Veda | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 20. júl 2018. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Veda

Veľký objav amerických vedcov: V okolí Jupitera je toho viac, než sme si mysleli

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 7 hodinami

TAMPA - Americkí vedci našli ďalších 12 mesiacov Jupitera. Známych je už tak 79, uviedla dnes agentúra AFP. Jeden z novo nájdených objektov má priemer menší ako jeden kilometer, a je tak zrejme najmenším mesiacom tejto najväčšej planéty Slnečnej sústavy. viac »

FOTO Vedci sa opäť pokúsili rozlúsknuť záhadu Turínskeho plátna: Podarilo sa im to!

FOTO Vedci sa opäť
Foto

pred 22 hodinami

PAVIA - Kontroverzné Turínske plátno bolo podrobené ďalšiemu experimentu. Jeho pôvod a pravosť už spochybnili mnohé štúdie. Výsledky tej poslednej, ktoré boli publikované v časopise Journal of Forensic Sciences, opäť nepotešia priaznivcov obdivovaného artefaktu. Znovu bolo totiž potvrdené, že plátno nemôže byť pravé. viac »


Pod zemským povrchom sa ukrýva bohatstvo nevyčísliteľnej hodnoty: Má to ale háčik

Pod zemským povrchom sa

včera o 08:47

CAMBRIDGE - Medzinárodný tím výskumníkov sa domnieva, že pod zemským povrchom sa ukrýva kvadrilión ton diamantov. Nachádzať sa majú v hĺbke 160 kilometrov pod Zemou. K poznatkom dospeli na základe zvukových vĺn, vďaka ktorým odhalili zloženie zemského plášťa, informoval magazín Geochemistry, Geophysics, Geosystems. viac »


Na jar o 7:30 ráno by ste mali robiť túto vec: Najlepší čas, keď chcete...

Na jar o 7:30

včera o 17:47

ZÜRICH - Vedci odhalili, kedy je ten najlepší čas na sex, ak chcete splodiť dieťa. Tvrdia, že spermie majú svoje vlastné 24-hodinové interné hodiny a najpotentnejšie sú v skorých ranných hodinách. Toto zistenie môže zlepšiť prirodzenú plodnosť. viac »


Neviete v týchto letných horúčavách zaspať? TIPY, vďaka ktorým sa vám to rýchlo podarí

Neviete v týchto letných

18.07.2018 10:17

BRATISLAVA - Letné horúčavy neprestávajú ani v noci, a preto sa nám zaspáva oveľa ťažšie než v zime. Tento fakt patrí medzi hlavné negatíva leta. Máme pre vás zoznam tipov a trikov, ako si užiť sladký spánok aj počas dusných letných nocí. viac »


FOTO Vedci ostali v šoku: NASA omylom zničila dôkazy o živote na Marse!

FOTO Vedci ostali v
Foto

18.07.2018 08:50

WASHINGTON - Článok publikovaný v časopise New Scientist naznačuje, že vesmírny program Viking zameraný na prieskum Marsu zničil dôkazy o existujúcich formách života na tejto planéte. Podľa vedcov výsledky misie boli skreslené iba preto, lebo moduly vyslané na Červenú planétu zlikvidovali organické látky vo vzorkách. viac »


V Grónsku hrozí katastrofa: K dedine sa blíži obrovský ľadovec, toto sa môže stať

Obyvateľov obce Innaarsuit na
Video

17.07.2018 08:56

INNAARSUIT - Obyvateľov obce Innaarsuit na severozápade Grónska ohrozuje veľký ľadovec, ktorý sa cez víkend nachádzal len približne päťsto až šesťsto metrov od pobrežia. Miestne úrady preto v piatok z preventívnych dôvodov nariadili evakuáciu 33 zo 169 obyvateľov obce a sledujú pohyb ľadovca i vývoj počasia, ktoré môže situáciu ovplyvniť. viac »


VIDEO Zlatá baňa pre archeológov: Ich objav pomôže odhaliť najväčšie tajomstvo starovekého Egypta

VIDEO Zlatá baňa pre
Video

17.07.2018 08:55

KÁHIRA - Archeológovia v Egypte objavili južne od Káhiry pohrebisko a miestnosť pre mumifikáciu mŕtvych faraónov alebo vysokých príslušníkov ich dvora. O objave neďaleko mesta Sakkára informovala agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie egyptského ministra pre pamiatky Chálida Ananího. viac »


Vedci odhalili, čo sa deje s telom v anestézii: Pacienti, nebuďte v šoku, keď sa vám stane TOTO

Vedci odhalili, čo sa

16.07.2018 17:12

TURKU - Nový výskum dokazuje, že zatiaľ čo pacienti v anestézii sú uspaní, ich mozgy až v takom bezvedomí nie sú. Určité jeho časti stále fungujú, aj napriek umŕtveniu vedomia. Tím výskumníkov analyzoval zmeny v mozgovej aktivite počas anestézie u zdravých dobrovoľníkov. viac »


Objav ako hrom: Záhadná častica z hlbín pomôže objasniť tajomstvá vesmíru

Objav ako hrom: Záhadná

15.07.2018 21:03

LEICESTER - Častice neutrína, ktoré takmer nespolupracujú so žiadnou inou hmotou, pravdepodobne otvoria astronautom nové možnosti pozorovania vesmíru. Možnosti použitia týchto častíc prirovnávajú vedci k objavu gravitačných vĺn z roku 2016 a tvrdia, že vďaka nim bude možné sledovať najodľahlejšie zdroje energie vo vesmíre úplne novým spôsobom. viac »


Sexujte v zime! Takto to dokáže ovplyvniť budúcnosť vašich detí

Sexujte v zime! Takto

15.07.2018 18:04

ZÜRICH - Vedci tvrdia, že sex v zime môže chrániť nenarodené deti pred metabolickými a váhovými poruchami. Muži by ešte pred intímnymi chvíľami s partnerkou mali tráviť nejaký čas v chladnom prostredí, aby sa v ich spermiách zvýšilo percento hnedého tukového tkaniva. Tento fakt vraj dokáže čiastočne vysvetliť nárast obezity v USA. viac »


FOTO V Egypte objavili záhadný čierny sarkofág: Nikto nevie, čo je v ňom

FOTO V Egypte objavili
Foto

14.07.2018 18:33

ALEXANDRIA - V Egypte nedávno objavili obrovský žulový sarkofág, ktorého vek odhadujú na približne dvetisíc rokov. Nikto doposiaľ nevie, čo sa v ňom nachádza. Našla sa aj vyrezávaná alabastrová hlava, ktorá pravdepodobne zobrazuje majiteľa hrobu. Staroveký Egypt tak naďalej odhaľuje svoje tajomstvá. viac »


Farmár roky tajil ohromný objav: Takmer mýtický tvor a on mlčal!

Farmár roky tajil ohromný

13.07.2018 22:19

PARÍŽ - Čírou náhodou objavil farmár na juhozápade Francúzska takmer neporušenú lebku pyrenejského mastodonta, vyhynutého chobotnatca, ktorý bol príbuzným dnešných slonov. O objave pozostatkov jediného známeho jedinca tohto druhu, ktorý si muž dlho nechával pre seba, teraz informovalo prírodovedné múzeum mesta Toulouse. viac »


Vedci už čoskoro rozlúštia jednu z najväčších záhad britskej histórie

Vedci už čoskoro rozlúštia

13.07.2018 22:18

LONDÝN - Nový vedecký výskum vraj dokáže vyriešiť jednu z najväčších historických záhad Británie. Novonájdená DNA má totiž preukázať, či bol Richard III. vinný z vraždy „Princov veží“. Skúmať sa budú kostrové pozostatky údajných dvojčiat princov, ktoré sa nachádzajú vo Westminsterskom opátstve. viac »


Ste dehydrovaní a šoférujete? Najväčšia chyba, riskujete katastrofu

Ste dehydrovaní a šoférujete?

13.07.2018 08:33

LOUGHBOROUGH - Mnoho ľudí si neuvedomuje, aké riziko predstavuje dehydratácia za volantom. Zvyšuje totiž pravdepodobnosť dopravnej nehody. Podľa výskumníkov je dehydratácia počas šoférovania rovnako nebezpečná, ako jazda pod vplyvom alkoholu. viac »


Vedci potvrdili pravdivosť starej múdrosti: Ak ráno robíte TOTO, pokazíte si celý deň

Vedci potvrdili pravdivosť starej

12.07.2018 18:37

PENNSYLVÁNIA - Tím vedcov z Pennsylvánskej štátnej univerzity sa vo svojej dvojtýždňovej štúdii zameral na to, ako môže ranný stres ovplyvniť fungovanie ľudí počas celého dňa. Výsledky, ktoré boli publikované v časopise Journal of Gerontology, iba potvrdili pravdivosť starej ľudovej múdrosti. viac »


FOTO Grécki archeológovia jasajú: Ak sa potvrdí pravosť ich objavu, bude to senzácia

FOTO Grécki archeológovia jasajú:
Foto

12.07.2018 08:48

ATÉNY - Gréckym archeológom sa podarilo objaviť zrejme najstarší zápis Homérovho eposu Odysea. Na juhu Grécka vedci odkryli starovekú hlinenú tabuľku s trinástimi veršami tohto literárneho diela. Artefakt pochádza z tretieho storočia, z doby rímskej, oznámil v pondelok grécky rezort kultúry. viac »


Začiatkom augusta by sa mal na oblohe objaviť jedinečný úkaz: Viditeľnosť voľným okom v tieto dni!

Začiatkom augusta by sa
Foto

11.07.2018 20:07

VIEDEŇ - Zelená kométa explodovala, vďaka svetelnému pozadiu bude viditeľná aj ľudským okom! Tým, že sa približuje k Slnku, sa stáva viditeľnejšou na nočnej oblohe. Jedinečný úkaz by sa mal objaviť už medzi 4. a 5. augustom. viac »


MAPA, ktorá dokazuje desivé prognózy: Takto sa varí svet, na Sibíri padol neuveriteľný rekord

MAPA, ktorá dokazuje desivé
Foto

10.07.2018 19:55

ORONO - Kým na Slovensku sme mali minulý týždeň len miernejšie leto, väčšina sveta sa topila v horúčavách a padali teplotné rekordy. Nezvyčajne vysoké teploty zavládli aj v oblastiach, kde to nebýva zvykom. Horúčavy prekvapili nielen Kanaďanov, ale aj Britov, Austrálčanov a meteorológov na severe Sibíri. viac »


Rana pre tých, ktorí obhajujú užívanie marihuany: Zabudnite na jej údajné blahodarné účinky!

Rana pre tých, ktorí

09.07.2018 20:09

PERTH - Štúdia Národného centra pre výskum drog a alkoholu v Austrálii definitívne zmietla zo stola názory tých, ktorí tvrdia o kanabise, že účinne tlmí bolesť. Výsledky výskumu boli zverejnené v magazíne Lancet Public Health a potvrdili, že v boji s chronickou bolesťou sa táto látka neosvedčila a jej užívanie vo väčšine prípadov zhoršilo psychický stav pacientov. viac »


Tieto SUPERPOTRAVINY jedzte, ak chcete schudnúť: Zredukujú vašu hmotnosť a udržia ju

Tieto SUPERPOTRAVINY jedzte, ak

08.07.2018 07:45

LONDÝN - V prípade mnohých diét nejde o nič viac, než o obyčajný jojo efekt. V skutočnosti však existuje veľa zdanlivo nenápadných potravín, ktoré dokážu vašu hmotnosť dlhodobo zredukovať a udržať ju na stálej hodnote. Ide o takzvané superpotraviny, ktoré dajú chudnutiu nový rozmer. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.