Most a SMK sa ešte nedohodli, koniec rokovaní sľubujú v auguste | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Most a SMK sa ešte nedohodli, koniec rokovaní sľubujú v auguste

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
19.08.2019 19:35

BRATISLAVA – Ani dnešné rokovanie strán Most-Híd a SMK neprinieslo odpoveď na otázku, či tieto strany pôjdu do parlamentných volieb spoločne. Počas rokovania diskutovali o 19 bodoch, zhodu nenašli na dvoch. SMK má problém s osobou predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, čo po skončení rokovania potvrdil podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz. Podľa neho voliči oboch strán vnímajú, že voľby sú blízko a chcú vedieť, či strany zabojujú o ich hlasy zvlášť, alebo v koalícii.


SMK bude ešte rokovať na vlastnej pôde, potom Most prerokuje poslednú ponuku SMK. „Chceli by sme to ukončiť ešte v auguste,“ prisľúbil Ravasz. Priznal, že tieto strany desať rokov bojujú o toho istého voliča, v niektorých obciach vládne až nevraživosť. Preto si musia vyjasniť podmienky fungovania, ako zabezpečiť to, aby ich členovia ťahali za jeden povraz v prípade koalície.

Počas rokovania zástupcovia SMK nastolili otázku uniknutej komunikácie Mariana K., Most-Híd sa zase pýtal sa vzťahy s Viktorom Orbánom. "Na tomto to nemusí padnúť, ale nepovedal by som, že čo sa týka aktuálnych politických tém, všetko sme uzatvorili," dodal Ravasz.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články