Veda | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 4. jún 2020. Meniny má Lenka, zajtra Laura.

Veda

Máte podozrenie, že ste sa nakazili koronavírusom? V tom prípade neužívajte tieto lieky proti kašľu!

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 8 hodinami

PARÍŽ - Kašeľ je jedným z najcharakterickejších príznakov nákazy koronavírusom. Mnohí ľudia preto vtedy siahajú po prípravkoch, ktoré obsahujú dextrometorfán. Nový výskum však naznačuje, že tieto lieky vedia viac uškodiť, ako pomôcť. viac »

Nové prevratné zistenie o koronavíruse: Je to len ďalší dôkaz o tom, že...

Koronavírus sa naďalej šíri

pred 8 hodinami

WASHINGTON - Koronavírus je cievne ochorenie, tvrdí štúdia zverejnená v aprílovom vydaní odborného časopisu The Lancet. Podľa americkej webovej stránky Salon sa tým vysvetľuje rôznorodosť symptómov spájaných s nákazou, napríklad opuchnuté a zapálené prsty na chodidlách či zápalové ochorenie u detí. viac »


K Zemi sa blíži potenciálne nebezpečný asteorid veľký ako niekoľko futbalových ihrísk

K Zemi sa blíži

pred 19 hodinami

WASHINGTON - K Zemi sa 6. júna priblíži planétka (asteroid) radená do kategórie potenciálne nebezpečných telies. Na webe o tom informovalo Laboratórium tryskového pohonu (JPL) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA). viac »


Vedci analyzovali prvého pacienta s COVID-19: Ohromujúce zistenie!

Vedci analyzovali prvého pacienta

pred 19 hodinami

TUCSON - Nová analýza naznačuje, že prví pacienti v Spojených štátoch infikovaní koronavírusom nie sú zodpovední za vznik ohniska pandémie. To údajne vzniklo z neskorších prípadov, kedy sa ľudia nakazili mimo USA. Podľa expertov sa v Amerike vyskytujú rôzne typy vírusu. viac »


FOTO Archeológovia sú zhrození: Ťažobná spoločnosť zničila desiatky tisíc rokov staré nálezisko

FOTO Archeológovia sú zhrození:
Foto

včera o 08:23

CANBERRA - Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto údajne zničil 46 000 rokov staré aborigénske archeologické nálezisko ohromného významu. Stalo sa tak počas rozširovania bane na ťažbu železa v západoaustrálskom regióne Pilbara, informovala agentúra DPA. viac »


Neuveríte, čo dokáže spôsobiť vypadávanie vlasov! A takto sa dá porucha liečiť

Neuveríte, čo dokáže spôsobiť

01.06.2020 08:33

RÍM - Prvýkrát bolo vedecky dokázané, že znečistené ovzdušie má vplyv na vlasovú pokožku, napísal taliansky denník La Repubblica. Ako k tomu dochádza a ako sa dá voči tomu brániť? Dozviete sa od renomovanej odborníčky. viac »


OKO môže prezradiť problémy s MOZGOM: Včasné VAROVANIE pred nebezpečnou chorobou!

OKO môže prezradiť problémy

01.06.2020 08:25

Oči sú nielen vstupnou bránou do ľudskej duše. Je pravdepodobné, že čoskoro budú "oknom" do nášho mozgu. Podľa nich sa bude dať diagnostikovať nebezpečná choroba, čo by mohlo zachrániť milióny ľudí. viac »


Vedci varujú: Po niekoľkých storočiach nás čaká Veľké solárne minimum! Čo to znamená pre ľudstvo

Vedci varujú: Po niekoľkých

31.05.2020 09:25

ALEXANDRIA - Podľa vedcov vstupujeme do hlbokého solárneho minima, známeho aj ako Veľké minimum. Posledné takéto minimum sa vyskytlo v 17. storočí, odborníci ho prirovnávajú k dobe ľadovej. V roku 2020 ľudstvo zažilo až 104 dní, kedy sa na povrchu Zeme neobjavili žiadne slnečné lúče. viac »


Vedci zistili, prečo bol dopad meteoritu pre našu planétu tak katastrofálny

Vedci zistili, prečo bol

30.05.2020 13:26

LONDÝN - Pred 66 miliónmi rokov dopadol do oblasti dnešného Mexického zálivu meteorit, ktorý zapríčinil masívne vymieranie druhov. Z povrchu Zeme ich vtedy zmizlo vyše 75 percent vrátane dinosaurov. Nová vedecká štúdia odhalila, prečo bol dopad meteoritu pre našu planétu tak katastrofálny. Kľúčom k tomu bol uhol, pod akým vesmírny objekt na povrch planéty ... viac »


Arktíde hrozí ďalšia katastrofa, ktorú by ste nikdy nečakali: Dokazujú to satelitné snímky

Arktíde hrozí ďalšia katastrofa,

29.05.2020 17:33

LONDÝN - Keď sa povie Arktída, väčšina ľudí si predstaví sneh a ľad, rozhodne nie požiar. Práve požiare ale túto oblasť opäť ohrozujú, uviedli vedci z európskej služby Copernicus, podľa ktorých by po nezvyčajne horúcej jari mohla hroziť ich zvýšená intenzita. Satelitné snímky Arktídy zobrazujú tepelné anomálie prezrádzajúce prvé aktívne požiare, ktoré ... viac »


KORONA HOROR v salóne krásy: Infikovaná kaderníčka ohrozila až 140 ľudí!

KORONA HOROR v salóne

29.05.2020 08:20

SPRINGFIELD - Ľudia sa v súvislosti s uvoľňovaním protipandemických opatrení stávajú čoraz nezodpovednejšími a zabúdajú na zvýšenú opatrnosť. Toto je aj prípad zamestnankyne kaderníckeho salónu v americkom štáte Missouri, ktorá v priebehu niekoľkých dní vystavila riziku nákazy viac ako sto zákazníkov. viac »


Štart prvej súkromnej lode Crew Dragon preložili na sobotu

Raketa SpaceX Falcon 9
FotoVideo

28.05.2020 16:56

WASHINGTON - Všetko bolo dnes pripravené na štart lode Crew Dragon, na ktorej sa americkí astronauti mali vydať do vesmíru. Až na počasie. Práve kvôli nemu museli testovací let preložiť na sobotu. Ide o významnú udalosť, ktorej štart sa v priamom prenose chystajú sledovať milióny ľudí na celom svete. viac »


Vedci varujú: Uzdravili sme ozónovú dieru, ale spôsobilo to ďalšie enviromentálne problémy!

Vedci varujú: Uzdravili sme

26.05.2020 06:47

TORONTO - Nová štúdia zistila, že látky, ktoré mali nahradiť chemikálie poškodzujúce ozónovú vrstvu, môžu spôsobiť poriadne škody. Vedci doposiaľ netušia, ako čiastočky týchto chemických látok môžu ohroziť ľudské zdravie či životné prostredie. Varujú však, že proces kontaminácie môže byť globálny. viac »


KORONAVÍRUS naďalej sužuje svet, antivírusový liek dokáže liečbu skrátiť

KORONAVÍRUS naďalej sužuje svet,

25.05.2020 08:35

WASHINGTON - Liek remdesivir podávaný desať dní intravenózne urýchlil vyliečenie pacientov hospitalizovaných s chorobou COVID-19 o štyri dni. Pacienti, ktorí ho dostávali, sa vyliečili za jedenásť dní, zatiaľ čo tí, ktorí užívali placebo, teda neúčinnú látku, za pätnásť dní. Vyplýva to zo štúdie, ktorá potvrdzuje predchádzajúce výroky riaditeľa amerického ... viac »


FOTO Profesorka skúmala zvitky z Mŕtveho mora: Našla na nich skrytý odkaz od záhadnej sekty!

FOTO Profesorka skúmala zvitky
Foto

25.05.2020 08:32

LONDÝN - Štyri rukopisy známych zvitkov z Mŕtveho mora odhalili skrytý text. Vedci zistili, že na pergamenových kúskoch sú čitateľné slová v riadkoch. Zvitky obsahujú verziu hebrejskej biblie, staré pravidlá a zákony či astronomické pozorovania. Údajne ich spísali členovia starej židovskej sekty. viac »


Výživový expert odporúča: Ak sa snažíte schudnúť, konzumujte každý deň tento PRVOK

Výživový expert odporúča: Ak

24.05.2020 08:33

BRATISLAVA - Efektívnejšie spaľovanie tukov, zvýšenie športového výkonu aj lepšia činnosť srdca. Kofeín je pre tieto schopnosti oceňovaný nielen u športovcov, ale aj u širokej verejnosti. Najnovšie výskumy dokazujú, že sa nemusíme báť ani jeho dlhodobej konzumácie. Telo sa však po určitej dobe stáva odolným voči jeho účinkom, preto je dobré si od neho občas dať pauzu. viac »


Je to oficiálne: COVID-19 nie je len obyčajná chrípka, desivé slová lekárov o jeho úmrtnosti

Je to oficiálne: COVID-19

24.05.2020 08:32

SEATTLE - Vedci z Univerzity vo Washingtone skúmali mieru úmrtnosti spojenú so súčasnou pandémiou a získané hodnoty porovnávali s rovnakými parametrami týkajúcimi sa chrípky. Z vypracovaného štatistického modelu vyplýva, že prirovnávanie SARS-CoV-2 ku chrípke nie je správne. Na COVID-19 zomiera viac ľudí, ako počas bežnej chrípkovej sezóny. viac »


Vedci prehovorili o kolonizácii Marsu: TOTO čaká ľudí, ktorí tam budú chcieť žiť

Vedci prehovorili o kolonizácii

23.05.2020 17:39

WASHINGTON - Genetické inžinierstvo môže byť významnou časťou našej budúcnosti na Marse. Ak sa ľudstvo niekedy rozhodne usadiť na červenej planéte, možno budeme musieť začať byť menej ľuďmi, napísal s odvolaním na vyjadrenie vedcov server Space.com. viac »


KORONAVÍRUS Experti sú zhrození: Najvyšší počet infikovaných za jediný deň! Boj zďaleka nie je na konci

KORONAVÍRUS Experti sú zhrození:

23.05.2020 05:57

ŽENEVA - Uvoľnenie obmedzujúcich opatrení vo viacerých štátoch zapríčinilo prudký nárast infikovaných koronavírusom. Na alarmujúci stav zareagovala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá vyjadrila znepokojenie nad súčasným vývojom situácie. viac »


FOTO Prevratné zmeny na Antarktíde! Vidno to až z vesmíru, vzniká úplne nový ekosystém

FOTO Prevratné zmeny na
Foto

23.05.2020 05:56

CAMBRIDGE - Zmena klímy spôsobuje na našej planéte prevratné zmeny. Najnovšie to potvrdil výskum britských vedcov v Antarktíde, ktorí zostavili prvú mapu zobrazujúcu miesta, kde sa nachádzajú mikroskopické riasy. Výsledky štúdie zverejnili v časopise Nature Communications. viac »


Ohromujúce odhalenie vedcov o pandémii: 7. apríla to bolo najviditeľnejšie!

Ohromujúce odhalenie vedcov o

22.05.2020 08:30

LONDÝN - Štúdia zverejnená v časopise Nature informovala o tom, ako ovplyvnili obmedzenia týkajúce sa pandémie kvalitu životného prostredia. Jej autori odhalili výrazný pokles oxidu uhličitého v ovzduší. Zároveň uviedli, že negatívne klimatické zmeny nie je možné pribrzdiť iba osobnou zodpovednosťou, ale prvoradým faktorom v tejto oblasti zostáva vládna ... viac »


Najčítanejšie články