Domáce spravodajstvo | Topky.sk
Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Domáce spravodajstvo

Trnavčan (29) vedel, prečo uniká! Autentické VIDEO zo zadržania: Pre políciu je známa firma

Vodič zbadal policajtov a dal sa na útek

Vodič zbadal policajtov a dal sa na útek

Video
pred 14 minútami

ZAVAR – Trnavskí PMJ-čkári šli v pätách 29-ročnému vodičovi volkswagenu, dokým nenabúral do smetiaku. Náraz poškodil zaparkované auto, oplotenie i fasádu domu. Policajtom bolo hneď jasné, prečo sa mladík snažil ujsť. Bol pre nich "známou firmou". viac »

Posledná misia Krčméryho: Zanechala na mne následky! Odumrela mi polovica mozgu, no ja sa nesťažujem

Vladimír Krčméry
FotoVideo

pred 14 minútami

BRATISLAVA - Meno Vladimíra Krčméryho je Slovákom dobre známe. V začiatkoch pandémie bol členom krízového štábu, no neskôr sa tejto funkcie vzdal. Okrem toho sa venuje charitatívnej činnosti a zúčastnil sa niekoľkých misií. Na poslednej sa však znova nakazil maláriou a s misiami musel skončiť. viac »


Tvrdé obvinenie Fica: Šeliga vlastní dva lukratívne byty, ten to popiera

Tlačová beseda strany Smer-SD

pred 16 minútami

BRATISLAVA - Opozičný Smer-SD vyzval podpredsedu Za ľudí a poslanca parlamentu Juraja Šeligu predložiť kúpno-predajné zmluvy týkajúce sa jeho údajného vlastníctva dvoch lukratívnych bytov, ako aj spôsob financovania ich kúpy. Šeliga tvrdí, že vlastní len jeden byt, na ktorý ma hypotéku. Dodal, že svoje majetkové pomery napísal do majetkového priznania. viac »


Prokurátor zatiaľ neuzavrel dohodu s obžalovanými zo snahy uplácať Fecka

Martin Fecko

pred 24 minútami

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zatiaľ neuzavrel dohodu o vine a treste so žiadnym z obžalovaných, ktorí chceli uplácať štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martina Fecka. Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová. Týka sa to právnika Petra Ch. a manažéra Miroslava... viac »


Tvrdá kritika súkromnej zdravotnej poisťovne: Zámer štátu určiť peniaze v zdravotníctve pripomína socializmus

pred 46 minútami

BRATISLAVA – Ak štát presne určí, koľko peňazí pôjde na nemocnice a ambulancie, na Slovensku to bude vyzerať ako za socializmu. Myslí si to súkromná zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera. PR špecialista Matej Štepianský povedal že, o tomto zámere vedia. Schválený bol ešte minulý rok. viac »


Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhoduje o väzbe zadržaných počas akcie Venal 6

Špecializovaný trestný súd v

pred hodinou

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhoduje vo štvrtok o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať obvinených v rámci protidrogovej akcie Venal 6. Neverejné výsluchy sa začali po 13.00 h a sú naplánované s piatimi obvinenými. O návrhu stíhať väzobne ďalšie osoby zadržané... viac »


FOTO NAKA obvinila sedem osôb pre nepovolené ozbrojovanie a obchod so zbraňami

FOTO NAKA obvinila sedem
Foto

pred hodinou

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil sedem osôb pre nepovolené ozbrojovanie a obchod so zbraňami. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. viac »


Únia miest Slovenska očakáva návrhy riešenia záväzku vlády v oblasti dane z nehnuteľností

Prezident Únie miest Slovenska

pred hodinou

BRATISLAVA- V rámci ohlásenej daňovej a odvodovej reformy očakáva Únia miest Slovenska (ÚMS), že dokument dodrží priority programového vyhlásenia vlády, bude stabilizovať dlh v pomere k vývoju HDP a smerovať bude k vyrovnanému hospodáreniu štátu. Únia očakáva najmä konkrétne návrhy riešenia záväzku vlády v oblasti dane z nehnuteľností. viac »


Ministerstvo vnútra si zrejme potrpí na poriadny luxus: Testovanie limuzín za tisíce s masážnymi kreslami!

Ministerstvo vnútra si zrejme
FotoVideo

pred hodinou

BRATISLAVA - Vozový park ministerstva vnútra, ktoré vedie Roman Mikulec (OĽaNO) zrejme čaká obnovenie niektorých áut. Nepôjde však zrejme len o doteraz využívané typy vozidiel, ale o nové, drahé limuzíny a dokonca s masážnymi kreslami! Investičný dlh na vozovom parku MV pritom už teraz prevyšuje 30 miliónov eur. Modernizácia však prichádza aj v tomto čase. viac »


Ďalší konflikt v koalícii! Kollár sa chce pýtať Kolíkovej: Pripustil, že ju aj odvolajú

Ďalší konflikt v koalícii!
FotoVideo

pred hodinou

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina sa bude ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) pýtať na poslaneckom klube na pochybnosti v súvislosti s návrhom na jej odvolanie z funkcie. Ak by okolnosti nedokázala vysvetliť, šéf Sme rodina Boris Kollár pripustil, že by hnutie mohlo hlasovať za jej odvolanie. viac »


KORONAVÍRUS Lengvarský nemá problém so zverejnením zmlúv k vakcínam, je to však na Európskej komisii

Minister Vladimír Lengvarský

pred hodinou

BRATISLAVA - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) nemá problém s tým, aby boli zverejnené aj ostatné zmluvy na nákup vakcín proti ochoreniu COVID-19. Uviedol to počas hodiny otázok v Národnej rade (NR) SR. Poznamenal ale, že rámcové zmluvy vyjednávala Európska únia, preto je zverejnenie zmlúv v gescii Európskej komisie (EK). viac »


Kultúrny výbor žiada Radu RTVS preveriť podozrenia súvisiace s Kolíkovou

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková

pred hodinou

BRATISLAVA - Rada RTVS má preveriť zmluvné vzťahy RTVS so spoločnosťou Elektronika v súvislosti s návrhom na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) z funkcie. Žiada o to Výbor Národnej rady (NR) SR pre kultúru a médiá, ktorý zároveň žiada Ministerstvo kultúry (MK) SR o rovnaký postup v prípade Divadla Nová scéna. Informoval o... viac »


Na cestách zahynulo šesť ľudí: Polícia reaguje! Zintenzívnila kontrolu na cestách

Na cestách zahynulo šesť
Foto

pred hodinou

BANSKÁ BYSTRICA – Na viacerých miestach Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa v stredu (5. 5.) konala rozsiahla dopravná akcia. Policajti kontrole podrobili vodičov osobných a nákladných áut i autobusov. Počas niekoľkých hodín odhalili takmer 100 priestupkov. Krajská polícia o tom informovala vo štvrtok na sociálnej sieti. viac »


Najvyšší súd odsúdil advokáta Daniela Maukša za korupciu na tri a pol roka nepodmienečne

Najvyšší súd odsúdil advokáta

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR uložil advokátovi Danielovi Maukšovi tri a pol ročný nepodmienečný trest odňatia slobody a peňažný trest vo výške 16.500 eur. NS SR svojim rozhodnutím zrušil napadnutý rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. viac »


Bývalý šéf vyšetrovateľov Ivor: Konanie na Súdnom dvore EÚ v prípade amnestií je náročné a zložité

Jaroslav Ivor

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Konanie na Súdnom dvore EÚ v Luxemburgu súvisiace s únosom Michala Kováča ml. a zrušením Mečiarových amnestií je náročné a zložité. Uviedol to bývalý šéf slovenských vyšetrovateľov a vysokoškolský pedagóg Jaroslav Ivor. viac »


Trnavskí policajti neverili vlastným očiam: Babetou brázdil obec bez prilby, vodičáku a na mol

Trnavskí policajti neverili vlastným
Video

pred 2 hodinami

HORNÉ OREŠANY – Šesťdesiatnik na babete si poriadne zavaril. Rok svojho života môže stráviť v base, lebo policajti ho chytili bez prilby, bez vodičáku a navyše "pod parou". V dychu mal vyše dve promile alkoholu. viac »


Zdravotníci by mohli dostať viac peňazí: Ministerstvo chce zaviesť zásluhový systém príplatkov

Zdravotníci by mohli dostať

pred 3 hodinami

BRATISLAVA – Zdravotnícki pracovníci by mohli dostať viac peňazí. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR uviedlo že, adekvátne ohodnotenie ľudí v systéme považuje za dôležité. Zaviesť chce preto motivačný zásluhový systém príplatkov. Rezort zdravotníctva tak reagoval na tvrdenia Slovenskej lekárskej komory (SLK), Lekárskeho odborového združenia (LOZ) a... viac »


Špecializovaný trestný súd odsúdil Gabrielu za extrémizmus na dvojročný podmienečný trest

Špecializovaný trestný súd odsúdil

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku schválil vo štvrtok dohodu o vine a treste, na ktorej sa dohodol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) s Gabrielou Z. obžalovanou z extrémistických trestných činov. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. viac »


KORONAVÍRUS Dobré správy! Vakcínou Pfizer a Moderna sa už môžu očkovať aj ľudia nad 50 rokov

Minister Vladimír Lengvarský

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Očkovať vakcínami proti koronavírusu sa po novom môžu už aj osoby nad 50 rokov. Ako informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, hlavným dôvodom je objem dodaných vakcín a tiež zvýšenie očkovacích kapacít. viac »


Súdny dvor EÚ uskutočnil vypočutie strán k zrušeným Mečiarovým amnestiám

Vladimír Mečiar.

pred 3 hodinami

BRUSEL/LUXEMBURG - Súdny dvor EÚ uskutočnil vo štvrtok vypočutie k prípadu únosu Michala Kováča ml. z roku 1995 a k rozhodnutiu slovenského parlamentu z marca 2017 o zrušení amnestií osobám podozrivým z tohto trestného činu, o ktorých v júli 1998 rozhodol vtedajší slovenský premiér Vladimír Mečiar. viac »


SaSkári sa pustili do Matovičovej odvodovej reformy: Novú vládnu krízu nevylúčili a predstavili svoju!

SaSkári sa pustili do
FotoVideo

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Po včerajšej večernej tlačovke ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) o daňovo-odvodovej reforme, ktorú v tomto stave veľmi pravdepodobne nepodporí koaličná SaS už reagovali aj samotní liberáli. Pred kamery sa postavil predseda finančného výboru Marián Viskupič, Peter Cmorej (obaja SaS) a na pomoc si dokonca zobrali aj Sulíkovho asistenta... viac »


Najčítanejšie články