Politka | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. jún 2019. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Politika

Novinka u Kiskovcov: Bývalý prezident sa pochválil na sociálnej sieti novým prírastkom

Andrej Kiska

Andrej Kiska

FotoVideo
pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Bývalá hlava štátu má dôvod na radosť. Najnovšie mu úsmev na tvári vyčaril ďalší prírastok v jeho rodine. Jeho dcéra Natália mu na svet priniesla vnučku a Andrej Kiska sa tak stáva trojnásobným starým otcom. viac »

Čaputová na obálke svetoznámeho magazínu vyvolala aj sklamanie: FOTO Namiesto ceremónie pohreb

Nová prezidentka Zuzana Čaputová
Foto

12.06.2019 05:55

BRATISLAVA - Ešte pred inauguráciou sa budúca prezidentka Zuzana Čaputová stihla zastaviť na fotení pre svetoznámy módny magazín Vogue. Jeho československá verzia Čaputovú dokonca prezentuje na titulnej strane aktuálneho čísla, ktoré vyjde 13. júna, teda dva dni pred jej inauguráciou. Reakcie, ktoré sa pod prezentovanými fotkami množia, však nesršia nadšením. viac »


V Smere diskutujeme o nastavení programu, prezradil Fico: Toto je jeho cieľ

V Smere diskutujeme o

11.06.2019 18:50

BRATISLAVA - Diskusia v Smere-SD sa týka nastavenia programu, tvrdí to predseda strany Robert Fico. Pred vedením Smeru-SD sú podľa neho dve úlohy - aby Smer-SD zostal stabilným prvkom politickej scény a aby volebný výsledok v roku 2020 zodpovedal výsledkom strany v ekonomickej a sociálnej oblasti. Fico o tom hovoril novinárom v utorok. viac »


Lekári vyzývajú Richtera, aby odstúpil v súvislosti s chybným konaním SP: Reakcia ministra práce

Ján Richter

11.06.2019 16:50

BRATISLAVA – Slovenská lekárska komora (SLK) vyzýva ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera (Smer-SD), aby prijal politickú zodpovednosť za konanie Sociálnej poisťovne (SP) a zvážil odchod zo svojej funkcie. viac »


Fico sa pustil do opozičných liberálov: Nominácia Galka ho vytočila, museli sa zblázniť, odkázal

Robert Fico a Ľubomír

11.06.2019 15:30

BRATISLAVA- Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa musela zblázniť, keď na podpredsedu parlamentu nominovala Ľubomíra Galka. Predseda Smeru-SD to povedal dnes novinárom pred odchodom na stretnutie s regionálnymi predstaviteľmi Smeru. viac »


Petrík: Rodičia by mali dať dieťa do škôlky, len ak budú mať o to záujem

Simona Petrík

11.06.2019 14:15

BRATISLAVA - Zákonní zástupcovia dieťaťa by mali umiestniť svoje dieťa do predškolskej starostlivosti s celodennou výchovou iba vtedy, ak o to budú mať záujem. Navrhuje to nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR Simona Petrík, ktorá na júnovú schôdzu parlamentu predložila návrh novely zákona o zabezpečení predškolskej starostlivosti. viac »


Výbor pre bezpečnosť sa zhodol na navýšení dôchodku pre politických väzňov

Výbor pre bezpečnosť sa

11.06.2019 13:00

BRATISLAVA – Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť v utorok jednomyseľne schválil poslaneckú novelu zákona o príplatku k dôchodku politických väzňov. Za hlasovali aj poslanci Ľubomír Galko (SaS) a Marian Kotleba (ĽSNS). viac »


Šesť príbehov ľudí omilostených prezidentom Kiskom: Najviac ho za srdce chytili matky

Andrej Kiska v príhovore

11.06.2019 12:54

BRATISLAVA – Prezident Andrej Kiska udelil počas svojho päťročného pôsobenia vo funkcii šesť milostí. Amnestiu neudelil žiadnu. Od 16. júna 2014 do 31. mája tohto roka mu prišlo 2 711 žiadostí o milosť. Prezident SR má podľa Ústavy právo odpustiť alebo zmierniť právoplatne uložený trest alebo zahladiť odsúdenie. Podklady pre udelenie milostí pripravuje ... viac »


Návrh zvýšiť platy začínajúcim učiteľom dostal na výbore zelenú: Počítať sa budú podľa praxe

Muž sa vyhrážal útokom

11.06.2019 12:40

BRATISLAVA - Začínajúci učitelia by si mali od septembra finančne polepšiť. Zvýšenie platov má priniesť novela zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme z dielne SNS, ktorú v utorok odobrili členovia Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR. viac »


Danko pripraví RTVS o 18 miliónov. Dotácie od štátu pritom musí dostávať už dnes

Danko pripraví RTVS o

11.06.2019 10:00

BRATISLAVA – Na jednej strane berú, na druhej musia dávať. Vláda odsúhlasila pre Rozhlas a televíziu Slovenska finančnú čiastku 9 miliónov eur. Tá má verejnoprávnemu médiu aspoň čiastočne kompenzovať výpadok, ktorý jej za posledné roky spôsobilo oslobodenie vybraných skupín obyvateľstva od platenia koncesionárskych poplatkov. Je pritom možné, že od ... viac »


Luciu Ďuriš Nicholsonovú chce na poste podpredsedu parlamentu vystriedať Ľubomír Galko

Ľubomír Galko

11.06.2019 09:10

BRATISLAVA - Kandidátom SaS na post podpredsedu Národnej rady (NR) SR je Ľubomír Galko. Vystriedať má Luciu Ďuriš Nicholsonovú, ktorá nastúpi do Európskeho parlamentu. Rozhodla o tom pondelková (10. 6.) republiková rada strany. viac »


Objavila sa špekulácia, že Droba chce spolupracovať s Kiskom! V rozhovore prezradil, aká je pravda

Andrej Kiska a Juraj
Foto

11.06.2019 05:55

BRATISLAVA - Andrej Kiska pri zakladaní svojho nového politického subjektu loví osobnosti aj na krajských a regionálnych úrovniach. Po tom, ako do hnutia otvorene vstúpili osobnosti ako Miroslav Kollár, Juraj Šeliga či Vladimír Ledecký, nás zaujímalo, či podobnú ponuku nedostal aj bratislavský župan Juraj Droba, ktorý už s prezidentom o vznikajúcej strane rozprával. viac »


Mazurek sa opäť postaví pred súd: NS SR vytýčila termín odvolacieho konania

Milan Mazurek

10.06.2019 19:10

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR vytýčil termín odvolacieho konania s poslancom Národnej rady (NR) SR Milanom Mazurekom (ĽSNS), neprávoplatne odsúdeným za extrémistické trestné činy na peňažitý trest. Ako v pondelok informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, termín verejného zasadnutia vo veci Milana Mazureka je vytýčený na 3. septembra. viac »


Slovenské predsedníctvo vo V4 bolo v rámci obrany a bezpečnosti úspešné, tvrdí Gajdoš

Ministri obrany V4.
Foto

10.06.2019 18:50

PIEŠŤANY - Predsedníctvo SR v rámci V4 prinieslo počas uplynulého roka v oblasti bezpečnosti a obrany viaceré úspechy, a to nielen v rámci regionálnej, ale aj globálnej spolupráce. V Piešťanoch sa na tom zhodli v pondelok ministri obrany krajín V4 na záverečnom zasadnutí tohto formátu pod záštitou slovenského predsedníctva. K rokovaniam sa pripojili ... viac »


Vážne obvinenia zo šírenia extrémizmu: Prominentný advokát je prepustený na slobodu

Vážne obvinenia zo šírenia

10.06.2019 16:45

BRATISLAVA - Advokáta Františka Poláka, ktorý je obvinený z extrémistických trestných činov, nebudú stíhať väzobne. Rozhodol o tom v pondelok senát Najvyššieho súdu (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. viac »


Politológ o Matovičovi: Kresťanským krídlom uškodí Kiskovi aj KDH, jeho vyhlásenie je falošné

Ján Baránek a Igor

10.06.2019 15:45

BRATISLAVA - Vyhlásenie lídra OĽaNO Igora Matoviča, že vznikom kresťanského krídla OĽaNO nechce škodiť KDH a strane Andreja Kisku, je falošné. Povedal to politický analytik Ján Baránek. viac »


Mám záujem naďalej pôsobiť na Generálnej prokuratúre, tvrdí prokurátor Tichý

Ladislav Tichý

10.06.2019 15:40

BRATISLAVA - Bývalý zástupca riaditeľa Justičnej akadémie SR a bývalý námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý má záujem naďalej pôsobiť ako prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR, a to na legislatívnom odbore. Potvrdil to v pondelok Tichý, ktorý v minulosti na tomto odbore pracoval približne tri roky. viac »


OĽaNO zakladá platformu Odvážne hnutie obyčajných kresťanov: Otáznik okolo Remišovej

OĽaNO zakladá platformu Odvážne
Foto

10.06.2019 11:36

BRATISLAVA - Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zakladá platformu Odvážne hnutie obyčajných kresťanov. Kresťanom ponúka polovicu miest na kandidátke OĽaNO v budúcoročných parlamentných voľbách. Povedal to na dnešnej tlačovej besede líder hnutia OĽaNO Igor Matovič s tým, že oddnes hnutie stojí na dvoch nohách. viac »


Spor v Smere má ukončiť Fico, čaká ho Tour de Smer: Odštartoval ho ponížením Smolkovej

Robert Fico a Monika

10.06.2019 11:30

BRATISLAVA - Pred dvoma týždňami bola medializovaná vzbura východných členov strany Smer na čele s končiacou europoslankyňou Monikou Smolkovou. Tí vo výzve žiadali odstúpenie podpredsedu strany Roberta Kaliňáka a odchod predsedu Roberta Fica. Bolo to v čase, keď sa hľadal stratený líder smerákov, ktorý sa mal podľa prvotných informácií nachádzať na vyšetrení v Izraeli. viac »


Bezpečnostná situácia v SR je podľa rezortu vnútra stabilná, s rizikom terorizmu však treba počítať

Denisa Saková

10.06.2019 11:05

BRATISLAVA - Bezpečnostná situácia v SR je v súvislosti s teroristickými hrozbami dlhodobo stabilná. Deklaruje to Národný akčný plán boja proti terorizmu na roky 2019 – 2022 z dielne rezortu vnútra. Materiál napriek tomu konštatuje, že na území krajín EÚ bol v ostatných rokoch zaznamenaný nárast počtu úspešne dokonaných i zmarených teroristických útokov ... viac »


Orientácia v návrhoch zákonov by sa mala zjednodušiť, navrhuje Sme rodina

Na snímke vpredu zľava

09.06.2019 21:05

BRATISLAVA - Informatívne konsolidované znenie by sa malo prikladať ku každému návrhu novely zo strany poslancov či výborov. Orientácia v legislatívnych návrhoch by sa tak mala urýchliť. Predpokladá to návrh novely zákona o rokovacom poriadku Národnej rady (NR) SR, ktorú na júnovú schôdzu predložili poslanci Sme rodina. viac »


Najčítanejšie články