Známy reportér BBC dostal hodinový vyhadzov: Zverejnil kontroverzné FOTO kráľovského bábätka | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Známy reportér BBC dostal hodinový vyhadzov: Zverejnil kontroverzné FOTO kráľovského bábätka

Danny Baker si zavaril.
Danny Baker si zavaril.
Zdroj: Twitter/Danny Baker, SITA/AP
09.05.2019 16:00

LONDÝN - Britská stanica BBC zrušila rozhlasový program reportérovi, ktorý tento týždeň na twitteri publikoval podľa BBC nevhodný komentár s fotkou šimpanza v súvislosti s narodením kráľovského potomka. Reportér Danny Baker sa neskôr za príspevok ospravedlnil a zmazal ho, podľa neho išlo o nevinný vtip. Fotka ale vyvolala aj rasistické komentáre.


Meno kráľovského potomka je známe: TAKTO Meghan a princ Harry pomenovali syna!

Známy reportér BBC dostal
Zdroj: SITA

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan v stredu prvýkrát ukázali na verejnosti svojho syna, ktorý sa im narodil v pondelok. Server BBC dnes uviedol, že Meghan, ktorej matka je Afroameričanka, sa v minulosti stala niekoľkokrát na sociálnych sieťach terčom rasistických poznámok.

Známy reportér BBC dostal
Zdroj: Twitter/Danny Baker

"Práve ma vyhodili," napísal dnes na twitteri Baker. Dôvodom zrušenia jeho relácie bola fotka muža a ženy, ktorí držia za ruku šimpanza v obleku a s klobúkom. Baker k nej pripojil titulok "Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu".

Známy reportér BBC dostal
Zdroj: Twitter/Danny Baker

Podľa BBC tým reportér porušil "hodnoty, ktoré sa BBC ako stanica snaží stelesňovať". "Danny je brilantný reportér, ale už nebude mať u nás svoju týždennú šou," uviedla stanica BBC.

Reportér Baker v stredu na twitteri tiež napísal, že po zverejnení onej fotky so šimpanzom sa ho niektorí novinári pýtali: "Naozaj si myslíte, že černosi vyzerajú ako opice?" Baker sa neskôr na twitteri ospravedlnil s tým, že fotka bola mienená ako žart bez ďalších významov. Potom tiež napísal, že by použil "rovnako hlúpy obrázok pre akékoľvek iné kráľovské dieťa i pre dieťa Borisa Johnsona, či pokojne aj pre svoje vlastné".

Známy reportér BBC dostal
Zdroj: Twitter/Danny Baker

"Je to smiešna fotka (aj keď samozrejme nie v tomto kontexte). Obrovská chyba, naozaj," napísal tiež neskôr reportér Baker na twitteri. A novorodenému kráľovskému dieťaťu odkázal: "Prepáč, kamarát."


Galéria

Danny Baker si zavaril.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články