Ukradnutí po pôrode: VIDEO Šokujúci prípad lekára, ktorý predal stovky bábätiek! Matkám klamal o smrti | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Ukradnutí po pôrode: VIDEO Šokujúci prípad lekára, ktorý predal stovky bábätiek! Matkám klamal o smrti

Thomas Hicks
Thomas Hicks
Zdroj: Youtube/TLC
16.10.2019 18:00

BRATISLAVA - Realita je niekedy oveľa krutejšia ako fikcia, ktorú možno vidieť v rôznych hororoch, thrilleroch či krimi filmoch. Aj nasledujúci príbeh možno bude vyzerať ako z pera autora, ktorý trpí príliš bujnou fantáziou, no opak je však pravdou. Americký lekár Thomas Hicks v 50-tych a 60-tych rokoch predal či daroval stovky novorodencov. Mnohým matkám tvrdil, že ich deti pri pôrode zomreli a ich ratolesti odovzdával do adoptívnych rodín. Tragicky tak zasiahol do osudov mnohých ľudí, ktorí sa s touto skutočnosťou stále len veľmi ťažko vyrovnávajú.


Hrozný nález, z ktorého vám príde zle: VIDEO V plytkom hrobe našli zaživa pochované dieťatko

Doktor Hicks pôsobil ako lekár v horách v malom meste McCaysville v štáte Georgia, ale jeho služby vyhľadávali aj ženy z niekoľko míľ vzdialených lokalít. Doktor im totiž ponúkal urobenie potratov, ktoré boli v tom čase nelegálne, za cenu 100 dolárov. V roku 1964 sa potom, čo bol obvinený z vykonania nezákonného potratu, vzdal lekárskej licencie. 

Ukradnutí po pôrode: VIDEO
Zdroj: tlc

Potraty však neboli jediným zločinom, ktorého sa počas rokov svojho pôsobenia na klinike dopúšťal. Doktor Hicks totiž tajne umiestňoval deti do rodín adoptívnych rodičov. Zomrel v roku 1972 vo veku 83 rokov, teda dvadsaťpäť rokov predtým, než sa v médiách objavil prvý šokujúci príbeh.

Ukradnutí po pôrode: VIDEO
Zdroj: tlc

Na začiatku päťdesiatych rokov údajne inzeroval svoje nelegálne služby na telefónnych búdkach, autobusových staniciach a mostoch. Niektoré ženy, ktoré k nemu prišli na potrat, doktor presvedčil, aby dieťa porodili a odovzdali mu ho. Niektorým pacientkam doktor klamal, že ich deti zomreli pri pôrode. Takéto deti následne predával bezdetným párom za cenu 800 až 1 000 dolárov. Adoptívnym rodinám vystavil falošný rodný list a vymazal všetky záznamy o ženách, ktoré deti porodili.

Ukradnutí po pôrode: VIDEO
Zdroj: tlc

Šokujúca pravda bola odhalená až v roku 1997 po tom, čo niekoľko Hicksových detí začalo odkrývať temné tajomstvo svojich príbehov. "Dr. Hicks ponúkal servis," hovorí Ken Rush, riaditeľ malého miestneho múzea. "Keby tu nebol dopyt, Hicks by to nerobil."

O zverstvách doktora Hicksa natočili seriál 

Prípad doktora Thomasa Hicksa si za námet zvolili tvorcovia špeciálneho trojdielneho dokumentu s názvom Ukradnutí po pôrode. Program, ktorý odhaľuje tajomstvo Hicksových zločinov (vyše 200 nelegálne predaných či darovaných novorodencov), sprevádza Jane Blasiová, najmladšia zo známych Hicksových detí.

Každý diel seriálu približuje emóciami nabité stretnutia. Po objatiach, smiechu aj slzách sa mnohé z pôvodných Hicksových detí cítia rozpoltené medzi nesmiernou radosťou z opätovného stretnutia so svojou skutočnou rodinou a skutočnosťou, že im tieto vzťahy boli na tak dlho odoprené. Niektorí v tom nájdu potrebnú útechu, u iných to vyvolá ďalšie nezodpovedané otázky.

"Toto je dojemný príbeh. Dr. Hicks predával deti, klamal ich matkám... Ale je to tiež príbeh o uzdravení - Hicksove deti našli pravdu. Nie je to vždy dokonalé, nie je to úžasné, ale taký proces uzdravenia niekedy je, " dodáva Jane Blasiová. Reláciu môžete sledovať od nedele 13. októbra od 21. hodiny na kanáli TLC.


Galéria

Thomas Hicks

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
VIDEO: YouTube/TLC

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články