Politka | Topky.sk
Sobota, 3. jún 2023. Meniny má Karolína, Kevin, zajtra Lenka.

Politika

Kollár a Remišová sa pochytili pre šéfa SIS: Šéfka Za ľudí chce ihneď výmenu, okamžitý výsmech od predsedu parlamentu

Remišová nechce na čele SIS Michala Aláča, Kollár to považuje za vtipné.

Remišová nechce na čele SIS Michala Aláča, Kollár to považuje za vtipné.

FotoVideo
pred 6 hodinami

BRATISLAVA -Parlamentné vzťahy sú s jesennými voľbami, ktoré sú každý deň bližšie, čoraz vypätejšie. Ich krehkosť najnovšie potvrdili aj bývalí koaliční partneri, ktorí sa posekali na jednoduchej téme - výmeny šéfa SIS. K tej by mal podľa predsedníčky Za ľudí Veroniky Remišovej pristúpiť premiér úradníckej vlády Ľudovír Ódor. Deklarovala to po rokovaní... viac »

Obranná zmluva je nevýhodná: Americkí vojaci si môžu pokojne vyčíňať! Smer žiada jej nové znenie

Robert Fico so stranou
FotoVideo

25.05.2023 08:10

BRATISLAVA – Len pred pár dňami Slovenskom hýbala téma opitých amerických vojakov vo Zvolene, ktorí len po pár kvapkách alkoholu vyčíňali v obchodnom dome vo Zvolene. Ambasáda Spojených štátov už avizovala ich stiahnutie zo Slovenska späť do domoviny, kde ich budú čakať disciplinárne opatrenia zo strany ich veliteľov. Strana Smer-SD tvrdí, že obranná... viac »


Poslanci ukončili rokovanie novelou zákona o samosprávnych krajoch

Odvolávanie ministra Romana Mikulca

24.05.2023 20:22

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili stredajšie rokovanie 90. schôdze prerokovaním novely zákona o samosprávnych krajoch. V rokovaní budú poslanci pokračovať vo štvrtok (25. 5.) ráno od 8.00 h. Má ísť o posledný deň májovej schôdze. viac »


Matovičova vláda podľa Jednoty dôchodcov Slovenska okradla seniorov: Ten však toto tvrdenie odmieta

Matovičova vláda podľa Jednoty
FotoVideo

24.05.2023 17:20

BRATISLAVA - Vlády, v ktorých bol Igor Matovič (OĽANO), zrušením plného trinásteho dôchodku a zmrazením minimálnych dôchodkov "ukradli" seniorom 2,2 miliardy eur za tri a pol roka vládnutia, uviedla v stredu Jednota dôchodcov Slovenska (JDS). Tvrdí, že každý senior prišiel v prepočte o 5688 eur. Matovič reagoval, že zatiaľ čo vlády Smeru-SD pomáhali... viac »


Poslanci sa nezhodujú, či chcú od vlády skoršie predloženie rozpočtu

Na snímke rokovacia sála
FotoVideo

24.05.2023 17:14

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR sa nezhodujú na tom, či požiadajú novú vládu odborníkov o predloženie návrhu rozpočtu na budúci rok už do konca augusta, namiesto tradičného termínu 15. októbra kalendárneho roka. Návrh na určenie skoršieho termínu predložil parlamentu poslanec Milan Krajniak (Sme rodina). Tento nápad v stredajšej rozprave... viac »


Podľa slov Cigánikovej rezort zdravotníctva enormne zamestnáva dohodárov

Podľa slov Cigánikovej rezort
FotoVideo

24.05.2023 16:40

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zamestnáva na dohodu enormný počet ľudí. Vyplýva to zo správy Rady pre štátnu službu, o ktorej informovali zástupcovia strany SaS na stredajšej tlačovej konferencii. Rada podľa nich odporúča, aby to prešetril Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR i Národný inšpektorát práce. viac »


Prezidentka odobrila zjednotenie podmienok bezúhonnosti na prácu s deťmi:Súhlasí taktiež so zmenami v zákone o ochrane whistleblowerov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová
FotoVideo

24.05.2023 16:16

BRATISLAVA - Zavedením nového typu verejnej listiny, výpisu z registra trestov na prácu s deťmi a mládežou, sa má docieliť jednotné nastavenie podmienok bezúhonnosti v tejto oblasti. Vyplýva to z novely zákona o registri trestov, ktorú v stredu podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec. viac »


Podľa Smeru-SD je obranná zmluva Česka s USA výhodnejšia ako tá naša

Podľa Smeru-SD je obranná
FotoVideo

24.05.2023 16:08

BRATISLAVA - Dohoda o obrannej spolupráci (DCA) Česka so Spojenými štátmi americkými je výhodnejšia ako tá, ktorú minulý rok podpísalo s USA Slovensko. Tvrdí to šéf Smeru-SD Robert Fico. Pripomenul, že obe krajiny sa do určitej miery vzdali v prospech USA riešenia trestných činov amerických vojakov. Na Slovensku má USA povinnosť oznámiť trestné činy... viac »


Smer pokračuje v spanilej jazde na čele ďalšieho prieskumu: Hegerovci sa stále nedokážu vojsť do minimálneho kvóra

Smer pokračuje v spanilej
FotoVideo

24.05.2023 14:00

BRATISLAVA - Voľby by v apríli a začiatkom mája vyhral Smer-SD s podporou 16,2 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 13,9 percenta a Progresívne Slovensko (PS) s 11,6 percenta hlasov. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK. viac »


Hlas vyzýva premiéra, aby zabránil vyplácaniu mimoriadne vysokých odmien v štátnych firmách

Hlas vyzýva premiéra, aby

24.05.2023 12:26

BRATISLAVA - Mimoparlamentný Hlas-SD vyzýva premiéra Ľudovíta Ódora, aby nariadil ministrom preveriť stav prerozdeľovania zisku v štátnych podnikoch a zabránil prípadnému vyplácaniu mimoriadne vysokých odmien, tzv. zlatých padákov. Poukazuje na pokus vyplatiť si takmer 1,5-miliónové odmeny v štátnom podniku Letové prevádzkové služby (LPS) SR napriek... viac »


Ódorov kabinet začal konať rýchlo: Po výmene štátnych tajomníkov prišiel rad aj na vedúceho úradu vlády

Ódorov kabinet začal konať
FotoVideo

24.05.2023 08:36

BRATISLAVA - Poskytovanie príspevku za ubytovanie odídencov by sa malo predĺžiť do konca roka, rokovať má o tom v stredu vládny kabinet. Výška príspevku za poskytnuté ubytovanie sa zmeniť nemá. Okrem toho dnes vláda odvolá aj doterajšieho vedúceho úradu vlády z dôb vlád OĽaNO Júliusa Jakaba, ktorý svoj koniec aj očakával. viac »


Vláda plánuje rokovať aj o zákone, ktorý mal riešiť životné situácie nezosobášených párov

Vláda plánuje rokovať aj

24.05.2023 07:54

BRATISLAVA - Poskytovanie príspevku za ubytovanie odídencov by sa malo predĺžiť do konca roka, rokovať má o tom v stredu vládny kabinet. Výška príspevku za poskytnuté ubytovanie sa zmeniť nemá. Okrem toho by mala vláda rozhodovať aj o späťvzatí vládneho návrhu o fiduciárnom vyhlásení, ktorý mal riešiť životné situácie nezosobášených párov. viac »


V kampani začína byť horúco! Pellegrini vytasil sexi posilu: Blondínka Nikol to rozpálila pikantnými fotkami

Strana Hlas oznámila novú
FotoVideo

24.05.2023 05:55

BRATISLAVA – Septembrové voľby sa blížia a za svojimi politickými súpermi nechce zaostávať ani strana Hlas. Jej predseda Peter Pellegrini tak v pondelok predstavil novú posilu, z ktorej spadla sánka všetkým mužom. Hlas sa tak rozhodol staviť na animálne pudy a do volieb vyráža s novou bohyňou politickej scény. Presvedčte sa sami, fotky, za ktoré by... viac »


Maturanti v týchto dňoch makajú, na ústnu časť si zaspomínali aj politici: Uf! Takúto komisiu by ste asi nečakali

Maturanti v týchto dňoch
FotoVideo

24.05.2023 00:01

BRATISLAVA - V tomto školskom roku je na maturitnú skúšku prihlásených okolo 41-tisíc žiakov. Ústne maturitné skúšky sa uskutočnia od 22. mája do 9. júna. Presné termíny internej časti maturitnej skúšky jednotlivým stredným školám určili príslušné regionálne úrady školskej správy. Práve toto obdobie je tým pravým, aby si na svoju skúšku dospelosti ... viac »


POZOR Vo vyplácaní rodičovských dôchodkov došlo k zmene: Dotkne sa desiatok tisíc ľudí! Tým sa to však nekončí

POZOR Vo vyplácaní rodičovských

23.05.2023 16:00

BRATISLAVA – Po kritike prišli rýchle úpravy. Okruh osôb, ktoré majú nárok na rodičovský dôchodok, sa mení. Pôvodne sa totiž nerátalo s tými, ktorých deti pracovali ako vojaci, či policajti. To však nie je jediná zmena, ku ktorej dôjde. Keď už mali poslanci na stole zákon o sociálnom poistení, rozhodli sa v ňom prekopať viacero vecí. K úpravám tak ... viac »


Progresívne Slovensko predstavilo návrhy, ktorými chce zabrániť odchodu mladých zo Slovenska

Progresívne Slovensko predstavilo návrhy,

23.05.2023 13:01

BRATISLAVA - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) predstavilo návrhy, ktorými chce zabrániť odchodu mladých zo Slovenska. Mladí ľudia chcú zvýšenie kvality vysokých škôl, riešenie klimatickej krízy či zlepšenie kvality života. Na tlačovej konferencii o tom informovali členky hnutia Tamara Stohlová a Lucia Plaváková. viac »


O čo ide SASKE s Hlinom na konci kandidátky? Podľa politológov hrozí aj to, že budú mimo parlamentu

Alojz Hlina
FotoVideo

23.05.2023 10:53

BRATISLAVA - Počas začiatku týždňa sme z hľadiska politického diania svedkami mimoriadne prekvapujúceho prestupu. Kým v minulosti sme ho poznali ako šéfa KDH a učebnicového konzervatívca, neskôr prestúpil do Dobrej voľby k Tomášovi Druckerovi, a teraz opäť šokujúco otočil. Je totiž najnovším členom na konci kandidátky liberálnej SASKY. Sám tvrdí, že... viac »


Poslanci začali štvrtý rokovací týždeň 90. schôdze: Pokračujú v diskusii o zákone na pomoc tehotným ženám

Poslanci začali štvrtý rokovací

23.05.2023 09:25

BRATISLAVA - Diskusiou o návrhu zákona na pomoc tehotným ženám začali poslanci Národnej rady (NR) SR štvrtý rokovací týždeň 90. schôdze. V utorok ráno v rozprave vystúpil poslanec Peter Cmorej (SaS). Návrh predložila Anna Záborská (OĽANO). Poslanci majú v utorok dopoludnia hlasovať o množstve prerokovaných návrhov, keďže v závere minulého týždňa nehlasovali. viac »


Koľko zarábali Ódor a jeho ministri pred vládnutím? Majetkové priznania odhalili mnohé autá, pozemky aj domy

Koľko zarábali Ódor a
FotoVideo

23.05.2023 05:55

BRATISLAVA - Ak ste si chceli niekedy posvietiť na predchádzajúci pracovný život súčasných vládnych činiteľov úradníckej vlády, teraz máte možnosť. My sme tak urobili za vás, a pozreli sme sa na majetkové pomery niektorých ministrov a premiéra Ľudovíta Ódora. Nedá sa práve povedať, že by mali toho na rozdávanie, aj keď, viaceré položky tu svietia dlhšie. viac »


VIDEOROZHOVOR Šéf Republiky o popieraní holokaustu, zrušení europarlamentu a stranách, s ktorými chcú vládnuť

VIDEOROZHOVOR Šéf Republiky o

22.05.2023 18:00

BRATISLAVA - Je presvedčený, že ich koaličný potenciál je vysoký. Jasne pomenoval strany, s ktorými sa vidí v budúcej vláde. Strana je podľa jeho slov financovaná len od členov a z pôžičky, ktorú sám poskytol strane za 3 percentný úrok. Tvrdí, že sú antifašistická strana, ktorá sa bude stavať na odpor voči tým, čo chcú slobody ľudí obmedzovať. O akých... viac »


Slováci majú pokazenú DNA, zástupca eurokomisie šokoval aj konzervatívcov: KDH žiada jeho hlavu!

Strana KDH žiada odstúpenie
FotoVideo

22.05.2023 17:05

BRATISLAVA – Ostrejší jazyk vedúceho Zastúpenia Európskej komisie (EK) Vladimír Šucha ešte začiatkom mája rozvíril hladinu v konzervatívnych vodách svojím kontroverzným vyjadrením. Podľa Šuchu majú Slováci v DNA chromozómy, ktoré sú pokazená treba to napraviť. Bráni sa, že kritika je neodôvodnená a v prejave použil tento slovný zvrat len na odľahčenie... viac »


Najčítanejšie články