Dobre vedieť | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 19. október 2018. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Dobre vedieť

Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA a vyhrajte ceny za milión!

pred 4 hodinami

Keď má niekto narodeniny, na oslavu sa nepatrí prísť s prázdnymi rukami. Nestáva sa však príliš často, aby práve oslávenec bol ten, ktorý svojich hostí obdaruje. Tento obrátený, ale o to sympatickejší spôsob oslavy, si vybrala sieť supermarketov BILLA. Keďže tento rok oslavuje svoje 25-ročné pôsobenie na slovenskom trhu, svojim zákazníkom sa rozhodla ... viac »

Števo Martinovič a jeho neopätovaná láska

Števo Martinovič a jeho

pred 5 hodinami

Zdá sa, že v živote herca Števa Martinoviča sa objavila nová láska. A je pekne bizarná. Sympatický herec na svojich sociálnych sieťach prezentuje vzťah s neživým predmetom! viac »


Nenechajte sa limitovať financiami a doprajte si bývanie snov

Nenechajte sa limitovať financiami

pred 9 hodinami

Splňte si svoje predstavy o bývaní v štýlovom byte alebo útulnom dome, po ktorom ste vždy túžili. S financovaním rekonštrukcie od ČSOB v závislosti od výšky a typu úveru máte zmenu k lepšiemu na dosah ruky. Navyše do konca novembra 2018 máte jedinečnú možnosť poradenstva pri financovaní a riešení rekonštrukcie kúpeľne a kuchyne. viac »


Zahraničné testy potvrdili, že QLED TV nie sú ohrozené vypálením obrazu

QLED TV nie sú

pred 11 hodinami

Spoločnosť RTINGS, ktorá je významným subjektom zaoberajúcim sa recenziami spotrebnej elektroniky, pripravila už tri testy týkajúce sa vypálenia pixelov a retencie obrazu.* Z výsledkov jasne vyplynulo, že na OLED televízoroch pri zobrazovaní statického obsahu k týmto nežiaducim javom dochádza. viac »


ŠOKUJÚCE: Žena odhaľuje jedinečnú metódu rýchlej výučby angličtiny!

Podnikateľka Ivona

včera o 18:00

Podnikateľka Ivona (54) odhalila jedinečnú metódu, ako sa dá anglicky naučiť rýchlo! Prečítajte si rozhovor a zistite, ako sa tiež môžete vďaka tejto jednoduchej metóde štúdia jazyka naučiť anglicky už dnes… viac »


Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskum

Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje
Foto

včera o 11:00

Ekológia je v súčasnosti trendovou témou. Veľa sa o nej píše, veľa sa o nej hovorí, osveta sa šíri zo všetkých strán. Ako to však vyzerá v praxi? Začína a končí téma ekológie na stránkach časopisov a sociálnych sietí alebo sa správame naozaj zodpovedne? Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila nezisková spoločnosť ELTMA, organizácia zodpovednosti výrobcov, ... viac »


BIONT a.s. a Univerzita svätého Cyrila a Medota v Trnave otvorili spoločné výskumné pracovisko pre oblasť pozitrónovej emisnej tomografie

Otvorenie spoločného výskumného laboratória
Foto

včera o 10:00

Vedecko-výskumná spolupráca medzi Univerzitou sv. Cyrila a Metoda v Trnave a spoločnosťou BIONT, a.s. týkajúca sa rozvoja aplikácie pozitrónovej emisnej tomografie vo výskume rastlín sa začala už v roku 2011. Úspešná spolupráca bola 16. októbra rozšírená o nové spoločné Laboratórium pozitrónovej emisnej tomografie v Špačinciach, na ktorom bol inštalovaný ... viac »


ŠOKUJÚCE: Žena odhaľuje jedinečnú metódu rýchlej výučby angličtiny!

Podnikateľka Ivona

včera o 08:00

Podnikateľka Ivona (54) odhalila jedinečnú metódu, ako sa dá anglicky naučiť rýchlo! Prečítajte si rozhovor a zistite, ako sa tiež môžete vďaka tejto jednoduchej metóde štúdia jazyka naučiť anglicky už dnes… viac »


MAGNA ročne vylieči viac ako 10 tisíc podvyživených detí

MAGNA ročne vylieči viac

17.10.2018 16:00

Akútna podvýživa je najčastejšou príčinou úmrtnosti detí mladších ako 5 rokov. V dôsledku nedostatočnej výživy zomrie ročne vo svete približne 3,5 milióna detí. Toto číslo každý rok znižuje aj slovenská humanitárna organizácia MAGNA, ktorá sa liečbe a prevencii podvýživy vo svete venuje už viac ako 17 rokov. Najväčšie programy na liečbu podvýživy prevádzkuje ... viac »


Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste

Dana Kleinert sa vzdáva

17.10.2018 12:00

Dana Kleinert, kandidátka za Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU - občiansku demokraciu na starostku Starého Mesta oznámila svoje rozhodnutie vzdať sa kandidatúry. Svojim voličom odporučila voliť Zuzanu Aufrichtovú. viac »


Český turista v Tatrách

Český turista v Tatrách

17.10.2018 11:00

Návšteva najmenších veľhôr sveta je pre českých turistov veľkým lákadlom a zároveň aj rizikom. Ročne na Slovensku nájde smrť viac Čechov, ako ich zahynie celkovo vo všetkých alpských krajinách. Česi sú však pre slovenský trh cestovného ruchu kľúčovou skupinou a takmer všetci sa na Slovensko radi vracajú. V novinke Český turista v Tatrách si kapela Smola ... viac »


Chystáte sa na dôchodok? So Senior kontom si zachováte pohodlie ako doteraz

Chystáte sa na dôchodok?

17.10.2018 11:00

Mať účet v banke, na ktorý pravidelne chodí výplata je dnes už absolútnym štandardom pre väčšinu pracujúcich. K účtu máme nastavené trvalé príkazy, inkaso, prostredníctvom internet bankingu a mobilnej aplikácie sa správa vlastných financií stáva ešte pohodlnejšou. A nie je to len výsada mladších ročníkov, ako by sa mohlo zdať. Aj ľudia vo vyššom veku ... viac »


Každé euro, ktoré štát zaplatí na včasnú pomoc detí s poruchami sluchu, sa vráti trikrát

Každé euro, ktoré štát
FotoVideo

16.10.2018 16:00

Každý rok sa na Slovensku narodí asi dvesto detí s poruchou sluchu. Až 90 % z nich sa narodí počujúcim rodičom. Väčšina z nich má šancu znova počuť a naučiť sa rozprávať. Včasná diagnostika, správna kompenzácia poruchy sluchu a vhodná rehabilitácia, ideálne v domácom prostredí, sú v týchto prípadoch základom úspechu a rozvoja komunikácie. viac »


Vyhrali sme Best BuyAward! 3 dôvody, prečo sme si cenu zaslúžili zo všetkých fitness centier

Vyhrali sme Best BuyAward!

16.10.2018 13:00

Best BuyAward je jedným z najväčších ocenení, aké môže firma získať. Preto je pre nás veľkou poctou, že sme sa dostali na prvé miesto v kategórii fitness centier. viac »


Nohavičky a podprsenky na pódiu: Legendárny Lunetic si pripomína časy najväčšej slávy

Lunetic si pripomína časy

16.10.2018 10:00

V susednej Českej republike už naplno beží veľké narodeninové turné českého hudobného fenoménu, skupiny Lunetic. Najznámejší boyband našich končín odohrá túto jeseň až 22 koncertov v Slovenskej a Českej republike. Na Slovensko dorazí na 3 veľké koncerty presne o mesiac. viac »


Narodil sa malý pomocník pre každú mamu!

Narodil sa malý pomocník

16.10.2018 08:00

Každá mama - tehuľka, prvorodička alebo tá skúsená - má toho na svojich ramenách naozaj dosť. V jej živote sú situácie, v ktorých aj malá pomoc znamená veľa. Veď to poznáte... viac »


Unikátny slovenský patent - stolička a fit lopta v jednom, sa predstaví na veľtrhu MODDOM!

Unikátny slovenský patent -

15.10.2018 17:00

BRATISLAVA - Väčšina z nás sa sťažuje na bolesti chrbta a neurologické ťažkosti spôsobené nezdravým sedením. Lieky či masáže odporúčané lekármi však riešia len následky, nie príčinu. Na slovenskom trhu sa predáva revolučná stolička Spinergo, ktorá mení situáciu. Dokonca je slovenským patentom. V termíne od 17.-21. októbra sa s kompletným modelovým radom ... viac »


Netradičné rekordy Slovenska. Kde majú najdlhší šúľanec?

Netradičné rekordy Slovenska. Kde
Foto

15.10.2018 14:00

Každý z nás už od školy dobre pozná prírodné rekordy Slovenska. Vieme, že najdlhšou riekou je Váh, najvyšší vrch je Gerlach či najzápadnejšou obcou Záhorská Ves. Mnoho slovenských miest je však známych či menej známych svojimi vlastnými rekordami. Tými, o ktoré sa postarali samotní obyvatelia. V tomto článku sa dozviete o niekoľkých z nich. viac »


Pomôžte zastropovať vek odchodu do dôchodku na 64 rokov a podpíšte petíciu!

Pomôžte zastropovať vek odchodu

15.10.2018 12:00

Viete si predstaviť, že pracujete do 68 rokov? Dnešných tridsiatnikov to čaká. OZ KOVO za pomoci ďalších odborových zväzov už od júla snaží zmeniť to petičnou akciou za vyhlásenie referenda o „zastropovaní“ dôchodkového veku na 64 rokov. Pre matky ešte skôr. Snaha odborárov pokračuje, podpíšte petíciu na stránke peticie.com/referendom_za_dôchodok. viac »


Pohodlné, praktické a zvodné. Podprsenky na bežné nosenie aj na ples

Pohodlné, praktické a zvodné.
Foto

15.10.2018 10:00

V spodnej bielizni sa musíme cítiť dobre za každých okolností, o tom nie je v ženskom svete pochýb. A tak sme pre vás vybrali najlepšie podprsenky pod priliehavé oblečenie aj také, ktoré skvele sedia k spoločenským šatám. Vyberte si tú svoju! viac »


Spoločnosť SIKO podporila slovensko-švajčiarsky startup na Kickstarteri

Spoločnosť SIKO podporila slovensko-švajčiarsky

13.10.2018 16:19

Spoločnosť SAT SK je progresívna slovenská spoločnosť založená v Prešove. V spolupráci so SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE vyvinula inovatívny prostriedok WashBall pre ekologické a ekonomické pranie bielizne a umývanie riadu. WashBall vychádza z patentovanej fyzikálnej technológie na princípe galvanickej úpravy vody. Ako potvrdzuje František Pancurák, zakladateľ ... viac »


Najčítanejšie články