Politka | Topky.sk
Sobota, 27. november 2021. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Politika

Schyľuje sa k veľkému súboju eg? Preteky o lepšiu reformu, Igorko je ako kazisvet s kladivom, tvrdí Sulík

Sulík poriadne schladil expremiéra po jeho chválenkárskych slovách o reforme.

Sulík poriadne schladil expremiéra po jeho chválenkárskych slovách o reforme.

FotoVideo
pred 18 minútami

BRATISLAVA - Politické špičky okrem ťažkej pandemickej situácie musia v týchto dňoch riešiť aj ďalšiu podstatnú vec. Viacerí sa totiž začali úzko venovať hodnoteniu daňovo-odvodovej reformy, ktorú pripravil so svojím tímom líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič. Kým čakáme na hlavné hodnotenie, a síce zo strany SaS, Matovič stihol vyhlásiť, že... viac »

Podpredsedníčka Za ľudí Leščáková: Vláda urobí kroky v súvislosti so šírením variantu omikron

Podpredsedníčka Za ľudí Leščáková:

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Ak nastúpi na Slovensku nový variant koronavírusu omikron, naše zdravotníctvo padne na kolená. Aktuálne opatrenia sú dobre nastavené, no nezohľadňujú situáciu posledných hodín. Vláda pripravuje opatrenia. viac »


Prezidentka ani po druhý raz nepodpísala zákon o štátnej službe: Zákon bude platiť napriek jej námietkam

Prezidentka ani po druhý

pred 20 hodinami

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová ani po druhý raz nepodpísala zákon o štátnej službe. Právnu normu už raz vrátila Národnej rade (NR) SR, plénum však jej veto 23. novembra prelomilo, zákon tak bude platiť napriek jej námietkam. Hlava štátu tvrdila, že novela otvára priestor na odvolanie zamestnanca z riadiacej pozície bez uvedenia dôvodu, ... viac »


Prezidentka vetovala zákon o environmentálnych záťažiach: Problém vidí v jeho nejednoznačnosti

Prezidentka vetovala zákon o

pred 21 hodinami

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vetovala zákon o niektorých opatreniach na úseku environmentálnych záťaží. Z dôvodu celkovej nejasnosti schválenej právnej úpravy má prezidentka pochybnosti o súlade s Ústavou SR. Informoval o tom Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR. viac »


V "kauze jeleň" sa porušil trestný zákon: VIDEO Treba preveriť zodpovednosť OČTK, zhodli sa Fico, Para a Gašpar

V
FotoVideo

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - V kauze odposluchov z poľovníckej chaty treba preveriť prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť orgánov činných v trestnom konaní (OČTK). Zhodli sa na tom líder Smeru-SD Robert Fico a advokáti Marek Para s Pavlom Gašparom, ktorí sa na nahrávkach zhovárali. Fico informoval, že v tejto veci už podal trestné oznámenie a obrátil sa aj na Európsku... viac »


Matovič porušil dohodu z poslednej koaličnej rady: SaS súhlasila s odmenou 150 eur za očkovanie seniorov

Matovič porušil dohodu z
Video

pred 23 hodinami

BRATISLAVA – Strana SaS hovorí, že súhlasila s odmenou len 150 eur za očkovanie seniorov. Uviedol to Ondrej Šprlák, hovorca SaS, v reakcii na tlačovú besedu ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). viac »


KORONAVÍRUS Matovič navrhuje poskytnúť 500 miliónov eur dotknutým prevádzkam: Finančná odmena za očkovanie

KORONAVÍRUS Matovič navrhuje poskytnúť
Video

včera o 16:00

BRATISLAVA – Minister financií Igor Matovič (OĽANO) navrhuje poskytnúť 500 miliónov eur dotknutým prevádzkam, ktoré najviac trpeli v prvej, druhej a trpia v tretej vlne pandémie nového koronavírusu. Prevádzky sú zoradené v troch skupinách: HORECA, kultúra, služby. Vyhlásil to na tlačovom brífingu spoločne s predsedom Národnej rady (NR) SR Borisom Kollárom (Sme rodina). viac »


MIMORIADNE Minister dopravy chce prijať okamžité opatrenia pre cestujúcich! Dôvodom je nová COVID mutácia

MIMORIADNE Minister dopravy chce
FotoVideo Aktualizujeme

včera o 15:05

BRATISLAVA - Slovensko momentálne sužuje tretia vlna koronavírusu. Kritickú situáciu však nezažívame len my, ale aj okolité krajiny. Ako by toho nebolo málo, objavil sa aj nový variant, ktorý má v sebe desiatky mutácií a je oveľa nákazlivejší. Británia a ďalšie krajiny už zakročili. Minister dopravy Andrej Doležal navrhuje prijať okamžité opatrenia. viac »


AKTUÁLNE Rázne vyjadrenie hlavného hygienika: Ak je to potrebné, školy zatvorte!

AKTUÁLNE Rázne vyjadrenie hlavného
Video

včera o 15:04

BRATISLAVA - Hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ), aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková. viac »


O očkovaní kolujú rôzne hoaxy a mýty: Uznávaná kapacita to povedala jasne! Nové fakty

O očkovaní kolujú rôzne
FotoVideo

včera o 15:00

BRATISLAVA – Je preočkovávanie rozdielnymi vakcínami bezpečné? Otázka, ktorú si dáva každý, kto by sa mal dať preočkovať tzv. posilňovacou dávkou inou, ako pôvodnou vakcínou. V súvislosti s vakcínami sa naskytá viac otázok. Všetky hoaxy, mýty a dezinformácie, ktoré v súvislosti s nimi kolujú, sa snažil vysvetliť uznávaný lekár. Ten to povedal jasne! viac »


Lengvarský o LOCKDOWNE: Trvať bude bez výnimiek do Vianoc! Bubliny sú otázne, v hre sú drastické možnosti

Lengvarský o LOCKDOWNE: Trvať
FotoVideo

včera o 13:13

BRATISLAVA - Slovensko je od štvrtkovej polnoci v núdzovom stave. Platí lockdown, a to pre všetkých bez výnimky minimálne na nadchádzajúce dva týždne. Hlavný hygienik Ján Mikas odporúčal, aby na základe aktuálne situácie platil aspoň tri týždne. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský uviedol, že lockdown v súčasnej podobe bude trvať minimálne do Vianoc. viac »


Poslanci NR SR nepodporili návrh Hlasu: Dôchodcovia nedostanú jednorazový príspevok

Poslanci NR SR nepodporili

včera o 11:36

BRATISLAVA – Nárok poberateľov dôchodkových dávok na výplatu jednorazového príplatku k dôchodkovej dávke v roku 2022 sa nezavedie. Plénum Národnej rady (NR) SR v piatok odmietlo návrh zákona o sociálnom poistení, ktorý predložili nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD. Rovnako plénum neprijalo ani novelu zákona o konkurze a reštrukturalizácii z ich dielne. viac »


Poslanci dnes rokujú o novele, ktorou sa majú znížiť tresty za držanie drog

Poslanci dnes rokujú o

včera o 09:36

BRATISLAVA - Užívatelia ľahších drog sú neprimerane prísne postihovaní, nedávame im šancu sa zmeniť a ničíme im život. Uviedol to poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Krúpa (OĽANO) počas rokovania o novele Trestného zákona, ktorým by sa mali znížiť trestné sadzby za držanie ľahších drog na vlastnú spotrebu. Návrh označil Krúpa za kompromis a začiatok... viac »


PRÁVE TERAZ Minister Gröhling oznámil nové pandemické opatrenia na školách: V hre je predĺženie prázdnin

PRÁVE TERAZ Minister Gröhling
FotoVideo

včera o 09:00

BRATISLAVA - Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) na poslednom rokovaní vlády veľmi bojoval o to, aby boli otvorené školy aj počas lockdownu, no už pri blížiacich sa vianočných sviatkoch mierne zjemnil rétoriku a uznáva, že deti bude potrebné poslať na prázdniny už skôr. Presne o sedem dní skôr, pričom túto tému otvoril vo štvrtok večer. Dnes... viac »


Dočkali sme sa, smeje sa Hlina Matovičovej reforme: Vodné krčahy prirovnal k slávnym sifónom zo známeho filmu!

Dočkali sme sa, smeje
FotoVideo

včera o 22:00

BRATISLAVA - Bývalý šéf KDH Alojz Hlina neskrýva to, že v civilnom živote sa okrem politiky venuje aktívne aj vlastnému biznisu v gastro sektore. Práve toto územie sa rozhodol "zreformovať" jeho úhlavný protivník Igor Matovič (OĽaNO) svojou novou reformou. Hlina jeho novinky s krčahom a podobne len prirovnal k známemu filmu, kde išlo o symbolické sifóny. viac »


KORONAVÍRUS SaS vetovala návrh na zatvorenie škôl: Malo by to devastačné účinky na deti aj ekonomiku

KORONAVÍRUS SaS vetovala návrh
Video

včera o 17:29

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je presvedčená, že dlhodobé zatvorenie škôl by malo devastačné účinky nielen na duševné zdravie detí, ale aj ekonomiku na Slovensku. „Dnešné zatvorenie škôl by so sebou nieslo nielen neistotu na niekoľko týždňov, ale aj ďalší nekonečný boj za ich opätovné otvorenie,“ uvádzajú liberáli v stanovisku, ktorým... viac »


Smer chce iniciovať mimoriadnu schôdzu: Žiada diskusiu o boji s pandémiou KORONAVÍRUSU

Tlačová konferencia strany Smer-SD

včera o 16:59

BRATISLAVA - Opozičný Smer-SD chce iniciovať mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej by poslanci rokovali o situácii v zdravotníctve a o tom, ako je vláda pripravená na ďalší boj s pandémiou. Avizoval to šéf Smeru-SD Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii. Návrh na zvolanie schôdze chce strana podať spolu s nezaradenými poslancami v piatok... viac »


Extrémisti nie sú len na námestiach: Využívajú aj konšpiračné weby! Klus hovorí o polarizácii spoločnosti

Extrémisti nie sú len

25.11.2021 14:59

BRATISLAVA - Extrémisti na Slovensku aj v čase pandémie rozsievajú nenávisť a polarizujú spoločnosť, a to nielen na námestiach, ale aj sociálnych sieťach či konšpiračných weboch. Tvrdí to štátny tajomník Martin Klus. viac »


Za ľudí chce motivovať ľudí na očkovanie: Strana podporuje aj daňovú reformu

Za ľudí
FotoVideo

25.11.2021 14:54

BRATISLAVA – Strana Za ľudí navrhuje prijať opatrenia na motiváciu ľudí na očkovanie. Na deväť mesiacov by napríklad chcela skrátiť platnosť COVID passov a zaočkovaných seniorov nad 65 rokov odmeniť rekreačným voucherom. Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová o tom informovala na štvrtkovej tlačovej konferencii. Dodala, že v súčasnej... viac »


Vzbura na východe! Košický starosta kašle na nariadenia vlády: Zatvoril škôlky a pripojil ostrý odkaz

Vzbura na východe! Košický

25.11.2021 14:31

KOŠICE – Na Slovensku platí odo dnes lockdown a prísne opatrenia. Školy však ostávajú otvorené. Napriek odporúčaniu konzília odborníkov ich totiž vláda odmieta zatvoriť. Deti navštevujúce materské školy v košickom Starom Meste však ostávajú od budúceho týždňa doma. viac »


Sestra Matoviča opäť perlí: Rázna reakcia na jeho daňovú reformu, toto si myslí o bonuse pre dôchodcov!

Sestra Matoviča opäť perlí:
FotoVideo

25.11.2021 13:00

BRATISLAVA - Igor Matovič (OĽaNO) si za posledných pár dní stihol odprezentovať všetky jeho plány z daňovo-odvodovej reformy, a to hneď v štyroch zvláštnych častiach, pričom tá posledná sa venovala gastro sektoru, ale aj očkovaciemu bonusu pre starších ľudí. Tieto zmeny zachytila aj už mediálne známa sestra expremiéra Matoviča Zuzana Belicová, ktorá... viac »


Najčítanejšie články