Dobre vedieť | Topky.sk
Pondelok, 19. apríl 2021. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

Dobre vedieť

Podcasty zdravotnej poisťovne Union sú najpočúvanejšie na Slovensku – poslucháčov najviac zaujímala depresia a menštruácia

16.04.2021 14:00

Už viac ako rok produkuje zdravotná poisťovňa Union vlastné podcasty pod názvom Zdravé reči. Vydala už takmer 60 dielov, ktoré sa venujú rôznym témam z oblasti zdravia a životného štýlu a v ktorých vystupujú naslovovzatí odborníci vo svojom fachu. V dlhom zozname hostí sú zapísaní napríklad záchranár Viliam Dobiáš, fitnesska Zora Czoborová, či Radovan... viac »

Máte súdny spor a chcete vedieť ako by mohol súd rozhodnúť?

Máte súdny spor a

16.04.2021 13:00

V slovenskom právnom poriadku súdnu moc vykonávajú všeobecné súdy a Ústavný súd SR, ktoré patria medzi nezávislé a nestranné inštitúcie. Spory medzi fyzickými alebo právnickými osobami sa môžu riešiť aj tzv. dohodou strán, avšak nie všetky spory je možné vyriešiť mimosúdne. viac »


AURES Holdings sa vydáva na západ, akcionári dajú na expanziu stovky miliónov eur

AURES Holdings sa vydáva

16.04.2021 12:00

Online projekt Driverama odštartuje v Nemecku, do piatich rokov sa rozšíri do ďalších jedenástich krajín viac »


Lidl vytvoril v roku 2020 stovky nových pracovných miest

Lidl vytvoril v roku
Video

16.04.2021 11:00

Diskont prijal vlani viac ako 300 nových zamestnancov na dobu neurčitú, ďalšie stovky pracovných miest vytvoril na dobu určitú. viac »


Peniaze na stravu sú väčším lákadlom než gastrolístky

Peniaze na stravu sú

16.04.2021 09:00

Od 1. marca tohto roku dostali zamestnanci na výber, akou formou im má zamestnávateľ prispievať na stravu. Či chcú využiť novú možnosť a nechať si vyplácať rovno peniaze, alebo zostanú pri stravných lístkoch, respektíve gastrokarte. Ukazuje sa, že ľudia oceňujú výhody, ktorá im prináša legislatívna novinka. Podľa prieskumu, väčšina z tých, ktorí už... viac »


Zariaďte si balkón snov. Stačí plánovať a dať priestor fantázii

Nábytok z polyratanu pôsobí
Foto

15.04.2021 11:00

Balkón je skutočný poklad. Nielenže získate ďalšiu izbu na čerstvom vzduchu, ale môžete si tu dokonca zariadiť záhradku. Najprv si teda premyslite, na čo všetko má balkón slúžiť. Od vybraných funkcií sa totiž odvíja koncepcia priestoru i výber zariadenia. viac »


Samostatnosť, úspora a priemyselná spolupráca! To sú pádne argumenty na strategickú spoluprácu s Aerom

Samostatnosť, úspora a priemyselná
Foto

15.04.2021 09:00

Vzdušné sily Ozbrojených síl SR vymenia dosluhujúce lietadlá Mig-29 za F-16, no stojíme pred otázkou, za čo nahradíme staré cvičné podzvukové lietadlá L-39 Albatros? A tu sa táto potreba stretáva s ponukou od českého výrobcu Aero Vodochody, ktorý nedávno certifikoval nové cvičné lietadlo L-39NG. Pozrime sa na to, aké výhody by to Slovensku prinieslo. viac »


Tesco sa opäť poďakuje kolegom, vyplatí ďalší mimoriadny bonus

Obľúbené online nákupy spúšťa

14.04.2021 20:00

BRATISLAVA – Reťazec Tesco odmení svojich kolegov ďalším mimoriadnym bonusom. Ide o poďakovanie za ich prácu, keď v súčasnej mimoriadnej situácii už viac ako rok zabezpečujú potraviny pre ľudí vo všetkých regiónoch Slovenska. Práve vďaka nasadeniu a úsiliu všetkých kolegov dokáže byť Tesco aj naďalej bezpečnejším miestom na nákupy i prácu a postarať... viac »


Slováci sú rekordéri! Neuveríte, koľko zliav vedia využiť súčasne

Slováci sú rekordéri! Neuveríte,
Foto

14.04.2021 10:00

Kým priemerný Slovák využíva 9 vernostných programov, rekordéri čerpajú zľavy aj u vyše 20 obchodníkov. Podľa prieskumu, najväčší záujem je už tradične o zľavy v potravinách, ktoré čerpá až 8 z 10 ľudí. Nasledujú obchody s drogériou a lekárne (vyše 62 % opýtaných). Význam šetrenia zdôraznila aj koronakríza. viac »


Nové pravidlá EÚ. Prečo sa oplatí kúpiť úspornejšie spotrebiče?

Nové pravidlá EÚ. Prečo
Foto

13.04.2021 10:00

Európska únia zaviedla nové pravidlá označovania spotreby vybraných spotrebičov, aby mali zákazníci lepší prehľad pri ich výbere. Samsung zareagoval a pripravil akciu, v rámci ktorej znížil cenu chladničiek a práčok. Časť z akciových produktov spadá do najúspornejšej kategórie už teraz. viac »


Ideálna dvojica nielen pre dizajn nadšencov: Samsung Galaxy S21 5G & originálna grafika značky Bratiska

Ideálna dvojica nielen pre
FotoVideo

13.04.2021 08:00

Potešte sa príchodom jari hneď dvakrát. Pri kúpe Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G alebo S21 Ultra 5G teraz získate exkluzívnu tlačenú grafiku limitovanej edície, ktorá vznikla v spolupráci so značkou Bratiska. viac »


Bratia Žampovci majú za sebou mimoriadne úspešnú lyžiarsku sezónu: Generálny partner BILLA ich podporí aj v prípravách na olympiádu

Bratia Žampovci majú za

12.04.2021 15:00

Zjazdoví lyžiari Adam a Andreas Žampovci dosiahli v uplynulej sezóne životné úspechy. Starší Adam výrazne zabodoval na majstrovstvách sveta aj vo Svetom pohári, a svoje osobné rekordy prekonal aj mladší brat Andreas. Hrdým generálnym partnerom našich špičkových lyžiarov je spoločnosť BILLA, ktorá dlhodobo podporuje slovenských olympionikov a mnohé ... viac »


Biobavlnu nahradila viskóza: Nová alternatíva pre ekologicky zmýšľajúcich zákazníkov v dm

Biobavlnu nahradila viskóza: Nová

12.04.2021 13:00

V uplynulých týždňoch obohatili sortiment predajní dm nové udržateľné viskózové tašky na opakované použitie LENZING™ ECOVERO™, ktoré nahradili svojich farebných bavlnených predchodcov. Táto zmena je ďalším krokom dm k lepšej budúcnosti vzhľadom na udržateľnejšie zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi. Tašky sú totiž ešte udržateľnejšie ako znovupoužiteľné... viac »


Vysoko kvalitné nórske omega - 3 s vitamínom D spôsobili na Slovensku búrku!

Vysoko kvalitné nórske omega

12.04.2021 10:00

,,Chcete ich tiež vyskúšať zadarmo?“ Pýta sa s úsmevom Martin Kozelský, generálny riaditeľ spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals, gigantu v predaji omega - 3. viac »


Soľ nájdete v pečive aj sladkostiach: Koľko jej zjete za deň?

Soľ nájdete v pečive

12.04.2021 08:00

Podľa odborníkov by sme mali denne prijať maximálne 5 gramov soli, čo predstavuje štvrť čajovej lyžičky. V skutočnosti však konzumujeme až dvojnásobné množstvá. viac »


Naštartujte chudnutie hneď od rána

Naštartujte chudnutie hneď od
Foto

10.04.2021 09:00

Ak sa ručička na váhe začne nebezpečne posúvať neželaným smerom hore, väčšinou nám začnú blikať kontrolky a je čas zamyslieť sa čo s tým. Aj počas pandémie sme boli neustále upozorňovaní na to, že obezita u mnohých ľudí zhoršuje priebeh ochorenia Covid-19. Dobrou správou je, že aj rokmi vytvorené zlozvyky v stravovaní sa dajú zmeniť. Motiváciou pre... viac »


Hrával futbal, chodí si zabehať, v EHOKEJ Lige ide uhrať čo najlepší výsledok

Hrával futbal, chodí si

08.04.2021 19:00

Adam „Dzouvi“ Menšík je víťazom tretieho kola kvalifikácie EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy a v priebežnej tabuľke pred draftom mu patrí druhá priečka za Josefom „pepcastachurcik“ Stachurom. Práve jeho zdolal vo finále a zapísal si svoj prvý kvalifikačný triumf. viac »


Koniec baterií! Samsung predstavil solárny diaľkový ovladáč od TV

Koniec baterií! Samsung predstavil
Foto

08.04.2021 10:00

Zvažujete výmenu svojho starého televízora a neviete sa rozhodnúť, ktorý LED je pre vás najvhodnejší? Samsung tento rok predstavil novinku Neo QLED, ktorá posúva hranice kvality obrazu a zvuku a zároveň reflektuje potreby, ktoré odzrkadľuje dnešná doba. K dispozícii je v 4K a 8K prevedení. Pribalí vám k nej aj ovládač so solárnym nabíjaním. viac »


Hry v DPOH: O vede, živote na Marse a globálnom otepľovaní

V talk show so
Foto

07.04.2021 17:00

Bratislava, 1. apríl 2021 – Existuje život na Marse? Obávajú sa naši hostia globálneho otepľovania? Aký vzťah majú k prírodným vedám? Aj tieto témy bude moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová rozoberať s vedátorom Samuelom Kováčikom a mladou herečkou Andreou Sabovou v druhej časti talkshow Hry v DPOH s podtitulom Je vesmír hrou náhody? viac »


BILLA inšpiruje k posilneniu imunity a rozprúdeniu energie: Zákazníkom ponúka čerstvé ovocie a zeleninu za super ceny

BILLA inšpiruje k posilneniu

07.04.2021 16:00

Dnešný Svetový deň zdravia pripomína, že dobrý zdravotný stav nemusí byť samozrejmosťou po celý život. Na udržanie kondície a pevného zdravia je potrebný pravidelný pohyb a vhodná životospráva. Dôležité vitamíny v chutnej forme pritom telu poskytujú najmä ovocie a zelenina. Spoločnosť BILLA podporuje svojich zákazníkov v zdravom životnom štýle, preto... viac »


Zvolenčania zbierajú najviac oleja

ilustračná fotografia

07.04.2021 10:00

Použitý kuchynský olej ani olejový nálev z rybičiek či iných nakladaných dobrôt určite nepatrí do výlevky. Už deci oleja totižto dokáže znečistiť tisíce litrov vody a zaniesť kanalizačný systém. Zbaviť sa ho rýchlo a ekologicky môžete pri všetkých predajniach Kauflandu. viac »


Najčítanejšie články