°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Odporný prípad v Poľsku: Matka išla s chlapčekom (2) na ihrisko, po použití šmykľavky nastal horor

Chlapček sa popálil na tejto šmykľavke.
Chlapček sa popálil na tejto šmykľavke.
Zdroj: Getty Images
02.04.2019 18:00

BIELSKO-BIALA - V sobotu 23. marca tohto roka došlo na detskom ihrisku v poľskej obci Biery v Sliezskom vojvodstve k incidentu, ktorý by si neprial zažiť žiadny rodič. Matka sa krátko popoludní vybrala aj so svojím dvojročným synčekom na preliezky a chlapček sa rozhodol, že sa spustí na šmykľavke. Akonáhle ju však použil, začal strašidelne kričať od bolesti. Dieťa previezli do nemocnice s popáleninami prvého a druhého stupňa. Tamojšia polícia sa domnieva, že neznámy páchateľ natrel hojdačky kyselinou a snaží sa ho vypátrať.


Slováci v Británii sa podieľali na znetvorení chlapčeka (3) kyselinou: Trojicu odsúdili na 12 rokov

Matka obete po škaredom incidente zavolala políciu a vyšetrovatelia potvrdili, že kyselina bola pravdepodobne úmyselne naliata aj na ďalších päť preliezok vrátane kolotoča a detskej lavice na cvičenie.

Odporný prípad v Poľsku:
Zdroj: bielsko.slaska.policja.gov.pl

Chlapca previezli do detskej nemocnice v neďalekom meste Bielsko-Biala, kde mu lekári ošetrili popáleniny prvého a druhého stupňa v dôsledku kontaktu s nešpecifickou látkou. Potom ho odovzdali do starostlivosti rodičov.

Odporný prípad v Poľsku:
Zdroj: bielsko.slaska.policja.gov.pl

Polícia sa teraz snaží zistiť, akú konkrétnu látku páchateľ použil. Hasičský zbor potvrdil, že išlo o silný, neznámy typ kyseliny, ktorá bola veľmi agresívna pri kontakte s pokožkou. Nešpecifikovaná chemikália sa podrobuje forenzným testom, pričom výsledky sa očakávajú v priebehu tohto týždňa.

Odporný prípad v Poľsku:
Zdroj: bielsko.slaska.policja.gov.pl

Polícia apeluje na ľudí, ktorí boli na ihrisku v Olszowej ulici 22. a 23. marca, aby ich kontaktovali s akýmikoľvek informáciami v snahe vystopovať páchateľa.


Galéria

Chlapček sa popálil na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články