Politka | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. jún 2019. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Politika

Novinka u Kiskovcov: Bývalý prezident sa pochválil na sociálnej sieti novým prírastkom

Andrej Kiska

Andrej Kiska

FotoVideo
pred 8 hodinami

BRATISLAVA - Bývalá hlava štátu má dôvod na radosť. Najnovšie mu úsmev na tvári vyčaril ďalší prírastok v jeho rodine. Jeho dcéra Natália mu na svet priniesla vnučku a Andrej Kiska sa tak stáva trojnásobným starým otcom. viac »

Kiska vstúpil do boja o moc: Mladí, starí aj pomoc Radičovej! Stranu predstavil v srdci Slovenska

Kiska vstúpil do boja
FotoVideo

včera o 15:30

BRATISLAVA - V sobotu oficiálne odovzdal prezidentský úrad a dnes ho čaká veľké predstavovanie. Andrej Kiska po mesiacoch špekulácií konečne predstaví podrobnosti o jeho strane. Na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici sa chystá predstaviť názov, zakladajúcich členov a priority novovznikajúcej politickej strany. V posledných dňoch sa však začali ... viac »


Zuzana Čaputová prepísala históriu Slovenska: Zvládli sme to, od soboty slúžim ľuďom

Zuzana Čaputová prepísala históriu
Foto

včera o 06:00

BRATISLAVA - Slovensko má prvýkrát v histórii na čele štátu ženu. Zuzana Čaputová v sobotu zložila ústavou predpísaný sľub a oficiálne sa ujala úradu. Štyridsaťpäťročná právnička a aktivistka, ktorá doposiaľ vo vysokej politike nepôsobila, je v poradí piatou hlavou SR od jej vzniku v roku 1993. Podľa vlastných slov sa bude snažiť získať dôveru všetkých ... viac »


ROZHOVOR Zuzana Čaputová: Slovensko trpí korupciou, tieto osoby nikdy nevymenujem

Inaugurácia prezidentky Čaputovej

16.06.2019 20:45

BRATISLAVA - Nová prezidentka SR Zuzana Čaputová chce byť hlavou štátu všetkých občanov, mať konštruktívny dialóg s vládou a byť aktívnou vo vnútornej politike. Slovensko podľa nej trpí korupciou, má deficity vo vymožiteľnosti práva a existujú prepojenia finančných a kriminálnych skupín na politické špičky. Prezidentka deklaruje, že si pred tým nebude ... viac »


Ďalšie nové meno v Kiskovej strane: Posilní ju tento diplomat

Tomáš Valášek

16.06.2019 16:27

BRATISLAVA - Bývalý veľvyslanec Slovenska pri NATO a súčasný riaditeľ Carnegie Europe Tomáš Valášek vstupuje do strany Andreja Kisku. Informácia sa nachádza na facebookovej stránke propagujúcej Kiskov vstup do straníckej politiky s názvom Je nás viac. viac »


Pri najnižších mzdách by mala byť podľa Richtera odbúraná daň: O znížení odvodov neuvažuje

Pri najnižších mzdách by

16.06.2019 15:42

BRATISLAVA - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) si vie predstaviť úpravy dane pri najnižších mzdách tak, aby sa z takýchto príjmov žiadna daň neplatila. O znížení odvodovej povinnosti však neuvažuje. Povedal to v nedeľnej relácii televízie TA3 V politike v súvislosti s rokovaním tripartity o zvýšení minimálnej mzdy v budúcom roku. viac »


Predseda Mosta-Híd dal jasnú stopku: Sociálne balíčky za 1,2 miliardy určite neprejdú

Predseda Mosta-Híd dal jasnú

16.06.2019 15:16

BRATISLAVA - Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár odmieta navrhované sociálne opatrenia vo výške 1,2 miliardy eur. Nechce zaťažovať štátny rozpočet a od koaličných partnerov očakáva to isté. viac »


Výzvou pre Čaputovú bude jej správanie pred voľbami, tvrdí smerák Tomáš

Erik Tomáš

16.06.2019 14:20

BRATISLAVA - Prvou veľkou výzvou pre Zuzanu Čaputovú ako novú prezidentku SR bude jej správanie v predvolebnej kampani pred parlamentnými voľbami. V nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to uviedol poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Erik Tomáš, ktorý od prezidentky očakáva nadstraníckosť. viac »


Podľa Bugára dala prezidentka silný odkaz: Uvidíme, ako sa jej bude dariť

Podľa Bugára dala prezidentka

16.06.2019 13:45

BRATISLAVA - Inauguračný prejav novej prezidentky Zuzany Čaputovej nesie silný odkaz, uvidíme, ako sa jej bude vo funkcii dariť. Uviedol to v nedeľňajšej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 predseda strany Most-Híd Béla Bugár. viac »


Poslanci ĽSNS s novým návrhom: Chcú obmedziť trestnoprávnu imunitu prezidenta

Poslanci ĽSNS

16.06.2019 13:05

BRATISLAVA - Trestnoprávna imunita prezidenta Slovenskej republiky by mala byť obmedzená výlučne na výroky prednesené počas výkonu jeho funkcie. To znamená, že za všetky ostatné trestné činy bude môcť byť trestne stíhaný. viac »


Ďalšia voľba kandidátov na sudcov ÚS: Bude sa rozoberať aj zvýšenie rodičovského príspevku

Ďalšia voľba kandidátov na

16.06.2019 11:55

BRATISLAVA - Opätovná voľba kandidátov na ústavných sudcov, zvýšenie vianočného či rodičovského príspevku, ako aj povinné predprimárne vzdelávanie od piatich rokov. To sú témy viac ako stobodového programu, ktorým sa budú zaoberať poslanci počas 46. schôdze Národnej rady SR. Plénum sa zíde v utorok (18. 6.) o 13.00 h. Pred schôdzou sa ešte má stretnúť ... viac »


Únia miest Slovenska počíta so spoluprácou so ZMOS, tvrdí Rybníček

Únia miest Slovenska počíta

16.06.2019 10:25

BRATISLAVA - Únia miest Slovenska (ÚMS) počíta so spoluprácou so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS). Uviedol to v rozhovore primátor Trenčína Richard Rybníček, ktorý chce na nadchádzajúcom sneme kandidovať za prezidenta ÚMS. viac »


SaS s novým návrhom na zmeny v zákone o štátnom jazyku: Dotknú sa aj cirkví a škôl

Vedenie strany SaS na

16.06.2019 09:55

BRATISLAVA - Ustanovenie, podľa ktorého má štátny jazyk prednosť pred ostatnými jazykmi používanými na Slovensku, by sa malo zo zákona vypustiť. Navrhuje to skupina poslancov z klubu SaS - Ondrej Dostál, Zuzana Zimenová a Renáta Kaščáková. Úpravy navrhujú aj pri používaní štátneho a ďalších jazykov pri cirkvách, ale aj obciach a školách. viac »


Svetové agentúry o prezidentke Čaputovej: Je to slovenská Erin Brockovich

Príchod seniorov na slávnostný

15.06.2019 22:30

BRATISLAVA - Inauguráciu prezidentky SR Zuzany Čaputovej v sobotu zaznamenali aj svetové agentúry. Pripomínajú, že ide o vôbec prvú slovenskú prezidentku, pôvodným povolaním právničku, a píšu najmä o jej boji s korupciou, envirnomnetálnych aktivitách, liberálnych postojoch i jej podpore protivládnych protestov, ktoré v SR podnietila vlaňajšia vražda ... viac »


Inaugurácia Zuzany Čaputovej: Prezidentka sa poklonila na Devíne aj pri hrobe Michala Kováča

Prezidentka Čaputová pri pamätníku
FotoVideo

15.06.2019 22:01

BRATISLAVA - Pre Zuzanu Čaputovú dnes nastal Deň D, na poste prezidenta SR vymení Andreja Kisku. Historicky prvú prezidentku čaká oficiálna časť, počas ktorej zloží sľub, i tá neoficiálna, počas ktorej sa bude konať aj obed so seniormi. Okrem toho absolvuje bohoslužbu aj niekoľko ďalších zastávok. Deň inaugurácie ukončí prezidentka slávnostnou recepciou ... viac »


ŽIVOTOPIS Zuzany Čaputovej: Od bojovníčky proti skládke až po prezidentku

Zuzana Čaputová

15.06.2019 19:43

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová sa narodila v Bratislave 21. júna 1973. Je advokátkou, občianskou aktivistkou a členkou mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko. Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, ktorú skončila v roku 1996 a získala titul magistra práv. Počas štúdia a po jeho skončení pracovala v miestnej samospráve ... viac »


Štatistiky hovoria jasne: Podiel žien v politike v EÚ aj na Slovensku rastie

Štatistiky hovoria jasne: Podiel

15.06.2019 19:30

BRATISLAVA - Ženy obsadili v rámci 28 krajín Európskej únie v roku 2018 tretinu miest v národných parlamentoch. V roku 2003 ich bola len pätina. Na Slovensku ženy vlani tiež zaujali v parlamente a vláde zhruba 20 percent miest. Hovoria to údaje Eurostatu, štatistického úradu Európskej únie. viac »


KDH sa nepáčia výsledky eurovolieb: Obrátilo sa na štátnu volebnú komisiu aj Ústavný súd

Miriam Lexmann

15.06.2019 18:50

BRATISLAVA - Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa pre výsledky májových eurovolieb obrátilo aj na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. V podnete žiada zrušenie a zmenu jej rozhodnutia o tom, že podmienený mandát pripadá jeho kandidátke Miriam Lexmann. KDH sa už preto začiatkom mesiaca obrátilo aj na Ústavný súd SR. viac »


Renomované zahraničné médiá o Čaputovej inaugurácii: Zaujala znechutených Slovákov

Inaugurácia prezidentky Čaputovej

15.06.2019 17:35

BRATISLAVA - Inaugurácii prvej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej sa v sobotu venujú v rozsiahlych reportážach viaceré renomované zahraničné médiá. Tlačová agentúra The Associated Press (AP) postavila svoj materiál o Čaputovej inauguračnom prejave na jej výroku, že neprišla vládnuť, ale slúžiť občanom, a citovala aj jej slová, že chce byť "hlasom ... viac »


Analytik považuje prejav prezidentky Čaputovej za jeden z najlepších, aké kedy počul

Analytik považuje prejav prezidentky

15.06.2019 17:26

BRATISLAVA - Inauguračný prejav novej prezidentky SR Zuzany Čaputovej je jeden z najlepších, aké som doteraz počul. Uviedol to politický analytik Ján Baránek. viac »


Koncesie sú najdemokratickejší spôsob financovania RTVS: Danko chce úľavy, SaS by ich zrušila

Budova RTVS

15.06.2019 17:10

BRATISLAVA - Koncesionárske poplatky považuje Ministerstvo kultúry SR za štandardný a najdemokratickejší spôsob financovania verejnoprávneho vysielania. Uviedla to hovorkyňa rezortu kultúry Barbora Palovičová v súvislosti s návrhom predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka, ktorý avizoval zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov od budúceho roka. viac »


Najčítanejšie články