Politka | Topky.sk

°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

Politika

KORONAVÍRUS Strana Hlas-SD kritizuje nedostatočné odôvodnenie núdzového stavu

Strana Hlas-SD

Strana Hlas-SD

pred hodinou

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Hlas-SD kritizuje, že vláda dostatočne nezdôvodnila prijatie núdzového stavu. Jej líder a nezaradený poslanec Peter Pellegrini poukázal na to, že v uznesení chýbajú fakty, na základe ktorých sa vláda rozhodla, ale aj akých práv a slobôd sa majú týkať obmedzenia. V súvislosti s pandémiou na stredajšej tlačovej konferencii ... viac »

Kollár požiadal Pellegriniho, aby s odstúpením počkal do ďalšej schôdze

 Kollár sa stretol

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) požiadal Petra Pellegriniho (nezaradený), aby ešte neodstupoval z funkcie podpredsedu parlamentu, aby to urobil až pred ďalšou schôdzou. Dôvodom je zabezpečenie riadneho chodu parlamentu. Informovala Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová. Pellegrini avizoval odstúpenie k 30. septembru. ... viac »


Zákon o financovaní škôl sa zmení: Dôvodom je zavedenie povinnej škôlky

Zákon o financovaní škôl

pred 3 hodinami

BRATISLAVA – Vzhľadom na zavedenie povinného predprimárneho vzdelávania chce Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR upraviť niektoré aspekty financovania regionálneho školstva. Vláda na stredajšom rokovaní schválila zmenu zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení. viac »


Vláda schválila reformu súdnictva, rieši kreovanie súdnej rady či majetky sudcov

Mária Kolíková

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Reformu zloženia ústavného súdu, súdnej rady, zriadenie Najvyššieho správneho súdu či previerky majetkových pomerov všetkých sudcov prináša návrh zákona o reforme súdnictva, ktorý v stredu schválila vláda. Odobrila aj ústavné zmeny, ktoré si reforma ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) vyžaduje. viac »


Potratový zákon má pauzu: SaS nikomu nič nediktuje! OĽaNO hovorí o porušení koaličnej zmluvy

Potratový zákon má pauzu:
FotoVideo

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Vyzerá to tak, že novelizácia zákona v oblasti potratov dostala nateraz pauzu. Udialo sa tak po sériách protestov niektorých koaličných a opozičných poslancov SaS a nezaradených z Hlasu-SD. Na podnet podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu sa tento bod presúva na októbrovú schôdzu. Predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková však ... viac »


MIMORIADNE Na Slovensku bude od zajtra platiť núdzový stav: Pre občanov to nie je riziko

MIMORIADNE Na Slovensku bude

Aktualizujeme pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Na Slovensku bude od štvrtka 1. októbra platiť núdzový stav v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Vláda SR na svojom stredajšom rokovaní schválila s pripomienkou návrh premiéra Igora Matoviča na jeho vyhlásenie. viac »


Kolíkovú dobehli zdravotné problémy: Zajtra ju čaká operácia, problémy dlho neriešila!

Mária Kolíková
Foto

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Zdravotné komplikácie dobehli ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Tá v týchto dňoch rieši komplikácie so svojim kolenom. Kolíková zo Za ľudí kvôli tomu podstúpi zajtra (1. 10.) operáciu kolena. Zverejnila aj fotografiu, na ktorej má evidentne problémy s chôdzou. viac »


KORONAVÍRUS Matovič prezradil DETAILY k hromadným podujatiam: O výmene Krajčího neuvažuje

KORONAVÍRUS Matovič prezradil DETAILY

Aktualizované pred 5 hodinami

BRATISLAVA - Na všetkých hromadných podujatiach bude môcť byť maximálne 50 ľudí. Opatrenie, ktoré v stredu vydá Úrad verejného zdravotníctva SR, bude platiť pre športové a kultúrne podujatia i omše. Dôvodom je, aby medzi jednotlivými oblasťami nedochádzalo k "škriepkam". viac »


KORONAVÍRUS Protest pred úradom vlády: Športovci nesúhlasia s opatreniami

KORONAVÍRUS Protest pred úradom
Foto

pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Vláda by sa mala začať zaoberať klimatickou krízou. Pred Úradom vlády SR v stredu preto protestovali klimatickí aktivisti z Greenpeace. Športovci v stredu zase požadovali kompenzácie za zrušené podujatia pre opatrenia v boji proti pandémii nového koronavírusu. viac »


Prezidentka vymenovala za sudcu Ústavného súdu SR Roberta Šorla

Novým sudcom Ústavného súdu
Foto

pred 7 hodinami

BRATISLAVA - Novým sudcom Ústavného súdu SR sa stal Robert Šorl, ktorého zvolila za kandidáta spolu s Miloslavom Babjákom Národná rada SR. V stredu ho vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. viac »


KORONAVÍRUS Niektoré operácie sa zrejme preložia: Ak zatiahneme ručnú brzdu, mohlo by sa to ustáliť

KORONAVÍRUS Niektoré operácie sa
FotoVideo

pred 7 hodinami

BRATISLAVA – Minister zdravotníctva Marek Krajčí pripustil, že sa niektoré operácie či vyšetrenia budú musieť v súvislosti so situáciou okolo nového koronavírusu preložiť. Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády. viac »


Núdzový stav pre celú krajinu? Nevidím dôvod: Sulík spraví všetko pre to, aby sme nemali ekonomický lockdown

Núdzový stav pre celú

pred 7 hodinami

BRATISLAVA – Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) nevidí dôvod na vyhlásenie núdzového stavu pre celú krajinu. Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády. Premiér Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že núdzový stav by mal byť vyhlásený pre všetky rezorty. viac »


Kvôli KORONAVÍRUSU je v hre aj všeobecný núdzový stav: Nezhoda v koalícii! SaS s návrhom nesúhlasí

Kvôli KORONAVÍRUSU je v
FotoVideo

Aktualizované pred 8 hodinami

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič včera spolu s hlavným hygienikom Jánom Mikasom oznámil výrazné sprísnenie opatrení. Mnohé z nich už platili počas prvej vlny koronavírusu. Okrem opatrení je však v hre aj vyhlásenie núdzového stavu. Kým v prvej vlne platil len na oblasť zdravotníctva, teraz by mal platiť plošne. Koaličná SaS s tým nesúhlasí. Vláda o ... viac »


Rezort obrany hľadá nádejných budúcich ministrov obrany, ponúka im odborné stáže

Minister obrany Jaroslav Naď

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Ministerstvo obrany (MO) SR chce podporiť profesionálny rozvoj študentov druhého stupňa vysokých škôl so záujmom o bezpečnostnú a obrannú politiku a dianie doma a vo svete. V tejto súvislosti s heslom Hľadá sa budúci minister obrany! ponúka bezodplatné odborné stáže na zimný semester v školskom roku 2020/2021. Informovala hovorkyňa rezortu ... viac »


Prezidentka: Zvažuje sa opätovné zriadenie permanentného krízového štábu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

pred 20 hodinami

BRATISLAVA – Štruktúra rozhodovacích orgánov je podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) v súčasnosti vhodná, zvažuje sa však aj opätovné zriadenie permanentného krízového štábu. viac »


Nastolenie spravodlivosti je na nás, tvrdí Grendel

Nastolenie spravodlivosti je na

pred 21 hodinami

BRATISLAVA - Keď sa tvorilo programové vyhlásenie vlády, nikto podľa podpredsedu parlamentu Gábora Grendela (OĽANO) nemohol tušiť, aká hlboká bude koronakríza a aké rôzne problémy prinesie. Ako povedal v Tablet.TV., tento záväzok je našťastie stále aktuálny a splniteľný napriek koronakríze. viac »


Predseda Smeru-SD naznačil iniciovanie pamätného dňa obete Mníchovskej zrady

Predseda Smeru-SD naznačil iniciovanie

pred 23 hodinami

BRATISLAVA - Ak je v Národnej rade (NR) SR ambícia hovoriť o prijatí pamätného dňa o vstupe vojsk Varšavskej zmluvy na územie Československa, je na mieste, aby poslanci za stranu Smer-SD iniciovali aj zakotvenie pamätného dňa obete Mníchovskej zrady, lebo jedinou obeťou bolo práve Československo. viac »


Predseda švajčiarskej Rady kantónov navštívil Slovensko, stretol sa s Kollárom

 Kollár sa stretol
Foto

včera o 17:55

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár v utorok privítal v priestoroch Bratislavského hradu svojho švajčiarskeho partnera, predsedu Rady kantónov Spolkového zhromaždenia (SZ) Švajčiarskej konfederácie Hansa Stöckliho. Rokovali o medziparlamentnej spolupráci aj o dôsledkoch koronakrízy. viac »


Ombudsmanka navrhla na kandidáta na generálneho prokurátora Čentéša

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

včera o 17:35

BRATISLAVA - Ombudsmanka Mária Patakyová navrhla v utorok na kandidáta na generálneho prokurátora Jozefa Čentéša. Informovala Michaela Pavelková z odboru komunikácie a protokolu Kancelárie verejného ochrancu práv SR. viac »


Remeta: Prokuratúra SR sa ocitla na dejinnej križovatke svojho vývoja

Predseda etickej komisie prokuratúry

včera o 17:35

BRATISLAVA - Prokuratúra SR sa v súčasnosti ocitla na dejinnej križovatke svojho vývoja a smerovania. Povedal to jeden zo štyroch kandidátov na funkciu generálneho prokurátora SR - prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Banskej Bystrici Rastislav Remeta, ktorého prezentáciu si v utorok vypočula Rada prokurátorov SR. viac »


Cigániková hovorí o bariérach v potratovej novele, nevidí v nej pomoc

Cigániková hovorí o bariérach

včera o 17:15

BRATISLAVA - Problémom pri potratovej novele zákona z dielne Anny Záborskej (OĽANO) sú bariéry v prístupe k potratom, nevidieť v ňom pomoc matkám. V pléne Národnej rady (NR) SR to skonštatovala predsedníčka zdravotníckeho výboru NRSR Jana Bittó Cigániková (SaS). Upozornila, že novela sa plánuje schváliť "podvodným spôsobom", pretože plénum sa jej bude ... viac »


Najčítanejšie články