Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

KORONAVÍRUS OSN zrušila všetky rokovania vo svojom newyorskom sídle: Infikovali sa diplomati

Budova OSN
Budova OSN
Zdroj: pixabay.com
28.10.2020 12:13

NEW YORK - Organizácia Spojených národov (OSN) zrušila všetky osobné stretnutia, ktoré sa mali do konca tohto týždňa uskutočniť v jej v hlavnom sídle v New Yorku. K tomuto kroku pristúpila v utorok po tom, ako sa päť členov misie afrického štátu Niger pri OSN nakazilo novým koronavírusom, informovala agentúra Reuters.


Od vypuknutia celosvetovej pandémie v marci sa väčšina podujatí OSN konala prostredníctvom videokonferencií. Pred pár týždňami však svetová organizácia začala čiastočný návrat k osobným stretnutiam, avšak za dodržania bezpečnostných opatrení.

Počet účastníkov na podujatiach je limitovaný a všetci musia mať ochranné rúška a dodržiavať fyzické odstupy. Dočasné pozastavenie konania všetkých osobných stretnutí v newyorskom komplexe OSN navrhol v utorok samotný generálny tajomník António Guterres. V liste predsedovi Valného zhromaždenia OSN Volkanovi Bozkirovi napísal, že toto rozhodnutie prispeje k lepšiemu preskúmaniu skutočného rozsahu nákazy a identifikovaniu všetkých osôb, ktoré prišli s infikovanými diplomatmi do kontaktu.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Niger je jedným z 15 členov Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN), ktorá naposledy osobne zasadala minulý štvrtok. Všetkých účastníkov tohto stretnutia v súčasnosti testujú na koronavírus. Utorkové rokovanie BR OSN o Sýrii prebehlo už vo virtuálnej podobe.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články