Najaktuálnejšie správy z prezidentských volieb 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 16. február 2019. Meniny má Ida, zajtra Miloslava.

Správy z prezidentských volieb 2019

Prezidentská debata Mistríka s Čaputovou: Nepovažujeme sa za súperov, tvrdia kandidáti

Robert Mistrík a Zuzana Čaputová

Robert Mistrík a Zuzana Čaputová

Foto
10.02.2019 17:30

BRATISLAVA – Prezidentskí kandidáti Robert Mistrík a Zuzana Čaputová sa považujú skôr za spolukandidátov ako súperov. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike, v ktorej sa zhodli na väčšine otázok. Mistrík za svoju výhodu považuje napríklad to, že je nezávislý kandidát. Čaputová, naopak, svoju politickú príslušnosť vníma ako dôkaz, že ... viac »

Drsný prezidentský DUEL Bugára a Harabina: Na pretras prišiel aj Mečiar či kauza Gorila

Béla Bugár a Štefan
Foto

10.02.2019 16:00

BRATISLAVA - Béla Bugár a Štefan Harabin sú obaja súčasťou slovenskej politickej scény už dlhšie. Dnes sa stretávajú ako konkurenční prezidentskí kandidáti. Harabin bol konfrontovaný s otázkou škandalóznych odmien, ktoré si počas pôsobenia v pozícii predsedu Najvyššieho súdu udelil. Bugár zas vysvetľoval svoje slová o predčasných voľbách spred roka. viac »


Pozor, ide Harabin! FOTO historického autobusu, ktorý sa stal satirickým terčom internetu

Pozor, ide Harabin! FOTO
Foto

10.02.2019 14:00

BRATISLAVA - Kampaň prezidentských kandidátov je v plnom prúde a ani sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin nie je výnimkou. Grafikou svojej kampane totiž "oblepil" celý autobus, ktorého história je nemenej zaujímavá. viac »


Mistrík a Čaputová majú problém: Dohoda o odstúpení má trhlinu, za všetkým sú hlasovacie lístky

Robert Mistrík a Zuzana
Foto

08.02.2019 12:30

BRATISLAVA - Toto budú brať ako ranu pod pás. Kým prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční o viac ako mesiac, samotná tlač hlasovacích lístkov sa ale nečakane priblížila. Dianie okolo dohody v rámci odstúpenia jedného z dvojice Robert Mistrík a Zuzana Čaputová je teraz otázkou číslo jeden. viac »


O prezidentské kreslo bojuje štýlom, ktorému väčšina nerozumie ani slovo: Náš prezident hlása v maďarčine

József Menyhárt
Foto

06.02.2019 07:55

BRATISLAVA - Prezidentské voľby sa blížia a k jedným z kandidátov patrí aj predseda Strany maďarskej koalície József Menyhárt. Zdá sa však, že slovenskí voliči môžu mať problém s tým, aby kandidátovi porozumeli. Jeho sociálna sieť i webová stránka sú len v maďarčine. Politológ si myslí, že skutočným cieľom Menyhárta nie je vyhrať voľby, ale osloviť ... viac »


Koniec dohadom a špekuláciám: O post prezidenta zabojuje 13 mužov a dve ženy

Prezidentskí kandidáti sa podelili

01.02.2019 11:59

BRATISLAVA - Celkovo 15 kandidátov by malo napokon zabojovať o post prezidenta SR v marcových voľbách. O polnoci uplynul termín, dokedy mohli prihlášky doručiť do parlamentnej podateľne. Štyroch kandidátov zatiaľ komisia preveriť nestihla. Medzi uchádzačmi sú dve ženy a 13 mužov. viac »


Ďalší kandidát v boji o prezidentský post: Svoj zámer ohlásil aj Ivan Zuzula

Ivan Zuzula
Foto

31.01.2019 15:56

BRATISLAVA - Do boja o Prezidentský palác sa hlási ďalší kandidát. Podpisy potrebné na kandidatúru odovzdal Ivan Zuzula, ktorý kandiduje ako občiansky kandidát s podporou Slovenskej konzervatívnej strany. viac »


Najbizarnejší kandidát prezidentských volieb! Podpisy získal na dni otvorených dverí, chce rozpustiť parlament

Ján Molnár ako kandidát
Video

30.01.2019 15:20

BRATISLAVA - V týchto dňoch dochádza k jednej z najbizarnejších situácii v rámci prezidentských volieb. O post prezidenta sa uchádza aj dôchodca a blogger Ján Molnár, ktorý v rámci svojho programu uvádza naozaj nezvyčajné ambície. viac »


Krajniak odovzdal podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru

Milan Krajniak

30.01.2019 13:30

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Krajniak (Sme rodina) avizoval, že ako prezident chce spraviť niečo pre ľudí. Povedal to v stredu v budove NR SR po odovzdaní petičných hárkov s 25.135 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. viac »


Prvý prieskum zatriasol politickou scénou: Kandidáti reagujú, odborník varuje pred Harabinom

Prvý prieskum zatriasol politickou

29.01.2019 08:01

BRATISLAVA - Boj o prezidentské kreslo je v plnom prúde a definitívny zoznam kandidátov sa pomaly uzatvára. Podľa prvého relevantného prieskumu sa na prvých dvoch priečkach s rovnakým percentuálnym počtom umiestnili Robert Mistrík a Maroš Šefčovič. Zuzana Čaputová za Mistríkom výrazne zaostáva, zatiaľ však neuvažuje, že odstúpi. Podľa nej sa kampaň ... viac »


Róbert Švec odovzdal podpisy, uchádza sa o post prezidenta

Róbert Švec odovzdal podpisy,

28.01.2019 13:35

BRATISLAVA - Predseda občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody Róbert Švec dnes odovzdal do Národnej rady SR viac ako 18-tisíc podpisov, podporujúcich jeho kandidatúru za prezidenta. viac »


Harabin: Mojimi prioritami sú suverenita Slovenska, tradície a právny štát

Štefan Harabin
Foto

28.01.2019 11:35

BRATISLAVA – Za Slovensko, tradície a právny štát. S týmto heslom vstupuje do boja o prezidentské kreslo sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Ak uspeje v blížiacich sa prezidentských voľbách, v štáte chce urobiť poriadok. Deklaruje, že chce byť nezávislým a nestraníckym prezidentom. Vyhlásil to na pondelkovej tlačovej konferencii. viac »


Chmelár odovzdal podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru

Chmelár odovzdal podpisy pre
Foto

28.01.2019 11:00

BRATISLAVA - Politický analytik a pedagóg Eduard Chmelár odovzdal v pondelok hárky so 17.953 podpismi potrebnými na svoju prezidentskú kandidatúru. viac »


Z pozície prezidenta chceme navrátiť ľuďom nádej, odkazuje Čaputová aj Mikloško

Zuzana Čaputová

27.01.2019 16:25

BRATISLAVA - Jedným z najväčších problémov, ktorému Slovensko čelí, je podľa kandidátky na prezidenta Zuzany Čaputovej nespravodlivosť. Po revolúcii v roku 1989 nasledovalo v spoločnosti jedno sklamanie za druhým, doplnil v nedeľnej relácii TA3 V politike ďalší kandidát František Mikloško. Obaja by chceli z pozície prezidenta prinavrátiť ľuďom nádej. viac »


Andrej Danko nebude kandidovať na prezidenta, SNS nebude mať vlastného kandidáta!

Andrej Danko

27.01.2019 11:17

BRATISLAVA - Slovenská národná strana (SNS) nepostaví do tohtoročných prezidentských volieb žiadneho kandidáta. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike to vyhlásil predseda strany a zároveň predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko. viac »


Martin Daňo je prezidentským kandidátom, podpis mu dalo 16 poslancov

Martin Daňo

24.01.2019 15:05

BRATISLAVA - Martin Daňo, ktorý sám seba označuje ako novinára, sa stal oficiálnym prezidentským kandidátom. Predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi (SNS) predložil 16 poslaneckých podpisov. Potvrdil to hovorca šéfa parlamentu Tomáš Kostelník s tým, že Danko jeho kandidatúru prijal. viac »


Opozícia to myslí s porážkou Smeru vážne: FOTO Kľúčová dohoda vznikla pri bryndzových haluškách

Opozícia to myslí s
Foto

22.01.2019 15:59

BRATISLAVA - Predstavitelia hnutia OĽaNO sa dnes stretli na pracovnom obede s dvoma prezidentskými kandidátmi - Róbertom Mistríkom a Zuzanou Čaputovou. Tretím pozvaným bol František Mikloško, ktorý však na obed neprišiel. Poslal len SMS. Členovia hnutia sa s kandidátmi rozprávali o možnom odstúpení z prezidentského súboja v prospech iného kandidáta. ... viac »


Slovensko by si zaslúžilo mať Maroša Šefčoviča za prezidenta, vyhlásil Lajčák

Podpredseda Európskej komisie (EK)

21.01.2019 17:49

BRATISLAVA - Slovensko by si zaslúžilo mať Maroša Šefčoviča za prezidenta. Myslí si to minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý vo videu na sociálnej sieti vyjadril Šefčovičovi podporu. Ten si ju váži. viac »


Najčítanejšie články