Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 20. január 2019. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Vražda Jána Kuciaka

Unikli detaily Kočnerových lístočkov z väzenia: Údajne žiadal o pomoc mocných, tí reagujú

Marian Kočner

Marian Kočner

včera o 12:20

BRATISLAVA - Pred pár týždňami sa objavila informácia, že sa mal kontroverzný podnikateľ Marian Kočner pokúsiť dostať z väzby aj iným, ako zákonným spôsobom. Prostredníctvom svojho obhajcu Andreja Šabíka mal z väzenia posielať lístočky alebo tzv. motáky, ktorými žiadal o pomoc svojich vplyvných priateľov. Podľa najnovších informácií sa mal sťažovať ... viac »

Vyšetrovanie vraždy Kuciaka otvára staré rany: Záhadná Alena má toho na rováši viac, vražda Taliana

Vyšetrovanie vraždy Kuciaka otvára

17.01.2019 14:00

TRNAVA – Pár dní pred Vianocami 2005 došlo v Trnave k brutálnej vražde. Priamo za bieleho dňa, krátko po 13-tej hodine zabili mladého, 30-ročného talianskeho podnikateľa Davida Cassellata. Páchateľ dodnes nie je známy. viac »


Lučanský o vyšetrovaní vraždy Jána a Martiny: Objednávateľov mohlo byť viac, robíme na tom

Milan Lučanský

17.01.2019 10:29

BRATISLAVA - Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je približne v štvrtine. Povedal to v rozhovore pre Hospodárske noviny policajný prezident Milan Lučanský. viac »


Pellegrini o Zsuzsovej známostiach: Budem chcieť počuť osobný názor Glváča, tvrdí premiér

Peter Pellegrini
Foto

16.01.2019 17:40

SNINA - Premiér Peter Pellegrini plánuje osobne hovoriť s podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom (obaja Smer-SD) o medializovaných informáciách, že mal mať v minulosti kontakt s Alenou Zs. obvinenou z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pellegrini to v stredu povedal novinárom s tým, že zoznam ľudí, s ktorými mala byť Alena Zs. v ... viac »


Nahrávku Trnku s Kočnerom preverí prokurátor: Môže poslúžiť pri Gorile aj vyšetrovaní vraždy

Marian Kočner, Dobroslav Trnka

16.01.2019 14:10

BRATISLAVA - Nahrávkou rozhovoru bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s obvineným podnikateľom Marianom K. sa bude zaoberať prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). V stredu o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR (GP SR) Andrea Predajňová. viac »


S komunikáciou s obvinenou Zsuzsovou sa podľa Mosta-Híd musí vyrovnať Glváč

Martin Glváč

16.01.2019 13:48

BRATISLAVA - So záležitosťou týkajúcou sa komunikácie s Alenou Zsuzsvou, obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa musí podľa Mosta-Híd vyrovnať sám podpredseda Národnej rady SR Martin Glváč (Smer-SD). Informovala o tom hovorkyňa strany Klára Debnár. viac »


Predsedníctvo EP nazvalo program stáží pre mladých novinárov po Kuciakovi

Ján Kuciak

15.01.2019 20:15

BRUSEL/ŠTRASBURG - Predsedníctvo Európskeho parlamentu (EP) v utorok v Štrasburgu potvrdilo rozhodnutie, že program stáží pre investigatívnych novinárov v zákonodarnom zbore EÚ bude pomenovaný po zavraždenom slovenskom novinárovi Jánovi Kuciakovi. Informoval o tom slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH). viac »


Matovič chce, aby Pellegrini vyvodil dôsledky kvôli kauze Zsuzsovej: Glváč podal trestné oznámenie

Maovič vyzval premiéra Pellegriniho,
FotoVideo

15.01.2019 16:00

BRATISLAVA - Podpredseda parlamentu za Smer Martin Glváč nemá podľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča právo zastávať vysoký ústavný post po tom, čo vyšlo najavo, že komunikoval na sociálnej sieti s objednávateľkou vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Matovič vyzval premiéra Petra Pellegriniho i predsedu parlamentu Andreja Danka, aby rázne zakročili. ... viac »


PRÁVE TERAZ Za četovanie s obvinenou z vraždy Kuciaka padla prvá hlava: Čistky na prokuratúre

PRÁVE TERAZ Za četovanie

15.01.2019 14:00

BRATISLAVA - Údajná objednávateľka vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Alena Zsuzsová komunikovala aj s ďalšími ľuďmi. Išlo o prvého námestníka pre netrestný úsek René Vaneka a podpredsedu parlamentu za Smer Martina Glváča. Generálny prokurátor požiadal Vaneka o vysvetlenie, keďže vedenie o jeho komunikácii nevedelo. Vanek komunikáciu priznal a ... viac »


MIMORIADNE Zsuzsová bola v kontakte s námestníkom GP i podpredsedom Smeru Glváčom

Alena Zsuzsová si údajne

14.01.2019 23:59

BRATISLAVA - Vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyšli najavo nové prepojenia. Z vyšetrovacieho spisu ich zverejnila matka zavraždenej Zlatica Kušnírová. Podľa informácií mala byť údajná objednávateľka vraždy Alena Zsuzsová v kontakte aj s prvým námestníkom generálnej prokuratúry pre netrestný úsek René Vanekom a podpredsedom parlamentu ... viac »


Škandalózna Gorila a Kočnerova nahrávka s Trnkom: Polícia prijala opatrenia, tím Kuciak sa scvrkol

Polícia zadržala a obvinila

11.01.2019 00:01

BRATISLAVA - Koncom minulého roka avizoval dočasný policajný prezident Milan Lučanský osekanie tímu vyšetrovateľov, ktorí pracujú na objasnení vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Má sa tak predchádzať únikom informácií z vyšetrovania. viac »


MIMORIADNE Obvinená v prípade vraždy Kuciaka Alena Zsuzsová zostáva vo väzbe

Alena Zsuzsová si údajne

03.01.2019 15:20

BRATISLAVA - Alena Zsuzsová, obvinená v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, zostáva naďalej vo väzbe. Nepodala totiž sťažnosť voči decembrovému rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica. viac »


Kuciaka mohli sledovať viacerí: Zamestnanec SBS tvrdí, že výnimkou neboli ani politici

Zsuzsovú smrť Kušnírovej nahnevala.
Foto

02.01.2019 13:35

BRATISLAVA - Zdá sa, že na sledovaní Jána Kuciaka a ďalších novinárov sa mohlo podieľať viacero ľudí. Myslí si to súkromný detektív a zamestnanec SBS, ktorý sa v rozhovore pre HN rozhodol zostať v anonymite. Podľa neho nebol problém odsledovať Kuciaka a ostatných, pokiaľ máte dostatok ľudí a vybavenia. viac »


Ťažký rok Mariana Kočnera: Z neohrozeného podnikateľa padol na samé dno

Mariana Koćnera priviezli s

31.12.2018 09:45

BRATISLAVA - V médiách je označovaný ako kontroverzný podnikateľ. Netajil sa svojimi kontaktmi na najvyšších miestach, zbieral kompromitujúce materiály, zosmiešňoval, urážal a vyhrážal sa novinárom. Reč je o Marianovi Kočnerovi, ktorý je väzobne stíhaný. Obvinený je v kauze falšovania zmeniek a je spájaný aj s vraždou novinára, ktorá otriasla Slovenskom ... viac »


Najsmutnejšie sviatky: Rodiny zavraždeného Jána a Martiny prežívajú ťažké chvíle, emotívne vyznanie

Najsmutnejšie sviatky: Rodiny zavraždeného
Foto

29.12.2018 10:37

ŠTIAVNIK - Rodiny Kuciakovcov a Kušnírovcov si v tomto období prechádzajú jedným z najťažších období života. Vo februári prišli o Jána a jeho snúbenicu Martinu, ktorých chladnokrvne zastrelili v ich vlastnom dome vo Veľkej Mači. Tento rok museli prvýkrát tráviť Vianoce bez milovaných potomkov. viac »


Saková o vražde novinára Kuciaka: Vyšetrovanie pokračuje, v hre je dôvera ľudí

Denisa Saková

27.12.2018 11:30

BRATISLAVA - Vyšetrovací tím naďalej pracuje na prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ambíciou vyšetrovateľov je vypátrať, kto je skutočným objednávateľom vraždy, povedala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Doterajšie výsledky podľa nej svedčia o snahe polície a Ministerstva vnútra (MV) SR naďalej zvyšovať ... viac »


Chladnokrvná vražda Kuciaka a Kušnírovej pohla svetom: Precedens, ktorý bude navždy definovať Ficovu vládu

Vražda Jána Kuciaka a

27.12.2018 08:38

BRATISLAVA – Mnohí sa koncom roka zamýšľali nad tým, či bude ďalší „osmičkový“ rok niečím výnimočný. Bohužiaľ, predpovede sa naplnili v tom najhoršom zmysle slova. Vo februári zavraždili investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. V spoločnosti sa spustila lavína nespokojnosti. Do ulíc vyšli desaťtisíce ľudí a padli hlavy ... viac »


Slovensko vo svetových médiách v roku 2018: Vražda novinára, masové protesty aj mafia na Úrade vlády

Slovensko vo svetových médiách
Foto

26.12.2018 13:00

SLOVENSKO - Rok 2018 bol bohatý na nie príliš šťastné udalosti. Koncom februára našli v dome vo Veľkej Mači mŕtve telá dvoch mladých ľudí. Išlo o investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Mladý pár, ktorý mal niekoľko mesiacov pred svadbou, niekto brutálne zavraždil. Hrozný čin spustil lavínu nielen na Slovensku, ale ... viac »


Slzy, zmätok aj otázniky: Kauzy, ktoré hýbali Slovenskom, aj taký bol tento rok

Slzy, zmätok aj otázniky:

25.12.2018 05:55

BRATISLAVA - Rok 2018 bol veľmi turbulentný, čo sa podpísalo na viacerých spoločenských udalostiach, ktoré rozhýbali politickú i spoločenskú situáciu na Slovensku. Od vraždy novinára Jána Kuciaka cez taliansku mafiu napojenú na vládu až po kauzu zmeniek či únosu Vietnamca. Aj to boli kauzy, ktoré v posledných mesiacoch významné zasiahli slovenskú verejnosť. viac »


Vražda novinára a jeho priateľky bola zlom, tvrdí Milan Krajniak

Milan Krajniak

22.12.2018 17:05

BRATISLAVA - Vražda novinára a jeho priateľky bola podľa podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka zlom, keď nielen občania, ale aj tí, ktorí vykonávajú nejaký verejný mandát, či už politici, policajti, prokurátori, tajné služby, si zodpovedali otázku, či chceme na Slovensku pokračovať tak, že sa tu budú stávať také veci. Krajniak cíti nádej, že došlo k zlomu. viac »


Bývalý príslušník SIS sledoval novinárov: Priznanie vo výpovedi, mal tak robiť na pokyn Kočnera

Marian Kočner si mal

21.12.2018 11:00

BRATISLAVA - Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Miroslav Kriak vo výpovedi priznal, že sledoval novinárov. Tvrdí však, že všetko nasvedčovalo tomu, že sledovanie je na pokyn externej utajenej služby. viac »


Najčítanejšie články