Muž z identikitu v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej prehovoril: Šokujúce slová o vyšetrovaní | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Muž z identikitu v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej prehovoril: Šokujúce slová o vyšetrovaní

Zdroj: TASR - Jakub Kotian
25.09.2018 10:05

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zverejnil identikit človeka, ktorý by mohol niečo vedieť o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. O niekoľko dní na to, sa ozval muž, ktorý tvrdil, že na fotke je jeho bývalý kolega Miroslav Č.. Ten sa teraz bráni.


Miroslav Č., ktorý je podľa svedka a bývalého kolegu Mareka človekom z identikitu súvisiaceho s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, nechápe, prečo je na policajnej kresbe.

Muž z identikitu v
Zdroj: polícia

V utorkovom vydaní denníka Nový čas tvrdí, že ho polícia ešte nekontaktovala. "Mne to v piatok volala svokra a moji príbuzní, tak sme zostali z toho hotoví, že prečo práve ja. Veď ja s tým nič nemám," povedal pre denník Miroslav.

Lučanský: Polícia preveruje viacero osôb v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Ako ďalej uviedol, zavolal policajtom, zobrali si jeho číslo, ale zatiaľ sa mu nikto neozval. Zároveň rozmýšľa, že pôjde na políciu v Ostrave, lebo ako tvrdí, "ostravskí policajti spolupracujú so slovenskými". Potvrdil, že do Česka odišiel spolu so svojou rodinou pre prácu a z Veľkej Mače, kde predtým býval, neutiekol. Miroslav uviedol, že o Kuciakovi a jeho snúbenici nevedel.

Miroslav Č. nevie, prečo je na identikite.
Miroslav Č.
Zdroj: FB/Miroslav Č.

"My sme nevedeli o tom, kto to bol, ani kde sa to vlastne stalo," povedal. Poznamenal, že vo februári, keď sa stala vražda, normálne pracoval. Tvrdí, že ani nevie, kde sa dom zavraždeného novinára nachádza a rovnako nevie ani to, na akej ulici to bolo.

Potvrdil, že sa s Kuciakom vôbec nepoznal. Zároveň vyvrátil tvrdenie, že by sa poznal s Vadalovcami alebo, že pije a hrá na automatoch. Denník v sobotu (22.9.) zverejnil informáciu o tom, že na polícii vypovedal muž z Veľkej Mače, ktorý tvrdí, že pozná osobu z indentikitu zverejneného v súvislosti s vyšetrovaním vraždy. Podľa Mareka z Veľkej Mače by malo ísť o jeho exkolegu.


Galéria

Miroslav Č. nevie, prečo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články