Veda | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Veda

Chcete sa stať lepším bežcom? Tréner radí, tieto CVIKY z vás dokážu spraviť maratónca

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 3 hodinami

LONDÝN - Neexistuje lepší pocit, ako pokoriť svoj doterajší rekord v cvičení. Dobrým príkladom je beh, bežci však dobre vedia, že za odbehnutým maratónom je veľa práce. Existuje niekoľko cvikov, vďaka ktorým sa v tomto športe dostanete na ďalšiu úroveň. Jedným z nich je napríklad čoraz populárnejší plank. viac »

Vedci varujú pred monštrom: Do európskych vôd prenikol extrémne nebezpečný červ

Vedci varujú pred monštrom:

pred 18 hodinami

SOUTHAMPTON - Vedci objavili ďalšie dôkazy o tom, že vo Veľkej Británii žije jedovatý a extrémne nebezpečný červ. Ide o druh cephalothrixa simula obsahujúci neurotoxíny, ktoré po vstupe do ľudského organizmu môžu vyvolať fatálne následky. Toto monštrum číha v pobrežných vodách na juhu Anglicka. viac »


Lekár čaká 40 minút predtým, než ide do sprchy: Jeho dôvod vám naženie strach

Lekár čaká 40 minút

pred 18 hodinami

CHESHIRE - Istý doktor z Británie dodržiava po dlhšom pobyte mimo domu zvláštny hygienický rituál. A hoci sa zdá, že jeho počínanie je prehnané a neopodstatnené, Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že ide naopak o účinné preventívne opatrenie, ktoré by malo byť bežne praktizované, pokiaľ sa nechcete nakaziť nebezpečným ochorením. viac »


Ženy, hviezdy hovoria jasnou rečou: TOTO je deň, kedy vás muži najčastejšie žiadajú o ruku!

Ženy, hviezdy hovoria jasnou

včera o 12:19

LONDÝN - Pripravte sa na vrchol vášho milostného života. Vďaka Venuši, ktorá sa 14. augusta dostala "do srdca Slnka", sa do popredia dostali vzťahy, láska a krása. Nebuďte preto prekvapení, ak vám do života vstúpi nová láska alebo vás opäť osloví tá stará. viac »


Vedci skúmali sneh v Antarktíde: OBJAV, ktorý nepochádza z tohto sveta!

Vedci skúmali sneh v

včera o 20:02

COLLEGE PARK - Medzinárodný tím vedcov analyzoval snehové usadeniny v Antarktíde a zistil prítomnosť minerálu, ktorý nepochádza z našej slnečnej sústavy. Ide o izotop železa železo-60, ktorý sa na našu planétu dostal zrejme vo forme medzihviezdneho prachu. Izotop má o štyri neuróny naviac a je rádioaktívny. viac »


Farba stolice napovie veľa o vašom zdraví: Vieme, ako by mala vyzerať, pozor na tieto zafarbenia!

Farba stolice napovie veľa

14.08.2019 16:18

LONDÝN - Mnohí sa pri debate o vyprázdňovaní začervenajú, ide však o mimoriadne dôležitú záležitosť. Farba či konzistencia stolice veľa vypovedá o vašom zdravotnom stave. Varovným signálom je napríklad tmavá či do červena zafarbená stolica. Sledovanie varovných príznakov vás môže zachrániť pred vážnym ochorením. viac »


Ako získať ploché bruško za desať dní: Štyri kroky, ktorými sa dopracujete k užšiemu pásu

Ako získať ploché bruško
Foto

11.08.2019 17:58

SYDNEY - Vypracované pevné bruško je snom mnohých žien. Austrálska fitness trénerka Rachael Attardová tvrdí, že ho môžete získať už po desiatich dňoch. Stačí vraj iba správne identifikovať typ svojej postavy a dodržiavať prísny režim zhrnutý do štyroch krokov. viac »


VIDEO Veľké sucho odhalilo na dne priehrady stratenú nádheru: Ľudia sa k nej chodia modliť

VIDEO Veľké sucho odhalilo
Video

10.08.2019 15:11

LOPBURI - Tisíce ľudí chcú vidieť thajský budhistický chrám, ktorý bol zaplavený vodou. Kvôli extrémnemu suchu rapídne poklesla hladina vody a odhalila tak zvyšky moderného chrámu Wat Nong Bua Yai. Táto zrúcanina sa objavila už v roku 2015, keď nastalo obdobie sucha. viac »


Vedci varujú: Fajčíte alebo pijete alkohol pred spaním? Kvôli tomuto s tým prestaňte!

Vedci varujú: Fajčíte alebo

09.08.2019 16:17

Výsledky, ku ktorým sa počas svojho výskumu dopracovali vedci z Florida Atlantic University, nepotešia tých, ktorí si pred spánkom radi doprajú pohárik či cigaretu. Podľa ich záverečnej správy totiž práve tieto neresti dokážu rozbiť spánkový režim oveľa viac než pitie kávy. viac »


Tridsať rokov to mali na očiach a nikto si to nevšimol: Exponát v múzeu odhalil pravdu

Tridsať rokov to mali
Foto

09.08.2019 13:36

PRETÓRIA - Britský vedec objavil nový druh dinosaura; nie však pri vykopávkach, ale priamo v juhoafrickom múzeu. Mnoho miliónov stará lebka sa nachádzala zle zaradená medzi ďalšími exponátmi, informoval denník The Telegraph. Nový druh bol pomenovaný Ngwevu intloko, čo v miestnej reči znamená šedá lebka. viac »


Hitlerovo tajomstvo: Historik mal dokázať, že klebety o Führerovi boli pravdivé!

Hitlerovo tajomstvo: Historik mal
Foto

08.08.2019 20:50

LONDÝN - Britský historik Leonard Sax oživil teóriu o tom, že Hitler mal židovských predkov. Podľa jeho zistení nacisti zmenili záznamy o predkoch diktátora, aby tajomstvo nevyšlo na povrch. Prvýkrát s týmto tvrdením vyrukoval Hitlerov osobný právnik ešte v roku 1930. viac »


Čistá katastrofa v Alpách: Expert prehovoril o hrôze, ktorá sa tam deje

Čistá katastrofa v Alpách:

07.08.2019 20:15

RÍM - Za posledné storočie sa roztopila polovica alpských ľadovcov, z toho 70 percent za posledných 30 rokov, uviedol v rozhovore s agentúrou ANSA taliansky glaciológ Renato Colucci. Ľadovce vo výške nižšie než 3500 metrov podľa neho zmiznú do 20 až 30 rokov. Podľa odborníka priemerné teploty za posledných 15 rokov ich pretrvanie pod touto hranicou neumožnia. viac »


Slovenskí vedci prišli s bomba vynálezom: Môže pomôcť dokonca aj NASA

Slovenskí vedci prišli s

06.08.2019 12:32

BRATISLAVA - Výskumníkom z Elektrotechnického ústavu SAV a Ústavu materiálov a mechaniky strojov SAV sa podarilo vyvinúť technológiu pre produkciu najľahšieho supravodivého kábla na svete. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej akadémie vied (SAV) Monika Hucáková. viac »


Jedzte viac ovocia a zeleniny! Doteraz ste netušili, že majú aj takýto zázračný účinok

Jedzte viac ovocia a

05.08.2019 12:07

RÍM - Ak zjeme o štyri porcie ovocia a zeleniny denne viac, môže to zlepšiť náš psychický stav natoľko, že to zníži najmenej o polovicu negatívne následky rozvodu a z jednej tretiny i citové utrpenie zo straty zamestnania. Píše o tom taliansky denník La Repubblica. viac »


VIDEO Archeológovia po tom štyri roky pátrali, konečne sa podarilo! V Izraeli narazili na super objav

VIDEO Archeológovia po tom
Video

04.08.2019 15:06

EL-ARAJ - Tím amerických a izraelských archeológov je presvedčený o tom, že neďaleko Galilejského jazera v Izraeli objavil Kostol apoštolov. Štvorročné hľadanie pozostatkov veľkolepej stavby týčiacej sa nad domom Petra a Ondreja totiž prinieslo ďalšie výsledky. Objav definitívne vyvrátil pochybnosti o existencii chrámu nachádzajúceho sa v malej rybárskej ... viac »


VIDEO Predpoveď počasia z roku 2014 sa stala virálom: Desivý dôvod, fikcia sa mení na realitu

VIDEO Predpoveď počasia z
Video

04.08.2019 09:06

PARÍŽ - Správy o počasí väčšinou nie sú príliš zaujímavé, táto je však výnimkou. Francúzska televízia TF1 poukázala na rosničku, ktorá v roku 2014 odvysielala fiktívnu predpoveď o počasí v roku 2050. V tom čase išlo o pobavenie publika, situácia je však vážna, pretože fikcia sa začína meniť na desivú realitu. viac »


Vegánka tvrdí, vajcia sú pre vaše zdravie horšie ako fajčenie! Takto to vypočítala

Vegánka tvrdí, vajcia sú

03.08.2019 19:02

LONDÝN - Fajčenie je považované za jednu z najškodlivejších činností pre náš organizmus. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zomiera na jeho následky každý druhý fajčiar. Napriek tomu istá blogerka vyjadrila názor, že je menej nebezpečné ako konzumácia vajíčok. Vegánka podporila svoje tvrdenie zaujímavým výpočtom, ktorý zmiatol dokonca aj dietologičku. viac »


Expertka radí: Takto dlho by ste mali cvičiť v posilňovni, aby vám to pomohlo

Expertka radí: Takto dlho

02.08.2019 15:23

LONDÝN - Návštevníci posilňovní či rôznych fitness centier sa dajú rozdeliť do dvoch skupín. Prví uprednostňujú cvičenie v super-rýchlom tempe ešte pred prácou alebo v rámci obedňajšej prestávky. Druhí sa zas spoliehajú na pomalší tréning s prestávkami medzi sériami. Otázkou však stále zostáva, čo je pre naše telo najlepšie. Zodpovedal ju odborník. viac »


Vedci konečne zistili pôvod záhadného rádioaktívneho mraku nad Európou v roku 2017

Vedci konečne zistili pôvod

02.08.2019 08:43

MOSKVA - Po pôvode rádioaktívneho mraku, ktorý sa vznášal nad územím Európy pred dvomi rokmi, pátral medzinárodný tím vedcov. Dôkazy ich doviedli až k Uralu, kde sa nachádza najväčší ruský závod na spracovanie jadrového paliva. Moskva však odmieta, že by tam došlo k nejakej havárii a argumentuje tým, že ich prístroje namerali najnebezpečnejšie hodnoty ... viac »


Mnohí vôbec netušia: Konzumáciou jediného jablka do tela prijímate aj TOTO!

Mnohí vôbec netušia: Konzumáciou

01.08.2019 08:38

GRAZ - Vedci z rakúskej univerzity v Grazi zamerali svoj posledný výskum na sledovanie mikroorganizmov v jablkách. Zisťovali, aký je pomer ich kvalitatívneho a kvantitatívneho zastúpenia v bio plodoch v porovnaní s plodmi z bežnej poľnohospodárskej výroby. Ich pozoruhodné zistenia boli zverejnené v časopise Frontiers in Microbiology. viac »


V starovekom meste, ktoré zmizlo pred 1200 rokmi, objavili poklady

V starovekom meste, ktoré
Video

31.07.2019 12:28

EGYPT - Medzi ruinami starovekého potopeného mesta, ktoré býva označované ako "egyptská Atlantída", bol objavený tajomný chrám aj viaceré poklady. Heraklión pri severnom pobreží Egypta sa prepadol do mora pred približne 1200 rokmi. Vo vode bol ukrytý celé stáročia, až kým ho v roku 2000 neobjavili potápači. viac »


Najčítanejšie články