Kandidáti na prezidenta SR 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 16. február 2019. Meniny má Ida, zajtra Miloslava.

Kandidáti na prezidenta SR 2019

Mimovládky podali trestné oznámenie za prezidentské bilbordy Kotlebu

Marian Kotleba

Marian Kotleba

Foto
12.02.2019 13:30

BRATISLAVA - Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP), Slovak Political Watchdog (SPW) a Dúhové Slovensko, n. o., v pondelok podali trestné oznámenie na stranu ĽSNS a jej prezidentského kandidáta Mariana Kotlebu. viac »

Prezidentský kandidát za SMK nevidí v jazyku problém: Politológ to vidí jasne, nechce vyhrať

József Menyhárt
Foto

11.02.2019 00:00

BRATISLAVA - Kandidát na prezidenta za Stranu maďarskej koalície József Menyhárt obhajuje to, že má webovú stránku i sociálnu sieť v maďarčine. Uviedol, že 90 percent jeho voličskej základne je maďarskej národnosti, preto s nimi komunikuje aj na sociálnych sieťach v maďarčine. Podľa politológa len potvrdil to, že mu nejde o celkové víťazstvo. viac »


Rozdielne názory kandidátov: Chmelár by chcel meniť ústavu, Zábojník riešiť biedu ľudí

Rozdielne názory kandidátov: Chmelár
Foto

10.02.2019 20:30

BRATISLAVA – Prezidentský kandidát Eduard Chmelár by chcel posilniť právomoci prezidenta a vytvoriť novú ústavu, ktorá by nevytvárala toľko konfliktov a sporov. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike. Jeho protikandidát Juraj Zábojník tvrdí, že chce ako prezident pomôcť ľuďom. viac »


Prezidentská debata Mistríka s Čaputovou: Nepovažujeme sa za súperov, tvrdia kandidáti

Robert Mistrík a Zuzana
Foto

10.02.2019 17:30

BRATISLAVA – Prezidentskí kandidáti Robert Mistrík a Zuzana Čaputová sa považujú skôr za spolukandidátov ako súperov. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike, v ktorej sa zhodli na väčšine otázok. Mistrík za svoju výhodu považuje napríklad to, že je nezávislý kandidát. Čaputová, naopak, svoju politickú príslušnosť vníma ako dôkaz, že ... viac »


Drsný prezidentský DUEL Bugára a Harabina: Na pretras prišiel aj Mečiar či kauza Gorila

Béla Bugár a Štefan
Foto

10.02.2019 16:00

BRATISLAVA - Béla Bugár a Štefan Harabin sú obaja súčasťou slovenskej politickej scény už dlhšie. Dnes sa stretávajú ako konkurenční prezidentskí kandidáti. Harabin bol konfrontovaný s otázkou škandalóznych odmien, ktoré si počas pôsobenia v pozícii predsedu Najvyššieho súdu udelil. Bugár zas vysvetľoval svoje slová o predčasných voľbách spred roka. viac »


Pozor, ide Harabin! FOTO historického autobusu, ktorý sa stal satirickým terčom internetu

Pozor, ide Harabin! FOTO
Foto

10.02.2019 14:00

BRATISLAVA - Kampaň prezidentských kandidátov je v plnom prúde a ani sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin nie je výnimkou. Grafikou svojej kampane totiž "oblepil" celý autobus, ktorého história je nemenej zaujímavá. viac »


Najhlasnejším apelom od občanov je výzva k celospoločenskému zmieru, tvrdí Šefčovič

Maroš Šefčovič
Foto

08.02.2019 17:00

BRATISLAVA - Výzva k celospoločenskému zmieru je najhlasnejší apel, ktorý si kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič vypočul pri stretnutiach s občanmi počas prvého týždňa svojej predvolebnej kampane. Doterajší podpredseda Európskej komisie (EK), ktorý v prezidentských voľbách kandiduje ako nezávislý s podporou strany Smer-SD, to uviedol na piatkovej tlačovej konferencii. viac »


O prezidentské kreslo bojuje štýlom, ktorému väčšina nerozumie ani slovo: Náš prezident hlása v maďarčine

József Menyhárt
Foto

06.02.2019 07:55

BRATISLAVA - Prezidentské voľby sa blížia a k jedným z kandidátov patrí aj predseda Strany maďarskej koalície József Menyhárt. Zdá sa však, že slovenskí voliči môžu mať problém s tým, aby kandidátovi porozumeli. Jeho sociálna sieť i webová stránka sú len v maďarčine. Politológ si myslí, že skutočným cieľom Menyhárta nie je vyhrať voľby, ale osloviť ... viac »


Kandidát na prezidenta Eduard Chmelár vyzval na férovú volebnú súťaž

Kandidát na prezidenta Eduard

04.02.2019 13:15

BRATISLAVA - Nezávislý kandidát na post prezidenta SR Eduard Chmelár vyzval médiá a svojich súperov na férovú predvolebnú kampaň. Podľa jeho názoru sa zdá, akoby predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) vyradil z volebnej súťaže polovicu kandidátov. viac »


Ďalší kandidát v boji o prezidentský post: Svoj zámer ohlásil aj Ivan Zuzula

Ivan Zuzula
Foto

31.01.2019 15:56

BRATISLAVA - Do boja o Prezidentský palác sa hlási ďalší kandidát. Podpisy potrebné na kandidatúru odovzdal Ivan Zuzula, ktorý kandiduje ako občiansky kandidát s podporou Slovenskej konzervatívnej strany. viac »


Bizár sa nekoná! Antisystémový dôchodca Molnár prezidentom nebude: Bol to podvod

Ján Molnár ako kandidát

31.01.2019 12:59

BRATISLAVA – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa rozhodol neprijať kandidatúru dôchodcu Jána Molnára na post prezidenta pre podozrenie, že podpisy pod svoju kandidatúru získal od poslancov podvodne. viac »


Šefčovič ide kandidovať za prezidenta ako nezávislý: Jeho kandidatúru podporili len poslanci Smeru

Maroš Šefčovič

31.01.2019 12:55

BRATISLAVA - Eurokomisár Maroš Šefčovič ide kandidovať do prezidentských volieb ako nezávislý kandidát, jeho kandidatúru však podporili poslanci Smeru-SD. Šefčovič dnes do NR SR priniesol 47 podpisov zákonodarcov zo Smeru. Novinárom oznámil, že s kampaňou začína už dnes. Predstavil svoje priority, ale prvú tlačovú besedu bude mať až v pondelok. viac »


Žena s cieľom prezidentského kresla bez podpory politikov: Profil Bohumily Tauchmannovej

Bohumila Tauchmannová, rod. Záborská
Foto

31.01.2019 08:13

BRATISLAVA - O kreslo prezidentky chce zabojovať aj občianska aktivistka a podnikateľka Bohumila Tauchmannová. Toto je jej profil. viac »


Kotlebov konkurent a vodca hnutia SHO: Profil kandidáta Róberta Šveca

Kotlebov konkurent a vodca
Foto

31.01.2019 08:12

BRATISLAVA - Prezidentské voľby už klopú na dvere. V rozmedzí kandidátov sa nachádzajú aj menej zvučné mená. Róbert Švec ohlásil kandidatúru na prezidenta ešte v máji minulý rok. Už približne 15 rokov je predsedom Slovenského hnutia obrody (SHO). Predstavujeme vám jeho profil. viac »


Šéf slovenských Maďarov v pozícii kandidáta na prezidenta: Profil Józsefa Menyhárta

József Menyhárt
Foto

31.01.2019 08:11

BRATISLAVA - Súťaž prezidentských kandidátov chce doplniť aj strana Strana maďarskej komunity. Do tohtoročných volieb sa chce zapojiť líder hnutia József Menyhárt. Toto je jeho profil. viac »


Článok Ficovej vlády a dvojnásobný šéf Najvyššieho súdu SR: Profil kandidáta Štefana Harabina

Štefan Harabin
Foto

31.01.2019 08:10

BRATISLAVA - Do spektra kandidátov o pozíciu prezidenta Slovenskej republiky sa dostáva aj niekdajší minister spravodlivosti, bývalý podpredseda vlády, bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a sudca Štefan Harabin. Prinášame vám jeho profil. viac »


Ambície publicistu a analytika na prezidentské kreslo: Profil Eduarda Chmelára

Eduard Chmelár
Foto

31.01.2019 08:09

BRATISLAVA - Rozvíriť vody prezidentských kandidátov je pri mnohých zvučných menách veľmi obtiažne. Svoju filozofiu chce v prezidentských voľbách presadiť aj historik, politický a mediálny analytik, vysokoškolský učiteľ, publicista a občiansky aktivista Eduard Chmelár. Predstavujeme vám jeho profil. viac »


Prišiel o akreditáciu a obhajoval Kočnera, chce sa stať prezidentom: Profil Martina Daňa

Martin Daňo
Foto

31.01.2019 08:08

BRATISLAVA - Do súťaže o prezidentské kreslo sa zapojí aj novinár, ako sa na svojich mnohých videách označuje, a podnikateľ Martin Daňo. 24. januára sa mu podarilo vyzbierať potrebný počet podpisov aj od poslancov národnej rady. Predstavujeme profil kandidáta na prezidenta Martina Daňa. viac »


Extrémistickí kotlebovci posielajú do prezidentského súboja svojho lídra: Profil Mariana Kotlebu

Marian Kotleba
Foto

31.01.2019 08:07

BRATISLAVA - Činnosť kontroverzného politika a bývalého pedagóga Mariana Kotlebu sa začala ešte v roku 2003 v hnutí Slovenská pospolitosť. Keď bolo toto hnutie neskôr rozpustené najvyšším súdom pre kontroverzné a protiústavné politické tendencie. Po založení strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko sa líder hnutia dostal až do parlamentu. Dnes ... viac »


Posledný križiak v prezidentskom súboji: Profil druhého človeka Sme rodina Milana Krajniaka

Milan Krajniak
Foto

31.01.2019 08:06

BRATISLAVA - Do volebného súboja o prezidentské kreslo sa chce zapojiť aj druhý človek hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Aké má ambície a ako to vyzerá s jeho minulosťou sa dozviete v nasledujúcom profile politika Milana Krajniaka. viac »


Bezpečnostný analytik aj exšéf ochrankárov: Profil prezidentského kandidáta Juraja Zábojníka

Juraj Zábojník
Foto

31.01.2019 08:05

BRATISLAVA - Do boja o prezidentské kreslo vstupuje aj bezpečnostný analytik, bývalý šéf slovenských policajných ochrankárov a podnikateľ Juraj Zábojník. Jeho profil vám prinášame v tomto článku. viac »


Najčítanejšie články