Dobre vedieť | Topky.sk
Štvrtok, 17. jún 2021. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Dobre vedieť

Kolagén typu I,II a III: Ktorý si vybrať?

pred 17 hodinami

Keď sa povie slovo kolagén, väčšina z nás si predstaví konkrétny výživový doplnok, ktorého rôzne druhy sa na trhu líšia len svojím obalom či príchuťou. No vedeli ste, že existuje hneď niekoľko typov kolagénu, pričom každý z nich prináša pozitívne účinky inej časti vášho tela? Kolagény typu I, II a III sú tie najbežnejšie a my vám dnes vysvetlíme, čo od nich môžete čakať. viac »

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann vyhlasujú vojnu proti kríze stredného veku vo filme Patrika Hartla: Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Martin Pechlát, David Švehlík,

pred 20 hodinami

Komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel, natočená podľa rovnomenného knižného bestsellera Patrika Hartla, bude mať v slovenských kinách premiéru 26. augusta 2021 a teraz predstavuje svoj oficiálny trailer. Štyria kamaráti vyhlásia mimoriadne vtipnú a svojráznu vojnu proti kríze stredného veku tým, že sa rozhodnú plniť odvážne výzvy. Prvou z nich bude ... viac »


Na galakoncerte Folklór vo fraku zaspieva Adriana Kučerová, Katka Knechtová, Miroslav Dvorský aj Kandráčovci!

Na galakoncerte Folklór vo

pred 21 hodinami

Bratislavský hrad zažije veľkolepú hudobnú akciu! Galakoncert Folklór vo fraku ponúkne 25. júna najkrajšie slovenské ľudové piesne vo fantastických aranžmánoch pre mimoriadne sólové hlasy, veľký Spevácky zbor Lúčnica a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Na pódiu sa predstaví stovka účinkujúcich vo veku od 10 do 65 rokov! Najpopulárnejšie ľudovky... viac »


Športujte! Ani choroba, ktorá je tabu vás nezastaví

Športujte! Ani choroba, ktorá

včera o 10:00

Hemoroidy sú nielen ochorenie, za ktoré sa ľudia hanbia, ale tiež to, čo vie znepríjemniť aj bežné aktivity, ako je napríklad športovanie. Ale nie je to tak úplne nutné. Bohato postačí, keď dáte zbohom tým, s ktorými sa hemoroidy tak úplne nekamarátia. Existuje našťastie veľa druhov cvičení, vďaka ktorým si doprajete príval endorfínov aj napriek zdravotným ťažkostiam. viac »


Milovníci filmovej hudby na pozore! 9 unikátnych koncertov na dohľad

Milovníci filmovej hudby na

včera o 09:00

Farby covid semafóru sa rozjasňujú, čo znamená, že čoskoro budú mať zelenú aj koncerty huslistu Filipa Jančíka. Fanúšikovia netradičného prevedenia filmovej hudby v prostredí hradov, zámkov či kostolov sa tak môžu tešiť, že si po niekoľkých mesiacoch ticha konečne prídu na svoje. viac »


Ak planétu nezachránime my, ďalšia generácia už šancu nedostane. Ako jej môžeme zanechať lepšiu Zem?

Ak planétu nezachránime my,
Foto

včera o 08:00

Poznáte ten pocit, keď máte niečo spraviť, no stále to odkladáte? Napríklad preventívku u zubára. Posúvate ju dovtedy, až kým nezistíte, že ste zmeškali dátum a teraz budete platiť za každý zákrok. Ale čo ak namiesto nášho úsmevu ide o celú planétu a každý odklad zaplatia za nás naše deti? viac »


Koniec školského roka sa blíži. Tipy na skvelé darčeky pre vášho učiteľa / učiteľku

Hrnček Najlepšia pani učiteľka

včera o 17:00

Školský rok 2020/2021 sa pomaly blíži ku koncu a vy rozmýšľate, čím by ste obdarovali obľúbenú pani učiteľku za jej trpezlivosť? Zdajú sa vám karafiáty či bonboniéry už ako prežitok? Prinášame vám pár originálnych a výnimočných tipov, ktorými zabodujete. Vyčarte úsmev na tvári jedinečnými darčekmi od lokálnych tvorcov. viac »


Telesná na doma aj v triede je späť

Telesná na doma aj

včera o 16:00

V telocvičniach a na ihriskách si deti tento školský rok toho veľa nezašportovali. Pandémia zatvorila brány škôl a telesná výchova, ak by vedela rozprávať, povedala by niečo v zmysle, že v tomto školskom roku bola najzanedbanejším vyučovacím predmetom. viac »


Ako usporiadať dokonalý piknik pri každej príležitosti?

Ako usporiadať dokonalý piknik

včera o 13:00

Tohtoročné jarné počasie piknikom zrovna neprialo. S blížiacim sa letom si však tento nedostatok iste vynahradíme. Piknik je dokonalý spôsob, ako stráviť viac času vonku, a to tým najúžasnejším spôsobom - dobrým jedlom a pitím. Bude nám chutiť o to viac, ak si ho doprajeme v príjemnom prostredí. viac »


Toto slovenských potravinárov zaručene poteší!

Toto slovenských potravinárov zaručene

včera o 12:00

Lidl garantuje slovenským dodávateľom mimoriadne rýchlu úhradu faktúr. viac »


Viete kde bude najväčšia koncentrácia šťastných celebrít? Tento víkend na jogovom festivale

Viete kde bude najväčšia

včera o 11:00

Joge prepadli nielen bežní ľudia, ale aj celebrity. Nevedia si bez nej predstaviť život ľudia na celom svete, ale fotky v jogových pozíciách pridávajú na sociálne siete zahraničné celebrity. Slovenské známe tváre však nezaostávajú. viac »


V lete sa udeje najviac krádeží bytov a domov. Prečítajte si tri rady, ako krádeži predísť

V lete sa udeje
Foto

15.06.2021 10:00

Podľa štatistík sa minulý rok stalo 3 725 krádeží vlámaním. Tento počet je opäť vyšší ako rok predtým. Najčastejším spôsobom, ktorým zlodeji prenikajú do bytov a domov, je vniknutie cez vstupné dvere odvŕtaním alebo vylomením zámku na dverách. viac »


Chudnutie sa začína v hlave a končí na tanieri

Chudnutie sa začína v
Foto

15.06.2021 09:00

Leto sa blíži a ak ste práve začali riešiť dilemu, ako zamaskovať vystúpené faldíky spod obtiahnutého trička, ktoré vám počas pandémie až tak nevadili, ale s prichádzajúcim teplým počasím už nepríjemne strpčujú život, nezúfajte, stále je čas s tým niečo urobiť. Mnohí z nás prepadnú panike, začnú športovať a dietovať súčasne, zapoja sa do rôznych motivačných... viac »


Darcovia krvi môžu pri dovolenke na Slovensku ušetriť

Darcovia krvi môžu pri

15.06.2021 08:00

Mnohí darcovia krvi spomínajú na časy, keď boli zľavy pre darcov na každom rohu. Hoci možností, ako ušetriť, je dnes už menej, stále sú miesta, kde sú darcovia krvi finančné zvýhodnení. viac »


Priletí na Slovensko aj Tom Cruise?

Priletí na Slovensko aj

15.06.2021 07:59

Kto by nepoznal kultové zábery z akčného trháku Mission Impossible, kde sa okrem hlavného hrdinu Toma Cruisa (58) objavilo aj obrovské lietadlo Airbus A400M? A práve tohto transportného giganta niečo spája aj so Slovenskom. Vieme čo! viac »


Tajomstvo výberu rúžu

Tajomstvo výberu rúžu

14.06.2021 17:00

Kedysi si maľovali pery len herečky alebo tanečnice. V súčasnosti to hravo zvláda každá žena bez ohľadu na vek. viac »


Peter Bič Project konečne vyrazia na toľko prekladané turné! Zahrajú hity, ktoré ešte ich fanúšikovia naživo nemohli počuť

Peter Bič Project konečne

14.06.2021 13:00

Kapele Peter Bič Project ide karta - čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči a tak nám spríjemňuje chvíle zatiaľ aspoň z rádií. Avšak, podobne ako všetci hudobníci, boli aj muzikanti okolo lídra Petra Biča frustrovaní z toho, že im chýbalo živé hranie a kontakt s fanúšikmi. ... viac »


Pre Poštovú banku budú regióny prioritou, bankové pobočky prenechá 365.bank

Pre Poštovú banku budú

14.06.2021 08:00

Digitálna 365.bank vchádza aj do fyzického sveta, v priebehu júla prevezme kamenné pobočky okrem pôšt od materskej Poštovej banky. Tá bude mať svoje obchodné miesta na poštách, chce posilniť orientáciu na regióny. viac »


Štyria semifinalisti už majú istú finančnú odmenu

Štyria semifinalisti už majú

12.06.2021 09:00

EHOKEJ Liga TIPOS Extraligy má za sebou štvrťfinálové zápasy, ktoré priniesli nervydrásajúce súboje do posledných sekúnd. Semifinálové miestenky si nakoniec vybojovali hráči HK Dukla Trenčín, HK Poprad, HC Nové Zámky a HK Dukla Ingema Michalovce. Všetky štyri tímy si postupom do semifinále zabezpečili finančnú odmenu z celkových prizemoney 15 000 eur... viac »


Projekt Anómia 21 pokračuje Pýchou a Lenivosťou

Projekt Anómia 21 pokračuje
Foto

11.06.2021 17:00

Bratislava, 8. jún 2021 – 7 smrteľných hriechov, 7 hier, 21 postáv. Po úspešnej premiére prvých dvoch hier - Sto bábik a Bratislava by night pokračuje projekt Anómia 21 ďalšími predstaveniami – Opatruj sa, Júlia! v réžii Kateřiny Quisovej a Lenivosť pod režisérskou taktovkou Dáši Krištofovičovej. Premiéra oboch predstavení sa uskutoční v nedeľu, 13... viac »


NEUVERITEĽNÉ! Aj takýto netradičný predmet sa dá ešte recyklovať

NEUVERITEĽNÉ! Aj takýto netradičný
Foto

11.06.2021 10:00

Kompostovanie či recyklácia sa už dávno netýkajú iba bežného odpadu. Dnes už je možné recyklovať naozaj netradičné predmety! Podľa odhadov je u nás aktuálne v obehu až 5,5 milióna platobných kariet, čo predstavuje až 27 ton plastu. Čo by ste s vašou platobnou kartou mali urobiť, keď exspiruje, aby ste pomohli planéte? viac »


Najčítanejšie články