Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

Meteorológovia upozorňujú na poľadovicu, sneh či silný vietor na horách

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.02.2021 19:41

BRATISLAVA - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje, že na veľkej časti Slovenska hrozí poľadovica. Na niektorých miestach treba zasa rátať so snehovými závejmi a jazykmi či so silným vetrom na horách. Informuje o tom na svojom webe.


Výstraha prvého stupňa pred snežením platí pre Prešovský a Žilinský kraj až do noci na štvrtok (18. 2.). Napadnúť môže na niektorých miestach 15 centimetrov nového snehu. Rovnako tam treba počítať so snehovými jazykmi a závejmi. Na poľadovicu si musia dávať pozor najmä obyvatelia Banskobystrického a Žilinského kraja. Po polnoci bude výstraha prvého stupňa platiť aj pre Košický a Prešovský kraj. SHMÚ upozorňuje, že tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Meteorológovia upozorňujú na poľadovicu,
Zdroj: SHMÚ

Výstraha druhého stupňa pred vetrom na horách platí pre Banskobystrický, Prešovský a Žilinský kraj. V nadmorskej výške približne 1500 metrov nad morom možno miestami očakávať výskyt silného vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. Neskôr by mal svoju rýchlosť znížiť na 110 až 135 kilometrov za hodinu.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články