°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

Princ Harry a Meghan zverejnili novú FOTO malého princa: Odkaz ku Dňu matiek vás dostane!

Vojvodkyňa Meghan a jej manžel princ Harry sa tešia z maličkého synčeka
Vojvodkyňa Meghan a jej manžel princ Harry sa tešia z maličkého synčeka
Zdroj: SITA
12.05.2019 19:59

LONDÝN - Britský princ Harry a jeho manželka Meghan zverejnili v nedeľu pri príležitosti Dňa matiek fotografiu chodidiel svojho novorodeného syna Archieho. Vojvodkyňa zo Sussexu tak po prvý raz oslávila tento medzinárodný sviatok. Kráľovský pár snímku zverejnil na svojom spoločnom účte na Instagrame.


Na fotografii je vidno Meghaninu ruku pestujúcu chodidlá svojho syna, pričom pozadie záberu tvoria jarné kvety, informovala tlačová agentúra AP. K obrázku je pripojený text v znení: "Dnes vzdávame poctu všetkým matkám - minulým, súčasným, budúcim aj tým, o ktoré sme prišli, ale nikdy na ne nezabudneme. Oslavujeme každú z vás."

Príspevok obsahuje aj verše od americkej poetky Nayyirah Waheedovej z jej básne Krajiny: "Moja matka bola mojou prvou krajinou; prvým miestom, kde som žil." Nasleduje pripomienka, že Deň matiek je v nedeľu v USA, Kanade, Austrálii, na Novom Zélande, v Juhoafrickej republike, Keni, Japonsku a niekoľkých európskych krajinách. V Británii sa Deň matiek oslavoval 31. marca; Meghan je Američanka.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, ako znie plné meno prvorodeného potomka kráľovského páru, sa narodil v pondelok ráno. Harry a Meghan svojho syna po prvý raz predstavili médiám o dva dni neskôr v Sieni svätého Juraja na Windsorskom hrade, pričom zverejnili aj jeho meno.

Dieťa je ôsmym pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. a v nástupníckej línii na trón mu patrí siedme miesto; prvým je chlapcov starý otec princ Charles, ďalej jeho strýko princ William, bratranec princ George, sesternica princezná Charlotte, bratranec princ Louis a otec princ Harry. Archie zrejme nedostane titul princ, ale gróf z Dumbartonu.

Čerstvá 37-ročná mamička Meghan Markle: Toto ste o malom princiatku Archie Harrison Mountbatten-Windsorovi netušili

Archie je skrátenou verziou mena Archibald, je nemeckého pôvodu a znamená "úprimný" či "odvážny". Harrison je domáceho pôvodu a znamená "syn Henryho" alebo "syn Harryho". Mountbatten-Windsor je priezvisko, ktoré používajú niektorí členovia britskej kráľovskej rodiny, vysvetľuje stanica Sky News.

Dieťa bolo od svojho príchodu na svet s rodičmi v sídle Frogmore Cottage neďaleko Windsorského hradu. Pôrod prišiel menej než za rok po svadbe Harryho (34) a Meghan (37). Pár sa zasnúbil po 16 mesiacoch známosti.


Galéria

Vojvodkyňa Meghan a jej

Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
FOTO: Instagram/sussexroyal

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články