Najaktuálnejšie správy z prezidentských volieb 2019 | Topky.sk
Utorok, 28. september 2021. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.

Správy z prezidentských volieb 2019

Na sociálnych sieťach sa šírili dezinformačné kampane: Podľa nich vyhral voľby Harabin

Štefan Harabin

19.04.2019 18:05

BRATISLAVA - Najčastejšie spomínaným kandidátom na analyzovaných dezinformačných facebookových stránkach pred prvým kolom prezidentských volieb bol Štefan Harabin, nasledovaný Zuzanou Čaputovou. Až 60 percent pozitívne ladených správ publikovaných na týchto stránkach bolo v jeho prospech. viac »


Gratulácie z každej strany: Lídri blahoželali Zuzane Čaputovej k zvoleniu za prezidentku

Zuzana Čaputová

03.04.2019 13:30

BRATISLAVA - K politikom, ktorí Zuzane Čaputovej zablahoželali k jej víťazstvu vo voľbách prezidenta Slovenskej republiky, sa pridali aj najvyšší predstavitelia európskych inštitúcií. viac »


Od Čaputovej očakávam konštruktívneho partnera na diskusie, prezradil premiér

Zuzana Čaputová

01.04.2019 13:00

TRNAVA – Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) verí, že v novozvolenej prezidentke SR Zuzane Čaputovej nájde partnera, s ktorým bude môcť konštruktívne a intenzívne diskutovať o tom, ako riešiť problémy Slovenska. Povedal to počas pondelkovej návštevy Trnavy. viac »


Zuzana Čaputová si založila Twitter, sleduje aj Šefčoviča, Kisku či Lajčáka

Zuzana Čaputová
Foto

01.04.2019 11:45

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová si ako novozvolená prezidentka založila aj účet na sociálnej sieti Twitter. Túto sieť využívajú na komunikáciu s voličmi, ale aj médiámi hlavne zahraniční politici. viac »


EXKLUZÍVNY PRIESKUM Vyhrala kandidátka internetu: Trend sily sociálnych sietí sa opäť potvrdil

Víťazka Zuzana Čaputová môže

01.04.2019 08:30

BRATISLAVA – Prezidentské voľby sú za nami a už niekoľko hodín poznáme víťazku. Samotnému volebnému dňu však predchádzala niekoľkomesačná kampaň. Neboli to len bilbordy, kampaňovalo sa aj na internete. Práve odtiaľ podľa exkluzívneho prieskumu pre Zoznam.sk množstvo ľudí čerpá informácie aj o politike. Nie každý tam však má potenciál zaujať. Práve ... viac »


Nemecké médiá prirovnali zvolenie Zuzany Čaputovej k nástupu Václava Havla

Zuzana Čaputová
Foto

01.04.2019 07:20

BERLÍN - Zvolením Zuzany Čaputovej za prezidentku vstupuje na politickú scénu Slovenska "nositeľka nádeje". Stredná Európa porovnateľnú udalosť nezažila, odkedy nežná revolúcia vyniesla do čela vtedajšieho Československa Václava Havla, komentoval v nedeľu výsledky prezidentských volieb na Slovensku nemecký denník Süddeutsche Zeitung. viac »


USA o výsledkoch volieb: Hoci je v semenisku nacionalizmu, Slovensko sa otočilo k liberalizmu

Zuzana Čaputová
Foto

31.03.2019 23:50

WASHINGTON – Vzostup Zuzany Čaputovej na Slovensku je vnímaný ako pokarhanie konzervatívneho nacionalizmu pretvárajúceho väčších susedov Slovenska, napísal americký denník The Wall Street Journal (WSJ). viac »


Ostré slová Moniky Smolkovej na adresu Smeru: Súhlasím s Kažimírom, strácame voličov

Monika Smolková
Foto

31.03.2019 23:50

KOŠICE – Blíži sa názorový rozkol v strane SMER? Vyjadrenie europoslankyne Moniky Smolkovej na výsledky prezidentských volieb to nasvedčujú. viac »


Česko reaguje na Zuzanu Čaputovú: Útok na prezidenta Zemana, ostré slová Okamuru

Zuzana Čaputová
Foto

31.03.2019 18:59

PRAHA - Podpredseda ODS Martin Kupka aj predseda SPD Tomio Okamura dúfajú, že zvolenie Zuzany Čaputovej za prezidentku Slovenska nebude mať zásadný vplyv na fungovanie vyšehradskej štvorky (V4). Povedali to dnes v relácii Partie v televízii Prima. viac »


Čaputová po víťazstve vo voľbách: Definitívny odchod zo strany, cenné rady Šefčoviča

Zuzana Čaputová
Foto

31.03.2019 16:00

BRATISLAVA - Oficiálna víťazka prezidentských volieb Zuzana Čaputová bude rada, ak sa za antikampaňou, ktorej čelila aj zo strany Smeru-SD, urobí hrubá čiara. Povedala to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. viac »


Výsledky prezidentských volieb: Kažimír nesúhlasí so Smerom, strana by mala priznať prehru

Výsledky prezidentských volieb: Kažimír
Foto

31.03.2019 15:25

BRATISLAVA - Minister financií a podpredseda strany Smer-SD Peter Kažimír nesúhlasí s vyhlásením Smeru-SD, že vyšiel z prezidentských volieb posilnený. Uviedol to v reakcii na vyhlásenie tlačového odboru strany k výsledkom prezidentských volieb. viac »


Slovensko vo svetových médiách: Je to senzácia, píšu o víťazstve Zuzany Čaputovej

Zuzana Čaputová

31.03.2019 13:59

VIEDEŇ/BERLÍN - O výsledkoch prezidentských volieb na Slovensku informovali v nedeľu aj médiá v Rakúsku a Nemecku. Podľa rakúskej agentúry APA sa víťazstvo Zuzany Čaputovej síce všeobecne očakávalo, napriek tomu je pokladané za "senzáciu". viac »


Andrej Danko je pripravený v pondelok prevziať zápisnicu o výsledku volieb, víťazke gratuluje

Andrej Danko

31.03.2019 12:45

BRATISLAVA 31. marca (SITA) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko je pripravený v pondelok prevziať zápisnicu o výsledku volieb. Informoval o tom hovorca Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník. viac »


Prezidentské voľby 2019: Ľudia podľa Čaputovej neveria politikom, výzva je nesklamať

Zuzana Čaputová

31.03.2019 12:30

BRATISLAVA - Žijeme v dobe, keď ľudia neveria politikom. Výzvou pre mňa je nesklamať. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedla nová prezidentka SR Zuzana Čaputová. viac »


Prezidentské voľby 2019: Záchranári pomáhali desiatim pacientom, jeden zomrel

Prezidentské voľby 2019: Záchranári

31.03.2019 10:35

BRATISLAVA - Operačné stredisko Zdravotnej záchrannej služby (ZZS) SR vyslalo v sobotu záchranárov k ôsmim pacientom, ktorí mali zdravotné ťažkosti priamo vo volebných miestnostiach. viac »


O prezidentské voľby bol záujem aj zo sveta: The New York Times im venuje značnú pozornosť

O prezidentské voľby bol

31.03.2019 09:15

WASHINGTON - Renomovaný americký denník The New York Times zverejnil v sobotu večer hneď päť článkov o výsledku prezidentských volieb na Slovensku. viac »


Reakcie zahraničných médií na víťazstvo Čaputovej: Prirovnávajú ju k Macronovi a Erin Brokovichovej

Zuzana Čaputová

31.03.2019 08:57

BRATISLAVA - Po sčítaní takmer všetkých hlasov v druhom kole prezidentských volieb na Slovensku sa ukázalo, že hlasná kritička vlády a protikorupčná aktivistka Zuzana Čaputová sa stane prvou slovenskou prezidentkou, píše agentúra AFP vo svojom komentári k výsledku prezidentských volieb na Slovensku. viac »


Prezidentské voľby 2019: Zuzana Čaputová si na svoj nástup do funkcie bude musieť počkať

Vyhlásenie Zuzany Čaputovej po

31.03.2019 08:45

BRATISLAVA – Víťazka druhého kola prezidentských volieb podľa predbežných výsledkov Zuzana Čaputová sa oficiálne stane prezidentkou Slovenskej republiky 15. júna. Dovtedy ostáva prezidentom Andrej Kiska. viac »


Prezidentské voľby predstavujú v slovenskej spoločnosti zlomový moment, tvrdí Radičová

Iveta Radičová

31.03.2019 08:20

BRATISLAVA - Prezidentské voľby, v ktorých zvíťazila Zuzana Čaputová, predstavujú v slovenskej spoločnosti zlomový moment. Uviedla to profesorka a bývalá premiérka Iveta Radičová, ktorá vníma v tejto súvislosti viacero rozmerov. viac »


Prezidentské voľby 2019: Hlava štátu má viaceré kompetencie voči všetkým zložkám moci

Prezidentský palác

31.03.2019 07:20

BRATISLAVA – Prezident je podľa ústavy hlavou Slovenskej republiky. Reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. viac »


Najčítanejšie články