Nedeľa, 1. august 2021. Meniny má Božidara, zajtra Gustáv.

Mladík (21) ukradol linkový autobus: VIDEO Spôsobil vážnu nehodu, na políciu prišiel s mamou!

Krádež sa mladíkovi naozaj nevyplatila.
Krádež sa mladíkovi naozaj nevyplatila.
Zdroj: Polícia ČR
03.06.2021 23:00

BRNO - Snom nejedného dieťaťa býva stať sa hasičom, policajtom, rušňovodičom či šoférom autobusu. A zdá sa, že niektorí sa tejto predstavy nechcú vzdať ani v dospelosti. Bohužiaľ, na to idú zlým spôsobom. Napríklad ako mladík, ktorý ukradol v Brne linkový autobus a odviezol sa s ním do Uherského Brodu. Po prespaní vo vozidle však na druhý deň s kolosom nabúral do iného auta a z miesta ušiel. Na stanicu sa napokon prišiel priznať v sprievode svojej matky. Na polícii sa ukázalo, že recidivista má pre autobusy očividne slabosť.


Policajtky riešili muža, ktorý močil na ulici: VIDEO Po nadávkach ich surovo zbil päsťami do tváre!

Ku krádeži bieleho autobusu značky Karosa došlo v nedeľu 30. mája v skorých ranných hodinách. Všetko prebiehalo hladko až do chvíle, kedy na druhý deň nedával zlodej pozor a pri odbočovaní prehliadol automobil, s ktorým sa stretol. 

Mladík (21) ukradol linkový
Zdroj: Polícia ČR

Mladík (21) ukradol linkový
Zdroj: Polícia ČR

"Ani zranený cudzinec vo vozidle nepriviedol mladíka k rozumu a od vážnej nehody zbabelo ušiel. Cestou ešte navyše na neďalekom železničnom priecestí dokázal poničiť aj priecestné zabezpečovacie zariadenie, aby následne poškodený autobus odstavil a z miesta utiekol. Na stanicu sa nakoniec prišiel priznať až v sprievode mamičky. Tam prekvapení policajti zistili, že nejde o jeho prvý podobný problém. Mladík, ktorý nikdy nevlastnil vodičský preukaz, sa totiž počas niekoľkých rokov zmocnil už niekoľkých autobusov, a má súdom vyslovené dva platné zákazy riadenia," informoval policajný hovorca Petr Vala.

Mladík (21) ukradol linkový
Zdroj: Polícia ČR

Mladík (21) ukradol linkový
Zdroj: Polícia ČR

Obvinený je podozrivý z viacerých trestných činov, za ktoré mu v prípade uznania viny hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov. Recidivista si na súd počká vo väzbe. V súvislosti s prípadom dopravná polícia pátra po svedkoch, ktorých mohol mladík svojou jazdou ohroziť alebo videli uvedenú nehodu. Taktiež potrebujú hovoriť s mužom, s ktorým obvinený cestoval spolu v autobuse. 

Muž, ktorý cestoval spolu s obvineným v autobuse
Mladík (21) ukradol linkový
Zdroj: Polícia ČR

 


Galéria

Krádež sa mladíkovi naozaj

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
VIDEO: Polícia ČR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články