Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk
Pondelok, 19. apríl 2021. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

Zaujímavosti

Opatrenia sa uvoľňujú, pozor na príliš veľa alkoholu! Tieto jedlá pomáhajú podľa expertky pri opici

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 44 minútami

LEICESTER - Vzhľadom na súčasné postupné uvoľňovanie protipandemických opatrení sa dá predpokladať, že mnohí budú chcieť návrat k väčšej slobode poriadne osláviť. V prípade, ak sa vám konzumácia alkoholu v tejto súvislosti vymkne spod kontroly, môžu vám prísť vhod rady výživovej poradkyne, ktorá zostavila rebríček potravín zmierňujúcich "opicu". viac »

VIDEO Žena takmer zomrela, no vrátila sa späť: Toto spôsobilo, že sa už viac nebojí smrti

VIDEO Žena takmer zomrela,
Video

pred 7 hodinami

NEW YORK - Užívateľka TikToku reagovala na otázku, prečo sa nebojí smrti. Podľa vlastných slov je to preto, lebo "zomrela" už v čase, keď bola ešte dieťa. Ľudia jej ďakujú, pretože im pomohla zbaviť sa strachu z umierania. viac »


Mladý pár sa prisťahoval do novej štvrte: VIDEO záhadného objavu, ktorý ich poriadne vydesil

Mladý pár sa prisťahoval

pred 7 hodinami

LOS ANGELES - Užívateľ známy ako Casey zverejnil na TikToku video, v ktorom zdokumentoval svoj objav na mieste, kde teraz býva. V mnohých ľuďoch to vyvoláva obavy, čo tým kto sleduje. Iní zas vyjadrili pochybnosti o tom, či zábery zachytávajú realitu a nejde len o snahu upútať pozornosť. viac »


Hrozivé odhalenie meteorológov: V máji ľudstvo prekročí extrémne nebezpečný míľnik

Hrozivé odhalenie meteorológov: V

pred 8 hodinami

MELBOURNE - Najnovšie výsledky meraní atmosférického oxidu uhličitého sú dôkazom, že ľudstvo minulý mesiac prekonalo ďalší nelichotivý rekord, ktorý má byť opätovne prekonaný už o pár týždňov. Odborníci preto čoraz viac apelujú na potrebu znižovania emisií CO2 a upozorňujú na potrebu zavádzania efektívnych opatrení, pretože súčasný trend smeruje k ... viac »


Nová štúdia: Riziko nákazy KORONAVÍRUSOM je až päťkrát väčšie u týchto ľudí

Nová štúdia: Riziko nákazy

pred 8 hodinami

LONDÝN - U príslušníkov amerického námorníctva, ktorí predtým neprekonali COVID-19, je zhruba päťkrát väčšie riziko nákazy než u tých, ktorí už ochorenie majú za sebou. Vyplýva to zo štúdie, ktorej výsledky zverejnil časopis Lancet Respiratory Medicine. viac »


Bon Jovi oslavujú rodinné putá v singli Story Of Love. Pozrite si videoklip

Bon Jovi oslavujú rodinné

pred 8 hodinami

Americká kapela Bon Jovi, ktorá bola v roku 2018 uvedená do Rock'n'rollovej siene slávy, nedávno zverejnila nový videoklip k aktuálnemu singlu Story Of Love zo svojho pätnásteho štúdiového albumu 2020. Video je inšpirované textom skladby a ukazuje čriepky z rodinného života frontmana Jona Bon Joviho cez predtým nezverejnené rodinné fotografie a domáce videá. viac »


FOTO Mladík si kúpil šalát: Keď ho otvoril a videl, čo je vo vnútri, zachvátila ho panika

FOTO Mladík si kúpil
Foto

pred 10 hodinami

SYDNEY - Austrálčan sa domnieval, že si z obchodu spolu so šalátom zabaleným v plastovom obale priniesol domov aj obrovského červa. Veľmi rýchlo však zistil, že o žiadneho neškodného červa nejde. Na jeho veľké zdesenie to bol síce malý, no extrémne jedovatý had. viac »


Vdýchne KYSLÍK do svalov a ZNIŽUJE aktivitu ZÁPALOV v tele: VIAC než len príloha k jedlu!

Vdýchne KYSLÍK do svalov

pred 10 hodinami

Kedysi sme ju mávali ako prílohu k hlavnému jedlu, no dnes už je viac než len "doplnkom"! Poradí si s vysokým krvným tlakom a a ani zápal nie je nič, čo by nedokázal vyriešiť. Pochvaľujú si ju dokonca aj športovci, keďže zlepšuje ich výkon. viac »


Premiéra veľkolepého seriálu: Autentický príbeh o temnej stránke uzavretej komunity

Premiéra veľkolepého seriálu: Autentický

pred 11 hodinami

LOS ANGELES - Sedemdielny seriál Mare z Easttownu v hlavnej úlohe s víťazkou Ceny Akadémie, ceny Emmy a Zlatého glóbusu Kate Winslet (Mildred Pierce z produkcie HBO) z dielne Brada Ingelsbyho (Cesta späť) a pod režijnou taktovkou Craiga Zobela (Pozostalí a Westworld z produkcie HBO) o rodine a živote v komunite bude mať premiéru na HBO GO v pondelok 19. apríla. viac »


VIDEO Žena zverejnila TRIK, vďaka ktorému váš vzťah bude lepší: Vyskúšajte 72-hodinové pravidlo!

VIDEO Žena zverejnila TRIK,

pred 21 hodinami

LONDÝN - Vzťahy sú komplikovanou záležitosťou, nad ktorou si občas lámeme hlavu všetci. Našťastie sa na TikToku objavilo video s odporúčaním, ktoré mnohí vychvaľujú a autorke vrúcne ďakujú. Vďaka tomuto triku vraj totiž zistíte, na ktorých veciach vo vašom vzťahu skutočne záleží a na ktorých až tak nie. viac »


FOTO Nebezpečný tvor na strome vydesil obyvateľov sídliska: Keď zistili, čo to je, nechceli veriť

FOTO Nebezpečný tvor na

pred 21 hodinami

KRAKOV - Ochrancovia zvierat v Krakove na juhu Poľska sa museli vysporiadať s "nebezpečne vyzerajúcou beštiou", číhajúcou vo vetvách stromu priamo oproti jednému z panelových domov na tamojšom sídlisku. Na mieste ale zistili, že tajomný tvor je v skutočnosti croissant, ktorý zrejme vyhodil ktosi z vyšších poschodí domu. Kuriózna príhoda zaujala nielen... viac »


Ďalšia hrozba pre svet?! Vedci vo Wu-chane objavili neznáme KORONAVÍRUSY

Ďalšia hrozba pre svet?!

pred 21 hodinami

WU-CHAN - Neznáme koronavírusy, ktorých prítomnosť zaznamenali laboratórni vedci pred piatimi rokmi a zmienili sa o nich vo viacerých štúdiách, vedú k špekulácii o možnom porušovaní protokolov biologickej bezpečnosti. Dôkazom sú správy čínskych univerzít popisujúce výsledky analýz niektorých poľnohospodárskych produktov. viac »


VIDEO Mladík po 10 rokoch otvoril odkaz od spolužiaka: Nechcel veriť tomu, čo je na ňom napísané

VIDEO Mladík po 10
Video

pred 21 hodinami

NEW YORK - Užívateľ sociálnej siete čakal dlhých desať rokov, kým otvoril odkaz, ktorý mu daroval jeho kamarát. Záhadu ručne písaných riadkov zdokumentoval vo videu, ktoré zverejnil na YouTube. Niektorí však označili jeho príspevok za premyslený humbug, ktorý vznikol z ničoho. viac »


Tenisky ako z najhoršej nočnej mory: Veľkolepé dizajnérske dielo inšpirované ikonickým filmom

Tenisky ako z najhoršej

pred 21 hodinami

BOSTON - Reebok opäť prekvapuje naozaj nezvyčajnými topánkami, ktoré ti vyrazia dych. Na prvý pohľad pripomínajú tú najhoršiu nočnú moru. Niet sa čomu diviť, dizajnér sa inšpiroval hrôzostrašným ikonickým filmom a výsledok teda stojí za to. viac »


Moderné mestá, starobylé pamiatky aj nádherná príroda: Vitajte v Kazachstane!

Moderné mestá, starobylé pamiatky

pred 21 hodinami

Cestovanie v Ázii si skôr spájame s krajinami ako Japonsko, Thajsko alebo aktuálne populárny Vietnam. No v týchto končinách nájdete aj iné štáty, ktoré prinášajú zaujímavú kultúru a pútavú históriu. Medzi nimi vyniká aj Kazachstan, ktorý ponúka ako bonus navyše nádhernú divokú prírodu. viac »


Medvedí cesnak 5-krát inak: Takto ho budete mať po ruke celý rok!

Medvedí cesnak 5-krát inak:

pred 21 hodinami

BRATISLAVA - Príroda sa o nás stará a nezištne ponúka svoje dary. Napríklad taký medvedí cesnak. Zamysleli ste sa niekedy, prečo začína rásť v marci? Predsa aby sme očistili organizmus po dlhej zime. Ponúkame vám niekoľko prekvapivo jednoduchých nápadov ako zakonzervovať medvedí cesnak a užiť si jeho chuť po dlhšiu dobu. viac »


CHyba, ktorú mnohí robia pri TESTOVANÍ: Výsledok môže byť falošne negatívny

CHyba, ktorú mnohí robia

pred 21 hodinami

Testovanie na koronavírus sa stalo súčasťou našich životov, pre niektorých ide o rutinu. Napriek tomu, mnohí nevedia, že existujú presné pravidlá pred a po teste. viac »


Mladý rapový talent Osem a spevák Dano Kapitán zverejnili novinku Obľúbené číslo

Mladý rapový talent Osem

včera o 21:41

Len nedávno ohlásil svoj návrat po niekoľkomesačnej pauze jeden z najvýraznejších mladých raperov na domácej scéne Osem so skladbou Odhodlaný. Svoje odhodlanie zatiaľ plní do bodky, čo dokazuje aj v novinke s názvom Obľúbené číslo, v ktorej spojil sily s čoraz populárnejším slovenským R&B spevákom Danom Kapitánom. viac »


Fajčenie marihuany v mladom veku môže spôsobiť tieto vážne ZMENY vo vašom tele

Fajčenie marihuany v mladom

včera o 18:55

GUELPH - Nová štúdia vedcov z Katedry ľudského zdravia a výživových vied z univerzity v kanadskom Guelphe naznačili potenciálnu súvislosť medzi užívaním kanabisu a rizikom rozvoja srdcovocievnych chorôb. Ide o jeden z prvých výskumov zameraných na rizikové faktory vzniku kardiovaskulárnych ochorení po fajčení marihuany. viac »


Cukor ako palivo pre rast baktérií v čreve: NÁSLEDKY, po ktorých deťom nedáte sladkosti

Cukor ako palivo pre

včera o 18:54

Hoci je čoraz viac ľudí, ktorí sa naučili vnímať sladkosti a nadmernú konzumáciu cukru ako škodlivý zvyk, deti s tým majú problém. Zmrzlina, lízatka, čokoláda... Všetky sladké jedlá sú pre deti lákavé. Ich mozog však trpí oveľa viac. viac »


TIP NA SERIÁL Zaujímavá miniséria od HBO: Venuje sa vzniku konšpiračnej teórie QAnon

TIP NA SERIÁL Zaujímavá

včera o 18:00

BRATISLAVA - Hľadáte tip na nový seriál? Šesťdielna dokumentárna miniséria Q: V oku búrky od HBO vás zoberie na spletitú cestu za odhalením strojcu konšpiračnej teórie QAnon. viac »


Najčítanejšie články