Kariéra | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Investor v Prešove: Zamestná až 500 ľudí!

Investor v Prešove: Zamestná

17.04.2007 19:00

PREŠOV - Do Prešova prichádza nový investor z USA Lear Corporation. Popredný celosvetový výrobca automobilových sedadiel, elektronických a elektrických rozvodových systémov v metropole Šariša preinvestuje približne 2 miliardy Sk. viac »


Práca v zahraničí: Ako sa na ňu pripraviť

Práca v zahraničí: Ako

11.04.2007 00:00

Iný kraj, iný mrav - stonásobne to platí pri hľadaní práce v cudzej krajine. Angličania, Francúzi či Američania majú už v písaní životopisov úplne iné požiadavky ako naši zamestnávatelia. Viete, ako by ste sa mali správať na samotných pracovných pohovoroch v zahraničí? Nový Čas má pre vás zopár rád, ako si nezmariť šance na pracovný úspech v cudzine hneď na začiatku. viac »


Nestaňte sa workoholikom!

Nestaňte sa workoholikom!

04.04.2007 08:00

Ak sa vám myšlienky neustále točia okolo zamestnania, pracovné úlohy si beriete domov a venujete im všetok voľný čas, buďte opatrní. Ste na najlepšej ceste k vorkoholizmu! Podľa odborníkov takéto prehnané zanietenie a vysoké nasadenie spôsobuje nielen psychickú, ale aj fyzickú záťaž. Bolesti hlavy a komplikácie s trávením môžete zahnať odbúraním ... viac »


Dve tretiny ľudí nedôverujú odborom

Dve tretiny ľudí nedôverujú

02.04.2007 13:09

BRATISLAVA - Dve tretiny oslovených Slovákov si myslia, že odbory nedokážu dostatočne obhajovať a chrániť práva zamestnancov. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu, ktorý pre Hospodárske noviny urobila v dňoch od 7. do 13. marca agentúra Focus na vzorke 1 041 respondentov. viac »


Daňové priznanie: Dnes je posledný deň!

Daňové priznanie: Dnes je

02.04.2007 07:41

BRATISLAVA - Pozor! Dnes je posledný deň na podanie daňového priznania a zaplatenie dane z príjmov. Daňové úrady budú na celom Slovensku otvorené do 18.00 hodiny, pošty v Bratislave na Nám. SNP a Predstaničnom nám. až do 22.00 hod. viac »


Práca po materskej: Predajte svoje schopnosti

Práca po materskej: Predajte

02.04.2007 00:00

Neistota a strach - to všetko môžete prežívať pri návrate do práce po materskej alebo rodičovskej dovolenke. Podľa odborníkov však nemusí takáto pauza zákonite znamenať prekážku v kariére, ale skôr odrazový mostík. Pri dieťati sa totiž naučíte byť trpezlivá a získate organizačné schopnosti, ktoré sú v kariére potrebné. viac »


V Novom Meste nad Váhom sa boja odlivu zamestnávateľov

V Novom Meste nad

31.03.2007 16:43

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Nový riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Novom Meste nad Váhom Marián Mesiarik sa obáva, že zahraniční investori, ktorí v meste zamestnávajú tisíce ľudí, majú záujem len o zisk a po čase odídu za lacnejšou pracovnou silou ďalej na východ. viac »


Nad Slovenskom uvažuje ďalší investor

Nad Slovenskom uvažuje ďalší

30.03.2007 12:07

BRATISLAVA - Výrobu na Slovensku plánuje ďalší výrobca lanových dráh. Po nedávno ohlásenej investícii firmy Doppelmayr v priemyselnom parku Kechnec počíta s výstavbou nového závodu aj združenie Leitner Group, ktorú tvoria spoločnosti Leitner, Pomagalski a Prinoth. viac »


Legendárna Ozeta Trenčín: Dnes je jej koniec!

Legendárna Ozeta Trenčín: Dnes

30.03.2007 00:02

TRENČÍN - Ešte pred pár dňami to v trenčianskej Ozete žilo. V halách hučali stroje, všade bolo počuť vravu a po chodbách sa premávali zamestnané krajčírky. viac »


Zamestnanci HDO SK Myjava ukončili štrajk, zvýšili im mzdy

Zamestnanci HDO SK Myjava

29.03.2007 16:09

MYJAVA - Zamestnanci nemeckej firmy HDO SK v Myjave dnes popoludní ukončili po približne siedmich hodinách štrajk, ktorým chceli dosiahnuť zvýšenie platov. Vedenie spoločnosti napokon súhlasilo s osempercentným nárastom priemernej mzdy, ktoré požadovali odbory. ČTK to potvrdil zástupca OZ Kovo Pavol Ondriš. viac »


Zvýhodnená hypotéka: Od apríla aj pre ľudí s vyšším platom

Zvýhodnená hypotéka: Od apríla

29.03.2007 00:01

Hypotéku na bývanie za výhodnejších podmienok možno od januára získať vo všetkých komerčných bankách. Doteraz sa však týkala len okruhu ľudí s nižším mesačným príjmom, od apríla ju však budú môcť získať aj tí, ktorých plat sa pohybuje do 27 470 Sk. viac »


Dane treba priznať do pondelka

Dane treba priznať do

29.03.2007 00:00

Konečný termín podania daňového priznania je tu. Ak si svoju povinnosť do pondelka 2. apríla nesplníte, hrozí vám pokuta. A to aj v prípade, že ho podáte po tomto termíne. Rovnako sa pripravte na obdobie daňových kontrol. Inšpektori Daňového riaditeľstva SR vás totiž môžu navštíviť a žiadať od vás potrebné dokumenty. viac »


Vláda odložila zámer zvýšiť platy učiteľov na 40.000

Vláda odložila zámer zvýšiť

28.03.2007 21:48

BRATISLAVA - Vláda zatiaľ neschválila koncepciu, podľa ktorej by sa mal hrubý priemerný plat učiteľov základných a stredných škôl do roku 2013 zvýšiť na 38.388 korún namiesto súčasných približne 19.000 Sk. Minister školstva Ján Mikolaj totiž dnes požiadal kabinet, aby rokovanie o návrhu prerušil. viac »


Na Slovensku chýba okolo päťtisíc stavbárov

Na Slovensku chýba okolo

28.03.2007 16:20

BRATISLAVA - Napriek rýchlemu rastu objemov stavebnej produkcie na Slovensku naďalej pretrváva nedostatok pracovníkov najmä v stavebných robotníckych profesiach murár, železiar, tesár, podlahár a strechár. viac »


Benefity v práci: Takto firmy motivujú zamestnancov!

Benefity v práci: Takto

28.03.2007 00:00

Firemné výrobky, jazykové kurzy alebo mobilný telefón - to sú najčastejšie výhody, na ktoré lákajú šéfovia nových zamestnancov už pri pohovoroch. A vedia prečo. Takéto rozmaznávanie sa im totiž oplatí! Všeobecná spokojnosť, väčšia výkonnosť a vernosť sú pre firmy najlepším zadosťučinením. Aké pracovné benefity letia najviac? viac »


Volkswagen Slovakia vlani zvýšil tržby o štvrtinu

Volkswagen Slovakia vlani zvýšil

27.03.2007 11:02

BRATISLAVA - Slovenský závod nemeckej automobilky Volkswagen vlani zvýšil tržby o štvrtinu na rekordných 195,5 miliardy korún. Stúpol tiež počet vyrobených vozidiel na viac ako 238.000 kusov z predvlaňajších zhruba 218.000 automobilov. Novinárom to dnes povedal predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia Andreas Tostmann. viac »


Spory v tripartite sa vyostrili, o Zákonníku práce sa nerokovalo

Spory v tripartite sa

26.03.2007 16:20

BRATISLAVA - Stretnutie tripartity, na ktorom sa malo diskutovať o zmenách v Zákonníku práce, sa dnes skončilo opäť predčasne. Ministerstvo práce totiž údajne odmietlo poskytnúť zamestnávateľom zvukové záznamy z predchádzajúcich zasadnutí a sociálni partneri o chystaných zmenách pracovného práva nerokovali. viac »


Aj tí, čo pracujú v zahraničí, musia podať daňové priznanie

Aj tí, čo pracujú

24.03.2007 13:00

BANSKÁ BYSTRICA - Časť Slovákov, ktorí pracujú v zahraničí, údajne nevie o povinnosti podať za uplynulý rok daňové priznanie. viac »


Vzdelávanie pracujúcich uhradí štát!

Vzdelávanie pracujúcich uhradí štát!

21.03.2007 00:01

Chcete preškoliť zamestnancov, ale nemáte potrebné prostriedky? Jednou z možností je získať peniaze v rámci národného projektu cez úrady práce, sociálnych vecí a rodiny. Nejde pritom o symbolickú sumu. Na jedného pracovníka totiž môžete dostať až päťdesiattisíc korún. Príspevok štát poskytuje aj zamestnaným jednotlivcom i uchádzačom o prácu. viac »


Investori sa východu vyhýbajú najmä pre chýbajúcu diaľnicu

Investori sa východu vyhýbajú

16.03.2007 07:43

LEVOČA - O podpore pre pripravované priemyselné parky rokoval vo štvrtok v Levoči minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek s primátorom mesta Miroslavom Vilkovským a starostom Spišského Hrhova Vladimírom Ledeckým. viac »


Najčítanejšie články