Kauza falošného lekára je na mŕtvom bode: Odmietol zastupujúceho obhajcu | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Kauza falošného lekára je na mŕtvom bode: Odmietol zastupujúceho obhajcu

Kauza zariadenia pre seniorov Iris.
Kauza zariadenia pre seniorov Iris.
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
19.11.2019 11:00

BRATISLAVA - Prípad šéfa zariadenia sociálnych služieb Iris, ktorý sa podľa obžaloby vydával za lekára a neoprávnene podával klientom rôzne lieky, sa dnes na Okresnom súde Bratislava I neposunul. Pre pojednávanie na inom súde totiž neprišiel obhajca obžalovaného Ivana B. Aj keď za seba na súd poslal kolegu, obžalovaný sa ním odmietol nechať obhajovať. Súd preto pojednávanie odročil na 17. decembra.


Kauza sa týka bratislavského zariadenia pre seniorov a zariadenia opatrovateľskej služby s názvom Nezisková organizácia Iris. Podľa obžaloby Ivan B. a Vanessa P. napriek tomu, že na to nemali kvalifikáciu, podávali v rokoch 2016 až 2018 klientom zariadenia rôzne druhy liekov. To viedlo k ohrozeniu ich zdravia. V niektorých prípadoch existuje podozrenie, že seniori v dôsledku podania liekov zomreli. Niektorých zosnulých preto exhumovali.

Kauza zariadenia pre seniorov
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Dvojicu zadržala polícia v lete minulého roka, Ivan B. je stíhaný väzobne. Vanessa P. pred súdom priznala vinu a požiadala, aby sa vec až do rozhodnutia prejednávala v jej neprítomnosti. Ivan B. tvrdenia obžaloby odmieta. Vanessa P. však vypovedala, že lieky sa v zariadení podávali klientom práve na pokyny Ivana B. On sám podľa nej podával lieky aj infúzie. To, že obžalovaný vystupoval ako lekár, uviedli pre médiá aj príbuzní seniorov zo zariadenia.

Kauza zariadenia pre seniorov
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ivan B. je obžalovaný aj z toho, že napriek tomu, že mal potvrdenú diagnózu HIV, vyhľadával nechránený pohlavný styk s viacerými osobami mužského pohlavia. On však tvrdí, že svojim partnerom o svojom stave povedal s tým, že nie je prenášačom vírusu.


Galéria

Kauza zariadenia pre seniorov Kauza zariadenia pre seniorov Kauza zariadenia pre seniorov

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články