Parlamentné voľby 2020 – Voľby do NR SR | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Parlamentné voľby 2020 - Novinky

VOĽBY 2020: Ústavný súd zohľadnil stanovisko ombudsmanky pri rozhodovaní o 50-dňovom moratóriu

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

pred 34 minútami

BRATISLAVA - Ústavný súd (ÚS) SR pri rozhodovaní vo veci 50-dňového moratória na volebné prieskumy vzal stanovisko verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej do úvahy. Informovala o tom hovorkyňa Kancelárie Verejného ochrancu práv Michaela Pavelková. viac »

Voľby 2020 - Užitočné informácie

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa konajú 29. februára 2020. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00 hod. Po uzavretí volebných miestností sa začnú sčítavať hlasy pre jednotlivé politické subjekty.

Kandidátne listiny v stanovenom termíne odovzdalo 25 politických subjektov. Zoznam jednotlivých subjektov a kandidátne listiny strán do volieb 2020 nájdete tu.

Volebné právo môžu využiť všetci občania Slovenskej republiky, ktorí najneskôr v deň konania volieb dovŕšia 18 rokov. Volič môže voliť na území Slovenskej republiky: vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, alebo v ktoromkoľvek volebnom okrsku na základe hlasovacieho preukazu.

Volič môže voliť aj mimo územia Slovenskej republiky poštou, ak nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a bol na základe žiadosti zapísaný do osobitného zoznamu voličov, alebo má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia. Ďalšie informácie o voľbe zo zahraničia nájdete tu.

VOĽBY 2020: Smer si neváži sestry a zdravotníkov, tvrdí Červeňáková

VOĽBY 2020: Smer si

pred 59 minútami

BRATISLAVA – Strana Smer-SD počas vlády Petra Pellegriniho neprišla so žiadnym zásadným opatrením, ktoré by vyriešilo najväčšie problémy sestier, pôrodných asistentiek a zdravotníkov. Zdá sa, že to neplánuje spraviť ani v budúcnosti. viac »


VOĽBY 2020: O hlasovací preukaz možno požiadať elektronicky do 10. februára

VOĽBY 2020: O hlasovací

pred hodinou

BRATISLAVA - Ak bude volič v deň februárových parlamentných volieb na Slovensku, ale mimo trvalého pobytu, môže požiadať obec o hlasovací preukaz. S preukazom môže voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku. Preukázať sa musí tiež platným občianskym preukazom. viac »


Toto sú TRI piliere Smeru do volieb: VIDEO Fico začal drsnými slovami, keď padla reč na Trnku tak...

Vyjadrenie po sneme strany
FotoVideo

VOĽBY 2020 pred 17 hodinami

BANSKÁ BYSTRICA - Vládna strana Smer-SD na sobotnej programovej konferencii v Banskej Bystrici predstavila svoj volebný program do februárových parlamentných volieb. V prípade účasti vo vláde, chce strana presadiť tri zásadné piliere. Líder strany vo svojich vyjadreniach nešetril kritikou. Prepustenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku ale nekomentoval. viac »


Reakcie k Trnkovi: Kamera v kancelárii sa nedá vysvetliť, hovorí Danko

Reakcie k Trnkovi: Kamera

pred 21 hodinami

BRATISLAVA - Generálny prokurátor nemôže mať v kancelárii skrytú kameru na nahrávky. V diskusnej relácii Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko Rozhlasu a televízie Slovenska to povedal predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Reagoval tým na rozhodnutie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR, že bývalý generálny prokurátor ... viac »


Pellegrini: Chceme pokračovať v sociálnych opatreniach, nedovolíme ich rušenie

Vystúpil aj Peter Pellegrini.

pred 22 hodinami

BANSKÁ BYSTRICA - Smer-SD chce pokračovať v sociálnych opatreniach a nepripustí ich rušenie. Vyhlásil to volebný líder strany a premiér Peter Pellegrini na sobotňajšej programovej konferencii Smeru-SD v Banskej Bystrici. Z vianočného príspevku chce plnohodnotný 13. dôchodok, sľubuje benefity pre rodiny s deťmi a zlepšovanie postavenia ľudí v práci. ... viac »


Lubyová nechce zostať na konci funkčného obdobia s neúspechmi alebo dlhmi

Lubyová nechce zostať na

včera o 09:30

BRATISLAVA – Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (SNS) nechce zostať na konci volebného obdobia s dlhmi, neúspechmi alebo s otvorenými otázkami. Uviedla to v rozhovore. viac »


Šance na vytvorenie vlády majú skôr opozičné strany: Otázkou je, či dokážu spolu fungovať

Šance na vytvorenie vlády

včera o 18:18

BRATISLAVA - Šance na vytvorenie budúcej vlády majú skôr súčasné opozičné strany. Sú však pochybnosti, či dokážu dlhodobo spoločne fungovať a stabilitu vládneho zoskupenia nenarušia spory. Myslia si to politickí analytici Ján Baránek a Tomáš Koziak. viac »


Strana Za ľudí kritizuje, že NDS odmieta zverejniť kľúčový dodatok mýtnej zmluvy so SkyToll-om

Strana Za ľudí kritizuje,

včera o 15:38

BRATISLAVA - Strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí podala na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV) odvolanie voči rozhodnutiu Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS), ktorá odmietla zverejniť kľúčový dodatok mýtnej zmluvy so spoločnosťou SkyToll, a. s. Ako v piatok informoval podpredseda strany Juraj Šeliga, uvedený dodatok obsahuje údaj ... viac »


VOĽBY 2020 Z oficiálnych kandidátok politických strán zatiaľ vypadli tri mená

VOĽBY 2020 Z oficiálnych

včera o 15:10

BRATISLAVA - Z oficiálnych kandidačných listín politických strán do februárových parlamentných volieb k dnešnému dňu vypadli tri mená. Dvaja kandidáti Renáta Knezović a Alexander Koreň z hnutia Slovenská liga, ktoré mal pôvodne do volieb viesť bývalý premiér Vladimír Mečiar, sa vzdali svojej kandidatúry. Marek Belák, ktorý kandidoval za Kotlebovcov ... viac »


VOĽBY 2020 Ak Smer-SD zostaví vládu, výjazdové rokovania budú vo všetkých okresoch, tvrdí Raši

Richard Raši

včera o 14:58

STARÁ ĽUBOVŇA - V novom volebnom období sa budú výjazdové rokovania vlády konať vo všetkých okresoch na Slovensku. Teda nielen v tých, ktoré boli zaradené medzi najmenej rozvinuté. Oznámil to dnes počas návštevy Starej Ľubovne podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD). viac »


VOĽBY 2020 Výzva na verejnú debatu: Kotlebovci pôjdu do duelu s Úniou Rómov

Marian Kotleba a František

včera o 14:45

BRATISLAVA - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) prijala výzvu Únie Rómov na Slovensku na verejnú debatu. Informoval o tom predseda únie František Tanko, výzvu strana prijala cez svojho kandidáta na poslanca Mareka Darma. V súčasnosti si upresňujú čas, miesto a pravidlá debaty. Tá by predbežne mala byť v piatok 24. januára o 20:30. Výzvou chce únia ... viac »


VOĽBY 2020 Druckerova Dobrá voľba predstavila program - sedem veľkých úloh

Líder strany Dobrá voľba

včera o 14:27

BRATISLAVA - Podpora mladých rodín, seniorov, znevýhodnených skupín, či spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých a fungujúci štát. Práve to sú základné piliere programu Dobrej voľby s názvom Štát, na ktorý sa dá spoľahnúť, ktorý predstavil jej líder Tomáš Drucker s tímom odborníkov. viac »


SNS vyzýva Čaputovú, aby oznámila Rade Európy, že Slovensko neratifikuje Istanbulský dohovor

Zuzana Čaputová a Andrej

včera o 14:11

BRATISLAVA - SNS vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby konala vo veci Istanbulského dohovoru. Podľa podpredsedu SNS Antona Hrnka je úlohou prezidentky oznámiť Rade Európy (RE), že SR nebude ratifikovať dohovor, čiže sa nehodlá stať zmluvnou stranou tohto dohovoru. viac »


Mičevovo hnutie vyzýva Zuzanu Čaputovú, aby sa dištancovala od kampane PS/Spolu

Stanislav Mičev

včera o 14:10

BANSKÁ BYSTRICA - Strana Solidarita – Hnutie pracujúcej chudoby, ktorej lídrom je riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev, dnes vyzvala prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby sa dištancovala od kampane PS/Spolu. viac »


VOĽBY 2020 Nový prieskum prináša rošády! Kisku aj PS nahradil tretí, prekvapili aj maďarské strany

VOĽBY 2020 Nový prieskum

17.01.2020 08:50

BRATISLAVA - Deväť politických strán by sa dostalo do parlamentu na čele so stranou Smer - sociálna demokracia (Smer-SD), keby sa voľby konali v prvej polovici januára. Tesne by sa do Národnej rady SR (NR SR) nedostali Most-Híd a Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť (MKS), ktoré oslovujú hlavne voličov maďarskej národnosti. viac »


Harabin vytiahol oslobodzujúci rozsudok: Všetci ma očierňujú! Pravda je však niekde inde

Harabin vytiahol oslobodzujúci rozsudok:
Foto

17.01.2020 00:00

BRATISLAVA - Štefan Harabin v nedeľnej diskusii vytiahol rozsudok, podľa ktorého františkána Bystríka Janíka oslobodil. Nie je to však celkom pravda. Rok po Harabinovom rozsudku skončil Janík v cele. K celej kauze sa vyjadrovali aj šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár či líder KDH Alojz Hlina. viac »


VOĽBY 2020 Hlina v boji s kotlebovcami: Podali naňho trestné oznámenie, tvrdý odkaz do budúcna!

VOĽBY 2020 Hlina v

16.01.2020 20:00

BRATISLAVA - Je už všeobecne známe, že predseda KDH Alojz Hlina s členmi Kotlebovcov-ĽSNS absolútne nesympatizuje a na ich adresu už vyslovil viacero útočných výrokov. Dokonca sa proti ním postavil na zhromaždení v Slovenskej Ľupči. Tí naňho najnovšie podali trestné oznámenie. viac »


VOĽBY 2020 Skontrolujte si platnosť občianskeho preukazu: Voliť s cestovným pasom nebude možné

VOĽBY 2020 Skontrolujte si

16.01.2020 15:00

BRATISLAVA - V súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami je potrebné si skontrolovať platnosť občianskeho preukazu. Voliť sa dá len s platným občianskym preukazom. viac »


VOĽBY 2020 Najnovší PRIESKUM: Kotlebovci silnejú, SaS a SNS sú tesne nad 5 percent

Robert Fico, Michal Truban

16.01.2020 13:20

BRATISLAVA - Ak by sa parlamentné voľby konali dnes, vyhral by ich vládny Smer-SD s výsledkom 18,7 percent. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry Focus. Nasledovali by ho Kotlebovci-ĽSNS a koalícia PS/Spolu. Do parlamentu by sa tak dostalo deväť subjektov. viac »


VOĽBY 2020 Najväčšie zlatíčka z ĽSNS: Bitkári, neonacisti aj zločinci! Štrnásť KO kotlebovcov

VOĽBY 2020 Najväčšie zlatíčka
Foto

15.01.2020 20:00

BRATISLAVA - V prieskumoch dosahujú už druhé miesto hneď po Smere-SD a správanie niektorých členov je minimálne extrémistického charakteru. Reč je o strane Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko a v tomto prehľade sme sa na históriu niektorých detailne pozreli. Zaujímali nás takí, ktorí mali problémy so zákonom a aj tí, ktorí sa tentokrát rozhodli nekandidovať. viac »


Najčítanejšie články