Dobre vedieť | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. jún 2019. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Dobre vedieť

V prezeraní online letákov dominuje nežnejšie pohlavie

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Chcete pri nakupovaní ušetriť a nákupné zoznamy si robíte podľa akciových letákov? Vedzte, že nie ste jediný! Na výber máte dokonca až 3 možnosti, ako si letáky prelistovať. Buď je to klasický papierový leták, online letáky na webových stránkach, alebo dokonca už aj priamo v aplikácii mobilného telefónu. viac »

Tomáš Klus, Cílová skupina a Janáčkova filharmónia pripravujú album Klusymfonie a spoločné turné

Tomáš Klus, Cílová skupina
Foto

pred 16 hodinami

Úspešná spolupráca Tomáša Klusa, Cílovej skupiny a Janáčkovej filharmónie Ostrava, ktorá sa začala vo februári minulého roka koncertom v Dolnej oblasti Vítkovice, pokračuje. V týchto dňoch vzniká prvý spoločný album Klusymfonie s piesňami Tomáša Klusa v aranžmánoch pre symfonický orchester. Výsledok si budete môcť naživo vypočuť aj na jedinom spoločnom ... viac »


Lidl rozširuje ponuku bezéčkového pečiva, po rožku zaraďuje do ponuky aj chlieb bez konzervantov

Lidl rozširuje ponuku bezéčkového

pred 18 hodinami

Diskontný reťazec ponúka vo všetkých svojich 135 predajniach na Slovensku až tri pekárenské výrobky bez éčok – rožok, konzumný chlieb a kváskový pšeničný chlieb viac »


Dobrá správa pre Bratislavčanov: Na predaj sú nové pozemky s neskutočným výhľadom!

Dobrá správa pre Bratislavčanov:
Foto

pred 19 hodinami

Nájsť vysnívané bývanie v Bratislave je pre väčšinu ľudí takmer nemožné. Na bratislavskom realitnom trhu sa po dlhom čase objavila ponuka pozemkov, ktoré sú vzdialené od centra mesta len desať minút. Tento zaujímavý projekt sa volá Ahoj Briežky. viac »


Kysučanka si na žrebe zotrela 200 000 eur, navštívi Niagarské vodopády!

Kysučanka si na žrebe

včera o 16:00

Čo by ste urobili s výhrou 200 000 eur? Dovolenka v luxusnej destinácii? Nový príbytok? Poriadne nablýskaný luxusný tátoš v garáži? Takúto dilemu, ktorú by chcel určite zažiť každý, rieši sympatická Kysučanka. Na jej zakúpenom gigantickom žrebe XXL sa totiž pod číslom 16 ukrývalo bombastických 200 000 eur! viac »


SIAF-u bude patriť prvý augustový víkend: Odrátavame 50 dní do najväčšej leteckej udalosti

SIAF-u bude patriť prvý
Foto

včera o 15:00

Deviaty ročník najväčšej leteckej udalosti na Slovensku, Medzinárodných leteckých dní SIAF, sa tento rok uskutoční o čosi skôr. Nebude to záver letných prázdnin, ale prvý augustový víkend (3. a 4. 8.), keď organizátori SIAF-u privítajú na Leteckej základni Sliač účastníkov z 13-tich krajín a fanúšikov letectva zo všetkých kútov Slovenska. Aj tento ... viac »


OMV v lete poskytuje perfektnú starostlivosť o vaše auto

OMV v lete poskytuje

včera o 14:00

Starostlivosť o auto sa nekončí tankovaním kvalitného paliva. OMV ponúka vodičom tipy, ako pripraviť svoje vozidlo na bezproblémové leto. Palivá OMV MaxxMotion Performance Fuels sú zárukou spoľahlivej prevádzky za každého počasia. viac »


Ovocie a zeleninu od Kauflandu dostane viac ako 23 000 detí zo základných škôl

Ovocie a zeleninu od Kauflandu
Foto

včera o 12:00

Projekt Kauflandu pod názvom „Čerstvé hlavičky“ pozná svojich víťazov. Počas celého školského roka sa z balíčka ovocia alebo zeleniny budú môcť tešiť deti zo 64 škôl z celého Slovenska. O víťazoch rozhodlo takmer 600 000 hlasov od zákazníkov. viac »


Varenie bez lepku - starosť navyše?

Varenie bez lepku -
Foto

včera o 11:00

Možno sa aj medzi vašimi priateľmi či rodinou nájde niekto, koho vzťah k lepku má od harmónie ďaleko. Ako tolerovať intoleranciu a zachovať (si)pritom chuť? S našimi radami vás už lepok nezaskočí. viac »


Predohra: Takto z nej vyťažíte čo najviac!

Predohra: Takto z nej

včera o 10:00

Zbožňovaná a nevyhnutná v očiach žien, obávaná a nepotrebná z pohľadu mužov. Je alebo nie je potrebná predohra? viac »


5 druhov slamiek, nad ktorými príroda nezaplače

5 druhov slamiek, nad
Foto

včera o 08:00

Už ani glg z jednorazovej plastovej slamky. viac »


V Košiciach začal Art Film Fest, Hercovou misiou ocenil Romana Luknára

V Košiciach začal Art

15.06.2019 10:00

Piatkový večer patril v Košiciach otváraciemu ceremoniálu Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest. Jeho 27. ročník oficiálne otvoril prezident festivalu Milan Lasica a prvou z ocenených osobností sa na festivale stal obľúbený herec Roman Luknár. Cenu Hercova misia, udeľovanú za mimoriadny prínos hereckému umeniu, mu odovzdal režisér jeho najnovšieho ... viac »


Spotrebitelia sa vyjadrili jasne, najlepšie mliečne produkty vlastnej značky má COOP Jednota

Spotrebitelia sa vyjadrili jasne,
Foto

14.06.2019 17:00

Najväčšia maloobchodná sieť COOP Jednota potvrdila povesť najsilnejšieho hráča v sortimente vlastnej značky. V marketingovom programe Voľba spotrebiteľa-najlepšia novinka 2019 si odniesla až tri prvenstvá v kategórii mliečne výrobky. Plnotučné mlieko, parenicu a termix si zákazníci zvolili za najobľúbenejšie produkty na trhu privátnych značiek. viac »


BILLA partnerom jedinečného filmu o M. R. Štefánikovi

BILLA partnerom jedinečného filmu
Foto

14.06.2019 16:00

Na budúci rok uzrie svetlo sveta celovečerný film o jednej z našich najvýznamnejších postáv v dejinách – Milanovi Rastislavovi Štefánikovi - astronómovi, letcovi, francúzskom generálovi a diplomatovi. Na ďalší rok totiž uplynie 140 rokov od jeho narodenia. Film pod názvom „Generál“ rozpráva o kontroverznosti jeho povahy, víťazstvách, ale i pokleskoch. ... viac »


Chcel som byť premietač filmov - neprístupných, priznáva Jaro Filip v doteraz NEZVEREJNENOM ROZHOVORE

Chcel som byť premietač

14.06.2019 12:00

Jaro Filip by sa tento rok dožil 70-tky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24.6. v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, ktorý tohto vzácneho „človeka hromadného výskytu“, pripomenie prostredníctvom jeho tvorby. Andrej Wallner vo svojej súkromnej zbierke objavil doteraz nikdy nepublikovaný rozhovor s Jarom Filipom. Celý rozhovor nájdete v článku. viac »


Národná kultúrna pamiatka zo začiatku 20. storočia v centre Bratislavy je definitívne zrekonštruovaná

Národná kultúrna pamiatka zo

14.06.2019 11:00

Šesť zrekonštruovaných podlaží na Gorkého ulici číslo 4 poskytne novým nájomcom 3100m2 exkluzívnych kancelárskych priestorov v pamiatkovej zóne Starého Mesta v Bratislave. Rekonštrukcia budovy – stavba, bola v novembri2018 skolaudovaná a v týchto dňoch ju realizátor rekonštrukcie odovzdal vlastníkovi, spoločnostiMiddleCap Group. viac »


Takto sa robí v Bratislavskom kraji reforma školstva

zľava Juraj Droba, Branislav
Foto

14.06.2019 07:00

Noví učitelia majú navýšený plat, končiaci majú vyššie odchodné, všetci učitelia majú preplatené krúžky a môžu bezplatne študovať cudzí jazyk. Bratislavský samosprávny kraj ukazuje na svojich stredných školách, ako sa dá reformovať školstvo. viac »


Lekár prezradí, ako sa zbaviť 17kg (Pozor - získajte ideálne telo za 7 dní)

Chudnutie

13.06.2019 18:00

Nová lekárka Katarina si splnila svoj sen stratou 17 kg nadváhy v krátkom časovom období, aby tak vyzerala skvele pre plážovou sezónu. Prečítajte si tento rozhovor a zistite, ako môžete tento rok v lete dosiahnuť svoje vysnívané telo. viac »


Vo Veľkej Lomnici sa zišli milovníci golfu a cestovania už deviaty rok v poradí

Vo Veľkej Lomnici sa
Foto

13.06.2019 16:00

Keď riaditeľka TUI ReiseCenter Slovensko Mariana Metwaly Veiglová pred deviatimi rokmi po prvý raz vítala účastníkov na TUI Golf Cup 2011 ešte netušila, že práve založila tradíciu, ktorá medzi cestovnými kanceláriami na Slovensku nemá obdobu. Úvodná edícia zožala taký úspech, že tohto roku sa v Golf Rezort Black Stork Veľká Lomnica stretli už po deviaty ... viac »


Spomienka na Karola Poláka na Štrbe

Spomienka na Karola Poláka

13.06.2019 11:00

Nie všetky deti majú to šťastie, že majú svojích rodičov, ktorí sa o nich starajú. Niektoré deti vyrastajú v detských domovoch alebo teraz už v Centrách pre deti a rodiny pod dohľadom profesionálnych náhradných rodičov. A práve pre tieto deti existuje na Slovensku jeden výnimočný projekt - futbalová súťaž Pohár Karola Poláka. Organizuje ho občianske ... viac »


Dotácie na dom sú opäť tu! Získať môžete až desaťtisíc eur

Dotácie na dom sú
Foto

13.06.2019 09:00

Vo vyspelých krajinách je už dlhšie zabehanou praxou, že štát finančne podporuje nízkoenergetické bývanie. Deje sa tak napríklad v Rakúsku, Nemecku, v Poľsku a konečne už aj na Slovensku. Cieľom je podpora stavebníctva, ale tiež ochrana životného prostredia, trvalo udržateľný rozvoj. K štátu, ktorý však ešte konkrétnu výzvu nevyhlásil, sa v tomto prípade ... viac »


Najčítanejšie články