Muž si kúpil letenku, aby sa mohol rozlúčiť s manželkou na letisku: Šok! Hrozí mu 2-ročné väzenie | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Muž si kúpil letenku, aby sa mohol rozlúčiť s manželkou na letisku: Šok! Hrozí mu 2-ročné väzenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.09.2019 18:00

SINGAPUR - Singapurská polícia zatkla na miestnom medzinárodnom letisku muža kvôli tomu, že si zakúpil letenku bez úmyslu cestovať. O nezvyklom incidente v utorok informovala televízia CNN. Vstup s letenkou do bezcolného priestoru bez úmyslu nastúpiť do lietadla je v Singapure trestným činom so sadzbou až dvojročného väzenia. Len tento rok taký osud postretlo 33 ľudí.


VIDEO Mužovi na letisku vážili batožinu, bola príliš ťažká: Takto sa vyhol poplatku navyše

Dvadsaťsedemročný muž, ktorého meno polícia neuviedla, si kúpil letenku len preto, aby svoju manželku mohol odprevadiť až do priestoru pre odbavenie cestujúcich a rozlúčiť sa s ňou. "Ľudia, ktorí do tohto priestoru vstúpia s platnou letenkou, tam môžu byť len za účelom vycestovania do cieľovej destinácie," odôvodnili podľa CNN policajti svoj zákrok. Ak na na let nenastúpia, "zneužitím" letenky porušujú zákon.

Changi International Airport v Singapure
Muž si kúpil letenku,
Zdroj: SITA/AP/Wong Maye-E

Americká televízia poznamenala, že nápad pobudnúť na singapurskom letisku bez cestovateľských plánov sa môže zdať podivný len niekomu, kto letisko nenavštívil. Tento rok v apríli tam bol otvorený nový terminál, ktorý sa preslávil najdlhším zastrešeným vodopádom na svete, obrovskou záhradou s 3000 stromami, visutým mostom alebo bludiskom. Hala je považovaná za jednu z najkrajších na svete.

V roku 2016 bol na singapurskom letisku zatknutý muž z Malajzie, ktorý v areáli s falšovanými letenkami strávil 18 dní. Známe sú podľa CNN prípady, keď si ľudia kvôli návšteve letiska kupujú letenky a po odpočítaní stornopoplatku po prehliadke terminálov let zrušia.


Galéria

Ilustračné foto Changi International Airport v Changi International Airport v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články