Na letisku zatkli dvoch pilotov: Dychovou skúškou zistili nepovolené množstvo alkoholu | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Na letisku zatkli dvoch pilotov: Dychovou skúškou zistili nepovolené množstvo alkoholu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.08.2019 08:15

GLASGOW - Dvoch pilotov leteckej spoločnosti United Airlines zatkli v sobotu na letisku v Glasgowe po tom, ako u nich pred nástupom na let do New Yorku dychovou skúškou zistili nepovolené množstvo alkoholu. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica BBC.


Incident sa stal v sobotu večer krátko po 7.30 h miesneho času. Plánovaný let na letisko Newark v blízkosti New Yorku bol podľa BBC zrušený. Muži vo veku 45 a 61 rokov neboli obvinení. Zostanú však vo väzbe a v utorok sa majú postaviť pred súd v súvislosti s porušením legislatívy, ktorá sa vzťahuje aj na vykonávanie služobných povinností pilota pod vplyvom alkoholu alebo drog.

Americká spoločnosť United Airlines vo vyhlásení uviedla, že bezpečnosť jej zákazníkov a posádky je "stále jej hlavnou prioritou". Piloti boli okamžite vyradení zo služby a spoločnosť spolupracuje s miestnymi úradmi. Povolené množstvo alkoholu v dychu je u pilotov v Škótsku o viac ako polovicu nižšie ako v prípade šoférov, pripomína BBC.

Pilotom v prípade uznania za vinných hrozí finančná pokuta alebo trest odňatia slobody v trvaní do dvoch rokov, uviedol webový portál The Independent. Dvaja piloti boli v roku 2017 odsúdení na tresty odňatia slobody za prekročenie povoleného množstva alkoholu na letisku v Glasgowe.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články