°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Vo väzení v Leopoldove sa strieľalo: Guľka zranila jedného z dozorcov

Väzenie v Leopoldove
Väzenie v Leopoldove
Zdroj: SITA
05.09.2019 09:29

LEOPOLDOV - V Ústave na výkon trestu odňatia slobody a Ústave na výkon väzby v Leopoldove v stredu (4. 9.) padol počas cvičných strelieb náhodný výstrel a pri incidente utrpel ľahšie poranenia jeden z príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).


"Generálne riaditeľstvo ZVJS potvrdzuje, že v ústave Leopoldov došlo v dopoludňajších hodinách dňa 4. septembra k náhodnému výstrelu zo služobnej zbrane príslušníka zboru počas výcviku strelieb na strelnici v Leopoldove, pričom strela zasiahla iného príslušníka. Zranený príslušník utrpel priestrel dolnej končatiny. V súčasnosti je v stabilizovanom stave a nachádza sa v starostlivosti ústavného zdravotníckeho zariadenia," uviedla riaditeľka odboru komunikácie ZVJS Katarína Nováková. Na incident vo štvrtok upozornil Denník N.

Podľa Novákovej prípad vyšetruje vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby, odboru inšpekčnej služby západ. "ZVJS poskytuje pri vyšetrovaní tejto udalosti maximálnu súčinnosť. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je ZVJS oprávnený sa k prípadu podrobnejšie vyjadrovať," dodala ďalej Nováková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články