Politka | Topky.sk

°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Politika

Milanová: Novelou sa má zdobrovoľniť odovzdávanie 2 percent do fondov

Natália Milanová

Natália Milanová

pred 26 minútami

BRATISLAVA – Úpravou zákonov v pôsobnosti Ministerstva kultúry (MK) SR sa má okrem iného zdobrovoľniť odovzdávanie dvoch percent do umeleckých fondov, pričom platiť to má počas celého roka 2021. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedla šéfka rezortu Natália Milanová (OĽANO). Opozičný poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD) sa v diskusii v pléne pýtal, ... viac »

O znižovaní emisií rozhodne až decembrový summit Európskej únie, povedal Matovič

O znižovaní emisií rozhodne

15.10.2020 16:15

BRUSEL - Lídri členských krajín Európskej únie teraz v októbri zrejme nerozhodnú o cieľoch EÚ týkajúcich sa znižovania emisií skleníkových plynov do roku 2030 a k tejto téme sa opäť vrátia na decembrovom zasadnutí Európskej rady. Po príchode na dvojdňový summit EÚ v Bruseli to vo štvrtok popoludní uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). viac »


KORONAVÍRUS Poslanci BSK budú rokovať elektronicky: Videokonferenciu má v zálohe aj magistrát

Primátor Bratislavy Matúš Vallo

15.10.2020 15:57

BRATISLAVA - Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bude v piatok (16. 10.) rokovať prvýkrát vo svojej histórii elektronicky. Dôvodom je zhoršujúca sa situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu na Slovensku. Bratislavský mestský parlament, ktorý ma rokovať budúci týždeň, plánuje zasadnutie zatiaľ v bratislavskej Starej tržnici. ... viac »


KORONAVÍRUS Nárok na pomoc majú aj tí, ktorým bránil súbeh zamestnania a SZČO, odkázala Milanová

KORONAVÍRUS Nárok na pomoc
FotoVideo

15.10.2020 15:29

BRATISLAVA - Opatrenia, ktoré prijala vláda v prípade Prvej pomoci+, odstránia komplikácie, v dôsledku ktorých prepadávali počas prvej vlny pandémie COVID-19 cez sito štátnej pomoci mnohí aktéri z kultúrno-kreatívneho priemyslu - najmä tí, ktorí kombinujú príjem zo zamestnania a slobodného povolania. Na štvrtkovom tlačovom brífingu, pri informácii o ... viac »


Prezidentka podpísala novely: Zrušenie hazardu bez petície, prísnejšie tresty za týranie zvierat

Zuzana Čaputová

15.10.2020 14:16

BRATISLAVA - Obce budú môcť na svojom území zakázať hazardné hry aj bez potreby petície občanov. Vyplýva to z novely zákona o hazardných hrách, ktorú vo štvrtok podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová. viac »


Gröhling: Miest v materských školách je dosť, musíme ich však riešiť lokálne

Gröhling: Miest v materských
Foto

15.10.2020 13:45

BRATISLAVA – Celková kapacita pre deti, ktoré majú navštevovať materské školy, je, avšak problém môže nastať na regionálnej úrovni. Vo štvrtok počas tlačovej konferencie to potvrdil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) s tým, že materské školy budú od 1. septembra 2021 povinné pre všetky päťročné deti. viac »


Vláda nepovažuje potravinovú sebestačnosť Slovenska za prioritu, tvrdí SNS

Vláda nepovažuje potravinovú sebestačnosť

15.10.2020 11:30

BRATISLAVA – Mimoparlamentná SNS tvrdí, že vláda vyčlenila pre rezort pôdohospodárstva a rozvoja vidieka približne o päť miliónov eur menej oproti predchádzajúcim rokom. Skonštatovala tiež, že kabinet nepovažuje potravinovú sebestačnosť za prioritu. Reaguje tak na návrh štátneho rozpočtu, ktorý v stredu (14. 10.) schválila vláda. viac »


Sulík vracia úder Matovičovi: Mrzí ma, že premiér odignoroval moje návrhy!

Sulík vracia úder Matovičovi:

15.10.2020 11:00

BRATISLAVA - V stredu pribudol na Slovensku rekordný počet nakazených. Premiér Igor Matovič to dnes využil a v statuse opäť poukázal na spor medzi ním a Richardom Sulíkom. Ministra hospodárstva vôbec nešetril. viac »


KORONAVÍRUS Ďalší smutný rekord: Pribudlo takmer 2 000 nových prípadov! Najhoršie sú na tom dva kraje

KORONAVÍRUS Ďalší smutný rekord:

15.10.2020 10:21

BRATISLAVA - Aj Slovensko sa dnes pridalo k rekordným krajinám. V stredu totiž u nás pribudlo takmer 2 000 prípadov. Premiér Igor Matovič, už ako obyčajne, o rekordnom čísle informoval na sociálnej sieti. Nezabudol si opäť kopnúť do svojho koaličného partnera Richarda Sulíka, s ktorým sa dostal do sporu kvôli prísnym opatreniam. viac »


Vojna medzi Úradom vlády a predsedom nepočujúcich: Toto som od premiéra nečakal, žiadam ospravedlnenie!

Vojna medzi Úradom vlády
FotoVideo

15.10.2020 10:20

BRATISLAVA - Už od začiatku obdobia pandémie sa po boku štátnych funkcionárov na tlačových konferenciách objavujú tlmočníci pre nepočujúcich, aby boli informácie, či zavedené opatrenia rozšírené čo najviac. Zväz nepočujúcich na Slovensku mal od začiatku pandémie stálych štyroch tlmočníkov, ktorí sa na tlačovkách objavovali, no tých vystriedali iné tváre. ... viac »


KORONAVÍRUS Razantné opatrenia sa parlamentnému bufetu vyhli! Kollár chce, aby sa mali poslanci kde najesť

KORONAVÍRUS Razantné opatrenia sa

15.10.2020 07:14

BRATISLAVA - Od polovice októbra sa končí tzv. uvoľnený režim, počas ktorého mohli podniky zákazníkov obsluhovať aj v interiéri a v dôsledku zhoršujúcej sa situácie z pohľadu pandémie nového koronavírusu vláda prichádza s novým opatreniami a interiéry týchto podnikov ostanú pre zákaznikov na konzumáciu zatvorené. To sa však zjavne netýka parlamentného ... viac »


Európsky výbor prijal stanoviská, s ktorými ide premiér do Bruselu

Európsky výbor prijal stanoviská,

14.10.2020 20:41

BRATISLAVA - Výbor Národnej rady (NR) SR pre európske záležitosti prijal stanoviská, s ktorými ide premiér Igor Matovič (OĽANO) na samit Európskej rady do Bruselu. Pre Potvrdil to predseda výboru Tomáš Valášek (Za ľudí). Stredajšie rokovanie výboru sa podľa jeho slov venovalo najmä zelenej agende, brexitu a otázke naviazania čerpania eurofondov na dodržiavanie ... viac »


Prezidentka podpísala novelu týkajúcu sa ÚVZ, časť o ušlom zisku napadne na Ústavnom súde

Zuzana Čaputová

14.10.2020 18:53

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorú v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR. Zároveň sa rozhodla, že sporné ustanovenie týkajúce sa práva na náhradu škody a ušlého zisku napadne na Ústavnom súde (ÚS) SR. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. viac »


Medzi premiérom a SaS to stále vrie: Matovič odpísal Klusa! Do Bruselu nepôjde, nebudem ústretový

Medzi premiérom a SaS
Foto

14.10.2020 18:00

BRATISLAVA - Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) nebude sprevádzať premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na samit Európskej rady, ktorý začína vo štvrtok (15. 10.) v Bruseli. Premiér to nepriamo potvrdil na stredajšej tlačovej konferencii. Potvrdil to aj tajomník Martin Klus zo SaS. viac »


AKTUÁLNE Ústavný súd rozhodol: Vládou vyhlásený núdzový stav je v súlade s ústavou

Zasadnutie Ústredného krízového štábu

14.10.2020 16:29

KOŠICE - Uznesenie vlády o vyhlásení núdzového stavu od 1. októbra je v súlade s Ústavou SR a ústavným zákonom o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu. Rozhodol o tom v stredu Ústavný súd SR. viac »


Najnovší PRIESKUM: Pellegrini prvýkrát predbehol Matoviča! Liberáli intenzívne rastú

Najnovší PRIESKUM: Pellegrini prvýkrát
Foto

14.10.2020 15:10

BRATISLAVA - Ak by sa voľby konali dnes, s náskokom by ich vyhral nový politický subjekt Petra Pellegriniho Hlas-SD. Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry AKO, ktorá ho organizovala v priebehu októbra. viac »


Systém financovania slovenského zdravotníctva je zle nastavený, tvrdí Cigániková

Jana Cigániková

14.10.2020 14:54

BRATISLAVA – Predsedníčka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) tvrdí, že systém financovania slovenského zdravotníctva je zle nastavený. Podľa nej sa žiadnej vláde doposiaľ nepodarilo dať rezortu dostatok finančných prostriedkov. viac »


KORONAVÍRUS Matovičovci prichádzajú s druhou verziou kompenzácie: Toto je prvá pomoc plus!

KORONAVÍRUS Matovičovci prichádzajú s
FotoVideo

14.10.2020 14:00

BRATISLAVA - Vláda Igora Matoviča v týchto dňoch čelí očakávaniam v dôsledku pandémie Covid-19 a prvej pomoci, ktorú už dlhšiu dobu chystá. Po údere druhej vlny dnes kabinet prišiel s prezentáciou o tom, ako bude táto prvá pomoc fungovať. Materiálu je skutočne veľa. Niektorí ministri dokonca dodali, že nie sú spokojní s ráno prezentovaným rozpočtom, ... viac »


Slovenský zväz nepočujúcich kritizuje ÚV za tlmočenie, podľa šéfa tlmočníkov neoprávnene

Minister financií Eduard Heger

14.10.2020 12:10

BRATISLAVA – Na tlačových konferenciách organizovaných Úradom vlády (ÚV) SR nie je podľa vedenia Slovenského zväzu nepočujúcich (SZN) dostatočne garantované tlmočenie do posunkového jazyka. ÚV naopak tvrdí, že službu na svojich tlačových konferenciách zabezpečuje prostredníctvom viacerých tlmočníkov. Potvrdzuje to aj koordinátor zazmluvnených tlmočníkov ... viac »


Rokovanie o opatreniach ÚVZ prebieha aj dnes: Nezhody v parlamente, Fico kritizoval včerajšok

Rokovanie o opatreniach ÚVZ
Foto

14.10.2020 11:33

BRATISLAVA - Poslanci pokračujú v rokovaní o vládnej novele zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorá má odstrániť nezrovnalosti pri opatreniach a naradeniach Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR aj regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ). Právnej úprave sa venujú v zrýchlenom režime. Po zasadnutí parlamentných výborov ... viac »


Aktivisti vyzývajú premiéra Matoviča: Na ER by mal podporiť najvyššie možné zníženie emisií

Aktivisti vyzývajú premiéra Matoviča:

14.10.2020 11:08

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič (OĽANO) by mal na štvrtkovom (15. 10.) rokovaní Európskej rady (ER) podporiť čo najvyšší návrh znižovania uhlíkových emisií. Tvrdí to iniciatíva Klíma ťa potrebuje. viac »


Najčítanejšie články