Aktuality z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Vražda Jána Kuciaka

Megaproces v skratke: Spoveď o ľuďoch zo SIS, Kuciak označil Kočnera za mafiánskeho krstného otca

Šiesty deň hlavného pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka

Šiesty deň hlavného pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka

FotoVideo
23.01.2020 11:29

PEZINOK - Okrem silných emócií sprevádza hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka aj množstvo prekvapivých momentov. Jedným z nich bola aj výpoveď Miroslava Kriaka, ktorý s Petrom Tóthom sledoval novinárov. viac »

ONLINE Vypovedal šéf komanda, ktoré špehovalo aj Kuciaka: Šokujúce slová o sledovaní novinárov

ONLINE Vypovedal šéf komanda,
FotoVideo

22.01.2020 17:59

PEZINOK - Obžalovaný Marian Kočner, ktorý si mal objednať vraždu novinára Jána Kuciaka, doteraz k tomuto skutku vypovedať nechcel. Rovnako ani Alena Zsuzsová, ktorá mala podľa obžaloby vraždu sprostredkovať. Dnes ich však súd chce vypočuť. viac »


Kriak zo sledovacieho komanda Tótha bol najatý, aby sledoval dílerov drog

Kriak zo sledovacieho komanda

22.01.2020 17:30

PEZINOK - Miroslav Kriak, ktorý bol podľa vlastných slov najatý Petrom Tóthom, si myslel, že má sledovať užívateľov a dílerov drog. To, že novinár Ján Kuciak ním nie je, pochopil okamžite. Fotografie zo sledovania majú byť tie isté, ktoré mala ukazovať Alena Zs. Zoltánovi Andruskóovi. Uviedol to vo svojej svedeckej výpovedi pred senátom Špecializovaného ... viac »


Spomienkové akcie vo viac ako 40 mestách: Slovensko si bude pripomínať vraždu novinára

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka

21.01.2020 18:50

BRATISLAVA - Iniciatíva Za slušné Slovensko si zhromaždeniami vo viac ako 40 mestách a obciach 21. februára pripomenie úmrtie Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ako ďalej informovali zástupcovia iniciatívy, vyzývajú verejnosť k vytvoreniu udalostí v rámci „Týždňa Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej“, ktoré by sa konali od 21. februára do 28. februára ... viac »


Na záver utorkového pojednávania sa hovorilo aj o Petrovi Molnárovi: V stredu príde aj Zsuzsová

Na záver utorkového pojednávania

21.01.2020 18:23

PEZINOK - Na záver utorkového pojednávania vypovedali pred senátom Špecializovaného trestného súdu svedkovia Zsolt Mészárosz a Peter Koczkás o vražde Petra Molnára. Z tej sú obžalovaní údajní vykonávatelia vraždy novinára Jána Kuciaka. viac »


ONLINE Kauza vraždy novinára: Ján Kuciak ohrozoval beztrestnosť Kočnera, zhodujú sa jeho kolegovia

ONLINE Kauza vraždy novinára:
FotoVideo

21.01.2020 15:58

PEZINOK - Pred senát Špecializovaného trestného súdu pod vedením sudkyne Ruženy Sabovej sa posadia novinári z redakcie, v ktorej pracoval zavraždený Ján Kuciak. Keď budú opisovať, ako sa Marian Kočner Kuciakovi vyhrážal, obžalovaný podnikateľ pri tom nebude. Na konci štvrtého dňa hlavného pojednávania požiadal prostrednístvom svojho obhajcu Mareka Paru ... viac »


Motívom vraždy Jána Kuciaka mohla byť kauza Donovaly: Pred súdom vypovedali jeho kolegovia

Motívom vraždy Jána Kuciaka

21.01.2020 14:14

PEZINOK - Všetci kolegovia Jána Kuciaka, ktorí v utorok vypovedali pred senátom Špecializovaného trestného súdu, sa zhodli na tom, že motívom na vraždu novinára mohli byť Kuciakove odhalenia v kauze Donovaly. Splnomocnenci poškodených si myslia, že ich výpovede potvrdzujú motív na vraždu Mariana Kočnera. Pripomínajú, že kauzu dozoroval prokurátor Úradu ... viac »


Motív zavraždiť Kuciaka mal určite Kočner, tvrdí jeho kolega Petrovič

Motív zavraždiť Kuciaka mal

21.01.2020 13:30

PEZINOK - Motív zavraždiť novinára Jána Kuciaka mal určite obžalovaný Marian K. Pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku to dnes uviedol šéf reportérov portálu Aktuality.sk Ján Petrovič. Podľa neho Mariana K. iritovalo, že nedokázal zastaviť schopnosti Kuciaka získavať informácie o jeho aktivitách z rôznych verejne dostupných zdrojov. Svedok tiež ... viac »


Kuciak výrazne ohrozoval beztrestnosť a biznis Kočnera, tvrdí Vagovič

Kuciak výrazne ohrozoval beztrestnosť
Foto

21.01.2020 11:20

PEZINOK – Novinár Ján Kuciak výrazne ohrozoval beztrestnosť a biznis Mariana K. za približne 100 miliónov eur. Na pojednávaní v prípade jeho vraždy to pred senátom Špecializovaného trestného súdu uviedol editor portálu Aktuality.sk Marek Vagovič. viac »


Kuciak bol podľa Bárdyho odborník na ekonomickú kriminalitu, preto sa zaoberal Kočnerom

Kuciak bol podľa Bárdyho
Foto

21.01.2020 11:10

PEZINOK - V rámci redakcie portálu Aktuality.sk bol Ján Kuciak najzdatnejším redaktorom v oblasti ekonomickej kriminality, preto sa venoval kauzám Mariana K. Uviedol to dnes vo výpovedi pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy. viac »


Súd vo veci vraždy Kuciaka pokračuje: V utorok budú vypovedať jeho kolegovia

Súd vo veci vraždy
Foto

21.01.2020 09:40

BRATISLAVA - Senát Špecializovaného trestného súdu otvoril pokračovanie hlavného pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. V utorok budú vypovedať aj jeho kolegovia a nadriadení z portálu Aktuality.sk. Ako prvý bude svedčiť šéfredaktor Peter Bárdy, z obžalovaných je prítomný iba Tomáš Sz. viac »


ONLINE zo súdu: Bödör poprel Tóthove slová o sledovaní novinárov, Haščák hovoril o Kočnerovej SMS

ONLINE zo súdu: Bödör
FotoVideo

20.01.2020 19:59

PEZINOK - Druhý týždeň pokračuje pojednávanie vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prvé tri dni priniesli množstvo emócií a výpovede svedkov, ktorí pred senátom Ruženy Sabovej sedeli dlhé hodiny. Dnes je na pláne výsluch aj finančníka Jaroslava Haščáka, ale aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. viac »


VIDEO Lipšic o výpovedi podnikateľa Bödöra: Musí byť trestne stíhaný za krivú prísahu

VIDEO Lipšic o výpovedi
FotoVideo

20.01.2020 18:35

BRATISLAVA - Právny zástupca poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic je presvedčený o tom, že nitriansky podnikateľ Norbert Bödör musí byť trestne stíhaný za krivú prísahu. Reagoval tak na Bödörovu pondelkovú výpoveď pred senátom Špecializovaného trestného súdu. Ten odmieta, že mal informácie z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka. Podľa Lipšica podnikateľ krivo vypovedal. viac »


Výpoveď svedka, ktorý upravoval zbraň na vraždu Kuciaka: Horko-ťažko som sa dal presvedčiť

Výpoveď svedka, ktorý upravoval
Foto

20.01.2020 17:30

PEZINOK - Vyrobiť hlaveň na zbraň a tlmič mal od obžalovaného Tomáša Szabóa za úlohu svedok Marián Sehnal. Ako dnes uviedol pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, Szabó spolu s Miroslavom Marčekom sa na neho obrátili na jeseň 2017 s tým, že by potrebovali vyrobiť hlaveň na zbraň tak, aby bolo možné na ňu nasadiť tlmič. viac »


Svedok na súde ukázal na Szabóa: Identifikoval ho ako vodiča auta, ktoré videl aj vo Veľkej Mači

Svedok na súde ukázal
Foto

20.01.2020 16:00

PEZINOK - Tomáš Szabó bol šoférom auta, ktoré sa pár dní pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pohybovalo vo Veľkej Mači. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to uviedol svedok René Nyitray z Veľkej Mače. viac »


Štvrtý deň megaprocesu: Kočner a Zsuzsová sa stretávali v Báči, vypovedali svedkovia

Štvrtý deň megaprocesu: Kočner
Foto

20.01.2020 15:30

PEZINOK - Dvojica obžalovaná v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa stretávali v golfovom rezorte v Báči. Uviedli to dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku dvaja predvolaní svedkovia Erik Schwartz a Andrej Tóth. viac »


Haščák sa ku Gorile vyjadrovať nechce, vulgárna správa od Kočnera bola o vyšetrovateľovi

Haščák sa ku Gorile
Foto

20.01.2020 14:30

PEZINOK – Vulgárna sms správa, ktorú mesiac pred vraždou novinára Jána Kuciaka poslal obžalovaný Marian Kočner spolumajiteľovi Penty Jaroslavovi Haščákovi, bola o odstavení vyšetrovateľa kauzy Gorila Lukáša Kyselicu. Ozrejmil to vo výpovedi pred senátom Špecializovaného trestného súdu v kauze Kuciakovej vraždy. Kyselica vyšetroval aj prípravu vraždy ... viac »


Kauza vraždy novinára Kuciaka: Pred súdom by mali v pondelok vypovedať Haščák aj Bödör

Jaroslav Haščák a Marian
Foto

19.01.2020 08:44

BRATISLAVA – V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej by mali pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v pondelok (20. 1.) vypovedať spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák a nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. viac »


TOP udalosti z procesu, ktoré si musíme pamätať! Konfrontácia plná sĺz, dôkaz proti Kočnerovi aj opis vraždy

Prvé tri dni hlavného

16.01.2020 12:52

PEZINOK - Začal sa proces, na ktorý sa čakalo dva roky! Obžalovaní z vraždy novinára Jána Kuciaka, medzi nimi aj Marian Kočner, sa konečne postavili pred súd. Prvé pojednávania priniesli množtvo pocitov - hnev, smútok, ale aj určitý pocit zadosťučinenia. Pozrite si to najdôležitejšie z procesu roka. viac »


Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka prináša závažné a dôležité informácie, hovorí Čaputová

Zuzana Čaputová

16.01.2020 11:55

BRATISLAVA - Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prináša závažné a dôležité informácie o pozadí fungovania justície a politiky na Slovensku. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová, reagovala tak na doterajší priebeh pojednávania Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vo veci vraždy novinára a jeho priateľky. viac »


ONLINE Výpoveď Tótha trvala takmer 9 hodín! Exsiskár čelil Kočnerovým otázkam, bývalí kamoši si vykali

ONLINE Výpoveď Tótha trvala
FotoVideo

15.01.2020 18:04

PEZINOK – Tretím dňom pokračuje hlavné pojednávanie vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela aj jeho snúbenica Martina Kušnírová. Ide o jeden z najdlhších dní, keďže vypovedal svedok Peter Tóth, ktorý pred senátom rozprával takmer 9 hodín. Po ňom vypovedá Kočnerov blízky kamarát Jozef Dučák, ktorý svedčil aj v kauze zmenky. viac »


Najčítanejšie články