°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Eduard Chmelár to skúša v politike zase: Hnutie Socialisti.sk oficiálne zaregistrované

Eduard Chmelár
Eduard Chmelár
Zdroj: TASR/Michal Svítok
09.10.2019 09:29

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra SR v utorok (8. 10.) oficiálne zaregistrovalo politické hnutie Socialisti.sk. Informoval o tom hovorca hnutia Matej Pintér s tým, že odovzdali viac ako 14.000 podpisov od občanov potrebných na registráciu strany.


"Znamená to, že Socialistom už nik nezabráni v tom, aby zasiahli do najbližších parlamentných volieb. Chcem sa z celého srdca poďakovať všetkým, ktorí mi verili, držali mi palce, pomáhali zbierať podpisy, podporovali ma," napísal na sociálnej sieti líder hnutia Eduard Chmelár.

Medzi priority novovzniknutého hnutia patrí napríklad skokové zvýšenie minimálnej mzdy na 800 eur a dôsledná obrana práv pracujúcich občanov. Pozornosť chce tiež venovať zníženiu výdavkov na zbrojenie a presunúť ich do zdravotníctva, v neposlednom rade chce riešiť aj ochranu životného prostredia. Program hnutia by mal byt postavený na sociálnom, environmentálnom a mierovom pilieri.

Chmelár o registrácii už písal na sociálnej sieti
Eduard Chmelár to skúša
Zdroj: Facebook/Eduard Chmelár

Podpisy sú odovzdané

Na registráciu je potrebných aspoň 10.000 podpisov. Predstavitelia strany podpisy odovzdali zhruba v polovici septembra. Na Slovensku je zatiaľ registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí. Chmelár sa už v roku 2015 pokúšal založiť hnutie Solidarita, ekológia, nenásilie (SEN). Rezort vnútra vtedy hnutie registrovať odmietol, a to pre nájdené nedostatky pri overovaní hárkov.

Hnutie podpisy odovzdalo už v septembri
Eduard Chmelár to skúša
Zdroj: Facebook/Eduard Chmelár

Týkalo sa to napríklad neexistujúcich čísiel občianskych preukazov, čísiel preukazov vydaných inej osobe ako tej, ktorá bola na podpisovom hárku, ale tiež čísiel skartovaných, stratených a odcudzených preukazov vydaných iným ľuďom ako tým na zozname. Odmietnutie registrácie označil Chmelár za politicky motivované.


Galéria

Eduard Chmelár Chmelár o registrácii už Hnutie podpisy odovzdalo už

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články