°C

Piatok, 25. september 2020. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Odídenec od kotlebovcov na billboardoch: Špánik udrel na ĽSNS! Toto ich určite nepoteší

Špánik je odídencom z Kotlebovej ĽSNS
Špánik je odídencom z Kotlebovej ĽSNS
Zdroj: SITA/Branislav Bibel, TASR – Jaroslav Novák
09.11.2019 16:00

BRATISLAVA - Andrej Danko vyhlásil definitívny dátum volieb na 29. februára 2020 a prvá kampaň je už tu! Deje sa tak práve na fronte antisystémových strán. Odídenec z Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Milan Špánik, ktorý v parlamente nahradil odsúdeného Milana Mazureka sa už voči bývalým straníkom v parlamente ostro vyhranil a rozhodne nekončí. Teraz začal kampaňou cez billboardy.


Je už známe, že Špánik nepôsobí v strane ĽSNS, čo potvrdil ešte v októbri tohto roka. Zároveň sa v tom istom období ostro vyhranil voči bývalým kolegom aj v parlamente. "Zmenili ste ideológiu. Zmenili ste sa na trápne ľudáctvo. Ja som nerozdával šeky za 1488 eur. Ja som nevešal čierne vlajky na výročie SNP. Ja som sa netriasol pri otázkach o holokauste," hovoril v októbri za rečníckym pultom v parlamente Špánik, ktorý rétorikou zjavne narážal na ideológiu strany.

"Aj vďaka takémuto niečomu ste sa tu absolútne izolovali a tým pádom ste nepresadili absolútne nič pre ľudí," pokračoval Špánik, ktorý zdôraznil, že poslanci ĽSNS hlasujú spolu so Smerom. Dokonca spomenul aj to, že Marian Kotleba sa má údajne tajne stretávať s predsedom Smeru Robertom Ficom.


Mazurekov náhradník prezliekol kabát: S kotlebovcami sa ideovo nestotožňuje, bude nezávislý


Prichádza s billboardovou kampaňou

Poslanec Milan Špánik chce zrejme svoje vyhranenie voči strane Mariana Kotlebu ešte viac zvýrazniť, a tak sa v týchto dňoch na sociálnych sieťach objavil aj billboard, ktorý už lemuje niektoré miesta na Slovensku. Je na ňom vyobrazený spomínaný poslanec, pričom jeho rétorika je výrazne anitkotlebovská.

Odídenec od kotlebovcov na
Zdroj: Facebook/Zomri

Tvrdí, že sa mu otvorili oči

"Vystúpil som z ĽSNS, preože heilovať ja nebudem!" píše sa na billboarde, na ktorom je vyobrazený odídený poslanec. Okrem iného v snemovni uvádzal, že sa mu otvorili oči a tvrdí, že klub ĽSNS klamal ľudí. Špánik na spomínanom billboarde neprezentuje ani žiadnu inú stranu, ktorej by bol členom a vystupuje na ňom len sám. Prezentuje len to, že je nezaradený a že v parlamente nahradil odsúdeného Mazureka.


Galéria

Špánik je odídencom z

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články