Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Zaujímavosti

Vedci sú zhrození z objavu v Arktíde: Spolu so snehom sa znášajú na zem aj... to snáď nie!

Mikroplasty na Arktíde

Mikroplasty na Arktíde

pred 49 minútami

BERLÍN - Vedci našli množstvo maličkých čiastočiek plastu aj v arktickom snehu, čo poukazuje na to, že tzv. mikroplasty sú vťahované do atmosféry a prenášané na veľkú vzdialenosť do niektorých z najodľahlejších kútov planéty. viac »

Študentka (18) sa ukryla v kufri auta svojho priateľa: Nachytanie priamo pri čine, bola som v šoku!

Študentka (18) sa ukryla

pred 12 hodinami

MIDLAND - Osemnásťročná študentka z amerického štátu Michigan sa schovala v kufri auta svojho priateľa, aby pristihla svoju kamarátku priamo pri čine. Tá totiž flirtovala s jej polovičkou cez telefón. Kamarátostvo medzi oboma dievčatami sa tým pádom defitívne skončilo, nikto predsa nechce mať za kamaráta niekoho, komu nemôže dôverovať. viac »


VIDEO Strašidený zombie slimák desí internet: Biológ vysvetli, prečo bliká

VIDEO Strašidený zombie slimák
Video

pred 15 hodinami

CHANGHUAN - Neónovými farbami žiariaci slimák šokuje užívateľov sociálnej siete, ktorí ho už označili za netvora, zombieho, mimozemšťana a zlé znamenie. Za všetkým sa pritom skrýva maličký parazit, ktorý sa usadil v jeho očiach a rozžiaril mu tykadlá. viac »


FOTO Stará vojenská pevnosť na prvý pohľad neohúri: No keď zistíte, čo ukrýva vo vnútri!

FOTO Stará vojenská pevnosť
FotoVideo

pred 16 hodinami

BAWDSEY - Vojenská pevnosť z tehál v anglickom grófstve Suffolk nevyzerá na prvý pohľad príliš pôvabne. Jej interiér však odborníci považujú za architektonický skvost, ktorý je navyše doplnený nádherným výhľadom na more a okolitú krajinu. Nový majiteľ si však bude musieť za tento luxus poriadne priplatiť. viac »


FOTO Tehotná tínedžerka išla na ultrazvuk: Keď počula slová lekára, úplne stuhla od hrôzy

FOTO Tehotná tínedžerka išla
Foto

pred 16 hodinami

DENTON - Katie z amerického Texasu mala len osemnásť rokov, keď otehotnela. Priateľ jej však nebol nijakou psychickou oporou. Oveľa väčšie problémy nastali vo chvíli, keď im doktor oznámil, že plod nie je v poriadku. Podľa jeho slov na ultrazvuku nevidel ruky ani nohy. Partner dievčiny chcel, aby išla na potrat, ona sa ale rozhodla pre opak. A neľutuje. viac »


Chcete sa stať lepším bežcom? Tréner radí, tieto CVIKY z vás dokážu spraviť maratónca

Chcete sa stať lepším

pred 16 hodinami

LONDÝN - Neexistuje lepší pocit, ako pokoriť svoj doterajší rekord v cvičení. Dobrým príkladom je beh, bežci však dobre vedia, že za odbehnutým maratónom je veľa práce. Existuje niekoľko cvikov, vďaka ktorým sa v tomto športe dostanete na ďalšiu úroveň. Jedným z nich je napríklad čoraz populárnejší plank. viac »


FOTO Dievčina (24) zverejňuje oblečenie, ktoré jej priateľ nenávidí: Jej outfity sú hitom

FOTO Dievčina (24) zverejňuje
Foto

pred 16 hodinami

LONDÝN - Mladá blogerka Olivia Jacksonová bloguje o oblečení, ktoré jej priateľ neznáša. Často od neho počúva posmešné poznámky na svoj outfit, rozhodla sa preto vyťažiť z toho maximum. Jej projekt inšpiruje množstvo žien, ktoré vďaka jej odvahe zmenili štýl obliekania. viac »


Izraelský umelec parádne zobrazil reálny vzťah: Nájdeš sa v jeho ilustráciach aj ty?

Izraelský umelec parádne zobrazil

pred 16 hodinami

BRATISLAVA - #Láska je niečo, čo inšpiruje umelcov azda každej oblasti. Nečudujeme sa. Podľahnúť tomuto pocitu je niečo mimoriadne krásne. Teda, aspoň väčšinou. viac »


Účinná diéta bez výčitiek? Niektoré potraviny môžete jesť aj večer a nepriberiete

Účinná diéta bez výčitiek?

pred 16 hodinami

BRATISLAVA - Pri chudnutí sa každá ušetrená kalória počíta. Pre správne zloženie večere by sme mali poznať aspoň základné princípy trávenia. Nie je dobre ísť spať na lačno, rovnako by sme sa nemali ani prejedať, keďže rozbehnuté tráviace procesy ukradnú pokoj nášmu spánku. viac »


VIDEO Rehoľná sestra je najstaršou Európankou: Pri živote ju drží už len táto jediná vec

VIDEO Rehoľná sestra je
Video

pred 18 hodinami

PARÍŽ - Najstaršia Francúzka, 115-ročná rehoľná sestra André, sa oficiálne stala najstaršou obyvateľkou Európy a druhou najstaršou obyvateľkou sveta. Informoval o tom v piatok denník Le Parisien. Zdravotne už na tom nie je najlepšie, čo je pre tak vysoký vek prirodzené. Útechou je pre sestru aspoň to, že sa ešte dokáže modliť. viac »


Ste narodení na prelome dvoch znamení? Toto to vypovedá o vašej osobnosti

Máte v živote pocit,

pred 18 hodinami

BRATISLAVA - Premýšľali ste niekedy nad tým, že nemáte práve povahu a vlastnosti typické pre vaše znamenie zverokruhu? Je za tým to, že ste narodený na pomedzi dvoch znamení a preto vami lomcujú aj takéto pocity. Čo presne sa za tým ešte skrýva? viac »


Máte radi výzvy? Tieto náročné úseky ciest sú určené pre vás

Máte radi výzvy? Tieto

pred 19 hodinami

BRATISLAVA - Letná dovolenka neznamená iba relax na pláži pri mori, ale aj spoznávanie nových zaujímavých miest. viac »


Milionár ponúka mladým pekným chlapom tisíce: Stačí, aby s jeho snúbenicou spravili...

Milionár ponúka mladým pekným

pred 22 hodinami

NEW YORK - Nasledujúce riadky by mohli zaujať dobre vyzerajúcich mužov, ktorí majú záujem predstierať, že sú milionári. Honorár za túto rolu je veľmi slušný a hrať ju budete podľa scenára staršieho dobre situovaného muža, ktorý vás použije ako návnadu pre svoju snúbenicu. Takto chce totiž preveriť, či je zlatokopka. viac »


Pokračovanie seriálu: Ak sa zopakuje úspech, investori sa môžu tešiť na návratnosť 45%

Pokračovanie seriálu: Ak sa

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Firmy v portfóliu nebudú tlačené do krátkodobého generovania ziskov, ale budú mať určitý priestor na manévrovanie v dlhodobom horizonte. viac »


Štrbské Pleso: Vedľa areálu skokanských mostíkov stavajú vyhliadkovú vežu

Štrbské Pleso: Vedľa areálu

pred 22 hodinami

Na Štrbskom Plese, vedľa areálu skokanských mostíkov, stavia súkromný investor novú náučno-vyhliadkovú vežu. Štefan Bieľak z Obecného úradu v Štrbe pre TASR uviedol, že veža s priemerom pôdorysu viac ako 33 metrov bude vysoká niečo cez 53 metrov. viac »


Pravda o doplnkoch výživy, ktorá vás sklame: TIETO vitamíny a minerály nezaberajú!

Pravda o doplnkoch výživy,

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Pomôžu doplnky výživy nášmu zdraviu? Hoci odpoveď na túto otázku je jasná, netreba ich preceňovať. Vedci totiž odhalili, že nemusia byť až také dobré, ako si mnohí myslia. viac »


Super triky, ako naučiť deti po sebe upratovať

Super triky, ako naučiť

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Školský rok sa pomaly, ale iste blíži a času bude v rodinách s deťmi opäť menej. Každá ruka sa hodí. Najvyšší čas zapojiť do upratovania aj deti. viac »


Mitski vo Viedni: Koncert spoza stola

Mitski vo Viedni: Koncert

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Na september ohlásila Mitski posledné koncerty na dobu neurčitú. Jeden termín nakoniec ešte kvôli obrovskému záujmu o posledný koncert v New Yorku musela pridať, no naďalej je pevne odhodlaná dať si od koncertovania pauzu. Potrebuje vraj vystúpiť z hudobníckeho kolotoča a viesť chvíľu normálny život. viac »


Vedci varujú pred monštrom: Do európskych vôd prenikol extrémne nebezpečný červ

Vedci varujú pred monštrom:

včera o 18:45

SOUTHAMPTON - Vedci objavili ďalšie dôkazy o tom, že vo Veľkej Británii žije jedovatý a extrémne nebezpečný červ. Ide o druh cephalothrixa simula obsahujúci neurotoxíny, ktoré po vstupe do ľudského organizmu môžu vyvolať fatálne následky. Toto monštrum číha v pobrežných vodách na juhu Anglicka. viac »


Lekár čaká 40 minút predtým, než ide do sprchy: Jeho dôvod vám naženie strach

Lekár čaká 40 minút

včera o 18:40

CHESHIRE - Istý doktor z Británie dodržiava po dlhšom pobyte mimo domu zvláštny hygienický rituál. A hoci sa zdá, že jeho počínanie je prehnané a neopodstatnené, Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že ide naopak o účinné preventívne opatrenie, ktoré by malo byť bežne praktizované, pokiaľ sa nechcete nakaziť nebezpečným ochorením. viac »


Policajti v Rusku zvolili zvláštny spôsob sledovania premávky

Policajti v Rusku zvolili

včera o 18:35

MOSKVA - Od 25. do 27. júla mohli obyvatelia okresu Krasnojarsk v regióne Samara pozorovať na oblohe zvláštny lietajúci predmet. viac »


Najčítanejšie články