Politka | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Politika

Krajniak: Slovensko malo doteraz prezidentov, ktorí boli ľuďom vzdialení

Milan Krajniak

Milan Krajniak

pred 13 hodinami

BRATISLAVA – Slovensko malo podľa podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka doteraz prezidentov, ktorí boli ľuďom vzdialení. Ako povedal Krajniak, na každom z prezidentov by vedel nájsť, čo urobili dobré. viac »

SaS ocenila prácu generálneho prokurátora, požaduje demisiu Matečnej

Predstavitelia SaS.

17.07.2018 11:45

BRATISLAVA - Zistenia Generálnej prokuratúry SR o rozsahu podvodov pri čerpaní agrodotácií, ktoré v pondelok prezentoval generálny prokurátor Jaromír Čižnár, nie sú nové. Nové nie je ani to, že polícia, ako aj samotní prokurátori, sú pri odhaľovaní tejto trestnej činnosti pasívni a rôznym regionálnym mafiám sa na Slovensku darí. viac »


Ministerstvo školstva sa snaží celoplošne zlepšiť postavenie učiteľov, hovorí Lubyová

Martina Lubyová

17.07.2018 10:30

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva sa snaží celoplošne zlepšiť postavenie učiteľov. Povedala to v rozhovore ministerka školstva Martina Lubyová. viac »


Sme rodina žiada odvolanie Kožucha pre zistenia Generálnej prokuratúry

Milan Krajniak a Boris

17.07.2018 08:45

BRATISLAVA - Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) by mala odvolať Juraja Kožucha z funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) a sama zvážiť odstúpenie. Žiada ju o to opozičné hnutie Sme rodina v súvislosti s pochybeniami vo veciach farmárov, o ktorých v pondelok informoval generálny prokurátor Jaromír Čižnár. viac »


Raši vystúpil v OSN, hovoril o slovenských národných prioritách

Richard Raši a Miroslav
Foto

17.07.2018 06:05

NEW YORK - Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) vystúpil v pondelok na pôde Organizácie spojených národov (OSN). Hovoril tam o slovenských národných prioritách, ktoré vychádzajú z cieľov Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj. Vyzdvihol prácu dobrovoľníkov, poukázal na starnutie populácie a na to, že Agenda 2030 by mohla ... viac »


Zhrozený Čižnár o spisoch farmárov z východu: Je to systémová chyba, chcem hovoriť s Matečnou

Zhrozený Čižnár o spisoch
FotoVideo

16.07.2018 19:30

BRATISLAVA - Generálny prokurátor Jaromír Čižnár dnes na tlačovej besede oznámil, že prokuratúra našla pochybenia v desiatich z 36 spisov vo veciach farmárov na východe. V deviatich prípadoch dala prokuratúra pokyn na začatie trestného stíhania. Čižnár opäť vyjadril pohoršenie nad zisteniami, podľa neho si zrejme jednotliví policajti i prokurátori zrejme ... viac »


Poslankyňa Smeru sa pochválila dovolenkovým telom: FOTO To je ale kus

Jana Vaľová sa rozhodla
Foto

16.07.2018 18:00

BRATISLAVA - Poslankyňa Smeru Jana Vaľová sa pochválila pikantnými fotkami z dovolenky. Rozhodla sa tak podporiť projekt vo svojom rodnom meste Humenné, kde plánuje v spolupráci s módnou návrhárkou charitatívnu módnu prehliadku. viac »


Dlhodobo sa snažíme, aby elektronicky maturovalo viac žiakov, tvrdí Lubyová

Martina Lubyová

16.07.2018 13:55

BRATISLAVA - Dlhodobo sa snažíme, aby čoraz viac žiakov maturovalo elektronicky. Povedala to v rozhovore ministerka školstva Martina Lubyová s tým, že zatiaľ túto formu využíva veľmi málo žiakov, v tomto roku to bolo asi 2 000 maturantov. viac »


Sme rodina: Hnutiu chýba vyčíslenie nákladov za americké stíhačky

Sme rodina: Hnutiu chýba

16.07.2018 12:30

BRATISLAVA - Opozičnému hnutiu Sme rodina chýba vyčíslenie nákladov, ktoré Slovensko zaplatí za nové americké stíhačky F-16. Rovnako mu chýbajú dáta o dlhodobých nákladoch. Informovalo o tom tlačové oddelenie hnutia. viac »


Čikešová: Pripomienky prezidenta k vysokoškolským zákonom sú zhodné s pripomienkami rektorov

Andrej Kiska

16.07.2018 10:50

BRATISLAVA - Pripomienky prezidenta Andreja Kisku k novele zákona o vysokých školách a zákona o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania, ktoré vetoval 4. júla, sú obsahovo zhodné s viacerými pripomienkami Slovenskej rektorskej konferencie. Informovala o tom generálna sekretárka Slovenskej rektorskej konferencie Mária Čikešová. viac »


Podmanický: Slováci si systematicky hádžu špinu na svoju históriu

Ján Podmanický

16.07.2018 08:25

BRATISLAVA - Slováci si podľa poslanca NR SR za Smer-SD Jána Podmanického systematicky hádžu špinu na svoju históriu. Ako dnes povedal, niekto tu začína pomaly, potichu, plazivo, ale zato systematicky rozkladať pozitívny obraz o našich dejateľoch. V utorok si pripomíname vyhlásenie zvrchovanosti Slovenskej republiky, ktorú prijala Slovenská národná rada 17. júla 1992. viac »


Gröhling chce, aby rezort školstva prenechal výber učebníc na školy

Branislav Gröhling

15.07.2018 19:20

BRATISLAVA - Rezort školstva by mal prenechať výber učebníc na školy. Tvrdí to poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling (SaS). Zároveň vyhlásil, že školstvo potrebuje skutočnú decentralizáciu, a to aj v prípade internetu na školách. viac »


Kto zarobil najviac spomedzi šéfov strán? Kotleba poriadne prekvapil, Fico na tretej priečke

Smer-SD skončil vo voľbách

15.07.2018 16:59

BRATISLAVA - Najvyššie finančné príjmy v roku 2017 mal spomedzi predsedov parlamentných strán líder SNS a šéf parlamentu Andrej Danko. Z jeho majetkového priznania vyplýva, že z verejnej funkcie zarobil 30.310 eur, v rámci paušálnych náhrad 16.620 eur a 285.000 eur získal z predaja nehnuteľnosti. viac »


Sulík ponúkol svoj post Kiskovi, tvrdí SNS: Okamžitá reakcia šéfa liberálov

Richard Sulík a Andrej

15.07.2018 16:58

BRATISLAVA - Predseda SaS Richard Sulík mal ponúknuť post šéfa liberálov prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, tvrdí SNS. viac »


Premiér pripúšťa zmeny v zdravotníctve: Nový systém financovania na obzore

Peter Pellegrini

15.07.2018 08:45

BRATISLAVA - Systém financovania zdravotníctva by sa mohol zmeniť, o zmenách sa diskutuje, uviedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). viac »


Ministerka Lubyová nesmie dovoliť predražený internet pre školy, vyzýva Gröhling

Martina Lubyová

14.07.2018 19:10

BRATISLAVA - Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS) by mala vyriešiť problém s predraženým internetovým pripojením pre školy. Vyzval ju k tomu poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling (SaS). viac »


Pellegrini rečnil na výročí deklarácie: Slovenský národ má za sebou veľa ťažkých chvíľ

Peter Pellegrini

14.07.2018 17:53

BRATISLAVA - Slovenský národ si napriek porobe, útlaku a tisícročnej nadvláde udržal svoj jazyk, tradície a kultúru. Dnes máme byť na čo hrdí, pretože SR už štvrťstoročie píše jeden úspešný príbeh. Povedal to počas osláv 26. výročia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky v obci Šumiac v okrese Brezno predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD). viac »


Patakyová sa nenechala zastrašiť a vystúpila na pochode: Kritiku znesie, nová reakcia SNS

Mária Patakyová

14.07.2018 17:24

BRATISLAVA - Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová priznáva, že z odborného hľadiska zvažovala, či z titulu svojej funkcie má právo vystúpiť na podujatí, akým je Dúhový Pride. Vyhodnotila si to tak, že má povinnosť upozorňovať na to, že si SR neplní záväzky voči osobám rovnakého pohlavia. Povedala to novinárom po svojom vystúpení na tribúne v rámci ... viac »


Ombudsmanka Dúhový Pride podporí aj osobne: SNS sa cíti podvedená, žiada jej hlavu

Mária Patakyová a Jaroslav
Foto

14.07.2018 10:00

BRATISLAVA - Osobná účasť a vyvesená dúhová vlajka na úrade. Aj takýmto spôsobom podporuje verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová sobotňajší Dúhový Pride, ktorý začína popoludní na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí. Koaličná SNS vníma počínanie ombudsmanky ako problém, hovorí, že jej účasť na Dúhovom Pride 2018 bude jej opakovaným zlyhaním a oprávneným ... viac »


Nákup stíhačiek? Škandalózný, nemá to obdobu, odkazuje Progresívne Slovensko

Ivan Štefunko

14.07.2018 09:50

BRATISLAVA - Vláda schválila nákup nadzvukových stíhačiek za viac ako dve miliardy eur, pričom sa tak udialo bez verejnej diskusie, na základe tajného dokumentu a uzavretého pripomienkového konania. V tlačovej správe na to upozorňuje Progresívne Slovensko, ktoré je v prieskumoch politických preferencií tesne pod hranicou zvoliteľnosti do NR SR. viac »


Veľká ANKETA: Hrdí na rodinu či Dúhový Pride? Politici otvorene o svojom rozhodnutí

Politici otvorene vyjadrili svoj

14.07.2018 09:47

BRATISLAVA - Sobota bude patriť pochodom. V jeden deň sa totiž uskutoční takmer v rovnakom čase Dúhový PRIDE Bratislava i pochod Hrdí na rodinu. Pýtali sme sa preto politikov, aké bude ich rozhodnutie. Niektorí pochody a priestor na vyjadrenie názorov podporujú, podľa iných politikov sú tieto akcie úplne zbytočné. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Ski Jump Mania Penguins

Ski Jump Mania Penguins

Že tučniaci nevedia lietať? V Ski Jump Mania Penguins vedia. Skáč, leť a vyhrávaj!Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.