Krvavý útok medveďa v Karpatoch: Mladíkovi (26) zachránila život táto jedna rada od priateľky | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Krvavý útok medveďa v Karpatoch: Mladíkovi (26) zachránila život táto jedna rada od priateľky

Zdroj: profimedia.sk
12.06.2019 08:52

BERLÍN - Nemec Andi Bauer a jeho priateľka Lara Boothová sa v rumunských Karpatoch stretli zoči-voči matke medvedici. Dievčina svojím rýchlym konaním zachránila život mladíkovi, na ktorého šelma zaútočila. Počúvol Laurinu radu a medvedicu udrel do oka.


Dvadsaťšesťročný Bauer utrpel ťažké zranenia po tom, ako ho napadla medvedica. Tá ho uhryzla do pravej nohy a pohadzovala si ho v papuli ako handrovú bábiku. Nanešťastie boli pri nej v tom čase aj jej dve mláďatá, ktoré sa takto snažila chrániť. K útoku došlo počas túry v rumunských Karpatoch, na ktorú sa Andi vybral spoločne s Larou. Mladíka po ňom letecky prepravili do nemocnice, kde mu chirurgovia museli priskrutkovať tyče do nohy. 

Krvavý útok medveďa v
Zdroj: profimedia.sk

Krvavý útok medveďa v
Zdroj: profimedia.sk

"Keď sme prvýkrát zbadali medveďa, strašne sme sa zľakli," spomína Boothová. V tom momente si spomenula, že niekde počula, že v prípade útoku by ste mali medveďa udrieť do očí. Zakričala preto na priateľa, aby tak urobil. Medvedica sa po nečakanej rane otočila a dvojici zmizla z dohľadu. Andi bol zo všetkého v šoku a bolesť si údajne vôbec nepamätá. "Zahryzla mi do nohy, ťahala ma za ňu a hádzala o zem. Kričal som o pomoc, ale nikto ma nepočul."

Krvavý útok medveďa v
Zdroj: profimedia.sk

Dvojica mala v pláne stráviť na túre päť dní, no kvôli incidentu sa výlet skončil skôr. Aj uvažovali o tom, že zoberú sprej na medvede, pretože počuli, že v Rumunsku sú hojne rozšírené, ale Andi Lauru nakoniec presvedčil, že to nie je potrebné. Našťastie sa pár zaobišiel aj bez neho a nikoho tento incident nestál život.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články