°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

KORONAVÍRUS Policajti nebudú pokutovať za neplatnú emisnú a technickú kontrolu, ktorých platnosť sa skončila od 12. marca

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Topky.sk
16.03.2020 16:35

BRATISLAVA - Policajti nebudú vodičov pokutovať za neplatnú emisnú a technickú kontrolu, ktorých platnosť sa skončila od 12. marca. Ako ďalej informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová, to však neznamená, že vodiči nemusia dodržiavať dopravné predpisy. O to viac by mali dbať na svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.


„Príslušníci Policajného zboru až do odvolania nebudú ukladať sankcie, taktiež nezadržia osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II, technické osvedčenie vozidla ani tabuľky s evidenčným číslom tým vodičom motorových vozidiel, ktorým skončila platnosť emisnej a technickej kontroly dňom 12. marca," spresnila hovorkyňa. Dodala, že tento pokyn vydal prezident Policajného zboru v súvislosti s automatickým generovaním pokút za neplatnú technickú a emisnú kontrolu z dielne Ministerstva dopravy a výstavby SR. Rezort totiž odporučil okresným úradom, aby v čase mimoriadnej situácie neukladali pokuty za neplatnú emisnú a technickú kontrolu, ktorých platnosť sa skončila od 12. marca do odvolania.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články