Dobre vedieť | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 19. február 2020. Meniny má Vlasta, zajtra Lívia.

Dobre vedieť

Festival Vedomého života: sebarozvoj, rodinná atmosféra, nové priateľstvá

FotoVideo
pred hodinou

Druhý ročník festivalu organizovaného Občianskym združením Vedomý život tentokrát prináša až dva dni bohatého programu, v ktorom si každý príde na svoje. Chcete vedieť, ako sa dá žiť vedomý život, odhaliť svoje životné poslanie, naučiť sa ako upokojiť myseľ a otvoriť si srdce a pritom sa stretnúť s ľuďmi, ktorí majú podobní prístup k životu, ako vy? viac »

Bude naozaj ťažšie získať hypotéku? Poradíme, ako na to!

Bude naozaj ťažšie získať

pred 9 hodinami

Úrokové sadzby hypoték sú na historických minimách a záujem Slovákov o kúpu vlastného bývania je preto v posledných rokoch rekordný. Výsledkom je výrazný nárast zadlženia domácností. viac »


Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková

Do BILLA športovej rodiny

včera o 14:00

Spoločnosť BILLA sa dlhodobo snaží apelovať na verejnosť aj v oblasti zdravého stravovania v kombinácií s pravidelným pohybom. Je partnerom mnohých športových aktivít a podujatí, podporuje však aj šikovných slovenských športovcov. Vo februári k súčasným mužským ambasádorom pribudla úspešná biatlonistka Paulína Fialková, aktuálne bojujúca o medaily na ... viac »


Chystáte sa splodiť potomka? Na TOTO si dajte obrovský pozor!

Chystáte sa splodiť potomka?

17.02.2020 11:00

Výsledky testov na jednotku, “skúšate” tak často, ako je to len možné a stále nie a nie otehotnieť! Pýtate sa “prečo vy”? viac »


Valentínska analýza: Pre mužov predstavuje auto skôr srdcovú záležitosť, ženy v ňom vidia praktického pomocníka

Valentínska analýza: Pre mužov

14.02.2020 11:00

Čo sa týka mužov, tí si dávajú pri výbere auta veľmi záležať na všetkých detailoch. Pred kúpou vozidla prejdú všetky weby, internetové diskusie, prečítajú si množstvo recenzií, prípadne sa poradia s príbuznými alebo kamarátmi. Nevynechajú jediný detail a požiadaviek na auto majú omnoho viac ako ženy. Pri kúpe automobilu dávajú ženy zase prednosť jeho ... viac »


Starí aj noví zákazníci BILLA BONUS hrajú o autá za 3 kliky

Starí aj noví zákazníci

14.02.2020 10:00

BILLA pripravila pre svoje zákazníčky a zákazníkov výnimočnú možnosť získať v súťaži 10 nových áut VW T-Roc s automatickou prevodovkou. Postačí ak do 29.2.2020 súčasný i nový člen klubu BILLA BONUS zaklikne 3 súhlasy na stránke www.3kliky.sk. Automaticky bude zaradený do súťaže o 10 nových automobilov. Súčasne však každý člen BILLA BONUS klubu získava ... viac »


Príbeh Milady Horákovej v svetovej premiére v košickom divadle

Alena Ďuránová ako Milada
Foto

14.02.2020 09:00

Desať trestov smrti, takmer 50 doživotných trestov a ďalšie tresty v dĺžke viac ako 7800 rokov priniesli monsterprocesy, ktorými sa komunistický režim zbavil ľudí s iným názorom. Najznámejšou obeťou bola Milada Horáková. Jej príbeh v multižánrovom predstavení Ondreja Šotha má v Štátnom divadle Košice svetovú premiéru v piatok 14. februára. viac »


Hazarduje so životom? Mladý huslista Filip Jančík unikol koronavírusu len o vlások

Hazarduje so životom? Mladý
FotoVideo

13.02.2020 16:18

Kým sa celý svet trasie, ako ďaleko zájde aktuálna vlna koronavíru v Číne, mladý huslista Filip Jančík sa do krajiny vybral na pracovnú cestu. Pred prípravami svojho akustického turné vycestoval na miesto len neďaleko od centra smrtiacej epidémie. Odborníci pritom varujú, že vírus by mal dosiahnuť svoj vrchol v marci, pričom slovenský hudobník chystá ... viac »


EXIMBANKA SR prináša ďalšie možnosti pre Vaše rozvojové projekty

EXIMBANKA SR prináša ďalšie
Foto

13.02.2020 14:00

EXIMBANKA SR prevzala 1. novembra 2019 funkciu „PSLO“ a stala sa tak styčným kontaktným miestom pre slovenských exportérov vyvážajúcich do rozvojových krajín. Hlavnou úlohou PSLO je vyhľadávať obchodné a investičné príležitosti pre slovenské firmy v rozvojových krajinách a budovať vzťahy medzi súkromným sektorom a medzinárodnými inštitúciami. Na Slovensku ... viac »


Smola a Hrušky zverejnili videoklip k novinke Asistent(ka)

Smola a Hrušky zverejnili
FotoVideo

13.02.2020 13:00

Smola a Hrušky opäť reflektujú recesistickým pohľadom nielen na politickú, ale i celospoločenskú situáciu vo verejnom priestore v skladbe Asistent(ka). Zhoda okolností a podobnosť postáv v tejto novinke je však čisto náhodná, pretože realita je ešte oveľa tvrdšia a smutnejšia. viac »


20% na celý nákup! Už túto sobotu vo všetkých predajniach potravín KRAJ

20% na celý nákup!

13.02.2020 11:00

Potraviny KRAJ otvoria cez víkend už dvadsiatu predajňu v poradí. Nový obchod v Ivanke pri Dunaji môžu zákazníci navštevovať od soboty, 15. februára. KRAJ chce toto „jubileum“ osláviť spolu so zákazníkmi. V tento deň preto ponúkne 20 percentnú zľavu na celý nákup vo všetkých predajniach. viac »


Kedy je sex naozaj dobrý? Spoznajte všetky možnosti, ktoré sa vám ponúkajú

Kedy je sex naozaj

13.02.2020 10:00

Či ste fanúšikom zimy alebo nie, jedno sa jej uprieť nedá. Priam láka zaliezť pod perinu, čo je ideálna chvíľa na romantiku s partnerom. Užívajte si ju dosýta, ale nezabúdajte na to najdôležitejšie – na ochranu! Len bezpečný sex je naozaj dobrý, pretože predchádza komplikáciám. Pravdepodobnosť otehotnenia bez akejkoľvek antikoncepcie je totiž až 25%, ... viac »


3 dobré dôvody, prečo najbližšie uprednostniť biobavlnu

3 dobré dôvody, prečo

13.02.2020 08:00

Väčšine z nás nerobí ťažkosti dotykom rozpoznať bavlnu napríklad od hodvábu či ľanu. Rozlíšiť však biobavlnu od tej tradične vyrábanej už nemusí byť vždy hračka. Pritom zásadných rozdielov je hneď niekoľko! viac »


Starí aj noví zákazníci BILLA BONUS hrajú o autá za 3 kliky

Starí aj noví zákazníci

12.02.2020 16:00

BILLA pripravila pre svoje zákazníčky a zákazníkov výnimočnú možnosť získať v súťaži 10 nových áut VW T-Roc s automatickou prevodovkou. Postačí ak do 29.2.2020 súčasný i nový člen klubu BILLA BONUS zaklikne 3 súhlasy na stránke www.3kliky.sk. Automaticky bude zaradený do súťaže o 10 nových automobilov. Súčasne však každý člen BILLA BONUS klubu získava ... viac »


Najvášnivejšia príloha Nového Času už v piatok 14. februára: Valentínska kámasútra!

Valentínska kámasútra!

12.02.2020 14:00

Nový Čas vám aj tento rok prináša špeciálnu prílohu pre milencov. S akým znamením si milovanie naozaj užijete? Prezradí zverokruh! viac »


5 najoriginálnejších Valentínskych darčekov

5 najoriginálnejších Valentínskych darčekov

12.02.2020 10:00

Valentín je za rohom! Pokiaľ ešte nemáte vymyslené, čím obdarujete svojich blízkych, ponúkame vám zopár nápadov, ako na to. Môžete nám veriť, že aj keď ste práve nad kvetmi, parfumom či šperkami uvažovali, v tomto zozname nájdete ich originálnejšie varianty! viac »


Máte doma šikovné „online“ dieťa? Touto súťažou odštartuje svoju budúcnosť!

Máte doma šikovné „online“

10.02.2020 18:00

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl. Súťažiaci prihlasujú svoje práce umiestnené na internete do 6 súťažných kategórií. JUNIOR INTERNET spustil prihlasovanie prác do súťaže. viac »


Lidl rozširuje flotilu ekologických kamiónov

Lidl rozširuje flotilu ekologických
Foto

10.02.2020 14:00

Obchodný reťazec Lidl sa v čoraz väčšej miere spolieha na ekologickú logistiku. Kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG využíva už na celom Slovensku. Ide o plynový pohon, ktorý nevytvára takmer žiadne emisie. Takéto vozidlá zásobujú tovarom predajne zo všetkých troch logistických centier Lidla na Slovensku – zo Serede, Nemšovej i Prešova. Diskontný ... viac »


UNIQA expanduje v regióne strednej Európy, kupuje dcéry AXA v Poľsku, Česku a na Slovensku

UNIQA expanduje v regióne

10.02.2020 12:00

5 miliónov nových klientov, 2100 zamestnancov a 800 miliónov Eur na poistnom – to sú hlavné parametre spoločnosti francúzskej skupiny AXA v Poľsku, Českej republike a na Slovensku. A práve tieto aktivity teraz získala UNIQA, podliehajú však ešte právnemu schváleniu transakcie. viac »


Čo prinesie zálohovanie plastových fliaš?

Čo prinesie zálohovanie plastových

10.02.2020 10:30

Slovensko sa čoskoro zaradí medzi krajiny, v ktorých sa zálohujú plastové nápojové obaly. Viac o výzvach a výhodách zálohovania plastových fliaš sa môžete dozvedieť v stánku TOMRA na veľtrhu EuroShop. viac »


Ešte viac tradície na pultoch Kauflandu!

Ešte viac tradície na
Foto

10.02.2020 09:00

Ak aj vy milujete chuť kvalitných syrov, tieto dve novinky z radu Z lásky k tradícií by ste si zaručene nemali nechať ujsť. viac »


Najčítanejšie články