Smer taktizuje s kandidátom na prezidenta: Má to byť bomba po komunálkach, kampaň vraj treba | Topky.sk

Utorok, 26. marec 2019. Meniny má Emanuel, zajtra Alena.

Smer taktizuje s kandidátom na prezidenta: Má to byť bomba po komunálkach, kampaň vraj treba

Minister hospodárstva SR Peter Žiga počas 123. rokovania vlády.
Minister hospodárstva SR Peter Žiga počas 123. rokovania vlády.
Zdroj: TASR - Martin Baumann
10.10.2018 19:00

BRATISLAVA – Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) si myslí, že strana predstaví prezidentského kandidáta po komunálnych voľbách. Nevylúčil ani, že by mohlo ísť o človeka, ktorý by kandidoval s ich podporou. Žiga to uviedol v stredu po rokovaní vlády.


Zároveň tvrdí, že Smer-SD má s nomináciou kandidáta na prezidenta ešte čas, pretože doteraz nebol určený ešte ani termín týchto volieb. "My oznámime také meno, ktoré nebude potrebovať dlhú volebnú kampaň," povedal.  

Minister podotkol, že "bola možno aj chyba, že pred niekoľkými týždňami oznámili termín, keď predstavia kandidáta na prezidenta". "Z taktických dôvodov by Smer-SD nemal predstaviť kandidáta na prezidenta pred komunálnymi voľbami," uviedol. 

Prezidentské voľby na Slovensku budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR. Právo voliť slovenského prezidenta má plnoletý občan SR. Voľba je dvojkolová. Znamená to, že ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, do 14 dní sa uskutoční druhé kolo, na ktorom sa zúčastnia dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Termín vyhlási predseda parlamentu.

Pôvodne mala strana predstaviť svojho kandidáta do septembra. Najviac sa spomína minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý už túto možnosť definitívne zavrhol po stretnutí s Robertom Ficom. Ďalším v poradí je Peter Kažimír, ktorý má ambíciu byť šéfom NBS. Premiér Peter Pellegrini taktiež možnú kandidatúru vylúčil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články