Politka | Topky.sk

°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Politika

Milanová: Novelou sa má zdobrovoľniť odovzdávanie 2 percent do fondov

Natália Milanová

Natália Milanová

pred hodinou

BRATISLAVA – Úpravou zákonov v pôsobnosti Ministerstva kultúry (MK) SR sa má okrem iného zdobrovoľniť odovzdávanie dvoch percent do umeleckých fondov, pričom platiť to má počas celého roka 2021. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedla šéfka rezortu Natália Milanová (OĽANO). Opozičný poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD) sa v diskusii v pléne pýtal, ... viac »

Budaj apeluje na predstaviteľov MPRV: V Bruseli majú obhajovať envirociele

Budaj apeluje na predstaviteľov

16.10.2020 14:09

BRATISLAVA - Zmena poľnohospodárskej politiky je pre zachovanie biodiverzity a splnenie klimatických cieľov nevyhnutná. Uviedol to minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Apeluje na predstaviteľov slovenského agrorezortu, aby počas rokovaní v Bruseli obhajovali environmentálne ciele v poľnohospodárskej politike. viac »


Ochranári, poľovníci a farmári sa spojili: Žiadajú ozelenenie vidieka pre prírodu a ľudí

Ochranári, poľovníci a farmári

16.10.2020 13:41

BRATISLAVA - Ochranári, poľovníci, farmári, včelári aj neštátni vlastníci lesa žiadajú ozelenenie vidieka pre prírodu a ľudí. V memorande "Za zdravú krajinu" apelujú na vládu SR a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Informoval o tom Jozef Ridzoň zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti (SOS)/BirdLife. viac »


Slovensko bude mať nových veľvyslancov v ČR, USA, vo Veľkej Británii i v Rusku, potvrdil Korčok

Slovensko bude mať nových

16.10.2020 13:35

BRATISLAVA - Slovensko bude mať nových veľvyslancov v Českej republike, USA, Veľkej Británii a v Rusku. Vymenia sa aj veľvyslanci pri medzinárodných organizáciách v Bruseli a v Paríži. Uviedol to minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok. viac »


Je tu ďalší PRIESKUM: Veľký povolebný pád OĽaNO, Matoviča už predbehol Pellegrini

Je tu ďalší PRIESKUM:

16.10.2020 13:00

BRATISLAVA - Ak by sa voľby konali počas októbra, zvíťazila by v nich nová strana Petra Pellegriniho Hlas-SD, za ktorou by nasledovalo vládne OĽaNO. Vyplýva to z najnovšieho a už druhého októbrového prieskumu politických strán. Tentokrát ale pochádza z agentúry Polis. viac »


KORONAVÍRUS Covidový pavilón je plne funkčný: Je v ňom vyše desať pacientov, povedal Naď

KORONAVÍRUS Covidový pavilón je

16.10.2020 12:54

RUŽOMBEROK - Novootvorený covidový pavilón Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku je plne funkčný, aktuálne je v ňom už viac ako desať pacientov. Do konca týždňa ich bude minimálne 25. Na sociálnej sieti o tom informuje minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). viac »


KORONAVÍRUS Pracovníci kultúrnych inštitúcií môžu naďalej pracovať, odkázalo ministerstvo

KORONAVÍRUS Pracovníci kultúrnych inštitúcií

16.10.2020 12:41

BRATISLAVA - Divadelné, tanečné, spevácke či hudobné súbory môžu naďalej skúšať a vysielať predstavenia v online forme. V súvislosti s aktuálnymi protiepidemickými opatreniami na to upozorňuje Ministerstvo kultúry (MK) SR. viac »


Premiér Matovič sa stretol s kancelárkou Merkelovou: Rokovali o rozpočte EÚ aj pandémii

Igor Matovič sa stretol

16.10.2020 12:20

BRUSEL - Slovenský premiér Igor Matovič začal druhý deň samitu EÚ v Bruseli rokovaním s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou o európskom rozpočte a pandémii. V rámci návrhu europoslancov zvýšiť dlhodobý rozpočet o ďalších 39 miliárd eur vyjadril nádej, že Nemecko ako predsedajúca krajina v Rade EÚ nájde s Európskym parlamentom "dobrý kompromis pri ... viac »


Cirkevné a súkromné školy nemôžu byť odkázané na milosť ministra školstva, odkazuje KDH

Rokovanie Ústredného krízového štábu

16.10.2020 12:15

BRATISLAVA - Minister školstva by mohol získať neprimeranú právomoc vyradiť školu alebo školské zariadenie zo siete škôl bez udania dôvodu, šlo by o silný nástroj na elimináciu cirkevného a súkromného školstva. Tvrdí to mimoparlamentné KDH v súvislosti s novelou zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve z dielne Ministerstva školstva, ... viac »


Injekcia pre školské jedálne: Ministerstvo vyčlenilo na ich vybavenie trištvrte milióna eur

Ilustračné foto

16.10.2020 11:51

NITRA - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo dotáciu v celkovej výške 750.000 eur na vybavenie školských jedální. Jednotlivé jedálne môžu získať dotáciu od 3000 do 5000 eur na nákup umývačiek riadu, chladiacich boxov, konvektomatov, ale aj ďalších pomôcok, ktoré uľahčia prácu kuchárkam, informoval minister školstva Branislav Gröhling ... viac »


KORONAVÍRUS Veľký PRIESKUM: Čoraz menej Slovákov je spokojných s vládou pri zvládaní pandémie

KORONAVÍRUS Veľký PRIESKUM: Čoraz

16.10.2020 11:48

BRATISLAVA - S postupom vlády pri zvládaní pandémie nového koronavírusu je spokojných čoraz menej obyvateľov SR. Vyplýva to zo septembrového prieskumu "Ako sa máte, Slovensko?", ktorý sleduje postoje Slovákov od začiatku pandémie. viac »


Nemocnica Poprad mení vedenie: Krajčí vymenoval nové predstavenstvo

Nemocnica v Poprade

16.10.2020 10:42

POPRAD - Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) vymenoval nové predstavenstvo Nemocnice Poprad s účinnosťou od piatka. Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva sa stal Erik Chorvát. Za podpredsedu predstavenstva menovali Michala Neuwirtha, členom predstavenstva sa stal Pavel Pelikán. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda. viac »


Matovičov trapas v Bruseli: VIDEO Nepodarený príhovor na kameru a čo tá angličtina, pán premiér?

Matovičov trapas v Bruseli:
Video

16.10.2020 07:55

BRUSEL - Nie je žiadnym tajomstvom, že premiér Igor Matovič počas tohto týždňa odcestoval na summit do Bruselu, kde sa stretávajú mnohí politickí lídri. Predseda vlády chcel počas rokovania prehovoriť k občanom aj na kameru, no zjavne si neuvedomil, že nejde na záznam, ale naživo. V momente, keď "stratil niť", bol z tejto situácie trapas ako hrom! viac »


Kollár má zviazané ruky: Na schôdzu musí zaradiť všetky body, ktoré boli časovo a vecne dodané

Kollár má zviazané ruky:

16.10.2020 07:32

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) je zo zákona povinný zaradiť na schôdzu parlamentu všetky body, ktoré boli vecne a časovo dodané. O úprave programu schôdze môže ešte rozhodnúť poslanecké grémium. Uviedla to Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová. Poslankyňa Jana Žitňanská (Za ľudí) počas týždňa avizovala, že na najbližšej ... viac »


Tusk privítal Matoviča na summite európskych ľudovcov: Zatiaľ však len ako hosťa

Tusk vo štvrtok privítal

16.10.2020 06:38

BRUSEL - Predseda Európskej ľudovej strany (EPP) Donald Tusk vo štvrtok uviedol, že aj napriek kríze spôsobenou pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 v Európe sa podarilo zrealizovať prvé tohoročné fyzické stretnutie európskych lídrov z politickej rodiny ľudovcov. Tusk pripomenul, že ako hosťa na summite EPP prvýkrát privítal aj slovenského premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). viac »


Kotlebovec v parlamene šokoval! Názorový rozchod so zvyškom ĽSNS kvôli KORONAVÍRUSu

Kotlebovec v parlamene šokoval!

15.10.2020 20:00

BRATISLAVA - V parlamente sa počas minulej parlamentnej schôdze, počas ktorej sa schvaľovali odstránenia nezrovnalostí pri opatrení a naradeniach proti šíreniu infekcie koronavírusu, stala nevídaná vec. Poslanec z radov kotlebovcov to totiž už nemohol vydržať a vo faktickej poznámke povedal, čo si myslí o koronavíruse. Obsah jeho poznámky bol totiž ... viac »


Nesprávna komunikácia v čase koronakrízy je cestou do pekla, myslí si Miroslav Kollár

Miroslav Kollár

15.10.2020 19:41

BRATISLAVA - Konfrontačný typ komunikácie o témach súvisiacich s koronavírusovou krízou vo vnútri vládnej koalície, ale aj smerom k verejnosti je podľa poslanca Za ľudí Miroslava Kollára cestou do pekla pre celú spoločnosť i samotnú vládnu koalíciu. viac »


Poslanci parlamentu sa stretnú v utorok: Rokovať majú o reforme súdnictva či minimálnej mzde

Ilustračné foto

15.10.2020 18:59

BRATISLAVA - Reforma súdnictva a s ňou súvisiace ústavné zmeny, novela zákona o minimálnej mzde či dotácie v pôsobnosti rezortu práce a kultúry. To sú niektoré z tém návrhu programu 16. schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorá sa začína v utorok (20. 10.) o 13.00 h. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. viac »


Dráma v potravinách: FOTO Známy exposlanec napadol SaSkára, šarvátku rozpútalo rúško

Dráma v potravinách: FOTO
Foto

15.10.2020 18:00

BRATISLAVA - Šarvátka, aká sa nevidí len tak každý deň. Súčasný poslanec Peter Cmorej za SaS na sociálnej sieti Facebook popísal tohto týždňový incident, ktorý sa mu prihodil v potravinách. Počas nákupu stretol bývalého poslanca Petra Marčeka, ktorý v pléne sedel ešte počas minulého volebného obdobia. Stretnutie ale dopadlo katastrofálne a skončilo ... viac »


Výsledkom reformy samosprávy musí byť to, aby sa ušetrili financie, odkázal Heger

Výsledkom reformy samosprávy musí

15.10.2020 16:56

BRATISLAVA - Výsledkom reformy samosprávy musí byť to, aby sa ušetrili financie. Zhodli sa na tom po rokovaní o reforme samosprávy na Ministerstve financií SR podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger (OĽANO), primátor Bratislavy Matúš Vallo a niektorí predstavitelia bratislavských a košických mestských častí. V diskusii o reforme chce rezort ... viac »


Rázny zásah Kollára: VIDEO Bufet sa zatvára! Poslanci budú mať len pitnú vodu na záchode

Rázny zásah Kollára: VIDEO
FotoVideo

15.10.2020 16:50

BRATISLAVA - Do parlamentnej jedálne nebudú mať prístup poslanci parlamentu ani ich asistenti a pracovníci médií. Stravovať sa v nich budú môcť len zamestnanci Kancelárie NR SR. Rozhodol o tom predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý o svojom kroku informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii. viac »


Najčítanejšie články