Politka | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Politika

KORONAVÍRUS Prvé opatrenia pre podnikateľov sú rozumné a presne cielené, vyhlásil Sulík

Minister hospodárstva SR Richard Sulík

Minister hospodárstva SR Richard Sulík

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci s vecne príslušnými rezortami vypracovalo prvých 7 základných opatrení na pomoc slovenskému hospodárstvu v čase koronakrízy. Upravia sa napríklad podmienky preplácania miezd zamestnancov vo firmách, ktoré sú povinne zatvorené, a to až do výšky 80 % platu zamestnanca. viac »

KORONAVÍRUS Matovičova vláda prijala 40 opatrení: Núdzový stav sa rozšíril! Školy zavreté do odvolania

KORONAVÍRUS Matovičova vláda prijala
FotoVideo

24.03.2020 11:19

BRATISLAVA - Vláda včera rokovala do neskorých nočných hodín. Premiér Igor Matovič zatiaľ nekonkretizoval, aké opatrenia prejdú. Na krízovom štábe ich rozoberali vyše 60. Dnes by mali prejsť schvaľovacím procesom na rokovaní vlády. Novinkou je permanentný krízový štáb, ktorého jadro tvoria štyria odborníci. viac »


Kamenický zatiaľ nevidí náhradu za Blahu na post šéfa ľudskoprávneho výboru

Ladislav Kamenický

24.03.2020 10:02

BRATISLAVA - Ladislav Kamenický (Smer-SD) zatiaľ nevidí náhradu za Ľuboša Blahu ako nominanta strany na post predsedu parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny. Povedal to pred utorkovým rokovaním parlamentu s tým, že o tom budú hovoriť ešte na poslaneckom klube. viac »


Vláda odvolala predsedu Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru

Kajetán Kičura
Foto

24.03.2020 07:50

BRATISLAVA - Vláda SR odvolala na návrh ministra hospodárstva Richarda Sulíka z funkcie predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Vládny kabinet o tom rozhodol v pondelok neskoro večer s tým, že poveril podpredsedníčku správy ... viac »


KORONAVÍRUS Opatrenia vlády voči ochoreniu: Miklošovi sa návrhy pozdávajú, iní bijú na poplach

KORONAVÍRUS Opatrenia vlády voči
Foto

24.03.2020 06:00

BRATISLAVA - Nová vláda už naplno zarezáva a pred sebou má hneď jednu z najťažších skúšok, ktoré bude musieť zvládnuť. Šíriaci sa koronavírus totiž predstavuje značné riziko aj pre ekonomiku, ktorá sa môže zosypať. V návale informácií zverejnil v predstihu niektoré body v podpore ekonomiky aj poslanec SaS Marián Viskupič, no tento krok rozhodne nepochválil ... viac »


FOTO Kajetána Kičuru potrestal internet: Byty pre syna či prázdny sklad sa odzrkadlili na vtipoch

FOTO Kajetána Kičuru potrestal
Foto

23.03.2020 23:00

BRATISLAVA - Kajetán Kičura ešte do včera viedol úrad Správy štátnych hmotných rezerv, ktorý je napríklad zodpovedný aj za nákup ochranných prostriedkov aj kvôli koronavírusu. Kičura bol nominantom Smeru a v týchto dňoch sa v médiách hovorí aj o tom, že po nevýhodnom nákupe rúšok si zhodou okolnosti jeho syn kúpil v Bratislave 2 byty vo výhodnej štvrti, ... viac »


KORONAVÍRUS Nezamestnanosť na 5 % neudržíme, pripravíme však pomoc, tvrdí Krajniak

Milan Krajniak

23.03.2020 21:50

BRATISLAVA – Nezamestnanosť na úrovni piatich percent sa novej vláde počas prebiehajúcej celosvetovej krízy spôsobenej pandémiou nového koronavírusu pravdepodobne nepodarí udržať. Myslí si to nový minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Uviedol to v pondelok v mimoriadnej diskusnej relácii televízie Markíza. viac »


V pohnutých časoch hviezdime za hranicami: Prezidentku a novú vládu si všimli svetové médiá, toto je dôvod!

V pohnutých časoch hviezdime
Foto

23.03.2020 20:00

BRATISLAVA - V sobotu vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová novú vládu Slovenskej republiky na čele s Igorom Matovičom. Fotografie zachytávajúce túto udalosti sú však iné, než boli v minulosti. Politikom totiž nevidno nosy ani ústa. Ruky majú poväčšine zahalené rukavicami. To všetko v súvislosti s nákazou nového koronavírusu. Opatrenia u nás neunikli ... viac »


Plénum má voliť dvoch podpredsedov parlamentu aj zvyšných šéfov výborov

Na snímke pohľad do

23.03.2020 18:40

BRATISLAVA - Voľba dvoch zvyšných podpredsedov parlamentu, chýbajúcich predsedov výborov, ako aj nastúpenie náhradníkov je súčasťou programu druhej schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorá sa začne v utorok (24. 3.) o 10. hodine. viac »


KORONAVÍRUS V hre je vyše 60 nových opatrení! Matovič zriadil permanentný krízový štáb, vznikol nový tím

KORONAVÍRUS V hre je
Video

23.03.2020 17:59

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič dnes bude pokračovať v rokovaniach o ďalších opatreniach na Slovensku. Aktuálna situácia, týkajúca sa šírenia nového koronavírusu, a opatrenia, ktoré by mali spomaliť prenos koronavírusu. Ešte predtým bude zasadať krízový štáb. viac »


Nominantom SaS na post podpredsedu parlamentu je Milan Laurenčík

Milan Laurenčík

23.03.2020 17:05

BRATISLAVA - Nominantom SaS na post podpredsedu Národnej rady (NR) SR je Milan Laurenčík. Jeho nomináciu schválila "per rollam" republiková rada strany v pondelok. Uviedol to Ondrej Šprlák z komunikačného oddelenia SaS. Poslanci by mali zvyšných podpredsedov parlamentu voliť na utorkovej (24. 3.) schôdzi NR SR. viac »


Kotleba bude znovu kandidovať za predsedu výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva

Kotleba bude znovu kandidovať

23.03.2020 16:04

BRATISLAVA - Na post predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bude opäť kandidovať predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba. viac »


Predstavujeme nových tajomníkov vo vláde: Vyšetrovateľ kauzy Gorila či veľký návrat do SaS

Predstavujeme nových tajomníkov vo
Foto

23.03.2020 16:00

BRATISLAVA - Vláda Igora Matoviča na svojom prvom zasadnutí v piatok vymenovala do funkcie nových štátnych tajomníkov v rámci jednotlivých ministerstiev. Vymenovaní ešte neboli všetci, no pozreli sme sa na tých, ktorí majú funkciu už istú. Toto sú novovymenovaní štátni tajomníci v novej vláde. viac »


PRÁVE TERAZ Kajetán Kičura vypovedal na NAKA, vyjadrí sa aj k majetkom svojho syna

Kajetán Kičura

23.03.2020 15:04

BRATISLAVA - Predseda Štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura, ktorého má vláda odvolať z funkcie, momentálne vypovedá na NAKA. Avizoval, že neskôr sa vyjadrí aj k majetkom svojho 20-ročného syna. viac »


SaS a Sme rodina vítajú zámer krajov stretávať sa s vládou dvakrát ročne

SaS a Sme rodina

23.03.2020 14:30

BRATISLAVA – Koaliční partneri, strana Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutie Sme rodina, vítajú zámer združenia samosprávnych krajov SK8 stretávať sa s vládou aspoň dvakrát do roka. Uviedli to vo svojich stanoviskách. viac »


AKTUÁLNE Šéf vojenských tajných Ján Balciar sa vzdal svojej funkcie

Ján Balciar

23.03.2020 13:49

BRATISLAVA - Šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar sa vzdal svojej funkcie. Informuje o tom denník Sme. V relácii Rozhovory Zuzany Kovačič Hanzelovej to potvrdil nový minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). viac »


Rybníček žiada ministra vnútra, aby prizval zástupcov ÚMS do krízového štábu

Richard Rybníček

23.03.2020 13:45

BRATISLAVA – Prezident Únie miest Slovenska (ÚMS) a primátor Trenčína Richard Rybníček požiadal ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby zvážil možnosť prizvať zástupcov stavovskej organizácie miest do ústredného krízového štábu (ÚKŠ). Rybníček tiež žiada premiéra a ministrov financií a hospodárstva, aby mali zástupcovia miest možnosť podieľať sa ... viac »


KORONAVÍRUS Sulík navrhne na zasadnutí vlády odvolanie predsedu SŠHR Kičuru

Richard Sulík

23.03.2020 13:00

BRATISLAVA – Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v pondelok na zasadnutí vlády navrhne odvolanie predsedu Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Kajetána Kičuru za pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Odvolanie Kičuru a podanie trestného oznámenia avizoval už v nedeľu (22. 3.) premiér ... viac »


KORONAVÍRUS Matovič: Chceme zvýšiť počet testovaných vzoriek desaťnásobne, na asi 3000 denne

Igor Matovič

23.03.2020 12:55

BRATISLAVA - Počas pondelka bolo otestovaných na nový koronavírus zatiaľ 29 vzoriek, jedna z toho bola pozitívna. Pred rokovaním ústredného krízového štábu to uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Spolu s predsedom vlády SR Igorom Matovičom a ministrom zdravotníctva SR Marekom Krajčím (obaja OĽaNO) hovorili o možnostiach masívnejšieho testovania. Cieľ ... viac »


KORONAVÍRUS Kolíková: Uvažuje sa o prerušení lehôt v súkromnom práve pre nový vírus

KORONAVÍRUS Kolíková: Uvažuje sa

23.03.2020 12:45

BRATISLAVA – Ministerstvo spravodlivosti SR uvažuje v rámci justičného balíčka o prerušení lehôt vo veciach v súvislosti s občianskym či obchodným právom. Informovala o tom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) pri preberaní úradu. viac »


Blanár na poste predsedu Zahraničného výboru NR SR je prekvapivá voľba, tvrdí Klus

Blanár na poste predsedu

23.03.2020 12:40

BRATISLAVA – Juraj Blanár (Smer-SD) na poste predsedu Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) je prekvapivá voľba. Povedal to štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí (MZV) Martin Klus (SaS) a bývalá predsedníčka zahraničného výboru Katarína Cséfalvayová (Dobrá voľba). Obaja očakávali skôr nomináciu poslanca Petra Kmeca ... viac »


Najčítanejšie články