Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Šéfa OSN Guterresa zaočkovali proti KORONAVÍRUSU

António Guterres
António Guterres
Zdroj: SITA/AP Photo/Markus Schreiber
29.01.2021 15:05

NEW YORK - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres dostal v pondelok večer v New Yorku prvú dávku vakcíny proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19. Informovala o tom v piatok OSN na svojom účte na sociálnej sieti Twitter.


"Som šťastný a vďačný, že som dnes dostal prvú dávku vakcíny proti COVID-19. Musíme pracovať na tom, aby bola vakcína dostupná pre každého a všade. Pred touto pandémiou nebude nikto v bezpečí dovtedy, kým nebudú v bezpečí všetci," uviedol Guterres. Guterresa (71) zaočkovali v nemocnici v Bronxe. V New Yorku v súčasnosti prebieha očkovanie ľudí vo vekovej kategórii nad 65 rokov, ktorá zahŕňa aj zamestnancov škôl, ľudí v prvej línii, pracovníkov vo verejnej doprave a predavačov v potravinách.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Podľa americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa, ktorá spracováva údaje z medzinárodných organizácií, ako aj federálnych a miestnych úradov, sa od vypuknutia pandémie celosvetovo nakazilo už približne 100,9 milióna ľudí a viac než 2,1 milióna chorobe COVID-19 podľahlo. USA sú momentálne najpostihnutejšou krajinou; úrady tam evidujú vyše 26 miliónov prípadov infekcie a viac než 442.000 súvisiacich úmrtí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články