Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk
Štvrtok, 17. jún 2021. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Zaujímavosti

VIDEO Medveď uviazol na elektrickom stĺpe vysoko nad zemou! Takýto malo jeho dobrodružstvo koniec

Video
pred hodinou

WILLCOX - Medveď v Arizone sa vyšplhal na elektrický stĺp, kde mu hrozilo, že ho smrteľne zasiahne prúd. Našťastie ale kompetentní rýchlo zareagovali a zvedavca zachránili. Jeden zo zamestnancov, ktorý bol poverený jeho vyhnaním zo stĺpu, sa s medveďom dokonca rozprával. viac »

VIDEO Turistom na tejto pláži špiní nohy záhadná substancia: Nechutné vysvetlenie

VIDEO Turistom na tejto
Video

pred 2 hodinami

YORK COUNTY - Nohy návštevníkov pláží v americkom štáte Maine špiní neznáma čierna látka. Odborníci sa spočiatku domnievali, že ide o riasy, no teraz zistili, že v skutočnosti ide o drvené zvyšky drobného hmyzu. Jeden z expertov vyhlásil, že o niečom podobnom nikdy ani len nepočul. viac »


VIDEO Milenci poburujú verejnosť: On má 23, ona 60 a zvráskavenú tvár... takto obhajujú svoj vzťah

VIDEO Milenci poburujú verejnosť:
Video

pred 2 hodinami

LOS ANGELES - Pár s vekovým rozdielom 37 rokov sa ocitol pod paľbou kritiky. Mnohí ľudia totiž tvrdia, že žena vyzerá nie ako mama, ale priam ako babka mladíka, s ktorým žije. Dvojica však svoj vzťah obhajuje; vraj na veku vôbec nezáleží a dôležité je len to, ako sa k sebe vzájomne správajú. viac »


Chodíte alebo bicyklujete so slúchadlami? Po tomto zistení vedcov s tým okamžite prestanete

Chodíte alebo bicyklujete so

pred 2 hodinami

LONDÝN - Podľa novej štúdie spoločnosti Ford sú ľudia, ktorí šoférujú, chodia alebo bicyklujú so slúchadlami, o viac ako štyri sekundy pomalší. To im bráni identifikovať potenciálne riziká na ceste. Odborníci touto informáciou reagujú na dôležitý problém bezpečnosti cestnej premávky. viac »


Lekári riešia záhadu: Žena (43) po druhej dávke AstraZenecy prestala hovoriť

Lekári riešia záhadu: Žena
804

pred 2 hodinami

NORFOLK - Štyridsaťtriročná Britka tvrdí, že po podaní druhej dávky vakcíny AstraZeneca nebola schopná rozprávať. V nemocnici bola niekoľko dní, žiadny z odborníkov však nedokázal vysvetliť, prečo došlo k takejto nezvyčajnej zdravotnej komplikácii. Doposiaľ neexistujú dôkazy, ktoré by spájali stratu hlasu a vakcináciu. viac »


VIDEO Mladíkovi sa v koľajniciach zakliesnila motorka: Potom si všimol, že prichádza vlak...

VIDEO Mladíkovi sa v
Video

pred 2 hodinami

DŽAMNAGAR - Na internet sa dostalo mrazivé video z indického štátu Gudžarát. Je na ňom zachytený muž, ktorý sa zúfalo snaží odtiahnuť svoj skúter od železničných koľají, kým sa k nemu blíži vlak. Dokonca sa snažil signalizovať rušňovodičovi, aby zastavil. Všetko sa takmer skončilo tragédiou. viac »


Lekári upozorňujú: Najbežnejšie príznaky nákazy KORONAVÍRUSOM sa zmenili na tieto

Lekári upozorňujú: Najbežnejšie príznaky

pred 3 hodinami

LONDÝN - Výskum dokázal, že hlavné príznaky ochorenia COVID-19 sa zmenili. Už viac ako rok si ľudia dávajú pozor na kašeľ, stratu čuchu a chuti či vysokú teplotu. Zdá sa však, že tieto symptómy sú čoraz častejšie nahrádzané inými. To by mohlo spôsobiť, že nediagnostikovaní ľudia budú vírus šíriť ďalej. viac »


Máte vzťah s emocionálnym upírom? Sťažnosti a vyžadovanie pozornosti sú bežné, dajte si pozor, inak vám vysaje všetku energiu!

Máte vzťah s emocionálnym

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - V živote sa nám vyskytnú ľahké aj ťažké chvíle. Niekedy sa môže zdať, že tie zlé nikdy neskončia. Zamysleli ste sa nad tým, že za ich prítomnosť môže niekto konkrétny? Zoznámte sa s pojmom emocionálny upír. Toto pomenovanie možno znie komicky a rozprávkovo, patrí však ľuďom, ktorí môžu vážne narúšať vaše psychické zdravie. viac »


Nepríjemný PROBLÉM, o ktorom mnohí mlčia: Čo znamená, ak po konzumácii OVOCIA zažívate TOTO!

Nepríjemný PROBLÉM, o ktorom

pred 3 hodinami

Bolí vás po konzumácii ovocia jazyk? V závislosti od toho, aké ďalšie príznaky spozorujete, môžete mať problémy s boľavými vredmi v ústach alebo s nedostatkom vitamínu B. Niektoré druhy ovocia, najmä citrusy, spôsobujú mravčenie alebo pálenie. viac »


Zia Deer, dcéra autorky projektu Fíha tralala, vydala svoj prvý singel

Zia Deer, dcéra autorky

pred 16 hodinami

Začiatkom júna sa na YouTube objavil prvý singel 11-ročnej dievčiny s pseudonymom Zia Deer s názvom Iba moje modré oči. Talentovaná speváčka, vlastným menom Terézia Jelenová, dostala text piesne k 10. narodeninám od svojej mamy, autorky detskej tvorby Martiny Jelenovej, ktorá stojí za úspešným projektom Fíha tralala. viac »


VIDEO Blondínka varuje všetky ženy: Kontrolujte si pravidelne kabelky! Hrozivý objav v tej jej

VIDEO Blondínka varuje všetky
Video

pred 18 hodinami

HOUSTON - Istá užívateľka sociálnej siete TikTok zverejnila video, v ktorom upozorňuje ženy, aby si pravidelne kontrolovali obsah svojich kabeliek. Nepríjemne ju totiž prekvapilo zistenie, že v tej svojej našla nenápadný lokalizátor. Vôbec netuší, ako a kedy sa jej tam dostal. viac »


Desať vecí, ktoré by ste nemali robiť, ak sa spálite na slnku: Keď pokožka kričí NIE!

Desať vecí, ktoré by

pred 18 hodinami

Zatiaľ čo vy si myslíte, že sa snažíte zmierniť príznaky spálenia od slnka, v skutočnosti sa vzdiaľujete od zdravej pokožky! Dajte si pozor na nasledujúce zlozvyky, ktoré by mohli váš stav zhoršiť. viac »


Najnovšie štatistiky sú tu: Slováci plánujú dovolenkovať vo veľkom

Najnovšie štatistiky sú tu:

pred 18 hodinami

S letom predo dvermi a zlepšujúcou sa pandemickou situáciou v mnohých krajinách, vrátane Slovenska, majú ľudia opäť chuť cestovať. Keďže sa blíži dovolenková sezóna, Google sa pozrel na trendy v cestovaní a prináša rebríčky destinácií, o ktoré majú Slováci vo vyhľadávaní záujem. viac »


Pracujete dlhšie ako máte? Vedci varujú, môže vás postihnúť táto katastrofa

Pracujete dlhšie ako máte?

pred 23 hodinami

ŽENEVA - Kvôli dlhej pracovnej dobe zomrú ročne stovky tisíc ľudí. Vyplýva to z prvej celosvetovej analýzy, ktorá sa zaoberá vplyvom množstva odpracovaných hodín na ľudské zdravie. Trend sa pritom zhoršuje a ešte viac ho môže urýchliť pandémia covidu-19, upozornila Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá štúdiu vypracovala spoločne s Medzinárodnou organizáciou práce. viac »


Po cunami v Japonsku sa objavil záhadný fenomén: Taxikárom vraj mizli zákazníci počas jazdy

Po cunami v Japonsku

pred 23 hodinami

TOKIO - TikTokerka prehovorila o hrôzostrašnom fenoméne, ktorého svedkami boli viacerí japonskí taxikári po zemetrasení a následnej cunami v roku 2011. Pri tejto katastrofe prišlo o život približne 20 000 ľudí. Taxikári údajne často viezli zákazníkov do zdevastovaných oblastí, no počas jazdy nevysvetliteľne zmizli. viac »


KORONAVÍRUS Experti upozorňujú na oneskorený vedľajší účinok vakcíny Pfizer

KORONAVÍRUS Experti upozorňujú na

pred 23 hodinami

ATLANTA - Vakcíny Moderna a Pfizer/BioNTech sa vyznačujú zhruba rovnakou účinnosťou a majú aj podobné vedľajšie účinky. Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) a Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) však nedávno vyšpecifikoval ďalšie vedľajšie účinky, ktoré sa objavili u zaočkovaných osôb. viac »


Agresor, hviezda či úplný ignorant: Tieto typy učiteľov nájdeš na úplne každej škole

Agresor, hviezda či úplný

pred 23 hodinami

BRATISLAVA - Za svoj život stretneme množstvo učiteľov, ktorí nás formujú. Niektorí v nás zanechajú pozitívny odkaz a posunú nás v živote, ale iní zas sú nám len príkladom toho, akí nechceme nikdy byť. Nájdeš tieto typy učiteľov aj u teba na škole? My sa stavíme, že rozhodne áno! viac »


Jazero duchov: O čarovnom tibetskom mieste sa vraví, že je bránou do pekla

Jazero Rakas alebo Langak

pred 23 hodinami

Rakas alebo Langak (či tiež Laang Cuo) je rozľahlé jazero na juhozápade Tibetskej náhornej plošiny. Napriek jeho kráse sa k nemu odváži len málokto. Miestni ho totiž prezývajú „jazerom duchom“ a jeho názov v tibetskom jazyku by sa dal preložiť ako „jedovaté čierne jazero“. viac »


FOTO Zo sopky vychádzalo záhadné zelené svetlo: Ohromujúce vysvetlenie expertov

FOTO Zo sopky vychádzalo
Foto

včera o 08:26

JÁVA - Séria fotografií indonézskej sopky Merapi sa stala hitom internetu. Zaujímavý je práve fenomén, ktorý zachytil fotograf Gunarto Song. Pripomína totiž laser vyrážajúci z masívneho vrcholu vulkánu. Podľa odborníkov je to však pravdepodobne meteorit. viac »


PODCAST Pravdivý príbeh: Manžel kašľal na mňa aj deti, všetko zmenila až rana osudu

PODCAST Pravdivý príbeh: Manžel

včera o 08:21

BRATISLAVA - Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Sčasti to platilo aj v prípade Vierky a jej manžela. Zákerná choroba im vrátila to, čo sa z ich vzťahu vytratilo. viac »


OVOCIE, ktoré pôsobí ako ochranný štít pľúc: Tieto druhy zabránia poškodeniu orgánu!

OVOCIE, ktoré pôsobí ako

včera o 08:20

Hoci pľúca majú samočistiacu schopnosť, vadí im znečistené prostredie, nezdravá strava aj nedostatok pohybu. Keď však budete konzumovať isté druhy ovocia, ochránite si tento dôležitý orgán! viac »


Najčítanejšie články