Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Vražda Jána Kuciaka

Advokát Kvasnica o vražde Kuciaka a Kušnírovej: Vyšetrovanie môže trvať roky, polícia je v rozklade

Zavraždený novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová.

Zavraždený novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová.

Video
pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Sedem mesiacov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zverejnil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry identikit muža, ktorý sa mohol pohybovať v čase vraždy vo Veľkej Mači, v okolí domu, v ktorom bol zavraždený pár nájdený. Podľa advokáta Romana Kvasnicu orgány činné v trestnom konaní najlepšie poznajú dôvody, ... viac »

Úkladná vražda Kuciaka a Kušnírovej: Motívom bola novinárova práca, horúca stopa vo vyšetrovaní

Ján Kuciak
FotoVideo

pred 22 hodinami

PEZINOK - Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prešlo pol roka. Prokuratúra ani polícia sa doteraz k vyšetrovaniu nevyjadrovali. Po poslednej tlačovej konferencii generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, na ktorej povedal, že dozorujúci prokurátor má voľné ruky v informovaní verejnosti, prokurátor úradu ... viac »


MIMORIADNA SPRÁVA Vyšetrovatelia zverejnili identikit v prípade vraždy Jána Kuciaka

V Bratislave sa koná
Foto

včera o 14:23

PEZINOK - Prokurátor úradu Špeciálnej prokuratúry opäť informoval o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorých zavraždili v ich dome vo Veľkej Mači 21. februára 2018. Doterajším vyšetrovaním bolo potvrdené, že úkladná vražda súvisela s novinárovou investigatívnou činnosťou. viac »


Piati európski poslanci prídu na Slovensko a Maltu: Zaujímať ich bude bezpečnosť novinárov

Ján Kuciak a Daphne

14.09.2018 16:25

BRUSEL/BRATISLAVA - Päť poslancov Európskeho parlamentu na budúci týždeň navštívi Slovensko a Maltu, aby preverili situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu. viac »


Trestné stíhanie na Vadalu prerušili: Jeho prípadu sa ujmú zahraničné orgány

Antonino Vadala
Video

12.09.2018 14:30

BRATISLAVA - Senát Špecializovaného trestného súdu ešte koncom júla rozhodol o prerušení trestného stíhania obvineného Antonina Vadalu z dôvodu podania návrhu na odovzdanie trestného stíhania do cudziny. viac »


Pol roka od brutálnej popravy Jána a Martiny: VIDEO Ľudia si zavraždený pár pripomínajú sviečkami

Ľudia prišli zapáliť sviečku
FotoVideo

26.08.2018 17:14

BRATISLAVA - V našom hlavnom meste si dnes ľudia pripomenú brutálnu smrť novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na bratislavkom námestí SNP im pri tichej spomienke zapália sviečku. viac »


Hrabko otvorene o vražde Kuciaka a Kušnírovej: Meno vraha sa možno nikdy nedozvieme

Ján Kuciak

25.08.2018 16:11

BRATISLAVA - Je správne, ak novinárska verejnosť, či už slovenská, alebo zahraničná prostredníctvom organizácie Reportéri bez hraníc vytvára na orgány činné v trestnom konaní tlak pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Ale tlak verejnosti a ani eventuálne maximálne nasadenie pri vyšetrovaní nedávajú záruku úspechu. ... viac »


Zúfalé slová novinárky Holcovej: Stratila nádej, Kuciakovu vraždu nikdy nevyšetria

Pavla Holcová spolupracovala s
Foto

22.08.2018 08:54

BRATISLAVA - Od vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej ubehlo presne pol roka. Dvojnásobná úkladná vražda však stále nie je vyšetrená. Čo viac, polícia verejnosť neinformovala ani o základných poznatkoch z vyšetrovania. Nie je to len Kuciakova bývalá kolegyňa z investigatívy Pavla Holcová, ktorá vo vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára neverí. viac »


Polrok od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej: V Košiciach si ich uctili pomníkom

Polrok od vraždy Jána
Foto

21.08.2018 20:36

KOŠICE – Pomník zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v utorok večer slávnostne odhalili v parku na Južnej triede v Košiciach. Na odhalení sa zúčastnilo viac ako 100 ľudí. Autorom diela je košický výtvarník Peter Kalmus. viac »


Organizácia Reportéri bez hraníc je zhrozená stavom vyšetrovania vraždy Kuciaka

Ján Kuciak

21.08.2018 18:30

BRUSEL - Mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) v utorok oznámila, že je znepokojená situáciou na Slovensku šesť mesiacov po tom, ako bol 21. februára zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová. viac »


ÚŠP bude o zisteniach vo veci vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice informovať v septembri

ÚŠP bude o zisteniach

21.08.2018 14:55

BRATISLAVA - V prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa naďalej vykonávajú procesné úkony. viac »


Bývalý policajný prezident Gašpar má nový lukratívny flek: Výsmech? Neuveríte, kde pracuje!

Bývalý policajný prezident Gašpar
Foto

17.08.2018 11:00

BRATISLAVA - Zdá sa, že Tibor Gašpar sa vracia na oči verejnosti. Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej odstúpil z postu šéfa polície. Predchádzali tomu mnohé demonštrácie, kedy ľudia volali po spravodlivosti. Po mesiacoch sa situácia ako tak upokojila a Gašpar dostal novú funkciu. Stane sa novým poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej. viac »


Polroka od vraždy Kuciaka a Kušnírovej: Slováci zabúdajú, dojímavý odkaz pozostalých

Jána Kuciaka a Martinu

13.08.2018 17:00

BRATISLAVA - Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prešlo takmer 6 mesiacov. Stále však nevieme, kto stojí za ohavným činom. Verejnosť, politikov a políciu zamestnávajú ďalšie škandály a kauzy. No rodina brutálne popravených snúbencov nezabudla, ale zdá sa, že aj oni už pomaly strácajú nádej, že vrah ich ... viac »


Kauza mafie, o ktorej písal Kuciak, naberá grády: Belgickej polícii pomáhali naši prokurátori

Kauza mafie, o ktorej
Foto

25.07.2018 08:30

BRATISLAVA - Kokaínový kráľ Silvio Aquino, ktorý cez nastrčené firmy vlastnil hotel pod Tatrami, nebol slovenským orgánom neznámy, informuje portál TV JOJ noviny.sk. Naša prokuratúra v súvislosti s týmto mužom poskytla právnu pomoc Belgičanom, ktorí teraz súdia členov jeho klanu. Aquina pred tromi rokmi zastrelili neďaleko jeho belgického domova, o ... viac »


Na Slovensko príde ďalšia delegácia preveriť právny štát a bezpečnosť novinárov

Ján Kuciak

19.07.2018 21:50

BRATISLAVA - Na Slovensko príde skúmať oblasť právneho štátu, korupcie a bezpečnosť novinárov ďalšia delegácia z Európskeho parlamentu (EP). Osem poslancov príde 17. až 19. septembra. viac »


Erik Tomáš po vražde Kuciaka bráni Fica: Boli to logické kroky, chceme poznať pravdu

Robert Fico a Erik

19.07.2018 14:40

BRATISLAVA - Mediálna reakcia expremiéra Roberta Fica po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej bola podľa jeho poradcu a poslanca NR SR Erika Tomáša rýchla a obsahovala logické kroky. Robert Fico však neskôr priznal určitú chybu v komunikácii. viac »


Najčítanejšie články