Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 15. december 2018. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Dobré správy

Pre chronických nestíhačov: 6 skvelých trikov, ktoré ti skrátia čas raňajších príprav na polovicu

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Aj tvoje rána sú na míle vzdialené od tých plných pohody, ktoré vidíš v televízii? Ak netušíš, čo to znamená vypiť si v pokoji kávu, nieto vychutnať si raňajky, určite ti príde vhod zopár tipov od expertov, ktoré ti skrátia čas venovaný raňajším rituálom na polovicu. viac »

Bratislavskí policajti našli chlapca v hroznom stave: FOTO Otcovi oznámili šokujúcu správu

Pádu do koľajiska na
Foto

pred 12 hodinami

BRATISLAVA – O mladistvého chlapca, ktorý nemal čo piť alkohol, sa postarali železniční policajti, ktorí ho odovzdali rodičovi. Zástupcovia zákona sa obávali, že môže spadnúť do koľajiska, prípadne pod prichádzajúci vlak. Na mol opitý mladík sa totiž dezorientovane potácal na Hlavnej stanici v Bratislave. viac »


Aké sú bratislavské vianočné trhy? Ľudia na kameru prezradili, čo si o nich myslia

Aké sú bratislavské vianočné

včera o 12:00

BRATISLAVA - Do Vianoc zostáva niekoľko dní a popri zhone a zháňaní tých najlepších vianočných darčekov toto obdobie charakterizuje najmä žiarivá výzdoba a vianočné trhy. Stánky s rôznymi dobrotami či remeselnými výrobkami dokážu každoročne pritiahnuť tisíce návštevníkov. Patríš k ním aj ty? viac »


Túži vaše dieťa po iPhone? Máme pre vás tip, ako na ňom ušetriť

Túži vaše dieťa po
Foto

13.12.2018 16:30

Aj váš potomok túži po tomto skvoste vo svete smartfónov? Niet divu, iPhony od Apple sú čoraz väčším hitom aj pre slovenských násťročných, a to aj napriek ich vysokej cene. Iba tento rok v septembri predstavila firma Apple najnovší model iPhone XS Max, ktorý sa vo verzii s 512 GB pamäte na Slovensku aktuálne predáva za astronomických 1679 eur. Ide o ... viac »


Zima je tu: Týchto 5 módnych kúskov by mala mať povinne každá žena vo svojej skrini

Zima je tu: Týchto

13.12.2018 12:00

BRATISLAVA - V zime je dôležité, aby si sa obliekala trendovo, no zároveň teplo. Nezaobídeš sa bez teplých módnych doplnkov či huňatých búnd a kožuchov. Ak si tou správnou nákupnou maniačkou a módnou ikonou, týchto 5 vecí už vo svojom zimnom šatníku určite máš: viac »


Vyradený železničný vagón nepôjde do starého železa: Zmenil sa na útulné ubytovanie

Vyradený železničný vagón nepôjde

12.12.2018 15:00

BRATISLAVA - #Ak chceš svoju dovolenku či výlet obohatiť o zaujímavý zážitok, zvoľ si napríklad netradičné ubytovanie. Medzi také patrí aj starý železničný vagón, ktorý už doslúžil a bol vyradený. viac »


KVÍZ Čo všetko (ne)vieš o ľudskej kostre? Otestuj sa!

KVÍZ Čo všetko (ne)vieš

11.12.2018 12:00

BRATISLAVA - #O dôležitosti oporno-pohybovej sústavy nemožno pochybovať. Bez kostry by sme vyzerali fakt blbo. Asi by sme sa priveľmi neodlišovali od mäkkýšov. Našťastie, všetko v našom tele má svoje miesto a svoju funkciu. Svoje vedomosti o kostiach a ľudskej kostre si môžeš otestovať v dnešnom náučnom kvíze. viac »


3 veci, ktoré by mal svoje deti naučiť každý rodič: Viete, ktoré to sú?

Čas strávený s deťmi
Foto

10.12.2018 19:30

Asi každý rodič túži po tom, aby jeho dieťa bolo v dospelosti šťastné, úspešné a spokojné so svojím životom. Veľkú úlohu zohráva škola, ale najmä vaša výchova. Nie nadarmo sa hovorí „ohýbaj ma, mamko, kým som malý Janko“. Ponúkame vám niekoľko oblastí, na ktoré sa treba pri výchove sústrediť a nezanedbať ich. viac »


Slávne značky, ktoré takmer zmizli zo sveta: Boli na dne, ale zvládli to. Môžu motivovať aj teba

Slávne značky, ktoré takmer

10.12.2018 12:00

BRATISLAVA - Máš občas problémy, s ktorými si nevieš poradiť alebo máš pocit, že nie si dostatočne silný na prekonanie nejakej prekážky na ceste za cieľom? V tomto článku si povieme o príbehoch technologických gigantov, ktorých mnohokrát zachránila len kombinácia šťastia, odvahy a tak trochu šialenej vízie svojich lídrov. viac »


Úver na dopravné projekty je odklepnutý: Slovensko dostane takmer 320 mil. eur

Minister dopravy a výstavby
Foto

10.12.2018 11:05

BRATISLAVA - Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek a podpredseda Európskej investičnej banky (EIB) Vazil Hudák v pondelok podpísali posledné dokumenty potrebné na to, aby Slovensko mohlo čerpať nový výhodný úver EIB na spolufinancovanie zdrojov Európskej únie. Ide o druhý rámcový úver v objeme 319,6 mil. eur z celkovej sumy 670 mil. eur na financovanie ... viac »


Ak nechceš zbankrotovať pri kúpe vianočných darčekov: Čo najskôr si osvoj týchto 8 rád od finančných expertov

Ak nechceš zbankrotovať pri

09.12.2018 12:00

BRATISLAVA - Obdarovať niekoho je naozaj skvelý pocit. Najmä ak si naši blízki nájdu pod stromčekom to, po čom túžili už celé veky. No nejeden človek pri kúpe vianočných darčekov stojí pred vážnou dilemou. Ako obdarovať milovaných a pritom absolútne nezbankrotovať? Našťastie finanční experti myslia aj na to. Preto nám prezradili zopár skvelých tipov ... viac »


ANKETA Vianočné katastrofy Slovákov: Ľudia prezradili, aký najhorší darček si našli pod stromčekom

ANKETA Vianočné katastrofy Slovákov:

08.12.2018 13:00

BRATISLAVA - Vianoce už neúprosne klopú na dvere a v nákupných centrách pobehuje čoraz viac ľudí, ktorí sa snažia nájsť tie najlepšie darčeky pre ich blízkych. Vybrať ale niečo, čo poteší toho druhého, nieje vždy jednoduché a všeobecný návod na to, čo kúpiť, nemusí platiť pre každého. viac »


ROZHOVOR Miro prišiel na to, ako učiť históriu hraním hier: Na školách sa o nich konečne hovorí pozitívne

ROZHOVOR Miro prišiel na

07.12.2018 10:00

BRATISLAVA - Nebaví ťa škola alebo si myslíš, že učivo je nezáživné a v konečnom dôsledku nepoužiteľné v reálnom živote? Najväčší problém našich škôl je neschopnosť zaujať žiaka a vytvoriť v nich záujem v oblastiach, ktoré sú inak veľmi dôležité pre každého z nás. viac »


Rýchly kurz šetrenia peňazí nielen pre vysokoškolákov: Tipy, s ktorými si našetríš peknú sumu

Rýchly kurz šetrenia peňazí

06.12.2018 11:00

BRATISLAVA - Najmä študenti vedia, aké ťažké je našetriť si peniaze. Túžba ísť všade a mať všetko, čo je trendy, nie je častokrát v rovnováhe so sumou, ktorú nosíš v peňaženke alebo máš odloženú v prasiatku. Preto tu dnes máme 5 konkrétnych trikov, ako ušetriť počas a nemať hlboko do vrecka. viac »


KVÍZ Žiješ zdravo? Dokáž, koľko toho skutočne vieš o výžive a stravovaní!

KVÍZ Žiješ zdravo? Dokáž,

05.12.2018 11:00

BRATISLAVA - Novodobé stravovanie, množstvo zmien vo výžive, či rôzne diéty. Čo všetko viete o tom, ako sa správne stravovať a ktoré živiny potrebujeme najviac? Otestujte sa! viac »


ANKETA Slováci prezradili, čo milujú a nenávidia v našom štáte: Sme krajina zasnúbená?

ANKETA Slováci prezradili, čo
Video

04.12.2018 11:00

BRATISLAVA - Maličký štát v Európe, ktorí si cudzinci mýlia so Slovinskom, Američania si stále myslia, že existuje iba Československo, počet obyvateľov cez 5 miliónov a chýba nám more. Aj s tým sa pasuje Slovensko. Je malé, ale naše. viac »


Slovákov dojal predvianočný nápad študenta: Matúš pár slovami motivoval ľudí k dobrému skutku

Slovákov dojal predvianočný nápad
Foto

03.12.2018 22:00

BRATISLAVA - Pomoc blížnemu v núdzi by mala byť zakorenená hlboko v každom ľudskom srdci. Prejsť od bohatstva k chudobe, od zdravia k ťažkej chorobe či od šťastia v rodine k osamelosti je vždy len krôčik. Medzi tých, ktorí vlastnými silami bojujú s nepriazňou osudu, patrí aj Vladimír, predajca Notabene na zastávke Mlynské nivy v hlavnom meste. Mladý ... viac »


Minúty hrôzy na námestí: FOTO Okolostojaci hľadeli na zakrvaveného muža, polícia zasiahla!

Polícia pomohla epileptikovi
Foto

03.12.2018 21:00

TRNAVA – O veľkom šťastí v nešťastí možno hovoriť v prípade epileptika, ktorý v týchto chladných dňoch dostal záchvat na predstaničnom námestí železničnej stanice Trnava, a stratil vedomie. Keby na mieste neboli prítomní policajti, čo vykonávali hliadkovú činnosť, muž by zrejme v kaluži vlastnej krvi ležal dlhšie. viac »


ROZHOVOR Aďka (22) prenáša folklór do tvorby motýlikov: Nemá u nás konkurenciu

ROZHOVOR Aďka (22) prenáša

03.12.2018 13:00

BRATISLAVA - #Mladá, šikovná žena, ktorej srdce bije pre slovenský folklór. Reč je o študentke psychológie Andrey Barkovej, ktorá dostala do vienka neuveriteľný dar šikovných rúk. Vyšíva totižto originálne pánske motýliky. A nielen to! Hrá taktiež na akordeón, klavír a organ, a spolu s kamarátkou vedie folklórny súbor v rodnej obci Lednica. viac »


Uteč od všetkého toho predvianočného zhonu: Tieto filmy ovládnu v decembri naše kiná

Uteč od všetkého toho

02.12.2018 12:00

BRATISLAVA - #Koniec roka sa už nezadržateľne blíži a ty už pravdepodobne panikáriš z toho, že nemáš nakúpené darčeky takmer pre žiadneho člena rodiny. V škole zachraňuješ pred skúškovým čo sa dá a všetko ti už začína akosi prerastať cez hlavu. My ťa úplne chápeme a odporúčame ti, aby si aspoň na pár hodín od všetkého vypol. A kde sa ti to podarí lepšie, ... viac »


KVÍZ Ako dobre poznáš krásy Slovenska? Otestuj sa!

KVÍZ Ako dobre poznáš

01.12.2018 11:00

BRATISLAVA - Na Slovensku máme množstvo nádherných, dychberúcich historických pamiatok a prírodných zaujímavostí. Ako dobre poznáš tieto krásy, ktorými sa môžeme ako Slováci pýšiť? viac »


Najčítanejšie články