Politka | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 5. apríl 2020. Meniny má Miroslava, zajtra Irena.

Politika

KORONAVÍRUS Dnes je deň D: Rozhodne sa o vládnych opatreniach k veľkonočným sviatkom

Premiér Igor Matovič

Premiér Igor Matovič

pred hodinou

BRATISLAVA - O tom, aké opatrenia prijme vláda SR v súvislosti s novým koronavírusom k veľkonočným sviatkom, sa má rozhodnúť v nedeľu poobede. Avizoval to premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý navrhol, aby počas Veľkej noci platil zákaz vychádzania. viac »

Strach o politikov: Karanténa pre poslancov nad 65 rokov? Jarjabek opísal neúčinné opatrenia v NRSR

Strach o politikov: Karanténa

03.04.2020 08:45

BRATISLAVA - Dvaja členovia vlády a 14 poslanci parlamentu patria do rizikovej skupiny seniorov nad 65 rokov, ktorí sú najviac ohrození koronavírusom. No nich sa zjavne opatrenia vlády, aby sa zostali doma a vyhýbali sa ľuďom, netýkajú. Zostať doma izolovaní od ľudí neplánujú. viac »


Kotlebovi ani Blahovi to nevyšlo: Miesto predsedu výboru si však uchmatol Dostál

Kotlebovi ani Blahovi to

03.04.2020 07:22

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok zvolili Ondreja Dostála (SaS) za predsedu parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny. Dostál avizoval, že po sfunkčnení výboru sa funkcie vzdá. Poslanci opätovne nezvolili predsedu výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva (VOS). Podľa pôvodnej dohody poslaneckých klubov ... viac »


KORONAVÍRUS Beblavý má jasno: Toto je najohrozenejšia skupina! Vzalo ma to za srdce

KORONAVÍRUS Beblavý má jasno:

02.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Pandémia koronavírusu poznamenala celý svet. Aj Slovensko bojuje s ekonomickými problémami, z ktorých sa budeme ešte dlho spamätávať. Ohrozené sú takmer všetky skupiny. Bývalý politik Miroslav Beblavý si to uvedomuje, no jasne definoval, ktorá skupina je podľa neho najohrozenejšia. viac »


Vláda znova odvolávala: Galis končí na poste splnomocnenca vlády pre mládež a šport

Vláda znova odvolávala: Galis

02.04.2020 18:36

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady SR za Smer-SD, bývalý československý futbalový reprezentant a niekdajší tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Dušan Galis končí na poste splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport. viac »


Nová ministerka chystá zmeny: Zvažuje len jedného štátneho tajomníka

Natália Milanová

02.04.2020 17:40

BRATISLAVA - Na ministerstve kultúry SR by mal pôsobiť len jeden štátny tajomník. Vo štvrtok to počas prerušeného rokovania vlády naznačila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). viac »


Harabin na Ústavnom súde neuspel: Prezidentka bola zvolená v súlade s ústavou a zákonmi

Harabin na Ústavnom súde

02.04.2020 17:09

BRATISLAVA - Ústavný súd (ÚS) SR vo štvrtok odmietol ako zjavne neopodstatnené návrhy neúspešného kandidáta na prezidenta SR Štefana Harabina, ktorými napadol výsledky volieb hlavy štátu konané v marci 2019. Podľa rozhodnutia ÚS bola prezidentka SR Zuzana Čaputová zvolená v súlade s Ústavou SR a zákonmi. viac »


Miroslav Kollár nepodpísal koaličnú dohodu: Nevidí dôvod na netradičné experimenty

Miroslav Kollár

02.04.2020 16:46

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Kollár (Za ľudí) nepodpísal koaličnú dohodu. K jej podpisu vyzýval koaličných poslancov predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). Kollár to na sociálnej sieti zdôvodnil tým, že nevidí dôvod na netradičné experimenty, avšak prízvukoval, že jednoznačne koalíciu podporuje. viac »


V piatok podá Smer-SD návrh na ÚS pre sprístupňovanie dát operátormi, hovorí Fico

V piatok podá Smer-SD

02.04.2020 16:41

BRATISLAVA - Smer-SD sa obráti na Ústavný súd (ÚS) SR pre legislatívu, ktorá umožní sprístupňovanie dát od operátorov Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Vo štvrtok o tom informoval predseda strany Robert Fico. Priblížil, že 30 poslancov Smeru-SD v piatok (3. 4.) podpíše návrh na začatie konania pred ÚS SR. Žiadať budú aj pozastavenie účinnosti tohto zákona. viac »


V programovom vyhlásení je aj zmena pri voľbe generálneho prokurátora, hovorí Kolíková

V programovom vyhlásení je

02.04.2020 14:27

BRATISLAVA - V programovom vyhlásení vlády je rozšírený okruh subjektov, ktoré môžu navrhovať kandidáta na generálneho prokurátora, ako aj verejné vypočutie kandidátov. Po prerušenom rokovaní vlády SR to vo štvrtok uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). viac »


KORONAVÍRUS Rekordný počet testovaných! Pribudlo 26 nových prípadov: Slovensko má ďalších vyliečených

Minister zdravotníctva Marek Krajčí
FotoVideo

02.04.2020 13:59

BRATISLAVA - Vláda pokračuje v rokovaniach aj dnes. Štátny tajomník Martin Klus uviedol, že na repatriáciu čaká vyše tritisíc Slovákov. S ich návratom je problém. Na Slovensku totiž pre nich nemáme dostatok miest v karanténe. Minister zdravotníctva informoval, že na Slovensku pribudlo 26 prípadov koronavírusu. viac »


Mená nominantov do Súdnej rady budú predstavené v najbližších dňoch, informovala Kolíková

Mená nominantov do Súdnej

02.04.2020 13:35

BRATISLAVA – Verejnosť sa dozvie mená nominantov vlády SR a Národnej rady (NR) SR do Súdnej rady SR už v najbližších dňoch a nebudú to veľké prekvapenia. Po prerušenom rokovaní vlády to vo štvrtok uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). viac »


KORONAVÍRUS Hlina o premiérovom blackoute: Matovič podľa neho vždy potrebuje niečo epické!

KORONAVÍRUS Hlina o premiérovom

02.04.2020 13:00

BRATISLAVA - Doterajší predseda KDH, ktoré sa do parlamentu po týchto voľbách opäť nedostalo, sa v týchto dňoch rozrečnil na adresu súčasného premiéra Igora Matoviča. Okrem súčasnej situácie predsedovi vlády vytýka spôsob, akým chce na seba upútať pozornosť oproti expremiérovi Petrovi Pellegrinimu. viac »


VIDEO Historický moment! Koaličnú zmluvu prvýkrát podpísali aj poslanci

VIDEO Historický moment! Koaličnú
FotoVideo

02.04.2020 12:05

BRATISLAVA - Poslanci parlamentu za vládne strany dnes podpísali koaličnú zmluvu, ktorá upravuje základné vzťahy medzi vládnymi stranami. Koaličnú dohodu podpísali lídri pred vyše týždňom, doteraz sa ešte nestalo, aby koaličnú zmluvu podpisovali aj poslanci. viac »


Dnešný parlament prekvapil: Blahovi miesto vo výbore uchmatol Dostál

Dnešný parlament prekvapil: Blahovi
FotoVideo

02.04.2020 10:29

BRATISLAVA - Národná rada a jej poslanci dnes opäť pokračujú na ďalšom mimoriadnom zasadaní. To sa intenzívne uskutočňuje už od plného prepuknutia svetovej pandémie nového koronavírusu v snahe schváliť čo najviac noviel z dielne vlády, ktoré reagujú na nepriaznivú ekonomickú aj zdravotnú situáciu. Včerajšie zákony z rezortov práce, vnútra a financií ... viac »


Vypne Matovič krajinu? Odborníci varujú: BLACKOUT je ekonomická samovražda! Kríza by sa ešte prehĺbila

Igor Matovič

02.04.2020 08:56

BRATISLAVA - Blackout. S takýmto riešením prišiel v posledných hodinách premiér Igor Matovič. Vypnutie krajiny by znamenalo hermetické uzavretie hraníc, pendleri by nemali šancu a ľudia by museli byť podľa premiéra vojensky disciplinovaní. Toto riešenie však kritizujú nielen jeho koaliční partneri, ale aj odborníci a ekonómovia. Podľa nich ide totiž ... viac »


KORONAVÍRUS Bývalý vedúci úradu vlády sa pýta Matoviča: Tri otázky na telo!

KORONAVÍRUS Bývalý vedúci úradu
Video

01.04.2020 21:05

BRATISLAVA - Matúš Šutaj Eštok v týchto dňoch skončil pomer na Úrade vlády SR ako jeho vedúci. Po odchode a súčasnej kríze aktuálnemu premiérovi Igorovi Matovičovi položil v kontexte jeho vládnutia tri otázky. viac »


Ravasz: Kroky, ktoré vláda navrhla pre marginalizované komunity, sú rizikové

Ravasz: Kroky, ktoré vláda

01.04.2020 20:35

BRATISLAVA - Je dobré, že sa vláda SR konečne začala venovať aj téme šírenia ochorenia COVID-19 v marginalizovaných komunitách, ale kroky, ktoré navrhla sú vysoko rizikové. Myslí si to odchádzajúci splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd). viac »


KORONAVÍRUS Národná rada opatrenia MV v súvislosti s vírusom posunula do druhého čítania

KORONAVÍRUS Národná rada opatrenia

01.04.2020 18:50

BRATISLAVA - Policajti, hasiči a záchranári by mohli mať počas krízovej situácie pre pandémiu nového koronavírusu nárok na platené voľno v prípade potreby celodennej starostlivosti o dieťa či zverenej osoby. viac »


Fico: Dva z troch zákonov sú ako acylpyrín, nepomôžu, neuškodia

Fico: Dva z troch

01.04.2020 18:00

BRATISLAVA – Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico kritizuje návrhy zákonov, o ktorých v stredu rokuje parlament. Zákony z dielne ministerstva financií a ministerstva vnútra sú podľa neho ako acylpyrín. viac »


Premiér: Post splnomocnenca pre národnostné menšiny nie je otázkou týchto dní

Premiér: Post splnomocnenca pre

01.04.2020 17:50

BRATISLAVA - Personálna otázka v prípade splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny nie je otázkou dňa. Priznal to predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). viac »


Najčítanejšie články