Kauzy | Topky.sk
Piatok, 9. december 2022. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Kauzy

Pavol Rusko sa opäť postavil pred súd: Začalo sa pojednávanie v kauze Maják nádeje! Vinu odmieta

Na snímke vpravo obžalovaný Pavol Rusko a vľavo jeho obhajca Marek Para

Na snímke vpravo obžalovaný Pavol Rusko a vľavo jeho obhajca Marek Para

Foto
07.12.2022 11:21

BRATISLAVA - Na Okresnom súde (OS) Bratislava I sa v stredu začal proces s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom v kauze Maják nádeje. Čelí podozreniam zo spáchania pokračovacieho zločinu subvenčného podvodu. Vinu odmieta. viac »

Kauza CHACHALAND: Svedkyne vypovedajú o zneužívaní chovankyne v tábore! Obžalovaný je neprítomný

Pojednávanie v kauze Chachaland

06.12.2022 10:45

BRATISLAVA - Hlavné pojednávanie v kauze údajného sexuálneho zneužívania v tábore Chachaland pokračuje na Okresnom súde Bratislava II výsluchmi svedkov. Hlavný organizátor tábora Roman Paulíny čelí podozreniam zo sexuálneho zneužívania bývalej maloletej chovankyne tábora. Súd v utorok pojednáva v neprítomnosti obžalovaného. viac »


Obhajoba Jaroslava Haščáka reaguje: Proti obvineniu v kauze Gorila podala sťažnosť!

Obhajoba Jaroslava Haščáka reaguje:
Video

06.12.2022 07:31

BRATISLAVA – Obhajoba finančníka Jaroslava Haščáka podala sťažnosť proti obvineniu súvisiaceho s kauzou Gorila v deň jeho doručenia 1. decembra. Dôvody sťažnosti doplní dodatočne. Potvrdil to právny zástupca obvineného Martin Škubla. viac »


Advokát skritizoval obvinenie Haščáka: Nie je hodné práce NAKA, toto mu vôbec nedáva zmysel

Advokát skritizoval obvinenie Haščáka:
Video

03.12.2022 16:00

BRATISLAVA - Po tom, ako NAKA pred pár dňami obvinila celé osadenstvo kauzy Gorila, sa ozvali zástupcovia Jaroslava Haščáka. Podľa nich neprináša aktuálne obvinenie, obdobne ako ani obvinenie v kauze Arpáš vznesené pred dvomi rokmi, žiadne nové zistenia a je v rozpore s doterajším postupom orgánov činných v trestnom konaní. viac »


Ústavný súd rozhodol o porušení práv muža, ktorý bol 63 dní nezákonne zaistený

Ilustračné foto.

02.12.2022 11:28

KOŠICE – Ústavný súd (ÚS) SR rozhodol o porušení práv sťažovateľa, ktorý bol 63 dní nezákonne zaistený a už päť rokov sa domáha náhrady nemajetkovej ujmy. "Postupom okresného súdu bolo porušené základné právo sťažovateľa na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov a jeho právo na prejednanie veci v primeranej lehote," informovala TASR v piatok hovorkyňa... viac »


Haščákov advokát Škubla: S obvinením nesúhlasíme, no vítame možnosť brániť sa

Haščákov advokát Škubla: S

01.12.2022 18:14

BRATISLVA - S obvinením finančníka Jaroslava Haščáka jeho obhajoba nesúhlasí, ale víta možnosť po desiatich rokoch sa konečne oboznámiť s obsahom spisu v základnom trestnom konaní Gorila. Zároveň možnosť sa voči vzneseným podozreniam brániť, čo podľa nej doteraz nebolo možné. Uviedol to advokát Martin Škubla. viac »


Obhajcovia obžalovaných v kauze Mýtnik spochybňujú oboch kľúčových svedkov

obvinený podnikateľ Michal Suchoba
Foto

01.12.2022 17:56

BANSKÁ BYSTRICA – Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici už druhý deň vypovedal kľúčový svedok v kauze Mýtnik podnikateľ Michal Suchoba. Usvedčuje šesť obžalovaných z ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti, medzi nimi aj podnikateľa Jozefa Brhela, jeho syna Jozefa Brhela či bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca. viac »


Pojednávanie v korupčnej kauze opäť zrušili: Obžalovaný je PN

Ilustračné foto

01.12.2022 15:54

BANSKÁ BYSTRICA - Hlavné pojednávanie v korupčnej kauze, ktorá súvisí s nelegálnou výrobou cigariet, sa na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v stredu (30. 11.) a ani vo štvrtok nekonalo. Podnikateľ Jozef K., obžalovaný z pokračovacieho zločinu podplácania, sa ospravedlnil z dôvodu práceneschopnosti. Potvrdila to hovorkyňa... viac »


Proces v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej pokračuje: Agh absolvoval výsluch

Na pojednávanie sa dostavila
Foto

01.12.2022 10:05

BRATISLAVA - Na Okresnom súde (OS) Bratislava II pokračuje vo štvrtok proces v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska Sylvie Klaus-Volzovej. Výsluch by mal absolvovať svedok Štefan Agh a znalci. viac »


Obžalovaných v kauze Mýtnik usvedčuje exšéf finančnej správy František Imrecze

 František Imrecze
Foto

29.11.2022 11:58

BANSKÁ BYSTRICA – Výsluchom kľúčového svedka, bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho, pokračuje v utorok na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) proces v kauze Mýtnik. Obžalobe z ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti čelí šesť osôb, medzi nimi aj podnikateľ Jozef Brhel, jeho syn Jozef Brhel či bývalý... viac »


Zástupca Lučanského po vynesení verdiktu šokuje: Nahnevané slová z Bruselu, škandál a neobjektívnosť prokuratúry!

Zástupca Lučanského po vynesení
FotoVideo

26.11.2022 13:00

PREŠOV/BRUSEL - Hoci po včerajšku dala Krajská prokuratúra v Prešove zrejme definitívnu bodku v prípade úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského a ohodnotila ho za samovraždu bez vonkajších vplyvov, niektorí si to stále nemyslia a protestujú. Ide o právneho zástupcu rodiny Milana Lučanského Milana Radačovského, ktorý okrem iného pôsobí... viac »


Gorila môže byť definitívne zničená: Vláda neuspela, jej osud má teraz v rukách Ústavný súd!

Gorila môže byť definitívne

23.11.2022 21:59

BRATISLAVA - Zakladateľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák a Zoltán Varga, ktorý vlastnil známy byt z kauzy Gorila na Vazovovej ulici v Bratislave, sa priblížili k tomu, aby Ústavný súd nariadil zničenie akýchkoľvek informácií, ktoré v SIS zostali po spravodajskej operácii Gorila. Ak by sa tak stalo, malo by to vplyv na všetky trestné stíhania... viac »


Nahrávka údajných vyhrážok Repu a Šúreka voči Kučerkovi víri vody: Vyšetrovateľ začal konať, pokyn prišiel z Košíc!

Nahrávka údajných vyhrážok Repu
FotoVideo

21.11.2022 19:00

BRATISLAVA - Verejnosť bola rôznou formou a už pred viacerými týždňami informovaná o existencií kontroverzných nahrávok prokurátorov Ondreja Repu a Michala Šúreka. Tá sa mala zaznamenať v zasadačke Úradu špeciálnej prokuratúry v Pezinku a mali na nej odznieť viaceré šokujúce veci. Prípad sa teraz začal lámať a vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal... viac »


Pokračuje súd s Kováčikom: Vypovedal Slobodník, obhajoba ho spochybňuje! Pomohla si nahrávkou

Pokračuje súd s Kováčikom:

10.11.2022 12:57

BANSKÁ BYSTRICA – Výsluchom kľúčového svedka, exriaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka, ktorý v septembri prerušili, pokračoval vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, proces s odsúdeným špeciálnym exprokurátorom Dušanom Kováčikom. V roku 2016 mal prijať úplatok 50.000 eur od Petra Košča... viac »


Najvyšší súd potvrdil odmietnutie obžaloby na exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského

Najvyšší súd potvrdil odmietnutie

09.11.2022 11:48

BRATISLAVA - Prípad exšéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského, na ktorého už podali obžalobu, sa vracia do štádia prípravného konania. Najvyšší súd (NS) SR v stredu zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu o odmietnutí obžaloby ako nedôvodnú. Informovala o tom ... viac »


V procese s exšéfom kontrarozviedky Ľubomírom Arpášom rozsudok zatiaľ nezaznel

V procese s exšéfom

04.11.2022 16:15

BRATISLAVA - V procese s exšéfom kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomírom Arpášom rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zatiaľ nezaznel. Na jeho banskobystrickom pracovisku v piatok pokračovali záverečné reči, tentoraz spoluobžalovaného advokáta Františka Poláka. viac »


Proces s bývalým šéfom kontrarozviedky SIS Ľubomírom Arpášom je vo finále

Proces s bývalým šéfom

02.11.2022 15:43

BANSKÁ BYSTRICA – Proces s exšéfom kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomírom Arpášom na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, je vo finále. Po ukončení dokazovania sa v stredu začali záverečné reči. viac »


KAUZA DOBYTKÁR Kvietikov advokát sa obul do prokurátora: Kritizuje spresnenie obžaloby!

Na snímke obvinený finančník

29.10.2022 14:57

BRATISLAVA - Obhajca obžalovaného Martina Kvietika informoval o tom, že prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry po skončení hlavného pojednávania v kauze Dobytkár v utorok (25. októbra) odovzdal senátu Špecializovaného trestného súdu a obhajcom „spresnenie” obžaloby. viac »


Na nitrianskom súde sa začal spor o akcie vlastníka Thermalparku v Poľnom Kesove

Na nitrianskom súde sa

28.10.2022 15:04

NITRA - Na Okresnom súde v Nitre sa v piatok začalo súdne pojednávanie, ktoré má rozhodnúť o osude akcií spoločnosti Slovak Tourism (ST). Tá je vlastníkom Thermalparku Nitrava v Poľnom Kesove neďaleko Nitry. viac »


AKTUÁLNE Bývalé zamestnankyne finančnej správy dostali pre úplatky podmienečné tresty

AKTUÁLNE Bývalé zamestnankyne finančnej

28.10.2022 11:00

PEZINOK - Dve bývalé zamestnankyne finančnej správy Kornélia Černá a Denisa Židová dostali za zločin prijímania úplatku podmienečné trojročné tresty odňatia slobody s päťročným odkladom. Okrem iného aj peňažné tresty. V piatok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Obe prijatie úplatku odmietajú, proti rozhodnutiu sa odvolali, nie... viac »


Kauza Dobytkár pokračuje: Obžalovaných usvedčoval kľúčový svedok Marek Kodada

Marek Kodada
Video

24.10.2022 15:57

BANSKÁ BYSTRICA – V korupčnej kauze Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA), vypovedal v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, kľúčový svedok Marek Kodada. Obžalovaných, bývalého šéfa PPA Juraja Kožucha, finančníka Martina Kvietika a Ľubomíra... viac »


Najčítanejšie články