Politka | Topky.sk
Streda, 22. marec 2023. Meniny má Beňadik, Benedikt, zajtra Adrián.

Politika

To myslia vážne? Kritika cenového stropu nemá konca: Potravinári hromžia, v hre je trestné oznámenie

Ilustračné foto

pred 41 minútami

BRATISLAVA – Zastropovanie cien vybraných potravín, na ktorom sa dohodli rezort pôdohospodárstva a obchodníci, je pod ostrou paľbou kritiky. Táto novinka pobúrila nielen potravinárov, ale kritizuje ju aj opozícia. Tá hovorí o podvode, populizme a časť z nej sa dokonca dožaduje Vlčanovho konca v ministerskom kresle. viac »


Vyhláška o prerozdeľovacom mechanizme by sa mohla dokončiť tento týždeň, tvrdí premiér

Eduard Heger

pred hodinou

BRATISLAVA - Vyhláška o prerozdeľovacom mechanizme pre zdravotné poisťovne sa v týchto dňoch dokončuje. Hotová by mohla byť do konca týždňa. V stredu o tom informoval dočasne poverený premiér Eduard Heger, ktorý je poverený riadením rezortu zdravotníctva. viac »


Zastropovanie cien je podvodom ministerstva a likvidáciou slovenských fariem, tvrdí Linhart

Patrik Linhart
FotoVideo

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Zastropovanie cien potravín je podvodom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR a likvidáciou slovenských fariem. Uviedol to v stredu na tlačovej konferencii nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a člen parlamentného Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Patrick Linhart. Poslanec podľa svojich slov... viac »


Návrh novely Trestného zákona mohol byť ambicióznejší, tvrdí Pellegrini

Peter Pellegrini
Video

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Návrh novely Trestného zákona z dielne ministerstva spravodlivosti mohol byť ambicióznejší. Nepribližuje Slovensko k tým najvyspelejším štátom. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini s tým, že je to začiatok, aby sa na Slovensku inak vnímal trest. viac »


Po nástupe kurikula plánujeme zjemniť testovanie na končiace cykly, tvrdí Ján Horecký

Ján Horecký

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - V budúcich rokoch po nástupe nového kurikula plánuje ministerstvo školstva zjemniť testovanie žiakov na končiace cykly. Teda po treťom, piatom a deviatom ročníku. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký. viac »


Naď prezradil detaily dohody s USA: Nové informácie, čo sa bude diať s našimi migmi! Toto nám sľubujú

Naď prezradil detaily dohody
Video AKTUALIZOVANÉ

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Spojené štáty americké ponúkajú Slovensku za Ukrajine darované stíhačky MiG-29 12 nových vrtuľníkov Bell AH-1Z Viper s príslušenstvom, výcvikom pilotov a technikov, ako aj vyše 500 rakiet AGM-114 Hellfire. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že za materiál by sme zaplatila približne 340 miliónov eur v horizonte troch - ... viac »


Veľká novela Trestného zákona je tu: Menia sa tresty v prípade alkoholu za volantom aj užívanie drog!

Veľká novela Trestného zákona
FotoVideo

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Novelu Trestného zákona, ktorá kladie okrem iného dôraz na ukladanie alternatívnych trestov, odlíšenie dílerov od užívateľov drog, restoratívnu justíciu či harmonizáciu trestných sadzieb, schválila vláda na svojom stredajšom zasadnutí. Návrh z dielne rezortu spravodlivosti tak smeruje do parlamentu. Ide o najväčšiu novelu Trestného zákona... viac »


Národná rada rozhodla: Čakajú nás zmeny! Na toto sa pripravte

Eduard Heger

pred 5 hodinami

BRATISLAVA - Dnes zasadla Národná rada Slovneskej republiky, ktorá rozhodovala o viacerých zmenách. Pozrite si ich veľký prehľad. viac »


Verím, že novela Trestného zákona bude mať i politickú podporu, tvrdí Jozef Čentéš

Verím, že novela Trestného
Video

pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Pripravená novela Trestného zákona má silnú podporu odbornej verejnosti, možno preto dúfať, že nájde i podporu politickú. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol Jozef Čentéš, jeden z hlavných poradcov ministra spravodlivosti Viliama Karasa, pri príprave novely Trestného zákona. viac »


Sociálna poisťovňa začína vyplácať rodičovský bonus: Tisíce penzistov sa však k peniazom nedostanú!

Sociálna poisťovňa začína vyplácať
FotoVideo

pred 7 hodinami

BRATISLAVA – O nároku na rodičovský dôchodok už Sociálna poisťovňa začala rozhodovať a týkať by sa mali zatiaľ len nových žiadateľov o priznanie starobného dôchodku. O ich dôchodkoch mala Sociálna poisťovňa začať rozhodovať už od 28. februára. Svoj rodičovský dôchodok však neuvidí skoro 20 000 z nich. viac »


Poslanci začali rokovanie diskusiou o vládnej novele katastrálneho zákona

Poslanci začali rokovanie diskusiou

pred 7 hodinami

BRATISLAVA -Poslanci Národnej rady (NR) SR otvorili 6. rokovací deň aktuálnej 88. schôdze diskusiou o vládnom návrhu novely katastrálneho zákona. V úvode dňa majú v programe viacero návrhov z dielne dočasne povereného vicepremiéra Štefana Holého (Sme rodina). viac »


Predvolebná kampaň sa rozbieha: Vyretušovaní politici v uliciach hlavného mesta, takto začínajú boj o voliča

Predvolebná kampaň sa rozbieha:
FotoVideo FOTOREPORTÁŽ

pred 10 hodinami

BRATISLAVA - Do predčasných volieb na jeseň ostáva polroka. Dovtedy majú politici ešte niekoľko mesiacov času na rozmyslenie si, akým štýlom chcú viesť kampaň do parlamentných volieb. Ich vyber sa už čoraz viac zúžuje len na sociálne siete, no napriek tomu viacerí z nich nezabudli ani na tradičné billboardy. My sme preto neváhali a rozhodli sme sa ... viac »


Poslanci neschválili novelu zákona o cestovných dokladoch: Odmietli viaceré novely z dielne ĽSNS

Poslanci neschválili novelu zákona

pred 23 hodinami

BRATISLAVA - Cestovný doklad sa nebude môcť zaevidovať ako odcudzený občanovi, ktorému sa zakázalo vycestovanie do zahraničia, respektíve bol na neho vydaný príkaz na zatknutie. Poslanci v utorok neschválili novelu zákona o cestovných dokladoch z dielne OĽANO, ktorá bola v druhom čítaní. viac »


Draxler Matovičovi pripomenul covidovú minulosť: Topánkový protest na nábreží Dunaja, zlízol si to aj Heger

Draxler Matovičovi pripomenul covidovú
FotoVideo

včera o 15:50

BRATISLAVA - Spomínate si ešte na rok 2020, kedy sa Slovensko a vlastne celý svet ocitli na prahu veľkej pandémie koronavírusu a každý deň sme sa dozvedali o nových a nových obetiach? Niektorí možno tieto spomienky radšej vytesnili, no našli sa aj takí, ktorí nezabúdajú na vtedajšie prešľapy začínajúcej vlády Igora Matoviča. Medzi nimi je aj exminister... viac »


Premiér je pripravený rokovať s SaS o školskom zákone: Verí, že strana pristúpi k dohode

Premiér je pripravený rokovať

včera o 15:19

BRATISLAVA - Ak má SaS k novele školského zákona, ktorý sa nachádza v parlamente, výhrady, budeme s ňou rokovať. Vyhlásil to dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger. viac »


Máme tu ďalšie predvolebné ťahy: Matovič avizuje možnosť rokovania so stranou Aliancia

Máme tu ďalšie predvolebné
FotoVideo

včera o 14:37

BRATISLAVA - Líder OĽANO Igor Matovič chce rokovať s mimoparlamentnou stranou Aliancia o možnostiach spolupráce v súvislosti s predčasnými parlamentnými voľbami. Aliancia deklaruje, že do volieb ide samostatne. Rokovania zatiaľ neuzavrela s poslancom Györgym Gyimesim (OĽaNO) ani so stranou Zsolta Simona Maďarské fórum. viac »


Ak prejde návrh Hlasu, dôchodky by sa mohli od júla zvýšiť o osem percent, tvrdí Erik Tomáš

Erik Tomáš
FotoVideo

včera o 13:32

BRATISLAVA - Poslanci mimoparlamentného Hlasu-SD chcú v Národnej rade (NR) SR opäť presadiť svoj spôsob mimoriadnej valorizácie dôchodkov, ktorý by mal platiť už od polovice tohto roka. Ak prejde, mal by priniesť mimoriadne zvýšenie penzií o 8 %. viac »


Sociálna poisťovňa začala rozhodovať o nároku na rodičovský dôchodok

Sociálna poisťovňa začala rozhodovať
Video

včera o 13:09

BRATISLAVA – Sociálna poisťovňa už začala rozhodovať o nároku na rodičovský dôchodok. Týka sa to zatiaľ nových žiadateľov o priznanie starobného dôchodku, o ktorých Sociálna poisťovňa rozhoduje po 28. februári. V najbližších dňoch im tak spolu s rozhodnutím o priznaní dôchodku doručí aj prvé rozhodnutia o rodičovskom dôchodku. Informoval o tom na tlačovej... viac »


Možnosť poberať predčasný dôchodok a materské nebude mať viac ľudí

Možnosť poberať predčasný dôchodok
Video

včera o 12:27

BRATISLAVA - Návrh novely zákona o sociálnom poistení skupiny poslancov SaS neposunula Národná rada (NR) SR v utorok do druhého čítania. Cieľom bolo započítavať do doby poistenia na účely získania nároku na materské skončené aj trvajúce povinné nemocenské poistenia. Osoby v postavení takzvaných slobodných povolaní, ako napríklad znalci, advokáti či... viac »


Poslankyňa Marcinková je šťastím celá bez seba: Dočkala sa vytúženého dňa, pozrite sa na to meno!

Poslankyňa Marcinková je šťastím
FotoVideo

včera o 12:00

BRATISLAVA - Bývalá poradkyňa prezidenta Andreja Kisku a terajšia poslankyňa SaS Vladimíra Marcinková zažíva jedinečnú a životnú chvíľu. Je už dvojnásobnou mamou a informovala o tom celú verejnosť na sociálnej sieti! viac »


Najčítanejšie články