Personálne rošády v parlamente: Toto sú noví poslanci, FOTO Mazureka nahradil Špánik | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Personálne rošády v parlamente: Toto sú noví poslanci, FOTO Mazureka nahradil Špánik

V parlamente zložili sľub náhradníci
V parlamente zložili sľub náhradníci
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.
06.09.2019 12:00

BRATISLAVA - Začiatok septembra je tu, a to znamená, že okrem študentov a žiakov sa do svojich lavíc vracajú aj poslanci Národnej rady SR. Niektorí si do nich zasadnú prvýkrát, pretože nastúpia ako náhradníci za odídencov. Väčšinou išlo o víťazov z májových eurovolieb no náhrada prichádza aj za odsúdeného poslanca ĽSNS Milana Mazureka.


Mimoriadna schôdza s cieľom vysloviť nedôveru predsedovi vlády sa začne po 47. schôdzi, na ktorej zložia sľub náhradníci za europoslancov. Tá sa začne o 9:30. Namiesto europoslanca Miroslava Číža nastupuje za stranu Smer-SD náhradník Marek Mitterpák.

Marek Mitterpák
Personálne rošády v parlamente:
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Číža mal pôvodne nahradiť Jasaň

Za Číža mal pritom podľa prvotných informácií nastúpiť ako náhradník Viliam Jasaň, ktorý sa v médiách spomínal ako človek, ktorý mal kontakty na talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu. Po vražde novinára Jána Kuciaka skončil Jasaň ako tajomník Bezpečnostnej rady SR. 

Miroslav Číž a Viliam Jasaň
Čížovým náhradníkom by sa
Zdroj: Topky/Ján Zemiar, SITA/Marko Erd

„Dnes bolo na centrálu strany Smer-SD doručené oznámenie od Viliama Jasaňa, že si neuplatní mandát ako náhradník za Miroslava Číža a nenastúpi do Národnej rady SR,“ uviedol hovorca Smeru Ján Mažgút ešte v máji tohto roka. Luciu Ďuriš Nicholsonovú nahradí v poslaneckom kresle za stranu Sloboda a Solidarita Marián Viskupič a Eugena Jurzycu (SaS) Jakub Nedoba.

Marián Viskupič
Personálne rošády v parlamente:
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Jakub Nedoba
Personálne rošády v parlamente:
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Náhradníkom Milana Uhríka v zákonodarnom zbore za stranu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je Marián Chmelár.

Marián Chmelár
Personálne rošády v parlamente:
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Najvyšší súd SR v utorok potvrdil vinu Milana Mazureka z ĽSNS v kauze jeho výrokov na adresu Rómov. Prišiel aj o poslanecký mandát. Jeho náhradníkom je Milan Špánik. 

Milan Špánik
Personálne rošády v parlamente:
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Mazurek bol členom Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny a Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Špánik ho zároveň nahradí aj v týchto výboroch. „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanec ho potvrdzuje slovom „sľubujem“ a svojím podpisom.


Galéria

V parlamente zložili sľub Marek Mitterpák Miroslav Číž a Viliam Marián Viskupič Jakub Nedoba Marián Chmelár Milan Špánik

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články