Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

MIMORIADNE Traja vyšetrovatelia NAKA putujú do väzby: V cele skončil aj šéf inšpekčnej služby

Zadržaný Pavol Ďurka prichádza v sprievode polície na Okresný súd (OS) Bratislava III
Zadržaný Pavol Ďurka prichádza v sprievode polície na Okresný súd (OS) Bratislava III
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
16.09.2021 08:31

BRATISLAVA - Dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Peter Scholtz bude väzobne stíhaný. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III (OS). Rozhodnutie nie je právoplatné. Médiá o tom informoval prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Juraj Chylo.


"Potvrdzujem, že môjho klienta Petra Scholtza dnes zobral sudca pre prípravné konanie do väzby, ale len a výlučne z dôvodov kolúznej väzby. Voči rozhodnutiu sme podali sťažnosť. Rovnako sme podali sťažnosť voči uzneseniu o vznesení obvinenia. Tam bude rozhodovať Generálna prokuratúra SR, pretože uznesenie vzniesol krajský prokurátor a tu pri rozhodnutí OS Bratislava III bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave (KS)," povedal pre obhajca Petra Sch. Ján Gereg.

Vyštrovatelia pôjdu do väzby

Sudca predtým rozhodol, že vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Čurilla, Pavol Ďurka a Milan Sabota budú rovnako väzobne stíhaní. V prípade ďalšieho obvineného vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašinu prerušil sudca pre prípravné konanie rozhodovanie do štvrtka do 13.00 hodiny. Trojica podala rovnako, ako Peter Scholtz voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať tiež KS v Bratislave.

zadržaný Pavol Ďurka prichádza
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

"OS Bratislava III vzal do väzby obvineného Milana Sabotu a obvineného Petra Scholtza to z dôvodov tzv. kolúznej väzby. Obaja obvinení podali sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať KS v Bratislave," potvrdil vo štvrtok ráno hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

Milana Sabotu zobral sudca do kolúznej väzby. Jána Čurillu a Pavla Ďurka zobral sudca zobral do väzby z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Sudca začal rozhodovať v stredu od 18.00 hodiny. "Sudca vypočul v rámci prípravného konania niektorých z obvinených a zatiaľ všetkých zobral do väzby s tým, že u všetkých konštatoval dôvody väzby tak ako boli navrhované prokuratúrou a preto boli podané sťažnosti. Všetci štyria podali sťažnosť," potvrdil médiám prokurátor Chylo.

Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia ÚIS v pondelok (13. 9.). Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.


Galéria

Zadržaný Pavol Ďurka prichádza zadržaný Pavol Ďurka prichádza

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články