Politka | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 22. apríl 2019. Meniny má Slavomír, zajtra Vojtech.

Politika

Voľba ústavných sudcov sa blíži: Opozícia ešte nie je dohodnutá na spoločnom postupe

Na snímke pojednávacia miestnosť pléna Ústavného súdu SR

Na snímke pojednávacia miestnosť pléna Ústavného súdu SR

pred 25 minútami

BRATISLAVA - Parlamentná opozícia pri voľbe kandidátov na ústavných sudcov nie je dohodnutá na spoločnom postupe. Vyplýva to z reakcií opozičných strán, ktoré o v poradí tretej voľbe kandidátov na ústavných sudcov odpovedali. viac »

Smer-SD by mal rozhodovať o nominácii Kamenického na post ministra financií po Veľkej noci

Ladislav Kamenický a Peter

17.04.2019 19:15

BRATISLAVA - Smer-SD by mal rozhodovať o nominácii Ladislava Kamenického (Smer-SD) na post ministra financií po Veľkej noci. Až po nej sa totiž má zísť predsedníctvo strany. Naznačil to poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Číž. viac »


Matečná: Nižšiu daň z pridanej hodnoty by mali mať ovocie a zelenina

Gabriela Matečná

17.04.2019 18:05

BRATISLAVA – Ovocie a zelenina by mali mať nižšiu daň z pridanej hodnoty (DPH) a zároveň, aby DPH ostala na tie produkty, ktoré obsahujú cukor, a teda škodia zdraviu. Povedala to v stredu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) k zoznamu potravín so zníženou DPH. viac »


Most-Híd novelu zákona o štátnych symboloch nepodporí, pripraví upravu: Danko to akceptuje

Andrej Danko, Béla Bugár

17.04.2019 17:35

BRATISLAVA - Predseda SNS a šéf parlamentu Andrej Danko akceptuje kroky Mosta-Híd v súvislosti so zákonom o štátnych symboloch. Uviedol to v reakcii na stredajšie vyhlásenie Mosta-Híd o tom, že nepodporí vetovanú novelu zákona. viac »


Najviac plytvania je v štátnych nemocniciach, tvrdí Cigániková

Jana Cigániková

17.04.2019 17:20

BRATISLAVA – Najviac sa v rámci rezortu zdravotníctva míňa v štátnych nemocniciach. Tvrdí to členka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Jana Cigániková (SaS). Reagovala tak na tvrdenia Asociácie nemocníc Slovenska (ANS), ktorá v stredu avizovala, že približne 49 nemocníc pre chýbajúce financie na pokrytie sociálnych balíčkov a rekreačných ... viac »


Danko: Je nespravodlivé obviňovať parlament zo zdržiavania, povinnosti si plní

Andrej Danko

17.04.2019 16:50

BRATISLAVA - Obviňovať parlament zo zdržiavania pri voľbe kandidátov na ústavných sudcov je nespravodlivé. Tvrdí to predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS). viac »


Koniec byrokracie? Úrady nebudú môcť požadovať ďalšie potvrdenia a výpisy

Koniec byrokracie? Úrady nebudú

17.04.2019 16:15

BRATISLAVA - Zoznam potvrdení a výpisov, ktoré už nebudú môcť úrady pri rôznych úkonoch požadovať, sa rozšíri. Vláda schválila novelu antibyrokratického zákona, podľa ktorého už úrady nebudú môcť od fyzických a právnických osôb požadovať v listinnej podobe potvrdenie o daňových nedoplatkoch, o nedoplatkoch na sociálnom poistení a zdravotnom poistení, ... viac »


Kiska vymenoval troch ústavných sudcov: VIDEO Pellegrini očakával od prezidenta viac sebareflexie

Kiska vymenoval troch ústavných
FotoVideo

17.04.2019 11:14

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska dnes vymenoval troch ústavných sudcov. Ivana Fiačana, Petra Molnára a Ľuboša Szigetiho vybral z ôsmich mien, ktoré poslanci parlamentu zvolili na dvakrát v druhej voľbe. Kiska včera uviedol, že ide o výnimočné núdzové opatrenie, aby Ústavný súd fungoval. Prezident musí vymenovať ešte šiestich ústavných sudcov. viac »


Saková predĺžila expremiérovi Ficovi ochranku: Dôvody na ňu stále trvajú

Robert Fico

17.04.2019 11:13

BRATISLAVA - Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD) bude mať naďalej ochranku. V stredu pred rokovaním vlády to povedala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Dôvody na ochranu podľa jej slov naďalej trvajú. viac »


Most-Híd novelu zákona o štátnych symboloch nepodporí: Sme rozčarovaní, že nám Kiska nepomohol

Most-Híd novelu zákona o
FotoVideo

17.04.2019 11:00

BRATISLAVA - Koaličná strana Most-Híd nebude hlasovať za prelomenie veta prezidenta Andreja Kisku k novele zákona o štátnych symboloch. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol podpredseda strany Most-Híd a minister životného prostredia SR László Sólymos. viac »


Kiska sa rozhodol, ide o núdzové opatrenie: Vymenuje troch nových ústavných sudcov

Kiska sa rozhodol, ide
Foto

16.04.2019 16:00

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska v stredu vymenuje troch nových ústavných sudcov. Hlava štátu to považuje za výnimočné núdzové opatrenie na zabezpečenie riadneho chodu Ústavného súdu. Ústavný súd funguje v krízovom režime od polovice februára tohto roka. viac »


Slovensko sa možno zapojí do rekonštrukcie plynovodu na Ukrajine, tvrdí premiér Pellegrini

Peter Pellegrini počas stretnutia
Foto

16.04.2019 15:30

BRATISLAVA – Tranzit uhlia, železnej rudy, záujem Slovenska podieľať sa na rekonštrukcii ukrajinskej plynovej infraštruktúry či územná celistvosť Ukrajiny boli hlavné témy rozhovoru slovenského premiéra Petra Pellegriniho a jeho ukrajinského partnera Volodymyra Hrojsmana. viac »


Kiska sa stretol s Áderom: Predmetom diskusie bola aj budúca prezidentka

Andrej Kiska,  János

16.04.2019 14:25

PANNONHALMA - Smerovanie Slovenska po nástupe novej prezidentky SR Zuzany Čaputovej bolo jednou z tém utorňajšej schôdzky slovenského prezidenta Andreja Kisku v meste Pannonhalma v Rábsko-mošonsko-šopronskej župe, kde sa v rámci série rozlúčkových ciest Kiska neformálne stretol s maďarským prezidentom Jánosom Áderom. viac »


K svetu sa pripojili aj slovenskí politici: Vyjadrili ľútosť nad požiarom parížskej katedrály

Atmosféra v pléne pred

16.04.2019 14:15

BRATISLAVA – Nad požiarom parížskej katedrály Notre-Dame vyjadrili ľútosť viacerí slovenskí politici. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár na sociálnej sieti uviedol, že škody na kultúrnom dedičstve sa nedajú vrátiť späť a každým takýmto prípadom sa stráca kus histórie ľudstva. Strana SaS pondelkovú (15. 4.) udalosť označila ako veľmi smutné chvíle pre európsku kultúru. viac »


Pred 50 rokmi rezignoval Alexander Dubček, vystriedal ho Gustáv Husák

Alexander Dubček
Foto

16.04.2019 14:10

BRATISLAVA - Moment, keď Alexander Dubček pod nátlakom Kremľa opustil najvyššiu stranícku funkciu a na jeho post nastúpil Gustáv Husák, označujú historici za začiatok normalizačného procesu v bývalom Československu. Alexander Dubček bol symbolom reforiem, ktoré sú známe ako Pražská jar, a ktoré vyvrcholili v roku 1968. V noci z 20. na 21. augusta 1968 ... viac »


Minister obrany Gajdoš rokoval s chorvátskym ministrom o spoločnej obrannej spolupráci

Gajdoš a Krstičevič

16.04.2019 12:40

BRATISLAVA - Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) sa stretol s chorvátskym podpredsedom vlády a ministrom obrany Damirom Krstičevičom. Témou rokovania bola nielen modernizácia a obranná spolupráca, ale aj spolupráca v oblasti vojenskej polície, výcviku vojakov a obrannej výroby. viac »


Koniec dohadom: Žiga prehovoril, či v Smere hovoria o Ficovom konci

Peter Žiga a Robert

16.04.2019 11:35

BRATISLAVA - V strane Smer-SD v tejto chvíli diskusiu o výmene predsedu nevedú. Tvrdí to podpredseda strany a minister hospodárstva Peter Žiga. Momentálne na výmenu predsedu strany Roberta Fica ani nevidí dôvod. Myslí si, že Fico stranu povedie do parlamentných volieb. Odpovedal tak na novinárske otázky na dnešnej tlačovej konferencii. viac »


Slovensko inú alternatívu ako Úniu nevidí a ani nehľadá, povedal Pellegrini

Peter Pellegrini
Foto

15.04.2019 19:25

BRATISLAVA – Uplynulý rok nebol z hľadiska zahraničnej politiky jednoduchý, svet sa nestal bezpečnejším miestom na život. Zahraničná politika musela reflektovať dynamické zmeny, ktoré vychyľujú rovnováhu medzinárodných vzťahov a vytvárajú pnutia. viac »


Termín vypršal, o talár na Ústavnom súde SR zabojuje 25 uchádzačov

Na snímke pojednávacia miestnosť

15.04.2019 17:25

BRATISLAVA - O talár na Ústavnom súde SR zabojuje 25 uchádzačov a uchádzačiek. Uviedol to krátko po 16:00, teda konečného termínu na podanie kandidátok, predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Róbert Madej (Smer-SD). viac »


Ministerka Kalavská podpísala revíziu úhrad liekov, usporiť by mala 35 miliónov eur

Andrea Kalavská

15.04.2019 17:05

BRATISLAVA - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) v pondelok podpísala revíziu úhrad liekov. Podľa rezortu tento krok vedie k efektívnemu nakladaniu s financiami. V systéme sa zásluhou revízie úhrad usporí približne 35 miliónov eur. Proces sa podľa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v žiadnom prípade nedotkne pacienta. viac »


Danko: Minister obrany nebude pokračovať v rokovaniach o obrannej spolupráci s USA

Andrej Danko
FotoVideo

15.04.2019 16:20

BRATISLAVA - Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) nebude pokračovať v rokovaniach o obrannej spolupráci s USA. Dohodla sa na tom Koaličná rada, na ktorej bol prítomný aj šéf diplomacie Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). V pondelok po rokovaní rady a po stretnutí zástupcov politických strán na tému volieb to povedal predseda SNS a Národnej rady (NR) SR Andrej Danko. viac »


Najčítanejšie články