Humanitárna pomoc Ukrajine - Vojna na Ukrajine | Topky.sk
Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Pomoc Ukrajine

VIDEO V ruskej televízii vidia Slovensko ako silného spojenca Ukrajiny: Gigin nám hrozí raketovými útokmi

V ruskej štátnej televízii sa vyhrážali Slovensku raketovými útokmi.

V ruskej štátnej televízii sa vyhrážali Slovensku raketovými útokmi.

Video
02.02.2023 00:01

MOSKVA – Ruská propaganda sa napokon nevyhla ani Slovenskej republike. Keďže boje na území nášho východného suseda trvajú už takmer rok a my sa mu ako spojenci NATO snažíme pomôcť ako môžeme, táto situácia sa dala viac menej očakávať. Napriek tomu však pozornosť zbystrila aj Polícia SR. viac »

Kyjev dostane od USA ďalšiu formu pomoci, proti Rusom budú nasadené obrnené beštie na kolesách

Americké bojové vozidlá Bradley
Video

31.01.2023 00:05

WASHINGTON – Americké ministerstvo obrany oznámilo v priebehu minulého týždňa, že Ukrajine pošle zbrane, muníciu a zbraňové systémy v celkovej hodnote 2,5 miliardy USD (2,3 miliardy eur). Súčasťou balíka sú aj dva druhy obrnených bojových vozidiel. Podľa správ spoza oceánu by mohli byť tieto vozidlá nasadené proti akejkoľvek ruskej ofenzíve na Ukrajine. viac »


Pobaltské krajiny žiadajú Nemecko o rýchle dodanie tankov Leopard Ukrajine

Pobaltské krajiny žiadajú Nemecko
Foto

21.01.2023 12:38

RIGA/TALLINN - Trojica pobaltských krajín sa obrátila na Nemecko s výzvou, aby už "teraz" dodalo Ukrajine svoje moderné bojové tanky Leopard 2. Informoval o tom v sobotu denník The Guardian. viac »


Slovensko bude pokračovať v pomoci: Nasledujúce mesiace budú pre Ukrajinu kľúčové

Slovensko bude pokračovať v

20.01.2023 21:03

RAMSTEIN/BRATISLAVA - Slovensko je odhodlané ďalej pomáhať Ukrajine a prispievať k bezprecedentnej jednote medzi spojencami. Uviedol to štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer, ktorý sa v piatok v Nemecku zúčastnil na rokovaní tzv. kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny. Informovala o tom hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková. viac »


Slovensko sa nechce vzdať tankov Leopard v prospech Ukrajiny: Podľa Naďa išlo o fake news

Slovensko sa nechce vzdať

20.01.2023 19:10

BRATISLAVA - Ministerstvo obrany (MO) SR sa ohradilo voči informáciám v nemeckých médiách, že by Slovensko bolo ochotné vzdať sa v prospech Ukrajiny tankov Leopard 2, ktoré má dostať z Nemecka. Informácia sa podľa slov rezortu nezakladá na pravde a od Slovenska to nepožadujú ani spojenci. Stanovisko TASR poskytla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková. viac »


Bulharsko posielalo Ukrajine palivo a strelivo: Údajne konali utajene

Bulharsko posielalo Ukrajine palivo
Foto

18.01.2023 19:52

SOFIA - Bulharsko tajne poskytovalo Ukrajine muníciu a naftu, ktoré potrebovala na jar 2022 počas vojny s Ruskom. Informuje o tom denník The Guardian a nemecký denník Die Welt. viac »


MO SR rozumie potrebe podporiť Ukrajinu ťažkou technikou: O možnostiach diskutuje

Jaroslav Naď

18.01.2023 13:33

BRATISLAVA - Ministerstvo obrany (MO) SR rozumie potrebe podporiť Ukrajinu ťažkou technikou. O možnostiach diskutuje so spojencami, zatiaľ však bez konkrétnych detailov, o ktorých by mohlo informovať. Hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková to uviedla v súvislosti s medializovanými informáciami o tom, že nemecký zbrojársky priemysel by mohol ešte... viac »


PRIESKUM Ukrajinským utečencom pomáha najviac Poľsko, Slovensko je na chvoste

PRIESKUM Ukrajinským utečencom pomáha

16.01.2023 21:31

VARŠAVA - Občania Európskej únie vnímajú Poľsko ako hlavného poskytovateľa pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny. Vyplýva to z prieskumu v deviatich členských krajinách EÚ, ktorého organizátorom bol aj poľský inštitút pre výskum trhu a spoločnosti IBRiS. Informuje o tom agentúra PAP a spravodajský portál Dziennik.pl. viac »


AKTUÁLNE Ukrajina si prevzala poslednú, ôsmu samohybnú kanónovú húfnicu Zuzana 2 slovenskej výroby

AKTUÁLNE Ukrajina si prevzala

16.01.2023 14:54

BRATISLAVA - Ukrajina si prevzala ôsmu samohybnú kanónovú húfnicu Zuzana 2 slovenskej výroby. Ide o poslednú z húfnic, ktorú sa Slovensko zaviazalo dodať Ukrajine prostredníctvom štátnej akciovej spoločnosti Konštrukta-Defence na základe kontraktu na komerčný predaj. Ministerstvo obrany (MO) SR deklaruje, že presun každého kusu techniky sa realizoval... viac »


Ja na čase zabezpečiť intenzívnu podporu pre deti z Ukrajiny, tvrdí analytik

Ženy a deti opúšťajú
Video

12.01.2023 09:25

BRATISLAVA - Zabezpečenie intenzívnej podpory pre deti z Ukrajiny, presadenie viacerých reforiem z plánu obnovy, ale aj venovanie sa platom ľudí pracujúcich v školstve sú témami, ktorými by sa malo ministerstvo školstva venovať v roku 2023. Uviedol to analytik Centra vzdelávacích analýz Michal Rehúš. viac »


Fiala telefonoval so Zelenským priamo z areálu zbrojovky: Na hlaveň tanku napísal odkaz

Český premiér Petr Fiala
Foto

09.01.2023 21:39

PRAHA/KYJEV - Český premiér Petr Fiala v pondelok priamo z výrobnej haly zbrojovky Excalibur Army v Šternberku neďaleko Olomouca telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Obaja o rozhovore informovali na sociálnej sieti Twitter. viac »


Nemocnica v Martine poskytla na pomoc Ukrajine zdravotný materiál v hodnote 5000 eur

Nemocnica v Martine poskytla

28.12.2022 12:00

MARTIN - Univerzitná nemocnica v Martine (UNM) sa v sobotu (26. 2.) zapojila do zbierky určenej na pomoc vojnou postihnutým mestám na Ukrajine. Podľa hovorkyne nemocnice Kataríny Kapustovej poskytla zdravotný materiál v hodnote 5000 eur, ktorý mala naskladnený v nemocničnej lekárni. viac »


Meloniová telefonovala so Zelenským: Talianska vláda plne podporuje Ukrajinu

Senát potvrdil dôveru vláde

27.12.2022 20:30

RÍM - Talianska premiérka Giorgia Meloniová v utorok telefonovala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ubezpečila ho, že jej vláda plne podporuje Ukrajinu. Informovala o tom Meloniovej kancelária. Informovala o tom agentúra Reuters. viac »


Slovensko daruje Ukrajine vojenský materiál za vyše 10,3 milióna eur

Slovenská armáda.

07.12.2022 14:33

BRATISLAVA - Slovensko daruje Ukrajine ďalší vojenský materiál v hodnote viac ako 10,3 milióna eur. Vyplýva to z návrhu, ktorý v stredu schválila vláda. viac »


Ministerstvo vnútra sa pripravuje na možnú druhú vlnu utečencov z Ukrajiny

Ministerstvo vnútra sa pripravuje

22.11.2022 16:39

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra (MV) SR sa v spolupráci s partnermi z iných rezortov, samospráv a neziskových organizácií už niekoľko mesiacov pripravuje na prípadnú druhú vlnu utečencov pred vojnou na Ukrajine. Prípravy sa zintenzívnili po schválení kontingenčného plánu. Uviedol to tlačový odbor MV SR. viac »


Stoltenberg varoval pred oslabovaním podpory pre Ukrajinu

Jens Stoltenberg vystúpil s
Foto

21.11.2022 14:39

MADRID - Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg v pondelok varoval pred oslabovaním podpory pre Ukrajinu, ktorá od konca februára čelí ruskej vojenskej invázii, informuje agentúra DPA. viac »


Slovensko bude Ukrajincom naďalej pomáhať materiálne, humanitárne aj vojensky

Jaroslav Naď

16.11.2022 17:43

BRATISLAVA - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) sa v stredu pripojil k online rokovaniu tzv. Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny. Témami stretnutia vo formáte ministrov obrany bola aktuálna situácia na bojisku aj potreby Ukrajiny v oblasti poskytovania materiálnej pomoci. Lídri tiež diskutovali o pokrokoch vo výcviku ukrajinských ozbrojených... viac »


EÚ schválila 18 miliárd eur na finančnú pomoc Ukrajine v roku 2023

Predsedníčka Európskej komisie Ursula

09.11.2022 15:02

BRUSEL - Európska komisia (EK) v stredu navrhla bezprecedentný podporný balík pre Ukrajinu vo výške 18 miliárd eur na rok 2023. Pomoc bude vo forme vysoko zvýhodnených pôžičiek, ktoré sa budú od budúceho roka vyplácať v pravidelných splátkach. viac »


Úspech republikánov by podľa politológa mohol znamenať obmedzenú pomoc USA pre Ukrajinu

Úspech republikánov by podľa

08.11.2022 20:58

NEW YORK - Úspech republikánov v utorkových doplňujúcich voľbách do amerického Kongresu by mohol zabrániť schváleniu opatrení na riešenie súčasných problémov v USA. Tiež by mohol mať vplyv na poskytovanie ďalšej finančnej podpory Ukrajine. Uviedol profesor na Kolumbijskej univerzite Robert Y. Shapiro. viac »


V Košiciach pribúdajú Ukrajinci utekajúci pred vojnou: Mesto očakáva, že ich bude ešte viac

Ukrajinskí migranti na slovensko-ukrajinskej

28.10.2022 14:30

KOŠICE - Nárast počtu utečencov pred vojnou na Ukrajine zaznamenáva v týchto dňoch mesto Košice. Kým v uplynulých týždňoch bolo v Centre prvého kontaktu na Staničnom námestí ubytovaných do 50 Ukrajincov, ku koncu tohto mesiaca sa ich počet zvýšil na 60. viac »


Na Slovensku sa má vyrobiť pre Ukrajinu 16 húfnic Zuzana 2: Výrobu budú financovať TIETO krajiny

Na Slovensku sa má
Video

02.10.2022 15:05

BRATISLAVA - Štátna akciová spoločnosť Konštrukta Defence by mala vyrobiť pre Ukrajinu ďalších 16 kusov samohybných kanónových húfnic Zuzana 2. Výrobu novej techniky budú financovať spoločne Dánsko, Nemecko a Nórsko, ktoré na tento účel vyčlenili 92 miliónov eur. Dohodu o tomto zámere podpísal v nedeľu v Kodani minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO... viac »


Najčítanejšie články