Utorok, 22. jún 2021. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

MIMORIADNE Norbert Bödör ide na slobodu, Peter Kuba ostáva vo väzbe

Peter Kuba, Norbert Bödör
Peter Kuba, Norbert Bödör
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
05.07.2020 20:15

BANSKÁ BYSTRICA – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, v nedeľu rozhodoval o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na vzatie do väzby Norberta Bödöra a Petra Kubu, ktorí sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár.


Sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban prepustil Norberta Bödöra na slobodu. Informovala o tom polícia na svojej sociálnej sieti. Podnikateľ Peter Kuba ostáva za mrežami. 

MIMORIADNE Norbert Bödör ide
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Prokurátor sa odvolal a vo veci bude rozhodovať Najvyšší súd vo štvrtok 9. 7. Norberta Bödöra zo súdu krátko pred 21.00 hod. odviezol jeho advokát. "Sudca neakceptoval návrh prokurátora a prepustil môjho klienta zo zadržania na slobodu. Zdôvodnenie bolo pomerne obsiahle, musíme si to naštudovať. Dá sa to aj tak povedať, že bola dôkazná núdza vo vzťahu k osobe môjho klienta," konštatoval advokát Adrián Kucek po 10 hodinách rozhodovania. Norbert Bödör vinu popiera.

Ako ešte pri príchode na súd uviedol prokurátor ÚŠP, v prípade oboch podal návrh na vzatie do väzby z dôvodu, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti a aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie.

Miliónové úplatky

Nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3. 7.) večer v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur.

Kauza Dobytkár: Prokurátor navrhol vzatie do väzby Norberta Bödöra

MIMORIADNE Norbert Bödör ide
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Polícia SR v piatok informovala, že v rámci tejto akcie na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie voči trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Pollicajti prehľadali priestory súkromnej bezpečnostnej služby Bonul, ktorá patrí Bödörovcom, a boli aj v Bödörovej domácnosti. Podľa Denníka N Bödör nebol doma. Vyšetrovateľa kontaktoval jeho právny zástupca, aby zistil, čo sa deje.

MIMORIADNE Norbert Bödör ide
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vyšetrovateľ mu oznámil, že Bödöra potrebujú vo veci vypočuť, keďže je obvinený. Na policajné prezídium prišiel so svojím zástupcom neskoro večer. Bol s rodinou v Chorvátsku, ak by neprišiel, bol by na neho vydaný zatykač. Vyšetrovatelia ho podozrievajú, že uňho končili miliónové úplatky z PPA.


Galéria

Norbert Bödör Norbert Bödör Peter Kuba, Norbert Bödör

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články