Pondelok, 19. apríl 2021. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

KORONAVÍRUS Imunológ reaguje na pochybnosti okolo vakcíny od AstraZenecy: Výzva pre Angelu Merkelovú

Vakcína britsko-švédskej firmy AstraZeneca
Vakcína britsko-švédskej firmy AstraZeneca
Zdroj: TASR/AP/Frank Augstein
28.02.2021 14:40

BERLÍN - S cieľom reagovať na pochybnosti okolo očkovacej látky proti covidu od spoločnosti AstraZeneca v Nemecku sa tamojší popredný imunológ vyslovil za to, aby sa touto vakcínou nechala v priamom televíznom prenose zaočkovať kancelárka Angela Merkelová.


Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA. Generálny tajomník Nemeckej imunologickej spoločnosti (DGfI) Carsten Watzl svoj návrh vyjadril v rozhovore pre britskú rozhlasovú stanicu BBC, ktorý odvysielali v nedeľu.

Watzl potvrdil, že sa očakáva schválenie tejto vakcíny nemeckou Stálou komisiou pre očkovanie (STIKO) aj pre ľudí vo veku viac ako 65 rokov. "Keby Angela Merkelová v tejto chvíli išla do živého televízneho vysielania a bola zaočkovaná touto vakcínou, bolo by to, samozrejme, skvelé," povedal imunológ.

Vakcína vyvinutá britsko-švédskou farmaceutickou firmou AstraZeneca má problém jedine s komunikáciou voči verejnosti, zdôraznil Watzl v interview. Nemecká imunologická spoločnosť podľa neho v nadchádzajúcich dňoch zverejní stanovisko, "v ktorom jasne vysvetlíme fakty, že toto je bezpečná a účinná očkovacia látka aj pre seniorov". Vedec však súčasne žiada aj od politikov vyjadrenia o tom, že sa ľudia majú nechať zaočkovať.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články