Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 16. august 2018. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Dobré správy

KVÍZ Viete, na čo boli vyšľachtené vaše obľúbené plemená psov? Niektoré dokonca na mäso!

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - #Psy boli vždy úžasnými pomocníkmi človeka. Dnes ich prevažne chováme ako našich miláčikov, ale viete, na čo boli pôvodne vyšľachtené? Možno vás dokonca zarazí, ktoré z plemien bolo používané na mäso! viac »

Najvyšša koncentrácia roztomilosti: Bratislavská ZOO privítala nového obyvateľa

Na snímke novonarodený leopard

pred 20 hodinami

V bratislavskej ZOO predstavili v pondelok mláďa ohrozeného leoparda cejlónskeho. Veterinárnu prehliadku absolvovalo mesiac po narodení (13.7). Informovala o tom riaditeľka ZOO Miloslava Šavelová. O mene leoparda rozhodne verejnosť, bude o ňom hlasovať. viac »


Ministerstvo školstva vypočulo požiadavky učiteľskej obce: Od nového roka sa platy zdvihnú

Ministerstvo školstva vypočulo požiadavky

včera o 12:00

BRATISLAVA - Návrh nového Zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch sa tvoril spolu s Odborovým združením pracovníkov školstva a vedy. Podľa ministerstva školstva tak reflektuje na požiadavky samotnej učiteľskej obce. Zákon je dnes posledný deň v medzirezortnom pripomienkovaní. viac »


Toto sú najočakávanejšie seriály roku: Pozri, kedy sa dočkáš ich premiéry, bude to stáť za to

Toto sú najočakávanejšie seriály

včera o 10:00

SAN DIEGO - #San Diego Comic Con (SDCC) je pre komiksových geekov, fanúšikov filmov a seriálov jednou z najočakávanejších udalostí roku. Okrem možnosti stretnúť svoju milovanú hviezdu totiž tvorcovia predstavujú drvivú väčšinu svojich nadchádzajúcich projektov, či už ide o trailery, alebo len diskusie, počas ktorých zaplavujú účastníkov tonami nových informácií. viac »


ROZHOVOR Blogerka Alex alias Crazy Sexy Fun Traveler: Cestovanie ma naučilo neskutočne veľa

ROZHOVOR Blogerka Alex alias

13.08.2018 16:00

BRATISLAVA - #Alex Kováčová je mladá a pozitívna žena, cestovateľka, ktorá vedie svoj už dobre rozbehnutý a úspešný blog o cestovaní s názvom Crazy Sexy Fun Traveler. Oslovili sme ju v súvislosti s našim článkom o sólo cestovaní pre ženy (ktorý uverejníme v najbližších dňoch), aby nám poskytla na túto tému pohľad niekoho skúseného a scestovaného. Nakoniec ... viac »


Slovák sa dotkol hviezd: FOTO Andrej ohúril Švajčiarov, mladý someliér chytá na Slovensku revolúciu

Mladý someliér Andrej Jurdík

12.08.2018 16:28

BRATISLAVA - Žilinčan Andrej Jurdík (27) v rozhovore pre Topky priblížil, ako sa zo 16-ročného tínedžera, ktorý vyrastal v skromných rodinných pomeroch, stal úspešný someliér, ktorý precestoval kus sveta. Po desiatich rokoch sa vracia opäť na Slovensko, kde chce založiť firmu, ktorá môže zmeniť naše vinárstvo. viac »


Jare (5) považujú za najkrajšie dieťa na svete: Malá čokoládka vyzerá ako bábika

Jare (5) považujú za

12.08.2018 12:00

MOSKVA - Kristina, dievča z Moskvy, bolo dlho považované za najkrajšie dieťa sveta. Svojou krásou ohurovalo všetkých a to, že sa stane súčasťou módneho sveta bolo viac, než isté. Od troch rokov sa stala miláčikom fotoaparátov. viac »


3 firmy, ktoré kedysi poznal každý a zaspali dobu: Dnes sú na dne a takmer zabudnuté

3 firmy, ktoré kedysi

11.08.2018 14:00

BRATISLAVA - Pád a neúspech sa nevyhýba ani najväčším a najsilnejším firmám na svete. Tieto 3 firmy to však pokašľali na plnej čiare a teraz letia rýchlo ku dnu. Jedna už dokonca skončila, ostatné čakajú posledné kŕčovité mesiace, možno roky. viac »


Týchto 5 vecí neurobí žiaden muž, ktorý je do ženy skutočne zamilovaný

Týchto 5 vecí neurobí

10.08.2018 16:00

BRATISLAVA - Láska je zázrak, ktorý sa nedá pochopiť rozumom. Ani by sme sa o to priveľmi nemali pokúšať, pretože sa určite zamotáme do úvah, ktoré nikam nevedú. Ak je však niekto skutočne zamilovaný, len ťažko skryje svoje pocity pred svetom. Stará múdrosť vraví, že láska ani oheň sa pred svetom nedajú utajiť. A je v tom obrovské kusisko pravdy. viac »


Horúce počasie láka do vody: V prevádzke je 15 prírodných a 176 umelých kúpalísk

Ilustračné foto

10.08.2018 13:45

BRATISLAVA – V súčasnosti má povolenie na prevádzku 15 prírodných, 176 umelých kúpalísk a viaceré prírodné vodné plochy s neorganizovanou rekreáciou. Na Slovensku je v prevádzke 574 bazénov. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. viac »


FOTO Boli sme si pozrieť rozhľadňu nad Bojnicami: Unikátna stavba a výhľad, ktorý stojí za to

FOTO Boli sme si

09.08.2018 13:00

BOJNICE - #S rozhľadňami sa na Slovensku v posledných rokoch akoby roztrhlo vrece. Niet sa však čomu čudovať, tento trend je v zahraničí už dlhodobo obľúbený a vzhľadom na kopcovitý terén našej malej krajiny ponúka dokonalé možnosti pre turistov. Azda najväčšej pozornosti sa minulý rok dostalo Chodníku korunami stromov, ktorý otvorili v Bachledovej ... viac »


Štyri známe slovenské influencerky, ktoré úspešne dobývajú svet internetu. Ohúrili už aj teba?

Štyri známe slovenské influencerky,

08.08.2018 14:00

BRATISLAVA - #Čoraz viac sa hovorí o influenceroch a spôsobe, akým dokážu zviditeľniť vlastné značky. Influencer vo všeobecnosti ovplyvňuje názory ľudí, najmä tých mladších. Dievčatá rady prihliadajú na názory ich obľúbených vzorov. Na Slovensku je ich hneď niekoľko. Niektoré sa snažia svojich followerov niečo naučiť, iné zase propagujú rôzne produkty. ... viac »


KVÍZ: Ako si na tom so synonymami? Tento kvíz zvládne len ten, kto má skutočne bohatú slovnú zásobu

KVÍZ: Ako si na

07.08.2018 11:00

BRATISLAVA - Dá sa to povedať aj inak. Práve synonymá majú v sebe tú kúzelnú moc, ktorou si môžeme rozšíriť slovnú zásobu. To, ako ste s ňou na tom vy, si môžete preveriť v dnešnom kvíze. Viete, ktorá zo štyroch možností má rovnaký význam, ako slovo uvedené v otázke? viac »


Spríjemni si leto najviac, ako sa dá: Pomôžeme ti, pecková súťaž pre každého

Spríjemni si leto najviac,

07.08.2018 10:35

BRATISLAVA - Leto je v plnom prúde, prázdniny bežia a ty tieto dni len nudne prežívaš? Najvyšší čas to aspoň na chvíľu zmeniť! Pripravili sme si pre teba fajnovú súťaž, ktorú si určite nesmieš nechať ujsť. viac »


Ľudia sa zabávali a popíjali drinky pri otrasnej atrakcii: Turecká kaviareň poriadne prestrelila

Ľudia sa zabávali a

06.08.2018 12:00

BRATISLAVA - #V dobe, kedy ľudia húfne bojujú proti cirkusom, kde sú častokrát v neľudských podmienkách držané zvieratá, je na svete ďalšia pohroma. Stojí za ňou istá kaviareň, nachádzajúca sa v tureckom Istanbule. Okrem rôznych nápojov a štýlového prostredia sa chválili ešte niečím, čo sa proti nim nakoniec (a našťastie) otočilo. viac »


Kocúr zachránil svojej majiteľke život: Vytušil, že jej hrozí smrť, bez neho by sa už nezobudila

Kocúr Theo so svojou
Foto

05.08.2018 13:01

LONDÝN - Bielemu kocúrovi Theovi bola vo štvrtok posmrtne udelená cena pre britskú mačku roka. Vyznamenal sa tým, že svoju majiteľku Charlotte Dixonovú nenechal zaspať, keď sa jej v tele vytvorila krvná zrazenina, kvôli ktorej by sa už pravdepodobne nezobudila. Sám kocúr zomrel týždeň pred odovzdaním ocenenia. viac »


Najčítanejšie články