Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Zaujímavosti

Pijete zelený čaj? Ak nie, tak začnite, predlžuje život!

pred 2 hodinami

PEKING - Pravidelné pitie zeleného čaju predlžuje život a významne znižuje riziko úmrtia na srdečné ochorenia a mŕtvicu. K tomuto záveru dospeli čínski vedci, ktorí vyše sedem rokov sledovali zdravotný stav zhruba 100 000 ľudí a skúmali, ako ich ovplyvňuje pravidelná konzumácia zeleného čaju. Podľa nich je jeho prínos jednoznačný. U čierneho čaju sa ... viac »

FOTO Tínedžerka (15) vyzerala ako 60-ročná starena: Podstúpila plastiku, odpadnete, ako teraz vyzerá!

FOTO Tínedžerka (15) vyzerala
FotoVideo

pred 4 hodinami

ŠEN-JANG - Pätnásťročnú Číňanku šikanovali spolužiaci, pretože mala vráskavú tvár, kvôli ktorej vyzerala ako šesťdesiatročná žena. S pomocou ľudí sa jej podarilo vyzbierať dostatok peňazí na to, aby mohla podstúpiť plastickú operáciu. Po zákroku skončila tínedžerka v slzách, takmer nespoznala samu seba. viac »


Na hodinách posledného súdu zostáva už len sto sekúnd: Ľudstvo sa blíži k absolútnej skaze!

Na hodinách posledného súdu

pred 4 hodinami

WASHINGTON - Podľa správcov symbolických hodín posledného súdu (Doomsday Clock) sa svet v uplynulom roku opäť mierne priblížil k riziku absolútnej skazy. Skupina vedcov a ďalších osobností dnes oznámila posunutie ručičky o ďalších 20 sekúnd dopredu, do polnoci tak na hodinách zostáva už len 100 sekúnd. Zhoršenú prognózu zdôvodnili jadrovým zbrojením, ... viac »


FOTO Seniori v domove dôchodcov zažili poriadny šok: Zo strechy visel had, ale čo mal v papuli!

FOTO Seniori v domove
Foto

pred 4 hodinami

NAMBOUR - Do komunitného centra seniorov v Queenslande zavítala krajta kobercová, ktorá všetkých poriadne vydesila. Visela zo strechy, zatiaľ čo z jej úst trčala polovica obete. Výskyt krajty nie je v tejto oblasti ničím výnimočným, aj keď je pravdou, že domov dôchodcov ešte žiadna nenavštívila. viac »


FOTO Ženy sú hotové zo sexi mliekara: Odkedy ho poznám, kupujem mlieko už iba od neho!

FOTO Ženy sú hotové
Foto

pred 4 hodinami

NEW YORK - Osobný tréner Frank Acosta púta pozornosť mnohých dám, a to nielen svojím telom. S obchodným partnerom založil v roku 2006 firmu Manhattan Milk, ktorá dodáva čerstvé mlieko priamo domov. Priznal, že pitie mlieka v jeho živote veľa znamená a zjavne aj pre jeho mnohé zákazníčky, ktoré si mlieko objednávajú najmä preto, lebo im ho dovezie tento sexi chlap. viac »


Archeológovia potvrdili unikátny fenomén: Výbuch Vezuvu zmenil mozog obete na TOTO

Archeológovia potvrdili unikátny fenomén:

pred 4 hodinami

MILÁNO - Výbuch sopky Vezuv zmenil mozog jednej zo spálených obetí na sklo. Vo štvrtok to oznámili vedci na archeologickej lokalite Herculaneum. Je to pritom prvý prípad, keď sa im podarilo doložiť tento fenomén v dôsledku vulkanického výbuchu. viac »


Mesiac narodenia: Ako ovplyvňuje naše zdravie

Mesiac narodenia: Ako ovplyvňuje

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Narodil sa váš drobec na Vianoce, Veľkú noc, v lete či na Halloween? Najnovšie výskumy potvrdili, že dátum narodenia predurčuje náš zdravotný stav. viac »


ZOZNAM: Všetky modely Huawei, ktoré dostanú aktualizáciu na EMUI 10!

ZOZNAM: Všetky modely Huawei,

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - V priebehu minulého roka sme sa postupne dozvedali, ktoré smartfóny plánuje výrobca Huawei aktualizovať na najnovšiu verziu užívateľského prostredia EMUI 10 postavenom na OS Android 10. viac »


Ako vyrobiť odolnejšie brnenie

Ako vyrobiť odolnejšie brnenie

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - História výroby brnení je históriou hľadania toho najodolnejšieho materiálu. V súčasnosti široko používaný Karbid tetrabóru je extrémne tvrdý bóro-uhlíkový keramický materiál čiernej farby. Používa sa na výrobu obrnení tankov či nepriestrelných viest. Najnovší výskum z Texas A&M University prináša výrazné vylepšenie jeho vlastností. viac »


Ďalšia hrozba z oblasti Číny: Ľadovce ukrývajú prastaré vírusy, ak sa roztopia, bude to katastrofa

Ďalšia hrozba z oblasti

pred 9 hodinami

TIBET - Staroveké vírusy, ktoré boli dlhodobo zmrazené v čínskom ľadovci, by mohli opäť ohrozovať ľudí. Ak sa ľad roztopí, 28 skupín vírusov môže spôsobiť skutočnú katastrofu. Vedci zatiaľ nevedia, aký majú charakter, ani to, ako by sa prípadne mohlo proti nim bojovať. viac »


FOTO Mladík (25) chľastal každý večer alkohol: Zrazu prestal a TOTO sa s ním stalo

FOTO Mladík (25) chľastal
Foto

pred 9 hodinami

BLACKWOOD - V reklamách na produkty na chudnutie často vídame nereálne, upravené fotografie tých, ktorí ich propagujú. Obrázky mladého Walesana sú však z úplne inej kategórie a odrážajú obdivuhodnú premenu. Mladík radikálne zmenil životný štýl a otočil ho zdravším smerom. Za úspech vďačí najmä tomu, že prestal piť alkohol. viac »


Vedci sa pozreli dovnútra dinosaurích vajec starých milióny rokov a toto uvideli

Vedci sa pozreli dovnútra

pred 9 hodinami

MNÍCHOV - Vedci z univerzít v nemeckom Bonne a Mníchove skúmali vajcia vtákovitých dinosaurov z čeľade oviraptoridy s cieľom odhaliť vývoj embryí v ich vnútri. Výskumom troch vajíčkových fosílií objavených v čínskej provincii Jiangxi sa dopracovali k zaujímavým výsledkom, ktoré zverejnili v časopise Society for Integrative and Comparative Biology. viac »


Rozpráva zvláštne, vyzerá ako opitý? Pri mŕtvici treba konať rýchlo, toto odporúčajú záchranári

Rozpráva zvláštne, vyzerá ako

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Mŕtvica, niekedy nazývaná aj mozgová porážka alebo mozgový infarkt, zasiahne ročne čoraz viac a viac ľudí. Spolu s infarktom a rakovinou patrí k najčastejším príčinám úmrtí na svete. Poznať jej symptómy a včas zakročiť sú prvým krokmi k záchrane. Takisto je dobré vedieť, že pravdepodobnosť jej návratu do 5 rokov je vysoká. Ako však zasiahnuť, ... viac »


Slovenský alpinista vytvoril nový rýchlostný rekord: Martin Zhor si siahol na dno svojich síl a ukázal svoj veľký talent

Slovenský alpinista vytvoril nový

pred 9 hodinami

Pokiaľ máš rád horskú turistiku, asi ti netreba hovoriť, aké je úžasné dostať sa na samý vrchol. Na profesionálnej úrovni sa môžeš dostať hneď na niekoľko unikátnych hôr, kde si počas výstupu siahneš na samé dno. Jednou z nich je aj Aconcagua, najvyšší vrch Ameriky s výškou 6 962 metrov. viac »


Slipknot prvýkrát zavítajú na Slovensko! V Bratislave vystúpia 29. júla

Slipknot prvýkrát zavítajú na

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Americká nu metalová skupina Slipknot tento rok oslavuje úspech svojho najnovšieho albumu veľkým turné po Európe. S priaznivcami tvrdej muziky zároveň oslávi aj 25. výročie svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Kultová maskovaná formácia ponúkne v Bratislave dychberúcu šou, na ktorú sa bude ešte dlho spomínať. viac »


Žena dala v práci výpoveď, chce žiť ako v roku 1959: Teraz robí toto a tvrdí, že nikdy nebola šťastnejšia

Žena dala v práci

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Alena Kate Pettitt sa rozhodla dať v práci výpoveď, aby mohla robiť to, po čom roky túžila. Zamestnaniu v oblasti marketingu dala zbohom a stala sa z nej tradičná žena v domácnosti. Svoje dni teraz trávi varením, upratovaním a dbá o to, aby domácnosť, v ktorej žije so svojím manželom a synom, žiarila čistotou. viac »


VIDEO Zmutované kozľa šokovalo dedinčanov: Veď tá tvár... vyzerá ako človek!

VIDEO Zmutované kozľa šokovalo
Video

včera o 12:23

NIMODIA - Zábery zmutovaného kozľaťa desia a zároveň vyvolávajú ľútosť. Pochádzajú zo severozápadnej Indie z dediny Nimodia, kde zvieratko miestni obyvatelia uctievajú ako inkarnovanú vyššiu bytosť, čiže Božieho Avatara. Jeho majiteľ však žiadne nadprirodzené posolstvo nepripúšťa a uvedomuje si, že vzhľad kozičky je výsledkom vrodenej poruchy. viac »


Novoobjavená biela krvinka môže predstavovať medicínsky zázrak: Mala by liečiť rakovinu

Novoobjavená biela krvinka môže

včera o 12:22

LONDÝN - Britskí vedci objavili typ bielej krvinky, ktorý by sa dal využiť na liečbu všetkých druhov rakoviny. Špecifický T-lymfocyt sa zatiaľ osvedčil pri laboratórnych testoch. Podľa tímu odborníkov z Cardiffskej univerzity, ktorí výsledky svojho výskumu publikovali v odbornom časopise Nature Immunology, má však "veľký potenciál". viac »


Hrôzostrašné VIDEO zo spálne: Muž pokojne spí a netuší, čo sa deje za jeho oknom!

Hrôzostrašné VIDEO zo spálne:
Video

včera o 12:21

LONDÝN - Strašidelné trojminútové video zachytáva muža spiaceho v izbe, ktorého údajne prišiel navštíviť duch. Na záberoch je vidno, ako muža niečo odokryje, odhrnie záclonu a objaví sa to za oknom. Mnohí užívatelia ale podotkli, že ide o fotomontáž. viac »


Koľko centimetrov meriate v páse? Ak viac ako toľkoto, váš život je v ohrození!

Koľko centimetrov meriate v

včera o 12:20

SOLNA - Lekári varujú, že obvod vášho pása je dôležitejší údaj než hmotnosť, hlavne pokiaľ ide o riziko infarktu. Takzvaný viscerálny tuk, ktorý sa zhromažďuje okolo brucha, patrí k najnebezpečnejším druhom tuku. Podľa novej štúdie je tento tuk obzvlášť nebezpečný pre ľudí s históriou srdcových ochorení. viac »


Elon Musk si verí: Do roku 2050 chce na Mars štartovať 3x denne, prepraví naň jeden milión ľudí

Mars

včera o 12:14

KALIFORNIA - V nedávno zverejnenej sérii tweetov sa s nami generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX, Elon Musk, podelil o svoje plány týkajúce sa kolonizovania Marsu. Téme sa venuje server Futurism. viac »


Najčítanejšie články