Deň D pre Františka Mikloška: Dnes odovzdal svoje podpisy v rámci kandidatúry na prezidenta | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Deň D pre Františka Mikloška: Dnes odovzdal svoje podpisy v rámci kandidatúry na prezidenta

František Mikloško
František Mikloško
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
25.01.2019 12:31

BRATISLAVA - František Mikloško v piatok odovzdal hárky s 19.104 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. Svojou kandidatúrou chce podľa svojich slov pokračovať v myšlienkach kresťanského disentu, Novembra 89, boja proti mečiarizmu a zápase so Smerom-SD.


Svoju silu vníma Mikloško v tom, že vychádza s ľuďmi z kresťanského aj sekulárneho prostredia. "Som z kresťanského prostredia, ale vždy som hľadal kontakt s okolitými zoskupeniami a vždy som ho nachádzal. Chcem týchto ľudí spájať a všetky svoje sily vniesť do boja za slušné Slovensko. Chcem vniesť pokoj do rozhádanej koalície a opozície," priblížil.

František Mikloško
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Súťaž o to, ktorý prezidentský kandidát by mal podporiť ktorého, bola podľa Mikloška zatiaľ len fiktívna, pretože prieskumy nepracovali s reálnymi kandidátmi. Vie si naopak predstaviť, že by iný kandidát pri jeho životných a politických skúsenostiach podporil jeho. Hovorí však, že svoj život neráta na víťazstvá a prehry, ale je to kontinuálny zápas.

František Mikloško
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

V kampani sa spolieha na svojich priateľov. "S najväčšou pravdepodobnosťou nebudem mať billboardy, ale chcem prísť s istou formou oslovenia verejnosti. Budem sa stretávať s ľuďmi a so skupinami ľudí, v ktorých som sa pohyboval vždy. A cez týchto ľudí by som chcel osloviť aj ďalších," uviedol Mikloško. Spolieha sa tiež na televízne a rozhlasové diskusie. Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov je možné doručovať do 31. januára 2019 do polnoci.


Galéria

František Mikloško František Mikloško František Mikloško

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články