Dobre vedieť | Topky.sk
Nedeľa, 28. november 2021. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Dobre vedieť

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný

Foto
pred 9 hodinami

Charitatívny program Noc nádejí je výsledkom spolupráce RTVS s Nadáciou Kvapka nádeje. Aj napriek obmedzeniam v dôsledku zdravotných opatrení prinesie Noc nádejí divákom aj tento rok emotívne príbehy rodín, ktorých deti prešli život zachraňujúcou liečbou, jedinečné hudobné vystúpenia v podaní spevákov nachádzajúcich sa na rôznych miestach v RTVS i ... viac »

Hľadáte kvalitu? Inšpirujte sa 9 tipmi na vianočné darčeky od slovenských značiek

Hľadáte kvalitu? Inšpirujte sa
Foto

včera o 10:00

Na Slovensku máme mnoho poctivých značiek vyrábajúcich neobyčajné produkty. Pozrite si deväť tipov na ručne vyrábané produkty od šikovných a talentovaných ľudí. Objavte jedinečné šperky, kvalitné detské hračky, oblečenie či poctivé dekorácie. Získate tak neobyčajný vianočný darček, ktorým zaručene oslníte. viac »


Vynovený Volkswagen T-Roc ponúka viac kvality aj štýlu

Vynovený Volkswagen T-Roc ponúka
Foto

26.11.2021 13:00

Obľúbené SUV Volkswagen T-Roc prešiel modernizáciu, v rámci ktorej zhodil koženú bundu a oholil sa, avšak v duši zostal stále verný rockovej hudbe. viac »


Jeho prvé dielo bolo čistá katastrofa a dnes je hviezdnym fotografom

Jeho prvé dielo bolo
Foto

26.11.2021 11:00

Peter Frolo fotí herečky, topmodelky, speváčky, biznismenov, spisovateľov, influencerov. Určite ho poznáte. Veď poznáte jeho prácu na titulkách časopisov a v reklame. viac »


TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick

TIP: Úspech zakódovaný v

26.11.2021 10:00

Najmladšia značka koncernu Volkswagen - CUPRA triumfovala pri odovzdávaní cien Zlatý volant 2021 hneď trikrát a pripísala si tak na svoje konto hneď zlatý hattrick. Mladá španielska značka, ktorá má emócie z jazdy priamo v DNA, dosiahla trojnásobné víťazstvo, čim sa stala najúspešnejšou značkou pri významnej medzinárodnej voľbe najlepších automobilov z celosvetovej produkcie. viac »


Mesiac do zálohovania: Ako sme pripravení na vracanie plechoviek a PET fliaš späť do obchodov?

Za nápoj v plechovkách
Foto

25.11.2021 17:00

Od prvotnej myšlienky zálohovania plechoviek a PET fliaš uplynuli už viac ako dva roky, keď bol prijatý zákon o ich zálohovaní. Ten sa o necelý mesiac stane realitou, ktorú pocíti prakticky každý. Ako sú Slováci na zálohovanie pripravení a ako sa k tomu postavil jeden z najväčších výrobcov piva na Slovensku? viac »


Vieme, kedy je najlepší deň na nakupovanie darčekov a aj aký darček kúpiť pre muža či mamu

Vieme, kedy je najlepší

25.11.2021 15:00

Predvianočné nákupné šialenstvo sa ešte len pomaly rozbieha, ale vy buďte rýchlejší. Obchodníci varujú pred prázdnymi regálmi už teraz, nečakajte, kým vám zostanú len kozmetické balíčky! Pre nerozhodných máme tipy na darčeky, ktorými určite netrafíte vedľa. viac »


Nové viacúčelové obrnené vozidlá 4x4 pre OS SR môžu mať prívlastok „Made in Slovakia“

Viacúčelové obrnené vozidlo 4x4
Foto

25.11.2021 13:00

Aktuálne najviac diskutovanými modernizačnými projektmi Pozemných síl Ozbrojených síl SR je plánovaný nákup pásových bojových vozidiel a bojových obrnených vozidiel 8x8. Pozemné sily však budú potrebovať aj ďalšie druhy kolesovej techniky vrátane nových viacúčelových obrnených vozidiel na podvozku 4x4. Aj keď sa tomuto typu vozidiel nevenuje v súčasnosti... viac »


AAA AUTO bude počas lockdownu opäť predávať autá online s doručením domov

AAA AUTO bude počas
Foto

25.11.2021 12:00

Bratislava, 25. novembra 2021 – So zavedením nového lockdownu na Slovensku sieť autocentier AAA AUTO a Mototechna opäť prechádza na už osvedčený online predaj aj výkup vozidiel. Zákazníci si môžu prostredníctvom webových stránok vybrať alebo kúpiť auto, ktoré im spoločnosť bezplatne doručí do miesta bydliska alebo na iné nimi vybrané miesto. V sieti... viac »


Desať generácií žiakov duálneho vzdelávania v dm

Desať generácií žiakov duálneho
Foto

25.11.2021 11:00

Bratislava, 25. novembra 2021 – Tohtoroční prváci sú v rámci dm duálneho vzdelávania desiatou generáciou v poradí. Sú to stovky odučených hodín a odovzdaných skúseností. V rámci odborov Obchodný pracovník, Obchodná akadémia a Predavač dnes študuje na pätnástich stredných školách po celom Slovensku 114 žiakov. Z toho 38 z nich nastúpilo do prvého ročníka... viac »


Šport má svoje hviezdy a športová fotografia tiež. Zoznámte sa

Šport má svoje hviezdy

25.11.2021 10:00

Martin Baumann je ten fotograf, ktorého občas na prestížnych podujatiach zaberú kamery. Ovešaný technikou striehne na najlepší záber. Na športových podujatiach, na tlačových konferenciách, v parlamente. viac »


Vážená vláda, nezamlčujte, nezavádzajte a hlavne prestaňte konečne klamať!

Vážená vláda, nezamlčujte, nezavádzajte
Video

25.11.2021 09:00

Vážený úradník ministerstva zdravotníctva zodpovedný za Facebook tejto inštitúcie. Teší ma, že ste sa rozhodli politicky suplovať ministra zdravotníctva, ktorý zjavne nenapĺňa Vaše predstavy o líderstve. Dovoľte mi Vás oboznámiť s prvým pravidlom politiky: Nezamlčuj, nezavádzaj, a hlavne neklam, lebo prehráš. Vám sa s Vašim grafom, ktorým „bojujete... viac »


Veľký DUEL – pozrite sa, čo vymysleli! Zmerajú si sily v kuchyni

Veľký DUEL – pozrite
Foto

24.11.2021 16:00

Obľúbené slovenské influencerky Zuzka Vačková a Miška Smolová - @SistersBakery.sk sa pustili do duelu. Bude u divákov úspešnejší moderný recept alebo upgradnutá klasika? viac »


Čarodejnica. Až taká, že vám nabehnú zimomriavky

Čarodejnica. Až taká, že
Foto

24.11.2021 14:00

Nina Skalíková sa stáva prominentnou fotografkou. Na sieti má viacej ako 52-tisíc followerov, vyhľadávajú ju najslávnejšie slovenské influencerky a na fotkách doslova čaruje so svetlom. Fotoaparát prvýkrát chytila do rúk, keď mala jeden rok. Doteraz má tú fotku najradšej zo všetkých. viac »


Mikuláš bude tento rok rozdávať úsmevy aj sladké prekvapenia online

Mikuláš bude tento rok
Video

24.11.2021 08:00

Rok sa s rokom stretol a o pár dní nám opäť na dvere zaklopú Vianoce. Tak, ako to býva zvykom, nám ich atmosféru ,ako posol dobrých správ, prinesie sám svätý Mikuláš. No a aký by to bol Mikuláš, ak by vám nepriniesol vrece plné sladkých zážitkov! viac »


Svojím nákupom v dm počas piatkového „Black Friday“ podporíte vznik a vybavenie vzdelávacích centier pre marginalizované skupiny

Svojím nákupom v dm
Video

23.11.2021 14:00

Bratislava 22. novembra 2021 – Už štvrtý rok mení dm „Black Friday“ na „Giving Friday“, keď sa nákupom počas piatka, ktorý tento rok padol na 26. novembra, opäť spája s podporou zmysluplného projektu v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou. Vďaka iniciatíve dm {spoločne} tak venuje 5 percent z celkového denného obratu v rámci e-shopu mojadm... viac »


7 unikátnych trendov v kuchyni nového tisícročia: Takto sa vám bude lepšie variť i žiť

7 unikátnych trendov v
Foto

23.11.2021 11:00

Kuchyňa, kedysi iba miesto na prípravu jedla, dnes ohnisko života domácnosti. Najmä vtedy, keď je kuchyňa prepojená s obývačkou. Toto spojenie je jasným a už dlhším trendom, ktorý dokáže opticky zväčšiť priestor, dodať mu celistvosť a najmä vytvoriť zónu, vďaka ktorej rodina trávi spoločne viac času. Na kuchyňu nového tisícročia, spojenú s obývačkou... viac »


Najlepšie vianočné darčeky? Zabudnite na ponožky!

Najlepšie vianočné darčeky? Zabudnite
Foto

23.11.2021 10:00

Hoci sú ponožky považované za vianočnú klasiku a nechýbajú asi pod žiadnym vianočným stromčekom, ide to aj inak. Takto tento rok originálne potešíte každého člena rodiny. viac »


Zarábate málo? Tu je 8 ľahkých tipov ako si zvýšiť príjem popri zamestnaní

Zarábate málo? Tu je

22.11.2021 11:00

Mať dostatok peňazí ľuďom značne uľahčuje život. Avšak na to, aby človek dokázal žiť na úrovni a nemusel rátať drobné, je potrebné peniaze najskôr získať. Ako na to? viac »


Dobrý ježko nesie ovocie priamo zo slovenských sadov

Dobrý ježko nesie ovocie
Foto

22.11.2021 09:00

Slovenskí pestovatelia ovocia prinášajú na trh inovovanú maloobchodnú značku Dobrý ježko, ktorá ponúka prémiovú kvalitu výlučne zo slovenských sadov. Pod touto značkou nájdu spotrebitelia úrodu ovocinárskeho družstva Bonum, ktoré na Slovensku spája 16 pestovateľov jabĺk, hrušiek, kôstkovín a drobného ovocia.  viac »


Vedeli ste, že každý štvrtý dospelý Slovák trpí nadváhou?

Vedeli ste, že každý
Foto

22.11.2021 08:00

Najhoršie sú na tom u nás muži. Siedmi z desiatich majú nadváhu a každý štvrtý je obézny. Zároveň patríme ku krajinám s najväčším nárastom nadváhy a obezity u 5 až 9 ročných detí. viac »


Najčítanejšie články