po zásahu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej bolo teraz zverejnené anonymizované uznesenie o vzatí Kováčika ... viac »


Väzobné stíhanie spolumajiteľa Penty je nezákonné a neopodstatnené, tvrdia jeho advokáti

Väzobné stíhanie spolumajiteľa Penty

18.12.2020 12:25

BRATISLAVA - Väzobné stíhanie spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. je nezákonné a neopodstatnené. Uviedli to jeho právni zástupcovia Martin Škubla a Lukáš Trojan. Trestné stíhanie hodnotí Trojan ako účelový pokus o kriminalizáciu štandardných obchodných vzťahov. viac »


Ústavný súd súhlasil s rozšírením dôvodov väzby pre Kajetána Kičuru

Kajetán Kičura prichádza na

16.12.2020 15:49

KOŠICE - Ústavný súd SR v stredu súhlasil s väzbou bývalého predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru aj pre ďalšie skutky, pre ktoré mu vzniesol obvinenie prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. ÚS vo veci rozhodoval z dôvodu, že Kičura je sudca, aj keď s prerušeným výkonom funkcie. Podľa informácie z ÚS rozhodnutie padlo na neverejnom zasadnutí pléna. viac »


Pavla Ruska zadržali! Noc strávil v policajnej cele: Súd rozhodne, či ostane vo väzbe

Pavla Ruska zadržali! Noc

16.12.2020 07:59

BRATISLAVA - Bývalý minister a exšéf televízie Markíza strávil noc v policajnej cele. Pavla Ruska zadržali potom, ako Najvyšší súd odročil pojednávanie v kauze zmenky pre Ruskovu práceneschopnosť. Ten totiž tvrdil, že ho mali obliať neznámou látkou, zrejme kyselinou. viac »


Šéfka justície Kolíková poverila komisiu: Preverí úkony ZVJS v prípade zranenia Milana Lučanského

Kolíková prehovorila o zdravotnom

15.12.2020 18:43

BRATISLAVA - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) poverila v pondelok (14. 12.) komisiu, aby preverila štandard a kvalitu vykonaných úkonov Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v súvislosti so zranením policajného exprezidenta Milana L. a celkovými podmienkami vo väzbe. Uviedla to v utorok na tlačovej konferencii. viac »


Pavla Ruska mali deň pred pojednávaním poliať kyselinou: Polícia údajný útok vyšetruje

Pavla Ruska mali deň

15.12.2020 17:00

BRATISLAVA - Obhajca Pavla Ruska Marek Para, bol o incidente a následnom ošetrení a práceneschopnosti svojho klienta informovaný v pondelok (14. 12.) večer. V utorok informoval senát Najvyššieho súdu SR (NS SR), ktorý verejné zasadnutie v kauze falšovania zmeniek s Pavlom Ruskom a podnikateľom Marianom Kočnerom odročil na 12. a 13. januára. viac »


Povereným prvým námestníkom generálneho prokurátora sa stal Jozef Kandera

Jozef Kandera

15.12.2020 13:42

BRATISLAVA - Prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR a bývalý sudca Najvyššieho súdu (NS) SR Jozef Kandera sa stal od utorka povereným prvým námestníkom generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Informovala o tom hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová. viac »


K zraneniu Lučanského nedošlo úmyselným ani cudzím zavinením, tvrdí Beresecký

K zraneniu Lučanského nedošlo

13.12.2020 14:15

BRATISLAVA - Zdravotný stav obvineného bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského je stabilizovaný a k jeho zraneniam nedošlo úmyselným a ani cudzím zavinením. Povedal to obhajca Milana L. Matúš Beresecký. viac »


Kauzou televíznych zmeniek sa bude odvolací súd zaoberať od utorka

Kauzou televíznych zmeniek sa

13.12.2020 09:48

BRATISLAVA - Kauzou televíznych zmeniek TV Markíza, v ktorej senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) uznal Mariana K. a Pavla R. koncom februára tohto roka za vinných z ich falšovania, sa odvolací Najvyšší súd (NS) SR bude zaoberať od začiatku budúceho týždňa. viac »


Krajský prokurátor dostal novú úlohu: Je potrebné preskúmať okolnosti ohľadne Lučanského

Krajský prokurátor dostal novú

12.12.2020 21:04

BRATISLAVA - Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Prešove, aby dôsledne a bezodkladne preskúmal okolnosti súvisiace s poškodením zdravia obvineného bývalého prezidenta PZ Milana L. vo výkone väzby v Ústave na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Prešove. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. viac »


Najčítanejšie články