Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Mrazivé odhalenie o smrti Potokárovej (†27): Kým umierala, manžel spal... Takto si vzala život?!

Monika Potokárová
Monika Potokárová
Zdroj: snd
27.11.2019 11:52

BRATISLAVA – Úmrtie mladej talentovanej herečky Moniky Potokárovej (†27) zasiahlo celé Slovensko. Do umeleckého neba odišiel mladý človek, no malo to byť jej vlastné rozhodnutie. V byte, kde žila so svojím manželom, hercom Robo Rothom (47), ju našiel práve on. Kým on spal, z jeho ženy vyprchal život.


V pondelok obletela Slovensko smutná správa, že talentovaná Monika Potokárová (†27) odišla navždy do hereckého neba. Šokujúci oznam sa objavil na stránke SND, ktoré bolo jej domovským divadlom. „Vedenie Slovenského národného divadla prijalo s hlbokým smútkom správu o úmrtí poprednej mladej členky Činohry SND Moniky Potokárovej,“ informovalo divadlo.

Monika Potokárová si mala siahnuť na život. Prečo to urobila, ostáva záhadou.
Mrazivé odhalenie o smrti
Zdroj: TASR

Mladá tmavovláska mala spáchať samovraždu a podľa informácií portálu najky.sk sa herečka údajne obesila. Podľa iných zdrojov sa zase špekuluje o tom, že sa v noci vrátila z párty, ľahla si do vane a podrezala si žily. Či sa k tomuto kroku uchýlila aj preto, že na ňu doľahla depresia postáv, ktoré stvárňovala, nevedno.

Sama ešte pred rokom a pol prezradila Adele Vinczeovej v relácii Trochu inak, že diapazón depresívnych úloh veľmi neprospieva jej psychickému zdraviu. No stavala sa k tomu ako profesionálka. Na jednu z postáv sa dokonca veľmi tešila, a to na Antigonu. Práve v tejto úlohe ju mali zaživa zavrieť do hrobky. V Sofoklovom diele sa Antigona v hrobke napokon obesí. 

Herečku, ktorá nejavila známky života, v byte vraj našiel práve jej muž Robo Roth. Manželský život si pritom dlho neužili. Zosobášili sa len v apríli. Po 9. hodine ráno dorazila do ich bytu záchranná služba, no lekár konštatoval už len smrť. Mnohým sa ponúkala otázka, kde bol Roth, keď jeho manželka spáchala samovraždu. Podľa informácii denníka Nový Čas bol tiež doma. „Robo našiel Moniku, keď sa v pondelok ráno zobudil. Viete si predstaviť, aké to muselo byť...“ vyjadril sa zdroj. Pre Rotha to musel byť poriadny šok. Prečo však Potokárová zmarila svoj život, ostáva vo hviezdach.

Moniku Potokárovú doma našiel jej manžel Robo Roth bez známok života.
Mrazivé odhalenie o smrti
Zdroj: TASR


Galéria

Monika Potokárová Monika Potokárová si mala Moniku Potokárovú doma našiel Monikina postava Antigona bola Pred SND, ktorého bola

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: SND, TASR, Ctibor Bachratý, Vlado Benko,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články