Parlamentné voľby 2020 – Voľby do NR SR | Topky.sk
Štvrtok, 17. jún 2021. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Parlamentné voľby 2020 - Novinky

Dobrá voľba navrhuje splnomocnenca na riešenie pandémie, žiada jasný plán

Tomáš Drucker

Tomáš Drucker

pred 21 hodinami

BRATISLAVA - Mimoparlamentná Dobrá voľba vyzýva vládu SR, aby nepodceňovala prípravu na tretiu vlnu pandémie nového koronavírusu a aby predstavila jasný plán. Zároveň jej navrhuje, aby vytvorila pozíciu splnomocnenca na riešenie pandémie a koordináciu úloh. Bývalý minister školstva Juraj Draxler zasa predstavil krízový štáb, ktorý má kvalifikovane ... viac »

Voľby 2020 - Užitočné informácie

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa konajú 29. februára 2020. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00 hod. Po uzavretí volebných miestností sa začnú sčítavať hlasy pre jednotlivé politické subjekty.

Kandidátne listiny v stanovenom termíne odovzdalo 25 politických subjektov. Zoznam jednotlivých subjektov a kandidátne listiny strán do volieb 2020 nájdete tu.

Volebné právo môžu využiť všetci občania Slovenskej republiky, ktorí najneskôr v deň konania volieb dovŕšia 18 rokov. Volič môže voliť na území Slovenskej republiky: vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, alebo v ktoromkoľvek volebnom okrsku na základe hlasovacieho preukazu.

Volič môže voliť aj mimo územia Slovenskej republiky poštou, ak nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a bol na základe žiadosti zapísaný do osobitného zoznamu voličov, alebo má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia. Ďalšie informácie o voľbe zo zahraničia nájdete tu.

Strana SaS si myslí, že je najvyšší čas osamostatniť Úrad inšpekčnej služby od ministerstva vnútra

Snem strany SaS

pred 23 hodinami

BRATISLAVA - Koaličná SaS považuje súčasný stav a postavenie Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) za neudržateľné. Tvrdí, že je najvyšší čas úrad osamostatniť od Ministerstva vnútra SR. Navrhuje, aby išlo o samostatný štátny orgán. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák. viac »


Sulík odhalil svoj názor na spájanie sa so Za ľudí: S poslancami sa nestretáva, no spoluprácu si predstaviť vie

Snem strany SaS
FotoVideo

pred 23 hodinami

BRATISLAVA – Líder SaS Richard Sulík odmieta zlučovanie liberálov s inými stranami, vie si však predstaviť, že rovnaké hodnotové nastavenie a filozofiu bude možné pretaviť do spolupráce. Pred rokovaním vlády to uviedol v súvislosti s úvahou súčasnej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), ktorá naznačila, že jej domovskú stranu zrejme... viac »


Jana Žitňanská prezradila, že sa strana Za ľudí nedohodla na kandidátovi na podpredsedu NR SR

Jana Žitňanská prezradila, že
Foto

pred 23 hodinami

BRATISLAVA- Voľba podpredsedu Národnej rady (NR) SR nebude zaradená na júnovú schôdzu. Strana Za ľudí sa nedohodla na kandidátovi. Uviedla to šéfka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská. viac »


EÚ by mala prehodnotiť svoje ambície byť globálnym hráčom, tvrdí Ivan Korčok

Ivan Korčok
Foto

včera o 10:07

BRATISLAVA - Európska únia by mala prehodnotiť svoje ambície byť globálnym hráčom a sústrediť sa radšej na jednotlivé výzvy, ako tie na západnom Balkáne, Blízkom východe, Ukrajine a v severnej Afrike. V stredu to na bezpečnostnej konferencii GLOBSEC 2021 Bratislava Forum uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. viac »


Boris Kollár: Sme rodina nebude hlasovať s opozíciou za odvolanie Romana Mikulca

Tlačová konferenciu predsedu NR

11.06.2021 12:36

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina nebude pri odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) v Národnej rade (NR) SR hlasovať s opozíciou. Voľnú ruku budú mať len dvaja poslanci hnutia, a to šéf poslaneckého klubu Peter Pčolinský a poslankyňa Adriana Pčolinská. Predseda NR SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár (Sme rodina) to povedal novinárom v piatok... viac »


Boris Kollár chce na rokovaní v rámci V4 hovoriť i o uznávaní očkovania Sputnikom

Boris Kollár chce na

11.06.2021 12:29

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) vyzdvihol počas piatkového rokovania predsedov parlamentov krajín Vyšehradskej štvorky v Poľsku úlohu formátu V4. Na rokovaní s kolegami chce hovoriť aj o vakcíne Sputnik V a uznávaní dokladov o očkovaní ňou. Túto otázku podľa neho treba vyriešiť, aby aj občania Slovenska zaočkovaní... viac »


SNS požaduje, aby potvrdenie pre ľudí po prekonaní COVID-19 platilo nepretržite

SNS požaduje, aby potvrdenie

11.06.2021 11:18

BRATISLAVA - Ľudia, ktorí prekonali nový koronavírus, by mali získať nepretržite platné potvrdenie o získaní imunity, ako je to v prípade zaočkovaných jedincov. Požaduje to vo svojom stanovisku mimoparlamentná strana SNS. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR o zmene neuvažuje, zdôrazňuje, že ide o odbornú otázku. viac »


Mária Kolíková uvažuje nad zmenou právnej úpravy v oblasti sexuálneho násilia

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková

11.06.2021 09:58

BRATISLAVA – Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) uvažuje nad zmenou právnej úpravy v oblasti sexuálneho násilia. Uviedla to po štvrtkovom (10. 6.) stretnutí so šéfom Amnesty International Slovensko (AIS) Radom Slobodom. viac »


Boris Kollár odcestoval na pracovnú cestu do Poľska: Zúčastní sa stretnutia V4

Boris Kollár odcestoval na

11.06.2021 08:42

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) odcestoval na pracovnú cestu do Poľska. Zúčastní sa na piatkovom stretnutí predsedov parlamentov krajín Vyšehradskej štvorky. viac »


Mária Kolíková víta oslobodenie ďalších troch obetí policajnej razie spod obžaloby

Mária Kolíková

09.06.2021 12:13

BRATISLAVA - Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) víta rozhodnutie košického okresného súdu, ktorým v stredu právoplatne oslobodil ďalšie tri obete policajnej razie v Moldave nad Bodvou z roku 2013 spod obžaloby za krivú výpoveď. Ministerka to uviedla na sociálnej sieti. viac »


Vladimír Ledecký: Veronika Remišová háji osobné záujmy, termín predsedníctva nemáme

Vladimír Ledecký

09.06.2021 11:48

BRATISLAVA - Predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová natvrdo háji osobné záujmy, teda predsednícku a ministerskú stoličku. V súvislosti so situáciou v strane si to myslí jej podpredseda Vladimír Ledecký. Dodal, že termín ďalšieho predsedníctva nemajú, zvolať ho musí predsedníčka. viac »


Poslanci majú jasno: Situácia v strane Za ľudí nebude znamenať rozpad koalície

Poslanci majú jasno: Situácia

06.06.2021 19:00

BRATISLAVA – Aktuálna situácia v koaličnej strane Za ľudí neprinesie rozpad vládnej koalície. Takýto scenár koalícia ani opozícia nepredpokladá. Zhodli sa na tom predstavitelia koaličných a opozičných strán v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. viac »


Robert Fico chce podať v pondelok návrh na odvolanie ministra vnútra Roman Mikulca

Robert Fico

06.06.2021 16:08

BRATISLAVA - Opozičný Smer-SD má podať v pondelok (7. 6.) návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). Na nedeľnej tlačovej konferencii to povedal šéf strany Robert Fico. Avizoval, že by mohol na schôdzi k odvolávaniu Mikulca čítať údajnú uniknutú správu Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorú na neverejnej schôdzi ... viac »


Milan Krajniak tvrdo kritizuje Romana Mikulca: Stráca sa v tom, čo sa mu v rezorte deje

Milan Krajniak tvrdo kritizuje

06.06.2021 15:15

BRATISLAVA - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa stráca v tom, čo sa mu v rezorte deje. Nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne, tak dobrý minister vnútra nekoná. Vyhlásil to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo. Odpovedal tak na otázku, či je Mikulec dobrým ministrom vnútra. viac »


Lukáš Kyselica: Novelou zákona o štátnej službe ju chceme odpolitizovať

Lukáš Kyselica

03.06.2021 11:54

BRATISLAVA - Návrhom novely zákona o štátnej službe ju chce hnutie OĽANO odpolitizovať. Tvrdí to jeden z predkladateľov návrhu poslanec Lukáš Kyselica (OĽANO). Podľa návrhu by mohol generálny tajomník služobného úradu odvolať z funkcie vedúceho zamestnanca aj bez udania dôvodu, ale musel by mať súhlas štatutárneho orgánu alebo štátneho zamestnanca ... viac »


Demisia Jána Mičovského je už doručená v Prezidentskom paláci

Demisia Jána Mičovského je

31.05.2021 12:29

BRATISLAVA - Demisiu ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského (OĽANO) už doručili do Prezidentského paláca. Presný termín jej prijatia zatiaľ nie je známy. Potvrdil to hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej Martin Strižinec. viac »


Kollár zvolal na stredu ráno mimoriadnu schôdzu: Zúčastní sa aj premiér

Kollár zvolal na stredu

25.05.2021 15:19

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) zvolal mimoriadnu schôdzu k stretnutiu najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS). Začať sa má v stredu (26. 5.) o 9.00 h. Potvrdila to hovorkyňa šéfa parlamentu Michaela Jurcová. viac »


OĽANO zatiaľ nepovedalo, či sa Mičovský vráti do NR SR: Meno nového ministra zatiaľ nepoznáme

OĽANO zatiaľ nepovedalo, či

25.05.2021 12:45

BRATISLAVA - Hnutie OĽANO zatiaľ nepovedalo, či sa minister pôdohospodárstva Ján Mičovský vráti do Národnej rady (NR) SR ako poslanec. O jeho ďalšom pôsobení po odchode z postu ministra, ako aj o jeho nástupcovi, bude hnutie podľa slov Petra Dojčana z mediálneho tímu OĽANO včas informovať. OĽANO tvrdí, že Mičovský vo funkcii končí pre to, že sa "nepodarilo... viac »


Premiér Heger zverejnil mená poradcov: Šéfuje im človek od Matoviča

Premiér Heger zverejnil mená

25.05.2021 08:43

BRATISLAVA - Zbor poradcov premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) je zverejnený na webe Úradu vlády (ÚV) SR. Jeho predsedom je Ľubomír Ščasný, ktorý šéfoval aj tímu poradcov expremiéra Igora Matoviča (OĽANO). viac »


Šuteková nevidí dôvod na výmenu šéfky Za ľudí: Remišová podľa nej vedie stranu dobre

Veronika Remišová

21.05.2021 13:43

BRATISLAVA - Podpredsedníčka strany Za ľudí a poslankyňa Národnej rady (NR) SR Miriam Šuteková nevidí dôvod na výmenu predsedníčky strany Veroniky Remišovej. viac »


Najčítanejšie články