Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Dobré správy

FOTO Vodička (23) spadla s autom z útesu: Vo vraku prežila celý týždeň, vďaka neuveriteľnej veci

Prežila len zázrakom

Prežila len zázrakom

Foto
pred 4 hodinami

SAN FRANCISCO - Záchranári v Kalifornii našli minulý piatok nažive mladú ženu, ktorá týždeň predtým spadla so svojím autom z útesu pri pobreží Tichého oceána v regióne Big Sur. Angele Hernandezovej z Portlandu sa podarilo v čiastočne potopenom vozidle prežiť vďaka hadici z chladiča. viac »

Fotenie krok za krokom: Nie je to iba o fotke. Pozrite, čo Denis dokáže grafickou úpravou

Fotenie krok za krokom:

pred 14 hodinami

BRATISLAVA - Denisa Gogu, mladého fotografa z Topoľčian sme už predstavili v rozhovore a následne v prvom dieli jeho seriálu. Ten v skratke ukazuje, ako fotiť profi zábery. Zaujímavosťou je, že fotografia je stále len Denisovým koníčkom a produktové zábery vznikajú viac-menej na kolene v jeho izbe. O to zaujímavejšie sú však popísané postupy, či už ... viac »


Extrémne vám zvýšia kredit: Toto je 8 spôsobov, ktorými môžete zapôsobiť na prvom rande

Extrémne vám zvýšia kredit:

včera o 16:00

BRATISLAVA - #Prvé rande môže byť buď totálna šupa alebo absolútne fiasko. Alebo niečo medzi tým, ale to nás nezaujíma. Ak si vyjdete s niekým, na kom vám skutočne záleží, budete sa snažiť určite spraviť všetko preto, aby ste naňho zanechali dobrý dojem. Lebo s vysokou pravdepodobnosťou nebudete mať šancu na nápravu. Čo teda robiť, aby sa začal na vás ... viac »


Dokázala nemožné: Laura vážila takmer 140 kilogramov, za 3 roky sa však zmenila na nepoznanie

Dokázala nemožné: Laura vážila

14.07.2018 10:00

LOS ANGELES - #Pevná vôľa všetko zdolá. Laura, ktorá väčšinu života strávila v tele bacuľky, je toho dôkazom. Keby ste dnes náhodou stretli túto 22-ročnú kočku na ulici, sotva by vám zišlo na um, že 3 roky poctivo bojovala s prebytočnými kilami. A tých bolo viac než dosť. Začala chudnúť a poctivo na sebe makať, keď sa jej váha vyšplhala takmer na 140 kilogramov. viac »


Slovensko dostalo cenné privilégium: Už o pár dní sem prídu najlepší mladí chemici

Slovensko dostalo cenné privilégium:

13.07.2018 09:00

BRATISLAVA - Medzinárodná chemická olympiáda sa po 50 rokoch vracia do krajín, v ktorých vznikla vznikla. Prvý ročník olympiády, v ktorej súťažia študenti stredných škôl zo 76 krajín sveta, usporiadala vtedajšia Československá socialistická republika. Aktuálny ročník, ktorý sa začne 20. júla, organizuje spoločne Slovensko a Česko, informoval Martin ... viac »


Rozkvitnutá nádhera aj v tuhých mrazoch

Nádherné kvety v prostredí
Foto

12.07.2018 16:00

Znie to neuveriteľne, ale časť historického parku v Topoľčiankach pravidelne rozkvitá aj v mrazivých dňoch. Nejde o zázrak z rozprávky o dvanástich mesiačikoch, ale rozprávkovo krásne kvety ukrýva vo svojich priestoroch oranžéria, ktorá je súčasťou topoľčianskeho parku. viac »


ROZHOVOR Extravagantná cukrárka Petra Blaščák: Robím to, čo cítim a čo ma robí šťastnou

ROZHOVOR Extravagantná cukrárka Petra

12.07.2018 08:00

BRATISLAVA - #Petra Blaščák je žena, ktorá si ide svoje. Kašle na to, čo si o nej myslia ostatní a robí to, čo cíti. Je majiteľkou rozkošnej pekárničky Llittle beans bakery, ktorá poteší všetkých milovníkov nielen kvalitných cukroviniek, ale i vegetariánskych slaných dobrôt. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o jej nezvyčajnom svete, prečítajte si dnešný rozhovor: viac »


Ďalší zázrak pri páde lietadla: Prežilo všetkých 11 cestujúcich aj s pilotom

Ďalší zázrak pri páde

11.07.2018 07:55

JUNEAU - Pád lietadla na Ostrove princa Waleského prežilo všetkých jedenásť ľudí na palube. Miesto nehody lokalizovala helikoptéra pobrežnej stráže, ktorá previezla pilota i pasažierov do bezpečia. viac »


Bratislavskí policajti dupli na plyn: Marek bol v úzkych, geniálny nápad, ako obísť zápchy v meste

Polícia previezla rodičku do

10.07.2018 21:00

BRATISLAVA – Bol pondelok, päť hodín večer. Marekova manželka začala rodiť. Budúci otecko vedel, že z Podunajských Biskupíc to o takomto čase do petržalskej nemocnice na Antolskej ulici nestihne. V tom však dostal geniálny nápad, ako svoju manželku dostane do nemocnice v pohodlí, načas i bezpečne. viac »


Košická zoo slávi prvý prírastok damana: FOTO Rodinka najbližších príbuzných slonov sa teší na návštevu

V košickej zoo sa
Foto

10.07.2018 18:00

KOŠICE – V najväčšej zoologickej záhrade v strednej Európe sa aktuálne tešia novému prírastku. Ide o rozšírenie rodinky damanov kapských, najbližších príbuzných slonov. Návštevníci ich nájdu exkluzívne len v košickej zoo. Mláďa sa narodilo v nedeľu 1. júla. viac »


Zázrak po obrovskej dráme: Hrdinovia to zvládli, FOTO chlapci aj s trénerom sú vonku z jaskyne

Zázrak po obrovskej dráme:
FotoVideo

10.07.2018 16:30

MAE SAI - Zo zaplavenej jaskyne na severe Thajska sa už podarilo zachrániť všetkých štyroch zostávajúcich mladých futbalistov aj ich trénera, ktorí tam boli uväznení viac ako dva týždne. Informovali o tom zástupcovia thajských jednotiek SEAL s tým, že ešte čakajú na lekára a troch svojich členov, ktorí boli s chlapcami od prvého dňa, keď ich našli. viac »


Ovocie alebo zelenina? Tento test vás presvedčí, ako dokonale (ne)poznáte všetko, čo bežne máte na tanieri

Ovocie alebo zelenina? Tento

10.07.2018 11:00

BRATISLAVA - #Podľa čoho rozlišujete, či to, čo jete je zelenina alebo ovocie? V detstve sme mali na to jednoduchý kľúč. To, čo nám chutilo, patrilo do kategórie ovocia. To, čo vyzeralo príšerne a bolo väčšinou zelené, sme automaticky zaradili medzi zeleninu. viac »


Veľký úspech slovenských lekárov: Prvý pacient s umelým srdcom je už po transplantácii

Veľký úspech slovenských lekárov:
Foto

09.07.2018 20:00

BRATISLAVA - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb ako prvé pracovisko v regióne strednej Európy odštartovalo „Program SynCardia TAH - Total Artificial Heart“ a zaznamenalo obrovský úspech. Prvý slovenský pacient s umelým srdcom je už aj po transplantácii. viac »


ROZHOVOR Grétka (28) vyštudovala politické vedy, život ju zavial do inej oblasti: Mňam, toto najviac chutí Slovákom

ROZHOVOR Grétka (28) vyštudovala

09.07.2018 10:30

BRATISLAVA - #Margaréta Princ Činčurová sa rozhodla vyštudovať politické vedy. V tom čase zrejme ešte netušila, že o pár rokov neskôr sa nebude zaoberať politikou, ale niečím oveľa sladším a príjemnejším – pečením. Prečítajte si rozhovor so začínajúcou cukrárkou, ktorá nám prezradila nielen aktuálne trendy v pečení, čo Slovákom najviac chutí, ale pripravila ... viac »


Transplantácia srdca: Od prvej operácie v Československu ubehlo už 50 rokov

Transplantácia srdca: Od prvej

09.07.2018 09:45

BRATISLAVA - Prvú transplantáciu srdca v bývalom Československu, ale zároveň aj v strednej a východnej Európe uskutočnil lekársky tím pod vedením Prof. MUDr. Karola Šišku, DrSc. a doc. MUDr. Ladislava Kuželu, DrSc. pred 50 rokmi 9. júla 1968 na II. chirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) na Partizánskej ulici v Bratislave. ... viac »


Upri zrak na nočnú oblohu: Júl má pre nás pripravené vesmírne divadlo, ide o poriadnu raritu

Upri zrak na nočnú

08.07.2018 13:00

BRATISLAVA - Možno to bude znieť ako romantické klišé, ale pozorovať nočnú oblohu počas leta má svoje nezameniteľné čaro. Pokiaľ sa vám navyše podarí nájsť nejaké súhvezdie, o to viac radosti zažívate. Tento mesiac má pre všetkých, ktorí radi pozerajú na oblohu príjemné prekvapenie. viac »


V Bratislave pribudne nové obchodné centrum: FOTO Slováci nad jeho nadčasovým dizajnom jasajú

Na Vajnorskej ulici v
Foto

08.07.2018 11:00

BRATISLAVA – V hlavnom meste pribudne ďalšie obchodné centrum, ktoré vyrastie na Vajnorskej ulici. Výstavba dlhoočakávaného obchodno-administratívneho komplexu Matrix Mall začne už túto jeseň. viac »


ZÁBERY z misie: Tím slovenských a českých kardiochirurgov v Keni ocenil vysoko postavený politik

Tím ôsmich lekárov a
Foto

08.07.2018 10:00

NAIROBI – Tím ôsmich lekárov a zdravotných sestier zo slovensko-českej lekárskej misie počas jedného týždňa v polovici júna 2018 odoperovali v nairobskej Mater Hospital deväť detí s vrodenými srdcovými chybami. Išlo o deti, ktoré pochádzajú z najchudobnejších oblastí Kene. viac »


Viete všetko o Saganovi aj Tour de France? Dokážte to v našom KVÍZE!

Viete všetko o Saganovi

07.07.2018 17:00

BRATISLAVA - #Ako každý júl, aj tento rok žije športový svet cyklistickými pretekmi Tour de France. Tie napíšu už svoju 105. kapitolu. Na štarte nechýba ani náš majster sveta Peter Sagan. Preto sme pre vás pripravili kvíz, v ktorom si môžete otestovať svoje vedomosti o najslávnejších pretekoch sveta a tiež o najznámejšom slovenskom cyklistovi. viac »


VIDEO Upratovač dostal obálku, po jej otvorení zažil emočný šok: Toto nečakal ani náhodou

VIDEO Upratovač dostal obálku,
Video

07.07.2018 11:30

BRISTOL - Upratovača na Bristolskej univerzite dojali tamojší študenti k slzám. Zložili sa mu totiž na letenku, aby sa mohol ísť po rokoch pozrieť na rodnú Jamajku. Muža to nesmierne potešilo, o to viac, že nikomu nikdy ani len slovom nenaznačil, že je to jeden z jeho najväčších snov. viac »


Láska z krabice: FOTO Manžel jej daroval hračky 14 rokov predtým, ako sa vôbec spoznali

Osudový príbeh lásky z
Foto

07.07.2018 11:00

FILIPÍNY/IDAHO - Keď bola Filipínka Joana ešte malé dievčatko, pod vianočným stromčekom si rozbalila krabicu od topánok, ktorá bola plná hračiek. Netušila však, že to bol dar od jej manžela, ktorého si vezme o 14 rokov neskôr. Ich príbeh je dôkazom toho, že osudová láska skutočne existuje. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.