Pondelok, 27. marec 2023. Meniny má Alena, zajtra Soňa.

PRÁVE TERAZ Obvineného vyšetrovateľa NAKA Jána Čurillu sudca zobral do väzby

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR

BRATISLAVA - Obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Čurillu zobral v stredu večer sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava III do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.


"OS Bratislava III vzal do väzby obvineného J. Č., a to z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave," objasnil ďalej Adamčiak.

Výsluch a rozhodovanie trvalo približne tri hodiny

Jána Čurillu eskortovali do budovy súdu po 17.00 h a neverejný výsluch a rozhodovanie trvalo približne tri hodiny. Sudca OS Bratislava III rozhoduje v stredu večer aj o návrhu väzobne stíhať ďalších troch vyšetrovateľov - Pavla Ďurku, Milana Sabotu, Štefana Mašinu - a tiež dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtza.

Rozhodovanie je predbežne naplánované do 22.00

Rozhodovanie je podľa obhajcu Petra Kubinu predbežne naplánované do 22.00 h. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholtza. zadržali vyšetrovatelia ÚIS v pondelok (13. 9.). Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Návrh na väzobné stíhanie podal na súd prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v stredu po polnoci.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články