Koleník vyšiel s pravdou von: Na obrazovke profesionál ale... TOTO sa fakt naučil až pred tridsiatkou? | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Koleník vyšiel s pravdou von: Na obrazovke profesionál ale... TOTO sa fakt naučil až pred tridsiatkou?

Janko Koleník
Janko Koleník
Zdroj: Vlado Anjel
10.09.2018 15:00

BRATISLAVA - Janko Koleník (38) patrí už dlhé roky medzi najpopulárnejších slovenských hercov. Statný fešák si okrem úloh v divadle odkrútil už aj množstvo televíznych postáv, no ako sám priznal, väčšinou vychytáva úlohy mafiánov, drsniakov či arogantných chlapov. Tomu je však, aspoň na istý čas, koniec. Najnovšie totiž markizáckych Oteckoch stvárňuje úplne odlišný charakter a to, ako sa mu nakrúca, pracuje s deťmi či k akým činnostiam ho doviedla televízia, sa dozviete v našom rozhovore!


Janko, aktuálne nakrúcate novú sériu seriálu Oteckovia. Prezraďte nám, ako sa vám zatiaľ páči?

Veľmi sa mi páči. Je to hravé, možno sám seba prekvapujem, do akých hereckých polôh ma tento seriál dostáva. Ja som bol doteraz taký vážnejší vo svojich produkciách a Oteckovia nás naozaj menia vo vzťahu k deťom na také väčšie deti. A som rád, že sa to deje. Že je to také hravé, úsmevné a milé. Ten seriál má veľkú dávku optimizmu.

Väčšinou stvárňujete úlohy drsných chlapov, teraz to ale bude inak...

Je to úplne iné. Tento seriál aj mňa konečne rozosmial. Uvedomil som si, že ja sa v Oteckoch smejem oveľa viac ako v iných seriáloch. Je to úplne iná postava, slniečkar. Človek, ktorý prišiel z pláže, nič nerieši a nie je zaťažený inými problémami ani záväzkami. Neprišiel ani rozvracať vzťahy, prišiel skrátka preto, že teraz nemá kde byť. Je to taká bezstarostná milá postava.

Ako sa vám nakrúca s partičkou detí?

Obdivujem ich. Pretože tie deti sú tak technicky vybavené ako my, profesionálni dospelí herci. Ja neviem, či to chytili počas ročného nakrúcania alebo majú talent, ale je obdivuhodné, že keď sa pomýlia, dokážu hneď zopakovať text správne, vedia si nájsť kameru a všetky tie rutinné remeselné záležitosti, ktoré profesionálni herci musia zvládať.

Viac sa dozviete vo videu vyššie. 

Janko Koleník zapadol do partie markizáckych Oteckov skutočne perfektne.
Koleník vyšiel s pravdou
Zdroj: Vlado Anjel

Tešíte sa, že Janko Koleník sa stal súčasťou markizáckych Oteckov?

50 % nie
áno 50 %

Hlasovalo: 1006Galéria

Janko Koleník Janko Koleník zapadol do Janko Koleník sa pridal Ján Koleník

Nástroje k článkuZDROJ: nia
FOTO: Vlado Anjel, Ján Zemiar, Instagram J.K.

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články