Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Krajinu čaká mrazivá noc: Vydané sú aj výstrahy druhého stupňa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.02.2021 19:23

BRATISLAVA - Krajinu čaká v noci zo soboty na nedeľu mrazivá noc. Teplota, najmä na juhu stredného Slovenska môže klesnúť na mínus 23 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy druhého aj prvého stupňa pred nízkymi teplotami. SHMÚ o tom informuje na svojej webovej stránke.


Druhý výstražný stupeň platí pre okresy Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava, a to až do nedele (14. 2.) do 09.00 h. "Očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká," varuje SHMÚ. Prvý stupeň výstrahy je daný pre Žilinský a Prešovský kraj. Tam môže teplota klesnúť na mínus 19 stupňov Celzia.

SHMÚ vydal viaceré výstrahy
Zdroj: shmú.sk

V Žilinskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji platí až do nedele výstraha prvého stupňa pred prudkým vetrom na horách. Ten môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť do 135 kilometrov za hodinu. Rovnako až do nedele doobeda SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov. Platí pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Prešovský a Žilinský kraj.

SHMÚ vydal viaceré výstrahy
Zdroj: shmú.sk

SHMÚ vydal viaceré výstrahy
Zdroj: shmú.sk


Galéria

Ilustračné foto SHMÚ vydal viaceré výstrahy SHMÚ vydal viaceré výstrahy SHMÚ vydal viaceré výstrahy

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články