Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk
Sobota, 27. november 2021. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Zaujímavosti

KORONAVÍRUS Vedci porovnávali zaočkovaných a nezaočkovaných ľudí: Vyvrátili mýtus, ktorému verí mnoho ľudí

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 2 hodinami

MELBOURNE - Niektoré nedávne štúdie ukázali podobnú maximálnu vírusovú záťaž u očkovaných aj neočkovaných ľudí infikovaných vírusom spôsobujúcim COVID-19. To vyvolalo obavy o účinnosti vakcín pri prevencii prenosu. V skutočnosti sa ale nie je čoho obávať, naznačujú experti. viac »

Snehová kalamita v roku 1971 ochromila Bratislavu: Do bodky sa vtedy vyplnila známa pranostika

Snehová kalamita v roku
Video

pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Pred päťdesiatimi rokmi zažila Podunajská nížina snehovú kalamitu. "Podľa meraní, ktoré máme k dispozícii väčšinou od polovice minulého storočia, išlo za posledných 71 rokov o najväčšiu snehovú kalamitu, aká sa tu odohrala počas novembra," povedal klimatológ Pavel Faško zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ). viac »


Spravte si doma jednoduchý TEST! Dokáže odhaliť, či vám hrozí rakovina kože

Spravte si doma jednoduchý
Foto

pred 10 hodinami

LONDÝN - Pokiaľ máte akékoľvek obavy, nedá vám to spať a na vyšetrenie u lekára ešte len čakáte, tento jednoduchý test by vás mohol aspoň trochu upokojiť. Aj bez lekára tak vďaka nemu môžete zistiť, či náhodou netrpíte rakovinou. Lepšie je totiž byť obozretnejší než úplne ľahostajný ku svojmu zdraviu. viac »


VIDEO Blondínka prehovorila o tom, ako sexujú v jej rodine: Uf, to by zvládol len málokto

VIDEO Blondínka prehovorila o
Video

pred 20 hodinami

NEW YORK - Užívateľka TikToku Brook Macklinová vo svojich videách prezradila, že v ich rodine nie je milostný život žiadne tabu a všetci jej členovia si ho užívajú bez veľkých morálnych zábran. Zverejnenie pikantných detailov z jej života vyvolalo pestrú zmes reakcií. viac »


Škôlka vyhrala v lotérii: Rodičia teraz zažívajú peklo, neuveriteľné, čo sa stalo

Škôlka vyhrala v lotérii:

pred 23 hodinami

MEXIKO - Radosť z výhry 20 miliónov pesos (zhruba 840-tisíc eur) sa pre malú škôlku na juhu Mexika premenila na nočnú moru. Do predškolského zariadenia dochádza len niečo vyše dvadsať detí a správou výhry boli poverení ich rodičia. Tí teraz tvrdia, že ich ohrozuje zločinecký gang, ktorý od nich žiada, aby mu za výhru nakúpili zbrane, píše server BBC... viac »


Kruté následky zrušenia KORONAVÍRUSOVÝCH opatrení: Ľudia prestali nosiť rúška, nasledovala katastrofa

Kruté následky zrušenia KORONAVÍRUSOVÝCH

včera o 13:00

HOUSTON - Nová štúdia z Texasu poukázala na rýchly návrat sezónnych respiračných vírusov iných ako ten, ktorý spôsobuje COVID-19. Výskumníci tak potvrdili dôležitosť nosenia rúšok, sociálneho dištancu a iných preventívnych opatrení. Podľa odborníka je možné, že v nadchádzajúcich mesiacoch budeme čeliť dvojitej hrozbe - covidu aj chrípke. viac »


Vedci varujú pred novým variantom KORONAVÍRUSU: Má extrémne veľký počet mutácií!

Vedci varujú pred novým

včera o 10:00

LONDÝN - Odborníci sú znepokojení novým variantom vírusu SARS CoV-2, ktorý bol prvýkrát zaznamenaný v africkej Botswane. Dôvodom je vysoký počet jeho mutácií v spike proteíne, ktoré sú schopné obísť imunitný systém a infikovať tak väčšie množstvo ľudí. Zatiaľ nie je úplne jasné, do akej miery ovplyvní súčasnú pandemickú situáciu. viac »


Mladíka vydesil záznam z domovej kamery: To čo je, preboha, na VIDEU?!

Mladíka vydesil záznam z
Video

včera o 05:00

HERTFORDSHIRE - Obyvateľa anglického grósftva Hertfordshire vyrušilo v noci pri sledovaní televízie niečo nezvyčajné. Pohľad na úkaz odohrávajúci sa na oblohe mu takmer vyrazil dych. Po zverejnení videa niektorí užívatelia priznali, že ich zábery poriadne zaskočili. viac »


VIDEO Nočný klub odhalil najpodivnejšie veci, ktoré si tam zabudli zákazníci: Na toto potrebovali rukavice!

VIDEO Nočný klub odhalil

včera o 19:30

GLASGOW - Nočný klub v najväčšom meste Škótska zverejnil na sociálnej sieti TikTok video, na ktorom sú jeho zamestnanci priam zdesení z toho, čo tu každý večer ostáva po návštevníkoch. viac »


Expert zisťoval, aké je najnebezpečnejšie povolanie v USA: Toto by ste ani vo sne nečakali

Expert zisťoval, aké je

včera o 17:30

WASHINGTON - Štatistické zisťovanie v USA prinieslo údaje o tom, aké povolanie je v tejto krajine najnebezpečnejšie. Výsledky mnohých prekvapili, pretože k profesiám s najväčšou úmrtnosťou patrí práca, ktorej náplň je strážená ochrankou 24 hodín denne, sedem dní v týždni. viac »


KORONAVÍRUS V Japonsku záhadne rapídne klesli počty infikovaných: Prekvapivé odhalenie vedcov

KORONAVÍRUS V Japonsku záhadne

25.11.2021 13:45

TOKIO - Japonsko, v ktorom žije vyše 125 miliónov ľudí, zaznamenalo prudký pokles prípadov ochorenia COVID-19. Najnovšie správy z japonských ostrovov hovoria o tom, že sa im podarilo vyhubiť delta variant koronavírusu a vedci vysvetľujú, ako k tomu zrejme došlo. viac »


VIDEO Matka (40) pobláznila chlapov po celom svete: Pozrite na mňa, ani 20-ročné baby sa nechytajú!

VIDEO Matka (40) pobláznila
Video

25.11.2021 10:33

LOS ANGELES - Táto mamička sa hrdo chváli svojím titulom "milfky". Jej fanúšikovia na TikToku s ňou úplne súhlasia. Žena, ktorá pôsobí aj na OnlyFans, o sebe tvrdí, že je viac sexi ako niektoré dvadsiatničky. Na sociálnej sieti ju sleduje obrovské množstvo ľudí, ktorí jej píšu obdivné komentáre. viac »


Vedci vyvinuli novú, netypickú zbraň proti šíreniu KORONAVÍRUSU: Nálož sa znižuje až o 95 percent!

Vedci vyvinuli novú, netypickú

25.11.2021 10:32

WASHINGTON - V boji proti pandémii covidu-19 môže pomôcť aj experimentálna žuvačka, ktorú vyvinuli vedci v USA. Žuvačka obsahuje kópie enzýmu ACE2, ktorý funguje ako receptor vírusu na povrchu ľudských buniek a dokáže tak významne znížiť množstvo vírusu v slinách. Infikovaný človek, ktorý by žul takúto žuvačku, by nakazil oveľa menej ľudí, napísala agentúra Reuters. viac »


VIDEO Muža (45) po dopravnej nehode vyhlásili za mŕtveho: Keď ho prišla obhliadnuť švagriná, zažila šok

VIDEO Muža (45) po
Video

25.11.2021 10:31

NAÍ DILLÍ - Na jednej z frekventovaných ciest v indickom meste Moradabad sa odohrala naozaj podivná nehoda. Muž menom Srikesh Kumar "prišiel" o život po tom, ako ho neďaleko Naí Dillí prešla motorka. Smrť však nebola potvrdená na mieste incidentu, ale až v nemocnici, kde telo prehliadol lekár. viac »


Žena (26) prestala používať krémy na ekzém: Z toho, čo sa začalo diať, dostala strach! Hrôza na FOTO

Žena (26) prestala používať

25.11.2021 10:30

PARÍŽ - Táto žena si spomenula na strašný moment, keď sa jej tvár premenila na hromadu žltých chrást. Roky bojovala s extrémnym ekzémom a v istom okamihu dokonca nevychádzala z izby. Nechcela, aby ju takú videli ostatní ľudia. Vďaka jednej metóde sa jej stav ale výrazne zlepšil. viac »


Šport má svoje hviezdy a športová fotografia tiež. Zoznámte sa

Šport má svoje hviezdy

25.11.2021 10:00

Martin Baumann je ten fotograf, ktorého občas na prestížnych podujatiach zaberú kamery. Ovešaný technikou striehne na najlepší záber. Na športových podujatiach, na tlačových konferenciách, v parlamente. viac »


KORONAVÍRUS Experti reagujú na kritiku zavádzania lockdownov: Jednoznačný odkaz verejnosti

KORONAVÍRUS Experti reagujú na

24.11.2021 13:50

OXFORD - Šírenie ochorenia COVID-19 núti mnohé štáty prijať prísnejšie opatrenia, najmä pre nezaočkovaných. Na stole je opäť aj zavedenie lockdownu. Mnohí si kladú otázky, v čom môže byť prínosný a či je správne pri jeho zavádzaní selektovať ľudí. viac »


Vedci odhalili nezvyčajný príznak ochorenia COVID-19, je mimoriadne nepríjemný

Vedci odhalili nezvyčajný príznak

24.11.2021 10:00

BOSTON - Covidová ruka či covidový palec už boli formálne identifikované lekárskou komunitou ako symptómy ochorenia COVID-19 a vedľajšie účinky vakcín. Najnovšie experti hovoria o covidovom uchu. Napriek tomu, že skúmali pomerne malé množstvo ľudí, príznaky mali veľmi podobné. viac »


VIDEO Matka varuje rodičov: Jej dcérka utrpela hrozivé zranenie z lízania lízanky!

VIDEO Matka varuje rodičov:
Video

24.11.2021 05:00

MELBOURNE - Ak kupujete svojim deťom lízanky, po prečítaní tohto príbehu už možno nebudete. Mamička z Austrálie sa podelila so svojím hrôzostrašným zážitkom, keď jej malá dcéra utrpela chemické popáleniny na jazyku z lízania kyslej lízanky. Podľa zubára nejde o nič výnimočné. viac »


VIDEO Sestrička z hospicu prezradila, čo sa deje s umierajúcimi: Toto najčastejšie hovoria pred smrťou

VIDEO Sestrička z hospicu
Video

23.11.2021 19:30

LOS ANGELES - Zdravotná sestra Julie McFaddenová z Los Angeles pracuje ako zdravotná sestra v hospici a vo svojich TikTok videách približuje ľuďom situácie a stavy, ktoré sprevádzajú proces zomierania. Skúsená zdravotníčka všetkých upokojuje, že ide o prirodzený proces a pripomína, že ak má rodina problém sprevádzať blízku osobu pri odchode z tohto... viac »


KORONAVÍRUS AstraZeneca vyvinula látku namiesto očkovania: Chráni pred covidom aj po polroku

KORONAVÍRUS AstraZeneca vyvinula látku

23.11.2021 17:00

LONDÝN - Zmes protilátok od firmy AstraZeneca, ktorú je možné podať neinfikovaným ľuďom namiesto očkovania proti covidu, zabráni v 83 percentách príznakovému priebehu choroby počas šiestich mesiacov, uviedol výrobca prípravku minulý týždeň. Protilátky sa používajú najmä u ľudí, ktorí sa zo zdravotných dôvodov nemôžu nechať očkovať. Na rozdiel od vakcíny... viac »


Najčítanejšie články