Katastrofy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Katastrofy

Požiare v Austrálii neutíchajú: Vyžiadali si už dve obete, nezvestných je najmenej 7 ľudí

Východnú časť Austrálie sužujú

09.11.2019 08:05

CANBERRA - Lesné požiare, ktoré vyčíňajú na východnom pobreží Austrálie zasiahnutom suchom, si vyžiadali dve obete na životoch. Ďalších najmenej sedem ľudí je nezvestných. Zranených bolo doteraz viac ako 30 ľudí. Oheň zničil vyše 100 domov. Podľa agentúry AP o tom v sobotu informovali miestne úrady. viac »


Požiare v Brazílii si vyberajú ďalšiu daň: Oheň ničí najväčšiu mokraď na svete

Požiare v Brazílii si

01.11.2019 14:35

SAO PAULO - Brazília bojuje s ďalšou environmentálnou katastrofou: v Pantanale, najväčšom mokraďovom území na svete, vyčíňajú najhoršie požiare za posledné roky. Situácia v oblasti je kritická, varovala vo štvrtok podľa agentúry AFP vláda štátu Mato Grosso do Sul. viac »


Gigantický požiar v Kalifornii: Tisícka hasičov v akcii, slávne osobnosti utekajú z domovov

Lesný požiar v Kalifornii

29.10.2019 14:15

LOS ANGELES - Viac ako 1000 hasičov zasahovalo v pondelok pri rozsiahlom lesnom požiari v kalifornskom meste Los Angeles, kde plamene zničili niekoľko domov a vyžiadali si uzavretie škôl a cestných komunikácií. Informovala o tom agentúra AFP. viac »


Na Filipínach sa triasla zem: Šesť obetí a množstvo zranených, najhoršie obavy sa nepotvrdili

Na Filipínach sa triasla

29.10.2019 06:50

MANILA - Na najmenej šesť mŕtvych a vyše 300 zranených sa zvýšil počet obetí silného zemetrasenia s magnitúdou 6,6, ktoré v utorok zasiahlo filipínsky ostrov Mindanao. Medzi obeťami na životoch sú prinajmenšom dve deti, informuje s odvolaním sa na miestne úrady agentúra DPA. viac »


VIDEO Lesné požiare naďalej pustošia Kaliforniu: Rozšírili sa už aj do oblasti Los Angeles

Na severe Kalifornie nariadili

28.10.2019 19:40

LOS ANGELES - Hasiči v americkom štáte Kalifornia bojovali v pondelok s ničivými lesnými požiarmi, ktoré sa rozšírili aj do oblasti mesta Los Angeles a vyžiadali si evakuáciu desiatok tisíc ľudí. Informovala o tom tlačová agentúra AP. viac »


VIDEO Japonsko sužuje ničivý tajfún Hagibis, zanechal už najmenej 40 mŕtvych

VIDEO Japonsko sužuje ničivý
FotoVideo

14.10.2019 07:30

TOKIO - Najmenej 40 mŕtvych a 189 zranených si vyžiadal ničivý tajfún Hagibis, ktorý cez víkend zasiahol oblasť Tokia na hlavnom japonskom ostrove Honšu. Nezvestných je podľa najnovšej bilancie 16 osôb, informovala v pondelok televízia NHK. viac »


FOTO Japonsko sa pripravuje na tajfún Hagibis: Prvá obeť, zatvorené obchody a zrušené lety

Silný tajfún Hagibis sa
Foto

12.10.2019 12:50

TOKIO - Silný tajfún Hagibis sa blíži k Japonsku, kde meteorológovia varovali pred rekordnými zrážkami a záplavami vo východných a centrálnych častiach krajiny. Úrady vyzvali na evakuáciu viac než milión ľudí, okrem iného v širšej oblasti Tokia, a v sobotu už hlásili aj prvú obeť. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters. viac »


Hrozba požiarov v Kalifornii odstavila dodávky elektriny: Teraz ich postupne obnovujú

Lesný požiar v Kalifornii

12.10.2019 11:35

SAN FRANCISCO - V piatok obnovili dodávky elektriny takmer všetkým z dvoch miliónov obyvateľov severnej Kalifornie, ktorým elektrinu vypli pre hrozbu lesných požiarov. viac »


FOTO Lesný požiar pustoší Kaliforniu: Plamene sa rýchlo šíria, polícia evakuuje mesto Moraga

Lesný požiar v Kalifornii
Foto

10.10.2019 15:55

MORAGA - Polícia nariadila evakuáciu obyvateľov časti Sanders Ranch v kalifornskom meste Moraga. Dôvodom je lesný požiar, ktorý sa rýchlo šíri. viac »


Silné zemetrasenie v Pakistane: Z krajiny hlásia najmenej 19 obetí a vyše 300 zranených

Silné zemetrasenie v Pakistane:

24.09.2019 17:55

ISLAMABAD - Najmenej 19 mŕtvych a vyše 300 zranených si vyžiadalo zemetrasenie, ktoré v utorok popoludní miestneho času zasiahlo severovýchodnú časť Pakistanu. Otrasy spôsobili aj značné materiálne škody, informovala agentúra AP s odvolaním sa na pakistanské úrady. viac »


Hrozivá správa z Bolívie: Len za posledný mesiac tam zhorelo územie veľkosti Švajčiarska

Hrozivá správa z Bolívie:

19.09.2019 22:35

LA PAZ - V Bolívii len za posledný mesiac, odkedy miestni farmári začali tradične vypaľovať lesy a krovinaté porasty, zhorelo územie s rozlohou Švajčiarska. Veľká väčšina z nich ľahla popolom za posledných niekoľko týždňov. Vo štvrtok o tom informovala miestna mimovládna organizácia Priatelia prírody, ktorá rozsah požiarov a lesných porastov monitoruje ... viac »


Počet obetí prudkých dažďov v Španielsku pribúda: Je ich už sedem, vlaky nepremávali

Starší manželia zahynuli, keď

18.09.2019 14:15

MADRID - Španielska polícia v stredu informovala o nájdení tela nezvestného Holanďana, čím sa počet obetí prudkých dažďov a záplav, ktoré minulý týždeň postihli juhovýchod Španielska, zvýšil na sedem. Píše o tom agentúra AFP. viac »


Hurikán Humberto zosilnel: Blíži sa k Bermudským ostrovom, úrady sa pripravujú na najhoršie

Stred hurikánu Dorian sa

18.09.2019 09:05

MIAMI - Hurikán Humberto v utorok večer zosilnel na búrku tretej kategórie a blíži sa k Bermudským ostrovom. Tamojšie úrady sa začali na príchod hurikánu pripravovať a začali plánovať uzavretie škôl, vládnych budov a pozastavenie hromadnej dopravy. Minister pre národnú bezpečnosť Wayne Caines oznámil, že školy a úrady zavrú v stredu na obed, v tom čase ... viac »


Španielsko zasiahli storočné dažde: Prívaly vody si už vyžiadali prvé obete

Starší manželia zahynuli, keď

12.09.2019 20:30

MADRID - Starší manželia zahynuli, keď sa ich auto prevrátilo v prudkých lejakoch a záplavách, ktoré vo štvrtok postihli juhovýchod Španielska. Zlé počasie spôsobilo chaos v doprave a vyžiadalo si aj zatvorenie škôl, čo sa dotklo státisícov žiakov. S odvolaním sa na predstaviteľov záchranných služieb o tom informovala tlačová agentúra AFP. viac »


Hurikán Dorian zanechal po sebe spúšť: Nezvestných je stále viac ako 2000 ľudí

Hurikán Dorian sa prehnal

12.09.2019 07:45

FREEPORT - Hurikán Dorian po sebe zanechal na Bahamách približne 2500 nezvestných. V stredu o tom informovala tamojšia vláda s tým, že mená musia ešte porovnať s tými, ktorých evakuovali zo zničených ostrovov alebo s ľuďmi v úkrytoch. viac »


Hurikán Dorian si na Bahamách vyžiadal už 50 obetí: Číslo môže stále rásť

Hurikán Dorian sa prehnal

10.09.2019 21:15

NASSAU - Bahamské úrady potvrdili, že počet obetí hurikánu Dorian na ostrovoch stúpol na 50 mŕtvych, pričom sa očakáva, že toto číslo ešte narastie. Informovala o tom v utorok agentúra AFP. viac »


Obrovské obavy v Austrálii: Hrozia najhoršie lesné požiare za posledné desaťročia

Obrovské obavy v Austrálii:

09.09.2019 14:25

SYDNEY - Hasiči v austrálskych štátoch Queensland a Nový Južný Wales naďalej bojujú s približne 160 lesnými požiarmi. Ich hasenie sťažuje suché a veterné počasie. Ako uviedla agentúra AFP, úrady sa obávajú, že terajšia sezóna lesných požiarov by mohla byť najhoršia za posledné desaťročia. viac »


Silný tajfún sa prehnal Severnou Kóreou: Päť mŕtvych a stovky zničených domov

Tajfún, ktorý v sobotu

08.09.2019 15:40

SOUL - Najmenej päť ľudí prišlo o život v dôsledku silného tajfúnu, ktorý cez víkend zasiahol Severnú Kóreu. Zničené boli stovky domov a desaťtisíce hektárov polí, informovali v nedeľu severokórejské štátne médiá. viac »


Požiare trápia Austráliu: Pri ich hasení sa vážne zranil dobrovoľný hasič

Požiare trápia Austráliu: Pri

07.09.2019 19:40

TENTERFIELD - Lesné požiare na juhovýchode Austrálie spôsobili vážne zranenia jednému hasičovi a zničili niekoľko domov. V sobotu o tom informovali tamojšie úrady. viac »


FOTO Hurikán Dorian zabil na Bahamách 20 ľudí: Naberá na sile, ľudia sa pripravujú na najhoršie

Hurikán Dorian sa prehnal
Foto

05.09.2019 06:55

MIAMI - Počet obetí hurikánu Dorian na Bahamách zvýšili tamojšie úrady v stredu na najmenej 20 mŕtvych. Po tom, ako záchranári vytiahli telá ďalších obetí z trosiek, to oznámil bahamský minister zdravotníctva Duane Sands. S odvolaním sa na miestne a americké médiá o tom informovala agentúra AFP. viac »


Najčítanejšie články