°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Česko a Slovensko v šoku: Karel Gott (†80) zomrel... Pochovali ho už niekoľkokrát!

Nepravdivá informácia, že Karel Gott zomrel, sa šírila už niekoľkokrát.
Nepravdivá informácia, že Karel Gott zomrel, sa šírila už niekoľkokrát.
Zdroj: Ján Zemiar/Facebook
03.10.2019 09:00

PRAHA - Česko a Slovensko včera zarmútila správa o smrti legendárneho speváka Karla Gotta (†80). Ten sa v posledných rokoch pasoval s niekoľkými ťažkými chorobami, naposledy s akútnou leukémiou, ktorej napokon aj podľahol. Bohužiaľ, tentokrát ide o potvrdenú informáciu. V minulosti sa však niekoľkokrát šírili aj nepravdivé správy o jeho úmrtí!Internet zdesila správa: Karel Gott je mŕtvy!


Prvýkrát sa na sociálnych sieťach o úmrtí Karla Gotta písalo už v roku 2014. Celá správa pôsobila naozaj dôveryhodne, dokonca mala obsahovať aj exkluzívne video, ako sa lekári snažia českého umelca zachrániť. Niet sa preto čomu čudovať, že mnohí fanúšikovia zdrvujúcej informácii uverili a idol začali oplakávať. Ako sa však neskôr ukázalo, všetko to bol len jeden nechutný vtip.

Česko a Slovensko v
Zdroj: TV Prima/Facebook


Česko a Slovensko v šoku: Karel Gott vraj zomrel... Dávajte si POZOR!


Oveľa odpornejší však bol hoax o jeho smrti, ktorý sa začal šíriť len týždeň po tom, ako sa prevalilo, že bolo Karlovi diagnostikované nádorové ochorenie lymfatických uzlín - takzvaný Hodgkinov lymfóm. 

Česko a Slovensko v
Zdroj: Facebook


Česko a Slovensko v šoku: Legendárny Gott zomrel... Karel sa k tomu vyjadril!


Česko a Slovensko v
Zdroj: Nový Čas

A ďalšia nepravdivá správa o maestrovom skone sa šírila aj začiatkom tohto roka. Do viacerých redakcií prišiel overený tip, že Gott zomrel. Snažili sme sa ho overiť, no nepodarilo sa, zmätok panoval aj v českých redakciách. Lži napokon dementoval sám Karel na sociálnej sieti Facebook: „Rád by som sa pozrel do tváre tej osobe, ktorá má dnes pochovala zaživa. Snáď sa pri tom aspoň dobre pobavila. Pre tých, ktorí sa o mňa boja, odkazujem: mám sa fajn.“ 

Česko a Slovensko v
Zdroj: Facebook K.G.

Škoda, že v tomto prípade neplatilo staré známe - ak sa o niekom hovorí ako o mŕtvom, bude žiť ešte dlho. Nech je maestrovi zem ľahká!


Galéria

Nepravdivá informácia, že Karel Prvá nepravdivá informácia o Len týždeň po tom, Naposledy sa o jeho Karel Gott zomrel 1. Karel Gott mal 80 Karel Gott zomrel v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk
FOTO: Ján Zemiar, Facebook

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články