Kauzy | Topky.sk
Streda, 6. júl 2022. Meniny má Patrik, Patrícia, zajtra Oliver.

Kauzy

Nové informácie ohľadom kauzy s katalyzátorom: Ozval sa MAJITEĽ auta! Muži klamú, nikdy ma nekontaktovali, tvrdí

FotoVideo
03.07.2022 09:00

BRATISLAVA - Ďalšie nové informácie! Reč je o kauze odcudzenia katalyzátora na najväčšom bratislavskom sídlisku - v Petržalke, ku kotrému došlo minulý týždeň. Incident postavil mnohých na nohy a muži, ktorých zachytil jeden z občanov pri čine, tvrdia, že sú v tom nevinne. Teraz však viac svetla do prípadu zrejme vniesol majiteľ vozidla. Ten tvrdí, ... viac »

Tajná NAHRÁVKA policajného prezidenta! Hamran čelí kauze: Chcel obísť zákon?

Štefan Hamran

01.07.2022 10:59

BRATISLAVA – Policajný prezident Štefan Hamran mal údajne so svojimi kolegami špekulovať o tom, ako by sa dal obísť zákon. Stať sa tak malo v čase, keď ešte stál na čele špeciálneho Útvaru osobitého určenia, známeho tiež ako Lynx commando. Rozhovor partie o inom použití peňazí od Národnej banky Slovenska ako je ten, na aký boli určené, má byť zachytený na tajnej nahrávke. viac »


Kauza okolo PPA pokračuje: Slavia Capital sa ohradila voči spájaniu svojho bývalého zamestnanca s agentúrou! Hovorí o ohováraní

Kauza okolo PPA pokračuje:

30.06.2022 08:29

BRATISLAVA - Napäté situácia okolo Pôdohospodárskej platobnej agentúry pretrváva. Slavia Capital Group najnovšie uviedla, že sa ohradzuje voči svojmu „pretrvávajúcemu vťahovaniu“ do osobného sporu bývalej zamestnankyne Pôdohospodárskej platobnej agentúry Zuzany Šubovej s vedením tejto verejnej inštitúcie. viac »


Sudkyňa Kosová poslala Mazákovi otvorený list: ROZHOVOR o dôvodoch! Je situácia v Súdnej rade napätá?

Sudkyňa Kosová poslala Mazákovi
FotoVideo

28.06.2022 08:12

BRATISLAVA - Ani po vyše dvoch mesiacoch nie je jasné, aký postoj zaujme Súdna rada k incidentu na Okresnom súde Bratislava III! Nedávno o tejto téme predseda rady Ján Mazák hovoril v diskusnej relácii, kde prezentoval rôzne názory. Podľa členky Súdnej rady Marcely Kosovej sú však jeho tvrdenia protichodné a nezodpovedajú realite. Dospelo to až do ... viac »


Smer má tajné informácie: Na členov strany sa má pripravovať ďalšie obvinenie! Budú nás chcieť zatvoriť

Smer má tajné informácie:
Foto

23.06.2022 15:29

BRATISLAVA - Na predstaviteľov Smeru-SD sa má pripravovať ďalšie obvinenie. Tvrdí to predseda Smeru-SD Robert Fico. Šíria sa informácie, že sa pripravuje ďalšie obvinenie a že nás budú chcieť opäť zatvoriť, povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii. viac »


Kauza Mýtnik pokračuje: Prokurátor podal obžalobu na dve bývalé funkcionárky Finančného riaditeľstva SR

Úrad špeciálnej prokuratúry

23.06.2022 14:38

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal vo štvrtok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalobu na dve bývalé funkcionárky Finančného riaditeľstva SR. Obvinené sú zo zločinu prijímania úplatku v rámci kauzy Mýtnik. ÚŠP o tom informoval na sociálnej sieti. viac »


Bývalá šéfka daniarov sa priznala k úplatku! Súd jej uložil peňažný trest a podmienku

Exšéfka finančnej správy Lenka
Video

22.06.2022 09:03

PEZINOK – Exšéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová dostala za prijatie úplatku podmienečný dvojročný trest odňatia slobody s päťročnou skúšobnou dobou a peňažný trest 50.000 eur. V stredu o tom rozhodol sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, keď schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP... viac »


Kauza Dobytkár pokračuje: Martin Kvietik je už na slobode! Prišiel vypovedať do Banskej Bystrice

Na snímke obvinený finančník

17.06.2022 09:57

BANSKÁ BYSTRICA – Výpoveďou finančníka Martina Kvietika pokračuje v piatok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, proces v kauze Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). V skupine osôb v tejto kauze, ktorých obžaloba viní z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku... viac »


Zvrat v prípade finančníka Martina Kvietika: Prepustia ho z väzby, protiprávny postup vyšetrovateľov

Na snímke obvinený finančník

11.06.2022 13:50

BRATISLAVA - Finančníka Martina Kvietika prepustia 19. júna z väzby. V piatok o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu (NS) SR. Potvrdil to obhajca obvineného Dušan Ivan s tým, že finančníkovi ešte v máji pribudli v súvislosti so Slovenským pozemkovým fondom (SPF) ďalšie obvinenia z korupcie. viac »


Odvolanie Františka Doru, ktorý je obvinený z objednávky viacerých vrážd bude súd riešiť v júli

Na snímke obvinený starosta

11.06.2022 08:49

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR by sa mal 11. júla zaoberať odvolaním starostu Dolného Chotára Františka Doru Špecializovaný trestný súd (ŠTS) ho vlani neprávoplatne odsúdil na 25-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Uznal ho za vinného z objednávok viacerých vrážd, činnosti v prospech zločineckej skupiny sátorovcov i ekonomickej trestnej činnosti... viac »


Kauza Dobytkár pokračuje: Na súde vypovedá právnik Milana Koprivu, vinu odmieta

ŠTS otvoril proces v

09.06.2022 10:37

BANSKÁ BYSTRICA – Na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica vo štvrtok výpoveďou právnika Milana Koprivu pokračuje proces v kauze Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Milan Kopriva tvrdí, že sa necíti byť vinný. viac »


Kauza Dobytkár pokračuje: Obžalovaný Ľubomír Kropil prišiel na výsluch, sťažuje sa na zdravotný stav

ŠTS otvoril proces v
Video

08.06.2022 13:40

BANSKÁ BYTRICA – Výpoveďou obžalovaného Ľubomíra Kropil pokračuje v stredu na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica proces v kauze Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). V skupine osôb, ktorých obžaloba viní z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku a z obzvlášť ... viac »


Najvyšší súd rozhodol: Väzobne stíhaný Para so sťažnosťou proti sudcovi Klimentovi neuspel!

Najvyšší súd rozhodol o
FotoVideo

08.06.2022 11:59

BRATISLAVA - Päťčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR zamietol sťažnosť obvineného advokáta Mareka Paru proti nevylúčeniu sudcu NS SR Juraja Klimenta z vykonávania úkonov trestného konania v prípade obvineného advokáta. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová. viac »


Európsky súd rozhodol o porušení práv mafiána Branislava Adamča: Priznal mu finančnú náhradu

Branislav Adamčo

02.06.2022 19:18

BRATISLAVA - Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) skonštatoval porušenie práv odsúdeného Branislava Adamča vo veci jeho odvolania proti rozhodnutiu súdu v občianskoprávnej veci. Vo svojom verdikte mu priznal 7800 eur ako náhradu nemajetkovej ujmy a 1750 eur ako náhradu nákladov a výdavkov. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla. viac »


AKTUÁLNE Prokurátor zrušil obvinenie Ľudovítovi Makóvi a Borisovi Beňovi

AKTUÁLNE Prokurátor zrušil obvinenie
Foto

01.06.2022 15:29

BRATISLAVA - Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Košice zrušil obvinenie exšéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovítovi Makóvi a exnámestníkovi riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Borisovi Beňovi. Zároveň zastavil trestné stíhanie pre zločin krivého obvinenia i zločin krivej výpovede a krivej prísahy. Obvinenie prokurátor... viac »


Podnikateľa Jána Kána opäť súdili v kauze vraždy Szymaneka: Dostal 10 rokov

Ján Kán

26.05.2022 15:37

BANSKÁ BYSTRICA - Okresný súd (OS) v Banskej Bystrici vo štvrtok opätovne odsúdil podnikateľa Jána Kána v prípade starej vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka. Dostal trest odňatia slobody vo výmere desiatich rokov. OS sa kauzou musel zaoberať, pretože krajský súd (KS) v roku 2021 zrušil rozsudok a vec vrátil, aby ju v potrebnom rozsahu znovu... viac »


Proces s Miroslavom Výbohom sa v máji nezačne

Miroslav Výboh
Video

26.05.2022 14:56

BRATISLAVA - Proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom sa na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v máji nezačne. Miroslav Výboh požiadal o odročenie hlavného pojednávania. Na pojednávaní chce byť osobne prítomný. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. viac »


Kauza Dobytkár bude pokračovať v júni: Jeden z obžalovaných sa už priznal

ŠTS otvoril proces v

25.05.2022 13:38

BANSKÁ BYSTRICA - Proces v kauze Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre, pokračoval v stredu pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica výpoveďou obžalovaného Viktora Miklasa. Svoju vinu v zmysle obžaloby priznal už v utorok (24. 5.), na otázky spoluobžalovaných... viac »


Ozbrojení so samopalmi a baranidlom: VIDEO Razie u expolicajta Kučerku! Boli pri tom aj malé deti

Ozbrojení so samopalmi a
FotoVideo

25.05.2022 12:13

BRATISLAVA - Utorok bol v Bratislave a okolí v znamení policajných razií. Tie sa vykonávali aj v domoch ešte aktívneho vyšetrovateľa Tomáša Emmela a expolicajta, neprávoplatne odsúdeného Mariána Kučerku. Kým Emmela zadržali, Kučerku nie. Teraz sa však na svetlo sveta dostalo video z razie, ktorú si na exkolegu prichystali elitní policajti. viac »


PRVÉ REAKCIE na odsúdenie Kováčika: Podľa premiéra je zločinec, podľa Smeru obeť Matovičovho režimu

PRVÉ REAKCIE na odsúdenie
FotoVideo

24.05.2022 14:26

BRATISLAVA - Tí, ktorí Dušana Kováčika dnes v parlamente obhajujú, nie sú lepší ako on. Uviedol to na sociálnej sieti predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). viac »


MIMORIADNE Kováčik je vinný, rozhodol Najvyšší súd: Exemplárny trest!

MIMORIADNE Kováčik je vinný,
FotoVideo

24.05.2022 13:05

BRATISLAVA – Padne verdikt. Dušan Kováčik sa dnes definitívne dozvie, či skončí za mrežami a príde o majetok. Bývalého špeciálneho prokurátora už na takýto trest odsúdil Špecializovaný trestný súd, Kováčik sa však proti rozhodnutiu odvolal a prípadom sa tak musel zaoberať Najvyšší súd SR. Práve ten má dnes povedať finálny rozsudok. viac »


Najčítanejšie články