Dobre vedieť | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Dobre vedieť

Sajfa vám poradí, ako sa výhodnejšie dostať k novinke s perom

FotoVideo
včera o 13:00

Pred necelými dvoma týždňami boli predstavené nové vlajkové lode od Samsungu z radu Note - modely Galaxy Note10 a Note10+, ktoré si ešte tento týždeň môžete predobjednať. Ak však vlastníte staré zariadenie, môžete pri ich kúpe ušetriť. Sajfa a Boris vám v novom videu ukážu, ako je to možné a ako postupovať. Video Vám nezaberie ani dve minúty. viac »

DIGI prináša najlepší svetový futbal

DIGI prináša najlepší svetový
Foto

včera o 12:00

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených ... viac »


Netreba so všetkým behať k lekárovi či googliť: Začala sa doba telemedicíny

Začala sa doba telemedicíny

15.08.2019 09:00

Poznáte to. Konečne sa vyberiete na dovolenku, keď dieťa tesne pred cestou dostane horúčku. Alebo po skoku do mora ostane malátne a vy neviete, či máte robiť poplach. A problémy s trávením sú ďalší častý problém. Čo dieťaťu z prímorskej kuchyne uškodilo vám ostáva tajomstvom. V tej chvíli by sme dali všetko za to, aby vás niekto usmernil. Záchranár ... viac »


Najväčšie maloobchodné siete očných optík v Česku a na Slovensku menia majiteľa. Slovenskú FOKUS očnú optiku a českú FOKUS optik kúpil investičný holding MiddleCap Group S.A.

Okuliare

14.08.2019 13:00

Skupina MiddleCap Group sa uzatvorením oboch transakcií s počtom viac ako 150 prevádzok stala jedným z najväčších hráčov na stredoeurópskom trhu v segmente očných optík. MiddleCap je v oboch spoločnostiach majoritným vlastníkom. viac »


Hlava XXII je stále živá. Vypovedajú o tom inscenácie z Ruska aj zo Slovenska

Divadelná Nitra

14.08.2019 12:00

Zápas o slobodu sa neskončil ani pádom komunizmu. Príbehy ľudí, ktorí čelia systémovej manipulácii, vznikajú aj v dnešnej slobodnej dobe. Svedčia o tom inscenácie, ktoré do svojho hlavného programu zaradil Medzinárodný festival Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019). viac »


Každá desiata operácia kŕčových žíl sa robí zle, vysvetľuje expert na cievnu chirurgiu

Každá desiata operácia kŕčových
Foto

14.08.2019 09:00

Šesť ľudí z desiatich, prevažne žien, dnes na Slovensku trápia kŕčové žily. Do ich operácií sa pritom často púšťajú všeobecní chirurgovia, ortopédi a dokonca aj praktickí lekári, ktorí nemajú na takéto zákroky odborné vzdelanie. viac »


Nový hit pre štíhlu líniu? Ashitaba svojimi účinkami prekvapuje

Nový hit pre štíhlu
Foto

14.08.2019 08:00

Počuli ste už o bylinke s názvom Ashitaba? V tradičnej japonskej kultúre má svoje miesto už od pradávna a patrí k vyhľadávaným rastlinám dlhovekosti a zdravia. Je bohatá na množstvo cenných živín a antioxidantov, ktoré rozhodne stoja za vašu pozornosť. viac »


Vypredá Paľo Habera & TEAM aj pridaný bratislavský koncert 10. novembra?

Habera & TEAM Tour

13.08.2019 16:29

5 slovenských miest už zažilo neskutočnú energiu, najväčšie hity, jedinečnú atmosféru a fantastický výkon v podaní Paľa Haberu a skupiny TEAM začiatkom leta. Na koncert v hlavnom meste si musia fanúšikovia počkať až do novembra, a že sa nevedia dočkať aj tu o tom svedčí vypredaný koncert 9. novembra a už viac ako 2000 vstupeniek predaných na pridaný koncert 10. novembra! viac »


Na temné narodeniny dorazí aj Jaro Slávik!

Temné kecy

13.08.2019 12:00

Populárna stand-up comedy show Temné Kecy sa v septembri „dožíva“ neokrúhleho jubilea 5 rokov. Teda, už by sa po nej pozrel aj nejeden kňaz. Ale chalani z najdrsnejšej group majú tiež svoje metódy. Všetko prebehne natvrdo a bez cenzúry. viac »


Posezónna špeciálna ponuka na špičkové japonské klimatizácie

Posezónna špeciálna ponuka na

13.08.2019 10:00

Tropické teploty sú už bežnou súčasťou leta na Slovensku a je viac ako isté, že to v budúcich rokoch nebude inak. viac »


7 typov ľudí, ktorí chodia do baru. Ste jedným z nich?

7 typov ľudí, ktorí
Foto

13.08.2019 09:00

Do barov sa už dávno nechodí len vypiť si. Ľudia v nich hľadajú aj inšpiráciu, zážitok, chcú na chvíľu zabudnúť na okolitý svet. Preto sme sa majiteľmi populárneho bratislavského baru Baudelaire rozhodli opísať sedem typov ľudí, ktorí v súčasnosti navštevujú bary. Spoznáte sa v nejakom type aj vy? viac »


Čo nakúpiť pre školáka: 5 tipov na pomôcky, ktoré by ste mali kúpiť ešte dnes

Nový školský rok
Foto

13.08.2019 07:00

Nový školský rok je za dverami. Bližšie, ako si myslíte. viac »


Ľadové osvieženie bez laktózy: domáci nanuk 2x inak

Ľadové osvieženie bez laktózy:

12.08.2019 12:00

Keď sa povie leto, ako prvé sa vám určite vybaví more, slnko, šťavnaté ovocie a lahodná zmrzlina. Čo však v prípade, ak sa práve vy, alebo vaše deti nekamarátite s laktózou? Riešenie je jednoduché! Pripravte si vlastnú verziu ľadovej pochúťky doma. Bola by predsa veľká škoda prísť len kvôli tomu o radosť z chladivých krémových zážitkov. viac »


Kaufland má opäť v priemere najviac vystavených slovenských výrobkov

Kaufland
Foto

12.08.2019 10:00

Kaufland znovu potvrdil svoje silné postavenie medzi reťazcami so sortimentom slovenských výrobkov. Podľa prieskumu GfK z júla 2019 má v priemere najviac vystavených slovenských výrobkov, takmer 6 000 kusov. Tento počet od roku 2016 neustále rastie. viac »


Atraktívne bývanie v Bratislave môžete mať už tento rok!

Atraktívne bývanie v Bratislave
Foto

12.08.2019 08:00

Pátrať po hotových bytoch, ktoré by boli pripravené na bývanie ešte v tomto roku, je ako hľadať ihlu v kope sena. Bytov vo výstavbe je síce v našom hlavnom meste veľa, no hotových už pomenej. Aj v tomto prípade však platí staré známe: kto hľadá, ten nájde. Presnejšie – nájde Jarabinky. viac »


Nech to stojí (za to)! 6 najlepších zlepšovákov mužskej potencie

Nech to stojí (za

12.08.2019 07:00

Príležitostne to v posteli nefunguje tak, ako by malo. Hľadáte aj vy dostupné lieky na potenciu v lekárni? viac »


Ako obliecť škôlkara

Ako obliecť škôlkara
Foto

08.08.2019 10:00

Máte doma budúceho škôlkara? Ak je to vaše prvé dieťa, určite sa vám bude hodiť zopár tipov, ako ho pripraviť do škôlky tak, aby sa vedelo samostatne obliecť aj prezliecť. Ušetríte tým drobcovi nejednu krušnú chvíľu, keď sa bude snažiť vyhrať boj nad komplikovaným zapínaním, alebo zvádzať zápas s mikinou, ktorá skôr pripomína neoprén. viac »


Parkourista Johnny z TV reklamy: 40 zlomenín!

Ján „Johnny“ Minárik

08.08.2019 07:00

Predstavte si, že máte kosti také krehké, že každý väčší pád pre vás môže znamenať zlomenú ruku či nohu. Pripomína vám to film Vyvolený s Bruceom Willisom? Ťažko uveriť, že pre známeho parkouristu Jána „Johnnyho“ Minárika to nebol film, ale drsná každodenná realita. viac »


Keď kone pomáhajú liečiť boľavú dušu či podporovať zážitkové učenie

Keď kone pomáhajú liečiť

07.08.2019 15:00

Kone priaznivo vplývajú na naše duševné zdravie a prinášajú mnohé pozitíva deťom aj dospelým. Aj bez toho, aby sme ich osedlali, nás dokážu inšpirovať. Tieto citlivé zvieratá, s úžasnou schopnosťou rozpoznať naše aktuálne prežívanie a správanie, nám zároveň poskytujú bezprostrednú a okamžitú spätnú väzbu. viac »


Divadelnú Nitru otvorí operný hit z Českej republiky

Divadelnú Nitru otvorí operný
Foto

07.08.2019 13:00

Užívanie a zneužívanie slobody je témou, ktorá sprevádza ľudstvo už od nepamäti. O tom, že je to záležitosť aktuálna aj v súčasnej dobe, hovoria inscenácie vybrané do hlavného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019). viac »


Obľúbený olej z Bali má stále viac prívržencov: Jeho účinky ocení celá rodina!

Obľúbený olej z Bali

07.08.2019 10:00

Priamo z indonézskeho ostrova Bali pochádza výnimočný olej Bokashi Rub Oil. Je vyrobený z viac ako 135 liečivých byliniek a kokosového oleja. Domáci naň nedajú dopustiť a dovolenkári zase hľadajú spôsoby, ako sa dostať k ďalšej fľaštičke. Čím tak upútal pozornosť a aký je jeho prínos? viac »


Najčítanejšie články