°C

Pondelok, 24. február 2020. Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika.

Najpodivnejšie veci, ktoré colníci zabavili na svetových letiskách: TOMUTO nebudete chcieť veriť!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.08.2019 08:24

SYDNEY - Od živých zvierat cez bizarné zbrane a kreatívne spôsoby pašovania - neexistuje snáď nič, čo by ľudia neskúsili, aby cez colné a hraničné kontroly dostali nepovolené predmety. Spravodajský server The New Daily zverejnil prehľad najpodivnejších vecí, ktoré zabavili colníci.


V Austrálii bol chytený muž, ktorý priletel do Melbourne z Dubaja so živými holubmi, priviazanými k dolnej časti nôh a schovanými pod nohavicami. Tento 23-ročný mladík pri sebe mal aj dve vtáčie vajcia. Porušil tým prísne karanténne zákony, za ktoré hrozia okrem vysokej pokuty až desať rokov za mrežami. 

Najpodivnejšie veci, ktoré colníci
Zdroj: TASR/Ivan Kríž

Nebol pritom jediný, kto skončil v rukách colníkov za pokus prepašovať živé vtáky priviazané k nohám. Istý Kalifornčan skončil dvakrát vo väzení za to, že sa do Spojených štátov pokúsil prepašovať z Vietnamu ohrozené spevavé vtáky, o ktorých sa verí, že nosia šťastie. Prvýkrát v roku 2009 dostal štvormesačný trest, druhýkrát o sedem rokov neskôr už išiel za mreže na 18 mesiacov.

Bohužiaľ nešlo o jediné zvieratá, ktoré museli pretrpieť traumu dlhého letu, len aby mohli skončiť na čiernom trhu. V roku 2010 našli iránski colníci v kufri jedného z cestujúcich uspané tigrie mláďa. Do zeme bolo dovezené z Thajska a cieľom bolo vychovať z neho domáceho maznáčika.Tiger skončil v rezervácii vo svojej domovskej krajine. Iný cestujúci bol chytený na medzinárodnom letisku v Miami s 22 živými úhormi a 150 tropickými rybkami v igelitových vreckách vnútri batožiny. 

Najpodivnejšie veci, ktoré colníci
Zdroj: stellwagen.noaa.gov

V Austrálii naopak stratila dosť zo svojej animovanej nevinnosti kultová postava pána zemiačika z filmu Toy Story: Príbeh hračiek, keď colníci našli jeho plastovú figúrku s hlavou nadžganú takmer 300 gramami extázy. Rovnako ako Action Man, v ktorého figúrke sa ukrývalo 50 gramov kokaínu, aj pán zemiačik do zeme doputoval poštou a zmarený pašerácky pokus bol spojený s írskou zločineckou skupinou.

Pašeráci drog sú obzvlášť vynaliezaví v spôsoboch, ako dostať svoj tovar do vybranej destinácie. V roku 2014 našli americkí colníci 3,3 kilogramu kokaínu ukrytého v mrazenom kozom mäse. Jedna Kanaďanka sa pokúsila previezť cez hranice do Spojených štátov stolný futbal, ktorý bol v skutočnosti trójskym koňom ukrývajúcim 24 kilogramov marihuany. V Nemecku bola potom dolapená Kolumbijčanka, ktorá skúsila previezť kokaín vo vnútri svojich prsných implantátov. 

Najpodivnejšie veci, ktoré colníci
Zdroj: Getty Images

Ďalšie nepravdepodobné dovážané položky zahŕňajú skutočný egyptský sarkofág, ktorý bol ukrytý v prepravnom kontajneri putujúcom zo Španielska do USA, pohár obsahujúci desať ľudských očí, s ktorým sa pokúsil prísť istý cestujúci do Británie, a skutočný - ale nie nabitý - raketomet objavený vo vnútri batožiny na malom letisku v Pensylvánii.

Samozrejme, nájdu sa aj prípady, keď cestujúci so svojím, hoci veľmi kurióznym sprievodom - úspešne prešiel colnicou. Na medzinárodnom letisku v Atlante napríklad vzbudil pozornosť pasažier, ktorý prepravoval veľmi reálne vyzerajúce falošné mŕtve telo. Ukázalo sa, že ide o rekvizitu z hororu Texaský masaker motorovou pílou 2, s ktorou mu dovolili odletieť.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články