Veda | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 15. december 2018. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Veda

Tajomstvo sexuálnej túžby žien: Toto potrebujú na to, aby sa vzrušili

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 2 hodinami

PARÍŽ - Definícia "normálnej" sexuálnej túžby je problematická, jej pôvod zostáva záhadou, ktorá je definovaná jej neprítomnosťou. Štúdií týkajúcich sa straty či absencie sexuálnej túžby je mnoho. Jej strata je pre ženu prvým dôvodom pre konzultáciu u lekára, zatiaľ čo u mužov je to až na piatom mieste, píše francúzsky denník Le Figaro. viac »

NASA zverejnila prvú audio nahrávku z Marsu vôbec: Vypočujte si, ako znie!

NASA zverejnila prvú audio
Video

pred 3 hodinami

WASHINGTON - Sonda InSight, ktorá úspešne pristála na Marse koncom novembra, zachytila 1. decembra svojimi senzormi zvuk vetra. NASA pred zverejnením vzácneho zvukového záznamu upravila intenzitu nahrávky o dve oktávy, aby bolo všetko lepšie počuť. Vedci označili tento záznam za "neočakávaný bonbónik", pretože sonda plní na Červenej planéte úplne inú misiu. viac »


Vedci našli pri ceste obrovské kopy hliny: Zostali v šoku z toho, čo sa im podarilo objaviť

Vedci našli pri ceste
Foto

pred 4 hodinami

RIO DE JANEIRO - Vedcom sa podarilo objaviť stáročia starú super kolóniu termitov. Fascinujúce je najmä to, že išlo o náhodný objav, ktorý nezávisle od seba upútal pozornosť entomológa Stephena J. Martina z University of Salford a botanika Roya R. Funcha z Brazil State University. O svojom jedinečnom náleze, na ktorý narazili vo vyprahnutej a slnkom ... viac »


Viete, ktorý živočích dokáže urobiť najrýchlejší pohyb? To naozaj nemáte šancu uhádnuť

Viete, ktorý živočích dokáže
Video

pred 11 hodinami

WASHINGTON - Titul najrýchlejšie sa pohybujúceho živočícha na svete pripadol tropickému druhu mravca, ktorý sa vyskytuje v Afrike a v Ázii. Drobný hmyz sa môže podľa vedcov pohybovať svojimi hryzadlami rýchlosťou viac ako 320 kilometrov za hodinu. To je u zvieraťa vôbec najrýchlejší pohyb, aký bol doteraz zaznamenaný, napísal britský denník The Guardian. ... viac »


Vedci sa prevŕtali pod povrch Zeme a ostali ohromení: To, čo našli, si nevedeli ani predstaviť

Vedci sa prevŕtali pod

včera o 20:00

WASHINGTON - Každoročné stretnutie Americkej geofyzikálnej únie prináša zaujímavosti zo sveta geofyziky. Tento rok pozornosť pútal najmä výskum, ktorý priniesol prekvapivé informácie o živote pulzujúcom pod povrchom našej planéty. Podľa tvrdení vedcov máme pod nohami oveľa čulejší a živší ekosystém, ako si vôbec dokážeme predstaviť. viac »


Vrak starovekej lode na Cypre skrýva tajomstvá: Vedci zistili, v čo ani nedúfali

Vrak starovekej lode na

včera o 12:24

NIKÓZIA - Archeológovia, ktorí na brehoch Cypru skúmajú vrak starý 2400 rokov, prišli s poznatkami, ktoré prispievajú k poznaniu toho, ako sa v staroveku vyvíjala konštrukcia lodí. Výskum vraku začal v roku 2007 a vďaka osemdesiatčlenému tímu archeológov z ôsmich krajín bude pokračovať aj na budúci rok. viac »


Ženy, čítajte! Takto sa u nežného pohlavia prejavuje infarkt, nepodceňujte PRÍZNAKY

Ženy, čítajte! Takto sa

13.12.2018 15:58

NEW YORK - Najčastejšou príčinou úmrtí u žien v USA je infarkt, a to napriek tomu, že táto choroba je spájaná najmä s mužmi. Lekári hovoria o nedostatočnej informovanosti v súvislosti s jeho príznakmi, ktoré sú u žien iné ako u mužov. A možno práve to je dôvod, prečo ženy pri ich prejavení nevyhľadajú pomoc a zbytočne zomierajú. viac »


Nikdy si nesušte oblečenie na radiátore! Expertka varuje pred nebezpečenstvom, ktoré vám hrozí

Nikdy si nesušte oblečenie

12.12.2018 18:02

LONDÝN - Britská expertka na hygienu Emma Hammettová varuje pred nebezpečenstvom znečistenia vzduchu v uzavretých priestoroch. Vlhký vzduch môže vytvárať pleseň a vonné sviečky zas produkujú karcinogénne látky. Budete prekvapení, koľko hrozieb na vás číha napríklad v obývačke či pri sušení oblečenia na radiátoroch. viac »


Úžasný objav: Sonda našla na prastarom asteroide stopy vody

Planétka Bennu
Foto

12.12.2018 08:39

WASHINGTON - Americká sonda OSIRIS-REX, ktorá na začiatku tohto mesiaca po viac ako dvojročnej ceste vesmírom dorazila k planétke Bennu, ohlásila stopy vody. Na webe to oznámil Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA). viac »


Žena sa počas tehotenstva od svojho dieťaťa nakazila nebezpečnou chorobou: Stálo ju to život

Žena sa počas tehotenstva

09.12.2018 16:11

KODAŇ - Žena z Dánska zomrela na zriedkavú formu demencie, ktorú zapríčinilo dieťa v jej maternici. To zdedilo gén choroby po svojom otcovi a v dôsledku demencie produkoval toxické proteíny. Tie sa dostali do matkinho mozgu a desaťročia po pôrode syna spôsobili jej smrť. viac »


Vedci riešia záhadu, ktorá sa stala 11. novembra: Jej pôvod je zrejme ukrytý na malom ostrove

Vedci riešia záhadu, ktorá

09.12.2018 13:37

MAYOTTE - Zvláštne seizmické otrasy zachytené nad rôznymi regiónmi sveta pútajú pozornosť vedcov. Ich intenzita bola totiž veľmi ojedinel. Existuje viacero teórií, ktoré sa snažia odhaliť ich pôvod. Ten sa môže skrývať v zámorskom regióne Francúzska. viac »


Prelet nad národným parkom odhalil bombastický objav: Vedci sú nadšení, nikto o tom doteraz netušil!

Prelet nad národným parkom
Video

06.12.2018 11:03

BRITSKÁ KOLUMBIA - Zamestnanci kanadského Ministerstva národných zdrojov počas preletu nad národným parkom v provincii Britská Kolumbia objavili jaskyňu gigantických rozmerov. Prekvapilo ich najmä to, že jej obrovský vchod doteraz neupútal pozornosť a ide o úplne nový objav, o ktorom neexistuje žiadna historická zmienka. viac »


Chodíte s psychopatom? Vedci odhalili ZNAKY, vďaka ktorým to zistíte

Chodíte s psychopatom? Vedci

05.12.2018 15:56

LONDÝN - Randenie s osobou, ktorá vyzerá príjemne a má kultivovaný prejav, ešte nemusí mať šťastný koniec. Za upraveným zovňajškom a pozorným správaním sa totiž môže skrývať osobnosť psychopata, ktorý na začiatku vzťahu dokáže opantať svoju nastávajúcu obeť svojím bezchybným vystupovaním. Našťastie sú tu tipy, vďaka ktorým spoznáte, že sa zapletáte ... viac »


Prečo je pre fajčiarov tak ťažké prestať fajčiť: Toto sa s vami deje medzi dvoma cigaretami

Prečo je pre fajčiarov

03.12.2018 19:35

PARÍŽ - Naša doba je plná rozporov; viac než inokedy sa obávame, že budeme vystavení pôsobeniu niektorých látok (napr. pesticídov), ale banalizujeme činnosť, o ktorej už desiatky rokov vieme, že je mimoriadne škodlivá. To je prípad alkoholu, ale aj tabaku. Prečo naďalej konzumujeme, vedome a masívne, smrteľný produkt? Pýta sa francúzsky denník Le Figaro. viac »


Spávate so svojím psom v posteli? Expert radí, mali by ste s tým okamžite prestať!

Spávate so svojím psom

03.12.2018 08:38

SYDNEY - Spíte so svojím psom v jednej posteli? Možno to nie je najlepší nápad. Doktor Bradley Smith dokázal, že spánkový režim vášho domáceho miláčika sa diametrálne líši od toho vášho. To spôsobuje zhoršenie kvality vášho spánku. Je v tom však háčik. viac »


Vedci varujú: Je veľká šanca, že do troch mesiacov sa sformuje nebezpečný klimatický fenomén

Vedci varujú: Je veľká

02.12.2018 10:01

ŽENEVA - Vedci zo Svetovej meteorologickej organizácie (WMO) upozorňujú na to, že v najbližších mesiacoch sa môže opäť začať tvoriť El Niño. Tento klimatický fenomén, ktorý by mal nanovo zahrievať našu planétu začiatkom budúceho roku, znovu podporí tvorbu extrémnych prejavov počasia na viacerých miestach planéty. viac »


Šokujúce závery vedeckého výskumu: Ľudstvo takmer vyhynulo a všetci ľudia pochádzajú z jedného páru!

Šokujúce závery vedeckého výskumu:

01.12.2018 13:02

NEW YORK/BAZILEJ - Vedci z americkej Rockefeller University v spolupráci so svojimi kolegami zo švajčiarskej University of Basel dospeli vo svojej štúdii k záveru, že na začiatku celej ľudskej populácie bol iba jeden živočíšny pár. V časopise Human Evolution tiež uviedli, že pred viac ako 100 000 rokmi takmer vyhynul na našej planéte život. viac »


Archeológ vraj vie, čo sa stalo s biblickým mestom Sodoma: Zničila ho strašná apokalypsa!

Archeológ vraj vie, čo
Video

29.11.2018 16:47

ALBUQUERQUE - Pred 3700 rokmi nad Mŕtvym morom explodoval prehriaty asteroid a jeho výbuch zničil okolité mestá. Medzi ne podľa všetkého patrí aj mesto s názvom Tall el-Hammam, o ktorom vedci tvrdia, že je biblická Sodoma z knihy Genezis. viac »


Na púšti Atacama po 500 rokoch prvýkrát pršalo: Vedci očakávali zrod života, stal sa pravý opak

Na púšti Atacama po

26.11.2018 08:46

ATACAMA - Keď na púšť Atacama konečne pred tromi rokmi dopadli po dlhom čase prvé kvapky dažďa, vedci dúfali v rozkvet púštneho života. Opak sa stal pravdou; v dôsledku dažďa v púšti vyhynulo približne 12 druhov mikróbov. Išlo o vôbec prvý dážď po 500 rokoch, napriek tomu sa však púšť neprebúdza k životu. viac »


Vedci odhalili, kedy sa v histórii ľudstva žilo najhoršie: V tomto roku to bolo úplné peklo

Vedci odhalili, kedy sa

25.11.2018 18:02

CAMBRIDGE - Historik Michael McCormick z Harvardovej univerzity popisuje v časopise Science Magazine najkrutejšie obdobie, ktorému čelilo ľudstvo počas svojej histórie. Napriek všetkým okolnostiam sprevádzajúcim našu hektickú dobu považuje súčasnosť za najbezpečnejšiu etapu. Pravým opakom bol podľa neho rok 536. viac »


Experti skúmali Rembrandtov obraz a ostali ohromení: Majster na ňom zanechal jedinečnú pamiatku

Experti skúmali Rembrandtov obraz
Foto

25.11.2018 15:03

Rembrandtov obraz "Štúdia hlavy mladého muža", ktorého zobrazil ako Ježiša Krista, bude ešte vzácnejší a drahší ako doteraz. Pri jeho poslednej analýze bolo totiž zistené, že majster na ňom zanechal odtlačok svojich prstov. Vedci považujú tento objav za fenomenálny a všetci sa predbiehajú v tom, o akú sumu sa teraz navýši cena tohto diela. viac »


Najčítanejšie články