Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 16. október 2018. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Dobré správy

VIDEO Títo ľudia zarábajú hraním hier: Boli sme sa na ešportových majstrovstvách

pred 18 hodinami

BRATISLAVA - Po roku sme opäť s kamerou zavítali na Y-Fest, momentálne najväčší technologický festival na Slovensku. Jeho súčasťou sú tiež Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch, súťaž v cosplay, ale tiež množstvo zaujímavých osobností z hráčskej či Youtube scény nášho regiónu. viac »

Dvojici Slovákov let Ryanairom navždy zmenil život: Stačilo, že sa TOTO odohralo na palube

V Írsku pokračujú rokovania
Foto

včera o 21:10

BRATISLAVA - Matej a Martina leteli pred pár rokmi do Londýna. Vtedy sa ešte nepoznali a už vôbec netušili, že jedného dňa budú spolu kráčať pred oltár. Osud chcel, aby sa jeden pre druhého stali životnými partnermi, za čo vďačia práve aerolinkám, ktorými leteli. Podobných romantických príbehov však majú Slováci, a nielen oni, ďaleko viac. viac »


KVÍZ Ako dobre ovládate slovenskú gramatiku? Otestujte sa!

KVÍZ Ako dobre ovládate

včera o 13:00

BRATISLAVA - Spomínate si ešte na tie časy, keď ste sedeli v lavici a učili sa Slovenský jazyk, písali diktáty a rozoberali literárne diela? Sú pre vás tieto spomienky skôr nepríjemné, alebo naopak ste hodiny slovenčiny obľubovali? viac »


Vieme, ako vyzerať štýlovo aj na jeseň: Horúci kandidáti na kúsky, ktoré by si mal zaradiť do šatníka

Vieme, ako vyzerať štýlovo

13.10.2018 12:00

BRATISLAVA - Aj keď sa vonku ešte objavia záblesky babieho leta, treba povedať, že jeseň je tu v plnej sile. A tak určite môžeme očakávať ďalší rapídny prechod z leta do zimy. Mať koženú bundu je síce super, ale tá ťa už neohreje. Akými kúskami sa teda zásobovať pred chladným obdobím? A vieš, čo je túto sezónu trendy? My ti poradíme niekoľko kúskov, ... viac »


Slováci parádne zakročili proti ignorujúcemu vodičovi: Bratislava sa tým zaradila k ďalšej metropole

Slováci parádne zakročili proti

12.10.2018 10:00

BRATISLAVA - Slováci nevedia problémy riešiť a častokrát iba o nich rozprávajú. Doma, v pube pri pive, či s ovládačom ruke pred televíziou komentujú a nadávajú na dianie v našej krajine. To, čo sa teraz udialo v Bratislave, do tejto kategórie ale rozhodne nepatrí. viac »


Mimi zahodila prácu učiteľky, aby mohla rozvíjať kreativitu: Dnes ľudí fascinuje jej mejkap výtvormi

Mimi zahodila prácu učiteľky,

11.10.2018 13:00

BRATISLAVA - Mejkap neslúži iba na to, aby sa človek, respektíve žena, cítila lepšie. Mnohí umelci posunuli prácu so štetcami, tieňmi a inými kozmetickými doplnkami na úplne inú úroveň. Skvelým príkladom je aj 31-ročná Mimi Choi. viac »


VIDEO Boli sme vyskúšať skvelý street food v Trnave: Z toho jedla tečú slinky

VIDEO Boli sme vyskúšať

10.10.2018 10:00

BRATISLAVA - #Prvý októbrový víkend sa v Trnave uskutočnil Food Fest, na ktorom sa predstavilo množstvo foodtruckov a najmä kopec skvelého jedla. Nechýbali sme tam ani my s kamerou, o čom sa môžete presvedčiť z nasledovného videa. viac »


Zemepisný KVÍZ: Dokážeš určiť, kde vo svete sa nachádzajú tieto očarujúce pamiatky?

Zemepisný KVÍZ: Dokážeš určiť,

09.10.2018 10:00

BRATISLAVA - #Tower Bridge či Golden Gate, ale aj kopec iných nádherných pamiatok. Vieš, kde sa všetky nachádzajú? Otestuj sa v našom rýchlom kvíze! viac »


Jedného dňa ti môžu zachrániť život: Tieto užitočné triky by si si mal osvojiť čo najskôr

Jedného dňa ti môžu

08.10.2018 12:00

BRATISLAVA - #V najlepšom prípade treba dúfať, že ich nikdy nebudeš potrebovať. Avšak v tej správnej chvíli môžu mať skutočne nevyčísliteľnú hodnotu. Niekedy ľudský život môže zachrániť práve (ne)obyčajná informácia. viac »


Budú iní a omnoho inovatívnejší než my: Deti milénia za rok vytlačí nová generácia

Budú iní a omnoho

07.10.2018 11:00

BRATISLAVA - Generácia Y, ktorá je známa aj pod pojmom millenials/deti milénia, už dospela. Podľa posledných štatistík ju vytláča nová generácia. Tá už teraz nesie označenie Z. Čo to však znamená pre deti milénia? viac »


Legenda menom Nike AirMax: Pozri, ako sa tenisky s bublinou menili v priebehu rokov

Legenda menom Nike AirMax:

06.10.2018 12:00

NEW YORK - Air Max je modelový rad tenisiek od Nike, ktorý určite poznáš. Vyznačuje sa vzduchovou bublinou pre väčší komfort. Tá ale nebola viditeľná od samého začiatku. Predchodca Nike Air Max 1 (Nike Air Tailwind) ju napríklad mal skrytú a využíval technológiu, ktorú v roku 1978 vytvoril bývalý zamestnanec NASA, M. Frank Rudy. viac »


Unikátny projekt Slovákov v Šanghaji: Aj vďaka nim vznikne mesto, aké svet nevidel

Unikátny projekt Slovákov v
Foto

06.10.2018 11:42

BRATISLAVA - Rozvoj ostrova Chongming dostávajú do rúk odborníci na urbánnu ekológiu a priestorové plánovanie zo Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave a zo šanghajskej East China Normal University (ECNU). Spoločne pracujú na integrácii najmodernejších konceptov, aby na ostrove mohla vzniknúť nová autonómna časť Šanghaja, ktorá by predstavovala ... viac »


VIDEO Bratislava sa na deň stala centrom hamburgerov: Boli sme ich ochutnať čo najviac

VIDEO Bratislava sa na
Video

05.10.2018 10:00

BRATISLAVA - Plno truckov s rôznymi burgermi, plno skvelých ľudí a fantastická atmosféra. Asi tak by som definoval Burger festival pri bratislavskom centre Eurovea. viac »


KVÍZ Uhádnete, ktoré z uvedených jedál obsahuje viac kalórií?

KVÍZ Uhádnete, ktoré z

04.10.2018 11:00

BRATISLAVA - #Čo by ste povedali, že má viac kalórií? Avokádo, alebo obľúbená čokoládová pochúťka, brownie? To a ešte oveľa viac sa môžete dozvedieť v našom kvíze! viac »


Chlapček (2) bol podľa lekárov už prakticky mŕtvy: Zázračne ožil, aj napriek strašným zraneniam

Chlapček (2) bol podľa
Foto

04.10.2018 08:57

LONDÝN - Keď mal Anwar Nyanzi jedenásť mesiacov, vypadol z okna z výšky dvanástich metrov na dlažbu. Lekári tvrdili, že má len mizivé percento na prežitie a dokonca ho už aj odpojili od prístrojov. Malý bojovník však dokázal nemožné a začal sa úplne zotavovať. viac »


Dvojica na dovolenke na Kréte našla na chodníku tašku: Otvorili ju a hneď utekali na políciu

Dvojica na dovolenke na

03.10.2018 08:57

KRÉTA - Dvadsaťdvaročná Jessica Franková a jej o dva roky starší priateľ Edward Gibson sa stali miestnymi celebritami na Kréte. Dvojica počas svojej dovolenky náhodne našla zaujímavú sumu peňazí, ktorá sa povaľovala na chodníku. Ale namiesto toho, aby si ich nechali, odniesli ich na políciu, za čo si vyslúžili obrovské uznanie, pretože nie každý by sa zachoval rovnako. viac »


ROZHOVOR Blogerka Mia necháva v uliciach tajomné odkazy: V jednom slove sa snažím zachytiť niečo krásne, silné a poučné

ROZHOVOR Blogerka Mia necháva

02.10.2018 12:00

BRATISLAVA - #Niektorým možno občas napadne, že by si radi našli vo svojej poštovej schránke nejaký list, pohľadnicu, či aspoň povzbudivý odkaz písaný rukou, ktorý by bol len a len pre teba. Skús si teraz predstaviť, že by ti odkaz s peknou myšlienkou alebo básňou neprišiel do schránky, ale objavil by sa náhodne, niekde na ulici či v kaviarni, kde čakal na správneho adresáta. viac »


Na pobreží USA sa stáročia skrývala úžasná nádhera: Vedci ju objavili náhodou

Na pobreží USA sa
Video

02.10.2018 08:56

SILVER SPRING - Nedávna expedícia s názvom Deep Search 2018 objavila pri juhovýchodnom pobreží USA nový koralový útes. Členovia výskumného tímu naň narazili náhodou a neskôr ich milo prekvapila pestrosť koralových druhov, ktoré bohato obrástli odumreté zvyšky. O svojom úžasnom objave informovali verejnosť na stránke Business Insider. viac »


ROZHOVOR s Petrom, ktorý precestoval Kolumbiu: Nedotknutá príroda, bieda i bohatstvo a závan Escobara

ROZHOVOR s Petrom, ktorý

01.10.2018 13:00

BRATISLAVA - #Zatiaľ čo ty možno snívaš o Maldivách, Srí Lanke alebo inej exotickej destinácii, Peter Holík (30) mal v tom jasno už od začiatku. Chcel navštíviť Kolumbiu, ktorá je pre bežného Slováka pomerne netypickým dovolenkovým cieľom. viac »


Tak toto sa (ne)robí: Výber tých najhorších veci, ktoré môžete vyviesť introvertovi

Tak toto sa (ne)robí:

30.09.2018 10:00

BRATISLAVA - #Introverti majú svoj svet. A fungovať v tom, v ktorom je viac ako 7 miliárd ľudí, je pre nich neskutočne ťažké. Väčšina ľudí sa im snaží ich fungovanie čo najviac zjednodušiť. Ale môžeme sa na to pozrieť aj z druhej strany. Toto je osem vecí, ktorými môžete introvertom neuveriteľne skomplikovať život. viac »


Tajomstvo slovenských milionárov odhalené: FOTO V tejto sfére zarábajú rekordné peniaze!

Riaditeľka J&T Banky na
Foto

29.09.2018 20:27

BRATISLAVA – Najnovší prieskum investičnej banky J&T odhalil, ako sa na okolitý svet pozerajú zámožní Slováci a Česi. Tunajší bohatí sú v porovnaní s ich európskymi rivalmi o 10 rokov mladší i dravší. Vyplynulo to z exkluzívneho prieskumu Wealth Report medzi dolárovými milionármi. viac »


Najčítanejšie články