Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

SHMÚ vydal výstrahu: Na východe hrozí povodeň, pozor aj na nízke teploty

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.02.2021 15:39

BRATISLAVA - Vo východoslovenských okresoch Michalovce a Trebišov hrozí povodeň na riekach Latorica a Bodrog. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti hydrologickú výstrahu druhého stupňa, informuje o tom na svojom webe. V okrese Michalovce sa môže tvoriť povodeň v dôsledku topiaceho sa snehu a dažďa.


"Vzhľadom na existujúcu snehovú pokrývku a aktuálny stav hladiny Latorice na ukrajinskom území budú na Latorici pretrvávať vysoké vodné stavy zodpovedajúce stupňom povodňovej aktivity," opisujú meteorológovia situáciu v okrese Michalovce.

V okrese Trebišov budú na Bodrogu podľa SHMÚ pretrvávať vysoké vodné stavy zodpovedajúce stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie ústav priebežne aktualizuje.

SHMÚ upozorňuje na nízke teploty

Na väčšine územia s výnimkou okresov na západe Slovenska môže teplota večer a v noci klesnúť na mínus 15 až mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Trvá od 21.00 h do utorka do 9.00 h.

Meteorologické výstrahy na pondelok
Zdroj: SHMÚ

Výstraha platí pre celý Žilinský, Prešovský a Košický kraj, tiež pre Banskobystrický kraj s výnimkou okresov Banská Štiavnica a Žarnovica a teploty môžu výrazne klesnúť aj v okrese Považská Bystrica. "Očakávaný mráz nie je v danom ročnom čase a v danej oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia," upozornil SHMÚ.


Galéria

Ilustračné foto Meteorologické výstrahy na pondelok

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články