Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Dobré správy

Tieto miesta v okolí Bratislavy sa skutočne oplatí navštíviť: Nechýbajú šelmy, vojenská história i romantika

pred 18 hodinami

BRATISLAVA - Naše hlavné mesto nepatrí k tomu najzaujímavejšiemu, čo v Európe alebo na Slovensku vidieť. Napriek tomu má svoje čaro a láka čoraz väčšie množstvo turistov. Ak sa teda chystáš na víkend do Bratislavy, alebo pochádzaš či bývaš priamo v hlavnom meste, nemusíš ísť iba po overených miestach. V okolí Bratislavy sa nachádza niekoľko z nich, ... viac »

Prečítajte si LIST, ktorý rozplakal tisíce ľudí na celom svete: Dojme aj tie najsilnejšie povahy

Prečítajte si LIST, ktorý

pred 21 hodinami

SAINT LOUIS - Predajca DVD prístrojov z amerického štátu Missouri na sociálnych sieťach zverejnil list od spokojného zákazníka v pokročilom veku, ktorý je dôkazom, že dobro vo svete skutočne ešte nevymrelo. Mladíka list zaujal, pretože v sebe niesol množstvo emócií a pocitov. viac »


Keď sú veľké značky na nože: Coca Cola, Adidas či McDonalds, toto sú ich najväčší rivali

Keď sú veľké značky

včera o 12:00

BRATISLAVA - O miesto na výslní je vždy veľký boj, no tieto veľké svetoznáme značky si súperenie priam užívajú. Samozrejme, vo svete, keď takmer každý produkt má svoj ekvivalent, alebo rovno kópiu, je ťažké očakávať, že firmy budú vedľa seba koexistovať v dokonalej rovnováhe. Prinášame tak prehľad najväčších a najznámejších konfliktov medzi značkami, ktoré sa doslova nemusia. viac »


Pre lepšiu imunitu doplňte vitamín D: Tu sú jeho top zdroje

Pre lepšiu imunitu doplňte

20.02.2019 11:00

BRATISLAVA - Cítite sa po zime vyčerpaní a bez energie? Príčinou môže byť nedostatok vitamínu D. Slnko svieti slabo a krátko, mnohým ľuďom sa v tele znížila jeho hladina, čo sa prejavuje aj oslabenou imunitou. Ako vitamín D doplniť a ktoré sú jeho najlepšie zdroje? viac »


KVÍZ Dokáž, že ti to skutočne páli! Tento vedomostný test ťa preverí v rôznych oblastiach

KVÍZ Dokáž, že ti

20.02.2019 11:00

BRATISLAVA - Kvízy sa tešia u nás veľkej obľube. Nielenže preveria informácie, ktoré máme v hlavách, ale zároveň nám umožnia zábavným spôsobom naučiť sa nové veci. Dnešný patrí do kategórie Z každého rožku trošku. I keď môže byť trošku náročný, veríme, že v ňom obstojíš. viac »


VIDEO Anton zachytil neskutočnú krásu Slovenska: Profi zábery, Orava pod snehom a štvrť milióna pozretí

VIDEO Anton zachytil neskutočnú

19.02.2019 08:15

ČADCA - Nie je tomu tak dávno, čo sa ľudia na severe Slovenska pasovali s mimoriadne štedrou nádielkou snehu. Pod bielou pokrývkou boli domy, autá aj obchody. V niektorých obciach bola dokonca vyhlásená mimoriadna situácia. viac »


ROZHOVOR Minka vyrába šperky, ktoré očaria úplne každého: Nosia ich na Slovensku, ale aj za hranicami

ROZHOVOR Minka vyrába šperky,

18.02.2019 12:00

BRATISLAVA - Jej drobnôstky prinášajú ľuďom radosť. Reč je o umeleckej šperkárke Minke Klbečková, ktorá z netypického robí ešte viac netypické. Šperky. viac »


Toto VIDEO valcuje internet: Slovenskí študenti nakrútili komiksový film na motívy Avengers

Toto VIDEO valcuje internet:

17.02.2019 11:30

BRATISLAVA - Výber vysokej školy patrí k najťažším rozhodnutiam maturantov. Každá z univerzít sa snaží zaujať svojich potencionálnych adeptov po svojom, no zvyčajne nezájdu s nápadmi ďalej, ako s dňom otvorených dverí. Študenti programu Automobilová mechatronika na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sa ... viac »


VIDEO Ktorá káva dodá najviac energie a aké sú kávové trendy? Bratislava bola na víkend centrom kávovej Európy

VIDEO Ktorá káva dodá
Video

16.02.2019 10:00

BRATISLAVA - Skvelá atmosféra, milí ľudia a príjemne strávený čas. Festival kávy bol určený nielen tým, ktorí ju zbožňujú, ale aj tým, čo chcú vedieť o hnedom nápoji viac. viac »


Sójové rezy sú legendárnou sladkosťou: Málo o nich vie aj výrobca, kupujeme ich bez reklamy

Sójové rezy sú legendárnou

15.02.2019 13:00

BRATISLAVA - #Sú veci, ktoré ma v momente vrátia do detstva. Jednou z nich sú Sójové rezy. Ten oranžový obal pozná každý, či už je to dieťa alebo dospelý človek. Zaobídu sa aj bez ujačanej reklamy, ktorá ťa má presvedčiť o tom, že sa bez nich nezaobídeš. viac »


Prinesú lásku či úspech: Zistite, ktoré šperky sedia podľa horoskopu práve vám!

Prinesú lásku či úspech:

15.02.2019 10:30

BRATISLAVA - Rozmýšľate, čo si priať k narodeninám, výročiu či na Valentína? Alebo si chcete darovať niečo krásne sama? S tým správnym šperkom máte šancu vytvoriť príbeh, ktorý potrvá roky. viac »


KVÍZ Zvládneš to ako rodený Bratislavčan? Otestuj sa z nárečia nášho hlavného mesta!

KVÍZ Zvládneš to ako

14.02.2019 08:15

BRATISLAVA - Bratislavské nárečie je veľmi svojské. Sú ľudia, ktorí ho vyslovene nemusia, no našťastie existuje nemalá skupina jeho fanúšikov, ktorá naň nedajú dopustiť. Ak žiješ v Bratislave nejaký ten piatok, tento dnešný kvíz by ti nemal robiť žiadne problémy. Ale svoje vedomosti si môžu samozrejme overiť aj ľudia žijúci mimo hlavného mesta. Dnes ... viac »


Lietajte po Európe dvaja za cenu jedného, pozri si naše romantické tipy pred Valentínom

Lietajte po Európe dvaja

13.02.2019 17:00

BRATISLAVA - Je len málo darčekov, ktoré potešia viac ako letenky. Špeciálne teraz, na Valentína, keď sa mnohí snažíme niečo kúpiť za každú cenu na poslednú chvíľu. Cestovanie vo dvojici je totiž ideálne. Spoločne spoznávate nové miesta, skúšate nové veci a najmä, tento darček si užijete skutočne obaja. Vďaka výhodným letenkám máš aj ty a tvoja polovička ... viac »


Vieš, kto sú vlastne influenceri? Okrem youtuberov nás ovplyvňujú aj iní ľudia

Vieš, kto sú vlastne

12.02.2019 13:00

BRATISLAVA - Svet plný názorov by sa neobišiel bez toľko skloňovaného slova influencer. Je ale nazoaj tak jednoduché byť verejne známym na internete? viac »


Expresne rýchle zaspávanie: Ak ťa trápi nespavosť, vyskúšaj túto skvelú vojenskú techniku

Expresne rýchle zaspávanie: Ak

11.02.2019 12:00

BRATISLAVA - Každý, kto aspoň raz v živote trpel nespavosťou, ti dosvedčí, že žiadne počítanie ovečiek nefunguje. Môžeš ich pokojne počítať až do rána bieleho. Aj tak budeš len bezcieľne hypnotizovať strop. Pravdou však je, že nespavosť sa stáva pálčivým problémom dneška. viac »


Hlavné mesto pizze sa nenachádza v Taliansku, na najdrahšiu bežný Slovák nemá: Zaujímavosti o milovanej pochúťke

Hlavné mesto pizze sa

10.02.2019 12:00

BRATISLAVA - Že už dlho nebol žiadny dôvod na poriadnu oslavu? Čo takto osláviť Svetový deň pizzy práve touto obľúbenou pochúťkou? Práve 9. február je nielen v gastronómii známy ako Medzinárodný deň pizze. viac »


Takáto kaviareň je na Slovensku iba jedna: Zisti, čím sa líši od ostatných

Takáto kaviareň je na

09.02.2019 20:10

BRATISLAVA - Kúsok od Dunaja rovno pod hradom sa nachádza kaviareň, akú nikde inde na Slovensku nenájdete – poď s nami zistiť, v čom je 365.café jedinečná. viac »


Veľký úspech pre hlavné mesto: Bratislava je medzi desiatimi najlepšími európskymi destináciami na tento rok

Veľký úspech pre hlavné

09.02.2019 14:00

BRATISLAVA - Vďaka lacným letenkám do takmer celého sveta sa cestovanie stalo dostupnejším, ako kedykoľvek predtým. Problémom tak niekedy býva skôr rozhodnutie, kam sa najbližšie vybrať. Riešia to nielen Slováci, ale rozhodne aj ľudia z iných krajín. viac »


Ivan (53) bol ťažko chorý, dávali len niekoľko mesiacov života: Zachránila ho jediná vec

Ivan (53) bol ťažko
Foto

08.02.2019 15:35

HULL - Päťdesiattriročný Ivan Dagg má dôvod na úsmev. Vďaka unikátnej operácii sa mu podarilo poraziť rakovinu vo štvrtom štádiu. Výnimočný zákrok podstúpil v nemocnici v anglickom meste Leeds. Jeho prípad otvoril ďalšie možnosti onkologickej liečby a dáva nádej mnohým pacientom s touto diagnózou. viac »


KVÍZ Džentlmen či totálny buran? Over si, ako dobre ovládaš pravidlá slušného správania

KVÍZ Džentlmen či totálny

08.02.2019 12:00

BRATISLAVA - Bez slušného správania v spoločnosti veľa vody nenamútiš. I keď sa zdá, že sa od niektorých pravidiel etikety pomaly ale isto upúšťa, treba dúfať, že slušné správanie ešte nepovedalo posledné slovo. A ako si na tom ty? Myslíš si, že ovládaš pravidlá etikety dokonale? Svoje (super)schopnosti si môžeš otestovať v dnešnom vedomostnom kvíze. viac »


Slovensko bojuje proti byrokracii: Novela zákona má zámer odbremeniť ľudí

Richard Raši

08.02.2019 10:55

BRATISLAVA - Novela zákona proti byrokracii odbremení ľudí od ďalších jedenástich výpisov a potvrdení, s ktorými už nebudú musieť chodiť na rôzne úrady. Druhý balík týchto opatrení, ktorý by po schválení vo vláde a v parlamente mal začať postupne platiť počas tohto roka, predstavil v piatok Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. viac »


Najčítanejšie články