Politka | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 16. február 2019. Meniny má Ida, zajtra Miloslava.

Politika

Danko o rekreačných poukazoch: Môžu zvýšiť počet prenocovaní takmer o 100 percent

Andrej Danko

Andrej Danko

Foto
pred 5 hodinami

POPRAD – Rekreačné poukazy, ktoré na Slovensku platia od nového roku, by mohli zvýšiť počet prenocovaní takmer o 100 percent. Po piatkovom rokovaní so zástupcami samospráv i podnikateľov v cestovnom ruchu v Poprade to vyhlásil predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) s tým, že už za prvé týždne fungovania poukazov zaznamenali ubytovatelia nárast počtu ubytovaní. viac »

Remišová vyzvala koalíciu, aby nerobila obštrukcie a zvolila 18 dobrých kandidátov na ÚS

Veronika Remišová

08.02.2019 12:15

BRATISLAVA – Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová vyzvala vládnu koalíciu, aby nerobila obštrukcie a zvolila 18 dobrých kandidátov na ústavných sudcov, z ktorých si prezident vyberie deväť. viac »


Fico sa nevie vysporiadať so svojím konfliktom záujmov, uviedla Žitňanská

Lucia Žitňanská

08.02.2019 11:55

BRATISLAVA - Expremiér Robert Fico (Smer-SD) sa počas dvoch týždňov nevie vysporiadať so svojím konfliktom záujmov v prípade kandidatúry na post ústavného sudcu. Uviedla to bývalá ministerka spravodlivosti a nezaradená poslankyňa Národnej rady SR Lucia Žitňanská. Tá navyše dodala, že tento faktor by mal Fica diskvalifikovať. viac »


Figeľ chce kandidovať v eurovoľbách, definitívne slovo bude mať KDH

Alojz Hlina a Ján

08.02.2019 10:40

BRATISLAVA - Ján Figeľ súhlasil s kandidatúrou za KDH v májových voľbách do Európskeho parlamentu. S predsedom hnutia Alojzom Hlinom sa dohodli na tom, že bude na poslednom mieste kandidačnej listiny. Definitívne slovo bude mať Rada KDH, ktorá má byť 16. februára. viac »


Fico má dostatočnú silu, aby ohýbal pravidlá pri voľbe ústavných sudcov, tvrdí Dostál

Ondrej Dostál a Robert
Foto

08.02.2019 10:23

BRATISLAVA - Expremiér Robert Fico (Smer-SD) má dostatočnú politickú silu na to, aby si prispôsoboval pravidlá pri voľbe ústavných sudcov vo svoj vlastný prospech. Uviedol to v rozprave v Národnej rade SR opozičný poslanec Ondrej Dostál (SaS), ktorý to považuje za nehorázne. viac »


Vašečkov návrh neprešiel: Interrupčná legislatíva sa nesprísni

Richard Vašečka

08.02.2019 10:15

BRATISLAVA - NR SR neposunula do druhého čítania návrh nezaradeného poslanca Richard Vašečku, ktorý mal obmedziť umelé potraty na Slovensku. Návrh podporilo 46 poslancov, proti bolo 31 a zdržalo sa 40. Parlament mal hlasovať aj o obdobnom návrhu z dielne ĽS NS. Marián Kotleba však návrh pred hlasovaním stiahol. viac »


Toto sú noví členovia Rady RTVS: Poslanci NR SR rozhodli v tajnej voľbe

Toto sú noví členovia

08.02.2019 09:25

BRATISLAVA - Národná rada SR v tajnej voľbe zvolila členov Rady Rozhlasu a televízie Slovenska. Za oblasť rozhlasového vysielania bol zvolený Igor Gallo, ktorého navrhol Horský film Poprad, n. f.. viac »


Známy publicista nešetril kritikou: Prezidentov prejav v parlamente bol alibistický

Známy publicista nešetril kritikou:
Foto

07.02.2019 20:55

BRATISLAVA – Jedným z dôvodov, prečo sa prezident SR Andrej Kiska rozhodol prehovoriť v parlamente na tému voľby ústavných sudcov, môže byť podľa publicistu Juraja Hrabka to, že sa v tejto veci nepodarilo dosiahnuť politickú dohodu. viac »


Kresák bol podľa Matoviča vedomým spolupracovníkom ŠtB, ten to odmieta

Igor Matovič
Foto

07.02.2019 18:35

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady SR a kandidát na ústavného sudcu Peter Kresák z Mosta-Híd bol vedomým spolupracovníkom Štátnej bezpečnosti (ŠtB). Tvrdí to predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič, pričom sa odvoláva na oficiálnu listinu Ústavu pamäti národa. viac »


FOTO Kiska sa stretol s Merkelovou: Nemeckej kancelárke udelil najvyššie štátne vyznamenanie

Angela Merkelová a Andrej
Foto

07.02.2019 17:20

BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska dnes nemeckej kancelárke Angele Merkelovej odovzdal najvyššie štátne vyznamenanie. Ako ďalej informovalo tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR, Rád Bieleho dvojkríža I. triedy dostala za mimoriadne zásluhy o všestranný rozvoj vzťahov medzi Slovenskom a Nemeckom. viac »


Fico 10 rokov deformoval právny štát, nebude nezaujatý, vraví Ďuriš Nicholsonová

Lucia Ďuriš Nicholsonová

07.02.2019 17:03

BRATISLAVA - Predseda Smeru-SD a expremiér Robert Fico desať rokov deformoval právny štát. Ak by sa dostal na Ústavný súd SR, nerozhodoval by nezaujato a objektívne. Myslí si to podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). viac »


MIMORIADNY ONLINE Fico zabojuje o Ústavný súd: Výbor prax schválil, poslanci začali rokovanie

Poslanci začali rokovanie o

07.02.2019 15:50

BRATISLAVA - Boj o ústavný súd vrcholí. Právnická prax Roberta Fica bola sporná, no napriek tomu zrejme zabojuje u poslancov o hlas. Rozhodujúcim hlasom v ústavnoprávnom výbore je hlas Irén Sárközy. Tá si vo výbore vymenila miesto k Petrom Kresákom, ktorý tiež kandiduje na ústavného sudcu. Mnohí opoziční poslanci to kritizovali ako naťahovanie času. ... viac »


Gál: Ústavný súd nemá zostať bez potrebného počtu sudcov, poslanci majú z čoho vyberať

Gábor Gál

07.02.2019 15:45

BRATISLAVA - Na zozname uchádzačov o kandidatúru na ústavného sudcu sú dostatočne kvalitné mená ľudí, ktorí majú nespochybniteľný predpoklad na výkon tejto práce. Vyhlásil to minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). viac »


Nemecko sa podľa Merkelovej nestane závislé od ruského plynu ani po vybudovaní Nord Stream 2

Angela Merkelová

07.02.2019 15:40

BRATISLAVA - Nemecká kancelárka Angela Merkelová odmieta tvrdenia, že by sa Nemecko po výstavbe plynovodu Nord Stream 2 stalo závislé od ruského zemného plynu. Skonštatovala to po štvrtkovom rokovaní s premiérmi Visegrádskej štvorky (V4) v Bratislave. Kancelárka vníma, že na tento plynovodný projekt sú rôzne názory, ju však zaujímajú v tejto veci hlavne dve otázky. viac »


Najsilnejšia žena sveta a premiéri V4 v Bratislave! Dohoda na spoločnom projekte

Nemecká kancelárka Angela Merkelová
FotoVideo

07.02.2019 15:40

BRATISLAVA - Summitu krajín Vyšehradskej štvorky (V4), ktorý sa uskutoční dnes v Bratislave, sa zúčastní aj nemecká kancelárka Angela Merkelová na minuloročné pozvanie premiéra Petra Pellegriniho. Slováci by sa v hlavnom meste mali pripraviť aj na dopravné komplikácie. viac »


Hrnko k voľbe ústavných sudcov: SNS bude zasadať, aby sme si vyjasnili pozície

Predseda Výboru NR SR

07.02.2019 14:45

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska svojím dnešným prejavom v pléne Národnej rady SR neprispel k včasnému zvoleniu 18 kandidátov na post ústavných sudcov. Uviedol to podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Anton Hrnko. viac »


Znenie spoločnej deklarácie, ktorú dnes prijali členské štáty V4 na summite v Bratislave

Pedseda vlády Maďarska Viktor

07.02.2019 14:44

BRATISLAVA - Predsedovia krajín V4 sa dnes stretli v Bratislave na summite s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Okrem riešenia aktuálnych otázok v Európskej únii dnes tiež uviedli deklaráciu, ktorá má viacero bodov. viac »


Mimovládne organizácie žiadajú verejnú voľbu nových ústavných sudcov v NR SR

Juraj Šeliga
Foto

07.02.2019 14:30

BRATISLAVA - Viac ako dve desiatky mimovládnych organizácií a vyše päťtisíc občanov žiadajú poslancov Národnej rady SR, aby vo voľbe nových ústavných sudcov hlasovali verejne. Uviedli to dnes predstavitelia mimovládok s tým, že občania majú právo kontrolovať, ako hlasovali ich volení zástupcovia. viac »


OĽaNO vyzýva vládnu koalíciu, aby nerobila obštrukcie pri voľbe ústavných sudcov

OĽaNO vyzýva vládnu koalíciu,
Foto

07.02.2019 14:02

BRATISLAVA - Opozičné hnutie OĽaNO vyzýva vládnu koalíciu, aby nerobila obštrukcie pri voľbe ústavných sudcov. Je totiž presvedčené, že medzi kandidátmi je 18 ľudí, ktorí spĺňajú potrebné kritériá a dá sa spomedzi nich vybrať kvalitných právnikov. Vnášanie politiky a osobného prospechu do voľby ústavných sudcov je podľa hnutia hazardom s budúcnosťou a charakterom Slovenska. viac »


Danko predloží prezidentovi aj neúplný zoznam kandidátov na ústavných sudcov

Danko predloží prezidentovi aj
Foto

07.02.2019 13:50

BRATISLAVA - Politická dohoda v prípade voľby kandidátov na ústavných sudcov neexistuje. Hlasovanie, ktoré bude zrejme tajné, môže priniesť prekvapenia. Povedal to predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) s tým, že voľba by mohla byť v piatok (8. 2.) dopoludnia. Je pripravený poslať prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi aj neúplný zoznam kandidátov. ... viac »


Koalícia chce, aby sa ústavný súd stal ochrancom protiprávneho štátu, tvrdí Baránik

Poslanec Alojz Baránik.

07.02.2019 13:20

BRATISLAVA - Vládna koalícia sleduje vlastné záujmy, a to, aby sa ústavný súd stal ochrancom protiprávneho štátu. Uviedol to dnes na tlačovej besede poslanec NR SR za SaS Alojz Baránik s tým, že zaznievajú hlasy, že by sa voľba kandidátov na ústavných sudcov dnes v Národnej rade SR nemusela vydariť a že by poslanci nemuseli zvoliť požadovaných 18 kandidátov. viac »


Najčítanejšie články